Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 21 od 30 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od Ninno taj Čet Maj 18, 2017 10:23 pm

Ma resicu ovo, nije neki poduhvat. Problem je u fabrickim dihtunzima glave...verovao ili ne sa zamenskim duhtunzima probem je resen trajno (redak primer gde je zamenski deo kvalitetniji od originala). Bice sve detaljno opisan rad u slici i reci kao uvek.

Da, pisao sam o tim izolacijama. Izolaciju pozarnog zida cine 3 dela...na samom zidu iza motora taj je uvek odlican, desno kod akumulatora taj je kod mene bio samo malo izbledeo ali levi je bio unisten (onaj kod polen filtera). Takvog sam ga uzeo...on se pohaba jer ga raznorazni cimaju i natezu pri zameni filtera...a u normalnom radu izlozen je visokoj temperaturi od uvodnika EGR-a itd...itd. Planirao sam da to sve pojacam i dodatno izolujem ali nema mesta na desnoj strani...pa sam odustao. Na levoj strani je i moguce ali kad nisam na jednoj necu ni na drugoj. Ostavio sam trenutno bez zastite na toj famoznoj levoj strani jer stvarno je u losem stanju - iskrivio se, unutrasnja plasticna konstrukcija se pod temperaturom smrvila, jedan kraj se cak iskidao tako da to na mom autu nece da moze tako. Nove nema potrebe da trazis jer neces naci, mislim na zamenske, a u Verano ti nista necu reci jer znam koliko kosta (zvao sam upravo za to)...spremi 2 bensedina za posle razgovora sa njima kad cujes cenu i pre razgovora 2 popi. Da stvar bude jos gluplja ni po otpadima nema neke srece jer su i oni u uglavnom losem stanju...to su polovna vozila, radjeni su im servisi, uslovi rada su isti pa je i stanje uglavnom isto. Ne kazem da ne moze da se nadje ali vrlo tesko (ako budes trazio i ubodes da ima vise nekih kasvetnih javi mi obavezno). Inace ja sam napravio sablon pa kad nadjem materijal napravicu kvalitetno da to bude funkcionalno i da lici. Do tada ce da ide bez zastite.

Za ulaz vode te nisam najbolje razumeo, kako to, gde tu ulazi?

Ninno

Broj poruka : 1284
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Maj 18, 2017 11:28 pm

Pa primetio sam tu ponekad kad je jača kiša obično,sad kad je bila skoro ova provala oblaka, vlažno sa leve strane na toj izolaciji gde se menja polen filter. Pre jedno godinu dana sam isto to primetio pa smo ja i majstor skidali brisače i onu plastiku što usmerava vodu na vetrobranu, proverili je oprali, ništa nismo našli sumnjivo. On je malo naneo i silikon sa unutrašnje strane. Je..m li ga možda je i zbog te vode propala pre vremena. Moraću to da slikam. Kao da pri jačoj vodi na vetrobranu ne mogu da prime svu vodu kanali iako su detaljno čišćeni. Ili voda prođe između vetrobrana i plastike.
vojkan

Broj poruka : 1475
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Čet Maj 18, 2017 11:41 pm

Vi ste skidali deo pod br. 5.

[You must be registered and logged in to see this link.]

To je ulaz za ventilaciju a ispod su kanali. To ti je 100% cisto, moguce da ima necistoca ali da se zapusi kanal to treba onako bas prilicno. Pre ce biti da je problem u ovim potezima obelezenim slovima B, C i D. Ako u tom delu prijanjanje sa delom br. 5 nije najsrecnije eto gde nastaje problem...voda sa soferke sklizne i tu nadje put ka dole...a dole je saceka zastita...zato bude mokro. Treba ponovo skinuti ventilacioni most (koji ste skidali)...u toploj vodi ispraviti kontaktnu ivicu koja naleze na soferku, odozdo obelezeno ovim slovima tu predihtovati i onda nece biti problema. Ako se nesto i podvuce to bude minimalno pa se pod temperaturom motora osusi.
Ninno

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Maj 18, 2017 11:46 pm

To je to. Doduše jedno vreme sam proveravao i nije bilo mokro. Samo sam sad kod zadnje provale oblaka primetio da ima vode. Moraću ponovo da pokušam da to malo doteram.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Čet Maj 18, 2017 11:58 pm

Ma to bude periodicno 100%, kad bas budu neki teski uslovi pa voda prodje. Predpostavljam da i sad nije mnogo. Obrati paznju kad radis da li ona ivica sto pipa soferku lepo naleze na nju...tu je sva poenta...ima onaj obod koji je fleksibilan sirine nekih 1-2cm - to treba da naleze na soferku. A odozdo u one 3 pozicije sto prakticno privlace i ujedno dihtuju spoj. Bice to sve dobro...mozda ce trebati malo da nastelujes/naspanujes ivice i ima da bude Ja sam do sada to radio na par 307-ica i iskustvo kaze da problemi poticu sa vertikala u delovima pod slovima B i D i ovim ivicama

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Maj 20, 2017 5:02 pm

Obzirom da se na malom P206 blizi 70000km vreme je za mali servis (njega cu raditi kad budem radio glavu motora), zamenu svecica i zamenu filtera goriva. Svecice sam kontrolisao kad sam cistio lambda sonde...to necu menjati ali filter goriva sam danas promenio pre raskupusavanja motora.

Filter je placen 1050 din, proizvodjac naravno Mahle

Zateknuto stanje starog filtera, bio je Bosch (made iz Spain)

Na redu je bilo rasterecenje sistema goriva...onesposobiti pumpu skidanjem osiguraca. Onda se odradi paljenje - ako upali upali (pusti se da radi na ler 1-2 min), ako ne upali onda se vergla tri puta po 10-ak sekundi i to je to. Tad je sistem rasterecen. Osigurac koji treba skinuti je obelezen strelicom

Nakon toga otkaciti kleme i nastupa skidanje starog filtera. Pre skidanja pozeljno je ocistiti dovode/odvode i same prikljucke od prljavstine. Pri skidanju prikljucaka sa filtera biti obazriv jer iako je sistem skoro pa ispraznjen neki deo pritiska moze da zaostane (da gorivo ne odleti u oci). Dok traje skidanje zastopati ulaz/izlaz filtera. Kad je sve oslobodjeno namontirati nov filter.

Nakon montaze filtera vratiti osigurac pumpe goriva, vratiti kleme na akumulator i sacekati 5 min (bez kljuceva u bravi). Onda ide kljuc u bravu...pa kontakt da pumpa nabije pritisak (NE PALITI). Ovo podizanje pritiska pumpom uraditi 3 puta i onda paliti. Kad se upali mahina proveriti kod filtera goriva da eventualno nema nekakvog curenja goriva (na prikljuccima i samom obodu filtera). Ako je sve ok posao je zavrsen.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 20, 2017 5:07 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Maj 20, 2017 6:02 pm

Ninno opasan si majstor ! Takav bi ja bio da se time bavim.
Ovo ozbiljno kazem. Kad budem imao prvi ozbiljan problem sa autom, eto me kod tebe.
Ne trazim popust, samo malo preko reda..
shix

Broj poruka : 3064
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Maj 20, 2017 10:37 pm

Hvala Zile, hvala Shix.

@Shix, jezik pregrizo, tako sam ja pricao o malom Peugeot-u pa evo sta me snadje sa dihtungom glave. Salim se, zlu ne trebalo ali ako bude nekih ozbiljnijih muka sa autom tu sam - sredicemo ga.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Jul 24, 2017 9:53 pm

Pozdrav drugari, evo da osvezim temu, malo sam vise neaktivan jer odmaram mozak posto sam od 1. jula na dvomesecnom odmoru sto se radnje tice. Od 1. dve nedelje sam odmorio lepo a onda sam se uhvatio da sredim P206 kao sto sam pisao da cu odraditi. Vec sam ustanovio da je dihtung glave vrisnuo pa je ispiranje sistema bilo u toku dok je auto bio skoro pa van upotrebe. Neposredno pred rasturanje odradio sam komplet dijagnostikovanje i sve je besprekorno bilo medjutim na slusanju auta

primetio sam kuckanje/lupkanje u motoru koje se pojacava sa zagrevanjem motora i koje prati br. obrtaja radilice. Znao sam da ce biti posla, znao sam i sta mgu biti problemi jer sam se naotvarao TU1JP motora zbog takvih stvari i ispostavilo se upravo tako. Nego idemo po redu, prvo ispiranje motora i rashladnog sistema

i sve je bilo spremno za rasturanje. Prvo rasterecenje pritiska goriva (kao ono kad sam menjao filter goriva)

a onda raskupusavanje motora

i tako sam stigo do dihtunga glave koji je ocekivano bio u sou program stanju

Ali ovde igranka tek pocinje - nakon podizanja dihtunga merenjem sam utvrdio da su hilzne klipova isplivale 0.10 i 0.15mm sto je nedopustivo. O tome cu posle, nastavio sam sad rasturanje sa glave motora

Kad sam to rasturio otvorio sam motor odozdo

Tu je sve bilo ok, onda sam povadio klipove, hilzne i sve zivo i naravno ustanovio sam staru boljku - leteci lezajevi su od cuvenog premekoh materijala tako da su se 'otanjili' i da su pobegli iz maksimalne tolerancije za 0.10mm i otud potice lupkanje koje se najizrazenije desava kad klip dolazi i vraca se iz GMT, i dole takodje. Ovako na oko nisu bili osteceni ali dzaba kad su od govna napravljeni.

Sve ostalo je u besprekornom stanju jer auto je presao 70k, sve sija kao da auto nije nikad radio. Radilica u ekstra stanju, merenje bocnog zazora idealno. Medjutim kad sam merio bocni zazor kako nategnem radilicu primetim da se sama vrati sto nije normalno. Proverim polugu vidim nategnuta, otkacim sajlu ona se rastereti...probam bocni zazor sve ok. Zez je bio u fabricki samostelujucim sajlama koje vuku polugu nenormalno jako...sto u prevodu znaci kao da je pedala kvacila uvek blago pritisnuta pa druk lager non stop pipa a to ne treba tako. Ajde to je lako resivo, zadovoljan sam bio stanjem tako da sam nastavio rasturanje klipova/hilzni i naidjem na ovo

Lepo se vidi kako se gumica hilzne deformisala zbog mrtvog antifriza ni manje ni vise nego NISOTEC, prethodni vlasnik po principu 'Srpska posla' ce ga jebe on da postuje fabricke preporuke i evo je posledica. Doduse ovde krivica ide i mom caletu koji je na velikom servisu ajde da ne menja proizvodjaca pa je samo zamenio antifriz i isto sipao Nisotec. Druga stvar gde je vec pomenuti antifriz 'briljirao' je ovaj rdjavi glib...toliko o antikorozivnoj zastiti istog. Pouku ste izvukli nadam se sto se tice sipanja raznih tecnosti u auto a ja sam izvuko deblji kraj jer sam sve zivo morao da ispiram, perem, cistim itd (skidao sam sve sto je u sistemu hladjenja osim malog hladnjaka koga sam ispirao par sati). Dok se to sredjivalo razbucao sam izduvnu granu

i da glupostima ne bude kraj primetio sam da je na pumpi za vodu popustio semering podmaza lezaja (vidi se kako je procurela mast) koja nije proterala ni 5000km jer moj cale kad nadje proizvodjaca to je sou.

I to je bilo sve od rasturanja, glava i dizne su poslati na sredjivanje a ja sam pripremao blok za montazu. Kad je sve bilo gotovo, zatvorio sam blok.

Delove sam donabavio sto ovde sto preko i doslo je na red sklapanje. Prvo sklapanje glave motora

Kad sam namestio remenicu bregaste pri zatezanju desilo se da moment nece da otkuca. Ja naravno vrlo obazriv kod bilo kakvog stezanja uzmem drugi moment kljuc - i on nece. Onda uzmem pa ga nastelujem na nisku vrednost, on otkuca. Postepeno povecavam i tako sve do 55Nm gde su oba prestala da kucaju a propisano je 80Nm. Sve mi je bilo jasno, odvijem sraf i evo ga razlog

Vidi se kako je sraf popustio i poceo u obelezenom delu da se isteze (i samim tim stanjuje), da nisam bio obazriv i koncentrisan kao i to da sam slepo verovao momentu cekajuci da kucne docekao bi KUC - ali od kidanja srafa. Dobro to sam resio stavljanjem kvalitetnog srafa (i stego momentom na 80Nm).

Nastavak sklapanja glave

Glava je bila kompletirana, onda montiranje periferija na motoru

Blok spreman za montazu

Klipovi montirani u hilzne, sve spremno za kompletiranje i ubacivanje u blok

Ubaceni klipovi/hilzne sa blokiracima hilzni

Na kontrolnom merenju sve besprekorno i onda je usledilo montiranje digtunga glave

i potom same glave

Na red je doslo sredjivanje one fabricki glupave sajle sto muci druk lager i radilicu, razlika u federima je evidentna

Proverom na radilici sve je bilo u redu sada tako da sam namontirao uljnu pumpu i zatvorio motor odozdo

Uzubljavanje motora, potom stelovanje ventila i na kraju postavljanje poklopca ventila privremeno

Kako je motor prizatvoren usledilo je montiranje izduvne grane i izduva

U medjuvremenu su stigli plastikaneri za zastitu motora sa strane i odozdo (to izlazi iz okvira popravke ali kad radim radim full)

Posao se blizio kraju pa je na red dosao mali servis i ugradjivanje termoprekidaca na hladnjaku (on fabricki ne postoji ali ja prepravljam fabriku)

i najzad je motor bio kompletiran

Punjenje rashladnog sistema, probno paljenje, odzracivanje

Sve proteklo ekstra, cim je otvorio termostat ugasio sam motor. Onda sam dijagnosticki radio korigovanje paljenja ventilatora, fabricki je bilo samo sa 1 brzinom koju pali na 102. Sad sam to spustio na 97 stepeni. Odradjeno ponovno paljenje i komplet monitoring spolja/dijagnosticki...sve je bilo ok.

Obzirom da ne volim secenje fabricke instalacije odlucio sam se za paralelno vezivanje uz ugradnju jednosmerne upravljacke diode, kupio sam polovan konektor za ventilator, napravio nosac za relej, sve izveo instalaciju

Instalacija izvedena, sve probano - sad ventilator pali na 95 stepeni od strane termoprekidaca, ako kojim slucajem omane sistem odmah ga na 97 doceka komp da pali ventilator i na 105 se pali spasonosno ventilator sa sve upozorenjem o visokoj temperaturi. Ostalo je jos da isprobam akumulator nakon svih ovih proba u mirnom stanju i kad je upaljen na leru sa maksimalnim opterecenjem potrosaca

Eto drugari, to bi bilo sve za ovu priliku, nadam se da nije bilo preopsirno ali ako jeste sazetije nije moglo. Sve ovo ni sam ne znam koliko je kostalo jer sam delove uzimao preko i ovde, obradu glave i ultrazvucno ciscenje dizni nisam platio jer moji saradnici nisu hteli da naplate, izvan ove popravke uzeo sam zastitne plastike za motor (5000 din) tako da ni sam ne znam koliko je sve iznelo...po grubim proracunima sve komplet oko 30000 din. Ostalo je nakon letovanja da sredim onu bezvezariju sa pregorelim sijalicama (na display-u sata i centralnom stubu) i da zamenim zadnji lonac (tu ce da padne 1 Imasaf iz Gazele koji kosta oko 5000 din.), kad to bude radjeno naravno bice predstavljeno ovde u temi. Svako dobro prijatelji.

Poslednji izmenio Ninno dana Pon Jul 24, 2017 10:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jul 24, 2017 10:02 pm

Ovo ne rade majstori kod generalne, e jesi dr brate
mishja

Broj poruka : 3889
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 24, 2017 10:13 pm

Doktore

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Jul 24, 2017 10:59 pm

Hvala drugari.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 24, 2017 11:07 pm

Svi koji ne znaju da je Nino lekar , a isto tako i majstor što je ovde nekoliko puta demonstrirao. Iskreno ja se divim ovom mladom čoveku( ovakvih nema , barem ja nisam čuo).
Doktore još jednom

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Jul 24, 2017 11:15 pm

Mani Zile da me hvalis, uobrazicu se. Bitno je da sve bude perfektno ispravno, potom estetski efekat mora biti vrhunski...nije to neka filozofija samo jednostavno covek treba da bude posvecen tome sta radi. Onda reziltat a i sam efekat posla nikad ne izostane. Kako god bilo najlepse hvala legendo.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 24, 2017 11:23 pm

Ništa ja ne preterujem, a i nemam ništa od toga . Neka se slobodno javi mehaničar i pokaže svoj posao. A da je još i lekar , pa ajd ga nađi! Ja pohvalim i kažem uvek za onog ko to zaslužuje. Isto tako znamda pljunem po "majstorima". Ja bih vole da se mogu pohvaliti sa tolikim znanjem i obrazovanjem. Nažalost našu sada su bitange i smeće od ljudi na površini.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Jul 24, 2017 11:38 pm

Razumem te Zile ali ja ovde kao da nisam lekar, ovde na forumu sam mehanicar a cak i ne vezano za to i svi smo mi kolege. Nije ni bitno ko sta koliko zna ili ne zna, svi smo ovde da se druzimo i koliko je moguce za digitalne uslove ispomazemo oko automobila. Tako bar ja gledam na stvari. Sto se znanja i obrazovanja tice to je najmanje bitno, bitno je ko je kakav covek, a ovde na forumu je odlicna ekipa i jos bolji judi. U to ime ovom prilikom pozdravljam sve clanove.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jul 25, 2017 10:23 am

Ninno stvarno si doktor !

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1667
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Jul 25, 2017 2:08 pm

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Jul 25, 2017 3:17 pm

Moram nešto da te pitam Nino.
Tu jednosmernu upravljačku diodu si stavio u kolo sa termoprekidačem radi zaštitee ako uključi recimo termoprekidač na 95 pa ventilator ne ohladi, pa onda na 97 startuje bsi sa svojom komandom?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saleproka taj Uto Jul 25, 2017 4:00 pm

Stvarno si doktor, svaka cast!!!
saleproka

Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.05.2016
Vozilo: : Peugeot 407 1.6hdi
Raspolozenje : NIKAD BOLJE

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Jul 25, 2017 6:41 pm

@Vojkan, jednosmernu diodu sam stavio za zastitu BSI-ja od povratnog + voda koji ide od termoprekidaca kad aktivira ventilator. Nisam hteo da secem fabricku instalaciju vec sam novu samo pridodao tako da je + vod zajednicki. U momentu kad temperatura dodje na 95 i termoprekidac aktivira ventilator obzirom da je zajednicki + struja bi krenula prema BSI-ju a to tako ne treba (moze biti i opasno)...e zato sam na izlaz iz fabrickog voda pre povezivanja sa + iz termoprekidaca stavio diodu koja ne dozvoljava da struja prakticno ide unazad ka BSI-ju nego samo u smeru ka ventilatoru. Ako temperatura dodje do 97 ventilator vec unajvece radi strujom od termoprekidaca ali se aktivira fabricka instalacija iz BSI-ja i opet salje istu struju tako da nema nikakvih problema. Kako temperatura krece da pada ispod 97 gasi se + iz BSI-ja a ventilator idalje radi zasticenom strujom iz termoprekidaca sve do 90 kad se sve gasi. Termostat otvara na 89 stepeni. Ovakav vid instalacije je moguc zato sto je na autu takva postavka (najobicniji model), nema klimu, nema 1. i 2. brzinu, nema ni poseban modul za ventilator nego kad ECT senzor izmeri zadatu temperaturu ECU preko BSI-ja direktno pali ventilator. Kod modela sa klimom i 2 brzine ventilatora morao bi drugacije da izvodim instalaciju.

@Saleproka, hvala lepo.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Avg 28, 2017 6:05 pm

Malo osvezenje teme drugari, juce sam sredjivao unutrasnje osvetljenje tj. menjao pregorele sijalice na satu, centralnoj konzoli, kutijici piksle i upaljacu. Evo ovako, prvo sam ispitao da crkavanje nije uzrokovano osiguracima

i sve je sa njima bilo ok. Znaci sijalice su pregorele. Onda sam otkacio plasticnu masku sata povlacenjem prema soferci

otkacio konektor za sva 4 zmigavca i oslobodio prilaz (na slikama su obelezene pozicije gde metalne zabice drze sve na mestu)

Satic je bio dostupan. Za njegovo skidanje potrebno je odviti dva srafa obelezena zutim krugovima (crvene strelice pokazuju srafove za skidanje centralne konzole)

Kad se skinu srafovi otkaci se panel iz vodjice i sa druge strane nalazi se nosac sijalice (mogu biti 3 sijalice za multifunkcionalne panele ili 1 kao u mom slucaju)

Nosac se skida okretanjem suprotno od kazaljke na satu, oseti se pod prstima, izlazi nosac sa sijalicom

Zamenio sijalicu, sve uredno vratio, bocnuo akumulator i proba

Na red je dosla centralna konzola. Za njeno odvajanje potrebno je odviti 2 gornja srafa obelezena u ranijim slikama i onda nanize je sve na metalne zabice (na slikama su obelezena dva para). Ja kad rasturam panele odmah zajedno skidam i radio a ne odvojeno (lakse je).

Zateknuto stanje i oslobodjen prostor za rad na komandnom sklopu

E kad je sklop dostupan ovde nastaje razmimoilazenje mog rada sa drugim majstorima - oni skidaju ceo sklop otkacujuci sajle za grejanje, ventilaciju i konektore a ja skidam prednji deo sklopa na licu mesta (lakse je i brze). Da bi se to izvelo potrebno je na obelezenim mestima gurnuti ceo sklop prema napred

onda se odvoji prednji i zadnji deo (na slici su obelezena 3 mesta gde treba popustiti zabice) i ceo sklop se razdvaja bez problema.

Evo kako to izgleda na licu mesta. Dole su ponovo obelezena mesta razdvajanja. Potrebno je pre ovog rasturanja/namestanja kablove pricvrstiti jer zna opasno da nervira kad sve zivo mrda i postaviti zastitnu traku na mestu pritiska sklopa iznutra da ne bi doslo do grebanja panela.

Panel iznutra, svi elementi kao na tacni

Zamenjene sijalice i naravno proba

Vracen prednji poklopac sklopa i opet proba

Maska panela ociscena i spremna za montazu

i opet proba Very Happy

Centralna konzola gotova, ostalo je jos vratiti gornju masku satica.

Na red stupa donji deo, osvetljenje piksle. Treba pikslu otkaciti sa zuba i odmah se nailazi na ovo

Na slici je obelezen plasticni crni drzac nosaca sijalice, jeste pokretljiv ali se on ne skida. Samo treba osloboditi braon nosac sijalice i sve izlazi

Ocisti se sve lepo, zameni sijalica i naravno cuvena proba

Vrati se sve lepo nazad (nemam ideju zasto je slika ovako ispala)

Ovo je bilo reseno i ostalo je samo zameniti sijalicu uticnice/upaljaca. Moze to bez skidanja centralnih obloga ali hteo sam ceo taj deo da sredim/ocistim. Obloge su u dva dela, prvo zadnji koji stiti rucnu

Na slici je otvoren prorez gde treba odviti sraf a kad se skine evo ga obelezen

Drugi deo obloge je prednji

a da bi se on skinuo potrebno je odviti maticu/srafove ovde

i ovde

Onda jos jedino ostaje da se resi uticnica/upaljac. Evo sklopa

Uticnica ociscena, sijalica zamenjena, paneli sredjeni i ajde sve nazad na mesto

Ovim je komplet posao bio gotov. Sacekao sam da padne mrak i onda zavrsna proba svih elemenata

Sve radi kako treba a evo i zamenjenih crkotina Very Happy

U pitanju su ubodne tzv. biber sijalice tipa W1.2W. Sest komada je zamenjeno - ukupan trosak 300 din. To bi bilo sve za ovu priliku, u narednom periodu mi predstoji zamena zadnjeg lonca ali je problem sa nabavkom pa kad bude nabavljen bice odradjeno i napisano u temi. Svako dobro prijatelji.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Avg 28, 2017 6:57 pm

za posao i objašnjenje u slikama.
Nego 'oćeš ti to znati sastaviti
mladenmi16

Broj poruka : 6615
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Avg 28, 2017 7:41 pm

Lepo uradjeno ali jedna zamerka i tebi i adminima.
Takve stvari bi po meni trebale da budu u nekoj posebnoj temi .Recimo 206 enterijer ili kako vec i onda ako nekome treba ima i zna gde da nadje.Ovo ovako ko ce sutra da vidi ako bude hteo neko nesto slicno da radi.Misli ok javi ce se njih par i ako se sete reci ce gde ima ali to po meni nije to.
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 28, 2017 8:03 pm

Sve je ok. samo, ja bih ubacio led ubodne.

Poslednji izmenio Жиле dana Pon Avg 28, 2017 8:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 30 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Sledeći