Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 25 od 27 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Sledeći

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od PUG207 taj Pet Apr 06, 2018 9:55 pm

Od cega to sve toliko strada?
Mislim nije taj auto presao 500000!!!

PUG207

Broj poruka : 457
Datum upisa : 16.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Apr 06, 2018 10:06 pm

@Deda Meni na W123 već 2 godine ceo motor mastan zbog dihtunga dekle. Jednom ga zamenio, on nastavio da slini i ja digao ruke....
mladenmi16

Broj poruka : 6454
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Apr 06, 2018 10:32 pm

Hvala drugari.

@mladenmi16, da znas da si u pravu al' veliki karambol moze da nastane ako se ovakav simptom zanemari - da nastupi tzv. 'crna smrt' motora, zakoksuje se motor pa mu povratka nema, da se osteti  sic dizne, zvekne turbina itd...itd. Planirao sam ovo da mu radim ne pod moranje ali malo me je lavic preduhitrio.

@Cat, nikakvih problema sa vadjenjem dizni nije bilo, izasle su najnormalnije. Doduse radio sam par dana pripremu pred demontazu hemijom i zagrevanjem motora. Prva, treca i cetvrta dizna su izasle sa sve podloskom a problematicna druga je ostala unutra. Medjutim kad sam je natopio i odstajala par sati alatom sam je izvadio za pola minuta. Sto se naslaga tice ima ih prilicno u usisnoj i u cevi EGR-a ali to sam svesno uradio jer sam morao da stedim sic dizne i da ne bijem po obrtajima/turbini. Cim sam skinuo usisnu pregledao sam naslage u usisu glave motora...nema ih mnogo i lako cu to ocistiti otapanjem i postepenim ciscenjem zatvarajuci ulaze. Ovo sredjivanje je samo prva faza...cim ga sklopim nastupam sa hemijom u rezervoaru za dizne i sprej cistacem turbine i usisne. Sve ce da bude mehanicki cisto (usisna, EGR, hladnjak EGR-a i cev) tako da sprej ce da odradi u glavi sta treba. Naravno auto put voznja i izvlacenje duse u vise navrata se podrazumeva. Nakon toga zamena filtera goriva, ispiranje ulja motora i mali servis. Tek tada mu stavljam tacku na ove zapocete radove.

@PUG207, auto je pres'o stvarnih 156000km, nista nije stradalo sem 2 podloske dizne i gumice usisa koje su izgubile na zaptivnosti od starosti. Nemoj ova stroka i naslage da te varaju...takvi su HDI motori iznutra pred ovakav servis. Ovo je normalno stanje, da vidis kakvih sve tragedija ima ako se motori zapuste...
Ninno

Broj poruka : 1170
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Apr 06, 2018 11:06 pm

Ma sve to ok, ali sta da kazem ja sa stvarnih 260000???
Ako je tvoj auto koji je vrhunski odrzavan, pa otisle gumice usisa, pa podloske dizni, onda kod mene ima mrtvih cetnika!
PUG207

Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Apr 07, 2018 12:10 am

Ne mora da znaci, mozda je vlasnik pre tebe ili pre njega to odradio. Ne rade se usisna/EGR tako cesto - neka ustaljena praksa preventivno je na svakih od 50000-70000km ili po potrebi. Gumice usisne - bezbroj puta se greju/hlade, vremenom otvrdnu kao bilo koje gume...onda im zaptivnost popusti. Sto se dizni tice ako su radjene neke intervencije na diznama menjane su podloske. HDI motori su vrhunski ali traze ozbiljno odrzavanje, onda nema nikakvih neprijatnosti sa njima...dobro, dugo i stabilno sluze. Ali ako se zapuste sou program sa kvarovima je 100% zagarantovan. Zato ako kilometraza i servisna knjizica nisu pouzdani najbolje je da se napravi presek...odrade se sve preventivne stvari odjednom ili u par etapa i onda sve bude ok.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Apr 07, 2018 9:54 am

Pozdrav Ninno. Svaka čast na fotografijama, stručnosti a i pedantnosti. Imao bih jedno pitanje u vezi te plastične maske na dnu šoferke, ispod brisača, koju si skidao. Primetio sam da kod mene ta plastika uopšte ne leži lepo i da se sa šoferke sliva voda i ide ispod nje pa curi po motoru i akumulatoru. Da li je to tako kod svih. Tj da li bi je bilo pametno nekako zalepiti
saulicv

Broj poruka : 68
Datum upisa : 11.08.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Apr 07, 2018 1:23 pm

Pozdrav Saulicv, evo sklopa za tvoj problematicni deo (br. 5)

[You must be registered and logged in to see this link.]

Verovatno ivice obelezene crvenim linijama ne leze lepo na soferku pa tu prolazi voda. Ta ivica je gumenasta dok je ostatak dela plasticni. Unutra postoje drzaci cele ove korube (oznaceno sa B, C i D) - oni su kao U profil umetnuti na ivicu soferke a prema navise postoje kao urezi gde upadaju centriraci korube. Ako je tu prljavo ili se nesto desilo pa naleganje nije skroz onda se to odrazava i na gumenu ivicu (crvene linije). Druga stvar moze da bude da su same ivice ostecenje ili izdeformisane prema nagore i onda iako je koruba dobro postavljena ovde prolazi voda. Sledece gde moze biti problem je u delu pod br. 6 jer on dihtuje haubu. E sad ispod obe ove plastike ide zvucna izolacija (broj 10), ako je slivanje vode od soferke trebalo bi nju da kvasi a ne da kvasi motor i akumulator. Za ovakvu situaciju mozda treba proveriti sam spoj delova 5 i 6 gde upadaju jedno u drugo i kakvo je dihtovanje izmedju br. 6 i haube...zna tu da bude i pokoja rupica i eto problema. Jos jedno sumnjivo mesto odakle moze voda da prodre je opet br. 6 u delu koji je drzac posude kocione tecnosti. Mora se to dobro propratiti da li je curenje na obe strane, da li je mokra zvucna izolacija, sta je sve mokro na obe korube. To ne moze da se utvrdi kad je lose vreme i kisovito jer je tada sve mokro nego kad je suvo vreme da se kvasi malo po malo i da se proprati situacija. Ono sto za pocetak mozes probati je da gumene ivice koje nalezu na soferku i sve ivice na koje naleze hauba namazes glicerinom (ili nekim sredstvom za osvezenje gume, vodi racuna da ne umazes soferku ili jos gore metlice brisaca jer ce ti umazati celu soferku kad ih ukljucis))...neka se za pocetak isposnjena guma osvezi i bude mekana. Ne ocekuj resenje problema ovim ali dobar je pocetak. Onda tek da se isprati poreklo/polozaj curenja u vestacki izazvanim uslovima i tek onda predstoji resavanje problema. Postoje vise nacina za sredjivanje ali prvo da se utvrdi geneza problema.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Apr 07, 2018 4:44 pm

Hmmmm. Bio sam nestrpljiv. I nisam sačekao tvoj odgovor nego sam poskidao sve i utvrdio da je već ranije neko to skidao i budžio te držače. B, C, D... tj polomljeni su krajnji B i D i više nisu originalni neko nešto krpljeno. I tu ulazi voda. Ta zvučna izolacija kod mene praktično ne postoji. Sliva se voda upravo gde si i obeležio crvenim. A pored svega ta gumenasta traka je mnogo kruta, kriva i ispucala i upšte ne leži lepo. Mislim da je zrelo da se kupi novo ili nešto ispravnije. A dok to ne pronadjem pribegao sam priručnoj metodi rešavanja i zalepio sve to crnim silikonom za šoferku, nisam preterivao sa silikonom, nadam se da ću nekada moći to i da skinem. A u suprotnom sledi grublji način... i zamena koja je već neophodna.
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saulicv taj Sub Apr 07, 2018 4:48 pm

Trenutno se suši silikon. Videćemo sutra kako je ispalo. Hvala ti na detaljnom opisu i želji da pomognemo ovom mom "ranjenom" lavu!
saulicv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Apr 07, 2018 10:35 pm

Nema na cemu, nista ne brini - ovo je sitnica za lava, resivo je sve. Ajde sacekacemo do sutra da vidimo kako je silikon odradio stvar, jos bolje bi bilo da si u toploj vodi razgrejao ivice (obelezene crveno) i natego ih nadole pa kad se ohlade da i one pritiskaju i dobro dihtuju kad se koruba ubaci u drzace B, C i D. Prljavstina iznutra, nestrucno skidanje, losa tecnost za brisace soferke i dejstvo Sunca su glavni uzroci propadanja ovih ivica. Istestiraj u narednom periodu da li je intervencija uspela a ako se odlucis za zamenu preporuka je polovno i dobro ocuvano (namestao sam ih sigurno 10-ak do sada i sve je bilo u redu) mada mozes se raspitati u prodavnicama auto-delova (nemoj kod ovlascenih jer ces pasti u nesvest od cene) gde ima zamenskih (mislim da sam par komada od takvih montirao i takodje su bili ok), kataloski broj za resetku ventilacije sa ovim ivicama je 8251.J3 (na slici je br. 5) a ona kao sina koja ide ispred, nosi resetku i dihtuje haubu je 8251.Q8 (na slici br. 6). Uslikaj sutra ili u narednim danima ako mozes da vidimo kako je ispalo, mozes sve postaviti u svojoj temi pa da komentarisemo.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Maj 12, 2018 2:28 pm

Cao drugari, evo uhvatio sam vreme da postavim zavrsetak skoro zapocetih radova. Nakon komplet rasturanja o kome sam vec pisao palo je ciscenje svega i nabavka delova. Pripremljeno sve za montazu

Svi otvori ukljucujuci i one za srafove su ocisceni, nalezne povrsine otvora za usisnu granu su polirani, celo otvora obelezen strelicom sam obradio masinski jer je imao par brazdi od brezona.

Novi brezoni za dizne pred montazu

Postavljeni, propisno zategnuti, ucvrscivanje u toku

Za to vreme sledi postavljanje novih zaptivki za dizne

Na red dolazi EGR - ociscene komponente i sklapanje pred montazu

Da bi se sve u jednom dahu radilo sledi ispustanje antifriza i skidanje/ciscenje hladnjaka EGR-a...odmah posle toga ponovno vracanje i punjenje sistema ponovo

Ostatak delova vezanih za EGR

Na red dolazi montaza usisne grane

Nakon toga nastupa montiranje cevi rail-a i dizne. Nove podloske i nosaci dizni. Sediste dizni ocisceno i ispolirano

Montiranje poklopca bregaste

Vracanje kutije filtera vazduha, filtera i MAF-a

Kompletiranje preliva dizni

Vracanje creva ubrizgavanja u lezista i vracanje elektricnog napajanja dizni

Sklapanje ostalih plastikanera do filtera vazduha i od njega do turbine, povezivanje akumulatora. Na mostu zamenjena pohabana gumica

Motor spreman za paljenje, upaljen, odzracen sistem, sve moguce probe/kontrole odradjene, ja zadovoljan. Do kraja radova preostalo je montiranje ventilacione resetke i brisaca.

Sve gotovo

Pozitivan ishod ovih radova je primetan kako dijagnosticki tako i u voznji. Odziv na gas je munjevit, rad motora dosta tisi u svim rezimima, ubrzanje odsecno. Cena delova je bila oko 8500 din. Da bi sve bilo po mojim standardima uskoro sledi preventivno ciscenje turbine, ulaznog voda, ventila i sistema ubrizgavanja Wynns hemijom, potom mali servis uz ispiranje motora. Eto to bi bilo sve za ovu priliku, veliki pozdrav forumasima, ziveli.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sub Maj 12, 2018 3:05 pm

PUG207

Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Maj 12, 2018 4:16 pm

Što bi rekli "kao za sebe" Very Happy Svaka čast
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od andrej taj Sub Maj 12, 2018 4:49 pm

affraid Koji si ti lik!!!!! Genijalno!!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xsara break 1.6 16V 2008-2015
307sw 2.0hdi 110 ks 2015-2017
Saxo 1.5d 2017-2018
P 306XT 1.6 2018-
andrej

Broj poruka : 699
Datum upisa : 23.02.2012
Vozilo: : P 306 XT 1.6
Raspolozenje : Comme ci - comme ca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 12, 2018 5:02 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11036
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Maj 12, 2018 5:33 pm

mishja

Broj poruka : 3685
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Maj 12, 2018 8:15 pm

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1219
Datum upisa : 17.06.2016
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Sub Maj 12, 2018 9:59 pm

Stvarno neverovatno, svaka čast na trudu i temeljnosti. Jel mogu ja odmah sada da rezervišem ta kola da imam prioritet kada budu prodavana? Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 1:05 pm

Hvala drugari.

@deda_bojan, moze al' pre toga da finisiram oko motora sta treba, izmenjam diskove/plocice komplet i zamenim servo ulje. Salim se, nije lav na prodaju al' kad bude bio javicu.

Zaboravio sam pre neki dan - u cetvrtak sam odradio tehnicki i registraciju, Dunav osiguranje, sve komplet sa popustom prvog stepena na polisu (-15%) i nekim nametnutim osiguranjem vozaca/putnika (+700 din.) je iznelo 19950, znaci 20000 din. Na tehnickom je radjeno slikanje vozila, provera brojeva motora/sasije, prisustvo zadnjih pojaseva, provera svetla i signalizacije, nozna kocnica napred/nazad, rucna kocnica...odozdo samo je us'o i izas'o iz kanala (znaci nista). Ja sam trazio da odrade kontrolu izduvnih gasova (inace ne bi). Jedina novina koju sam primetio je da su u registracionom listu zapisali predjenu kilometrazu vozila. Sto se nalepnice tice nju nisam dobio odmah nego sam morao da idem u policiju jer mi je saobracajna vazila do 15.05.2018...nista nije trebalo da se plati a dobija se nalepnica (vec placena na tehnickom) i dve potvrde o produzetku vazenja saobracajne (jedna srpska/druga engleska verzija).
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Maj 13, 2018 1:16 pm

Mene to čeka sutra, registrovan je do 12.06 ali moram to sutra odraditi jer mi do 12.06 važi i atest za plin. Da malo izradim sistem
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Ned Maj 13, 2018 1:34 pm

Samo da pitam, da li su potvrde (srpska i engleska) sadrze i pecat ili je samo potpis naskraban?

I svakako svaka cast na pedantnom radu
pego307

Broj poruka : 141
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 2:02 pm

To Mladjo legendo!!!

@Pego307, ima sve - nazvrljan potpis sluzbenog lica + pecat.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Maj 13, 2018 2:22 pm

Jel to kod kružnog toka prekoputa Merkatora rađena registracija?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1346
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 2:29 pm

Ne, Dunav ispostava kod pokojne Masinske industrije (MIN).
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Maj 13, 2018 2:32 pm

Treba da registrujem ovih dana auto pa zato pitam. To je pored one privatne pumpe kod donjeg MIn a?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1346
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 2:48 pm

Idi bolje ovamo gde sam ja registrovao (nemoj kod Mercator-a), uopste nije bila guzva (kao ni 2 godine unazad od kad idem kod njih). Sve se zavrsava na licu mesta (tehnicki, placanje, polisa, nalepnica). Da, kod donjeg pogona MIN-a, kad podjes od pumpe prema MIN-u i predjes prugu pa jedno 100-ak metara sa leve strane.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 27 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu