Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 26 od 26 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 2:48 pm

Idi bolje ovamo gde sam ja registrovao (nemoj kod Mercator-a), uopste nije bila guzva (kao ni 2 godine unazad od kad idem kod njih). Sve se zavrsava na licu mesta (tehnicki, placanje, polisa, nalepnica). Da, kod donjeg pogona MIN-a, kad podjes od pumpe prema MIN-u i predjes prugu pa jedno 100-ak metara sa leve strane.

Ninno

Broj poruka : 1155
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Maj 13, 2018 3:56 pm

Ninno ::@deda_bojan, moze al' pre toga da finisiram oko motora sta treba, izmenjam diskove/plocice komplet i zamenim servo ulje. Salim se, nije lav na prodaju al' kad bude bio javicu.

Taman tamo za 4, 5 godina se čujemo da trgujemo Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Maj 13, 2018 9:17 pm

mladenmi16 ::Mene to čeka sutra, registrovan je do 12.06 ali moram to sutra odraditi jer mi do 12.06 važi i atest za plin. Da malo izradim sistem  

I ja sam zadnji put "izradio sistem" ali evo prodje i ta godina pa sada moram i reatest i registraciju i zbog toga ce mi reatest sigurno vaziti 4 godine

Inace sto se teme tice nemam sta reci, a da vec neko nije rekao jer Ninno je profesionalac i mogu samo reci pohvale za odradjen posao kao i sve do sada

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
shime

Broj poruka : 1014
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Ned Maj 13, 2018 9:45 pm

@Ninno

Kako si onako očistio poklopac glave motora?

Gde stoje ovi smedje gumice?
[You must be registered and logged in to see this image.]
cat

Broj poruka : 55
Datum upisa : 22.10.2014
Godina : 53
Vozilo: : Peugeot 308 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 10:22 pm

Poklopac sredjujem u par koraka: prvo odmascivacem ocistim na grubo od masnoce, naslaga itd...tek onda mogu da procenim pravo stanje u porama odlivka aluminijuma. Onda kao sto je u mom slucaju bilo blago zaprljanje nastupam sa brake cleaner-om...tada dolazim do golog aluminijuma. Posle toga zicanim kao sundjerom nanosim alu-pastu...time detaljno ocistim sve fleke/okside Al. Zavrsni udarac je benzinom ili nitro razredjivacem. Rupe brezona, dizni i ostalih otvora su sve vreme zatvoreni. Pred samu montazu nastupa zavrsna priprema izopropil-alkoholom (uz aceton je najcistiji i najefikasniji).

Ovo smedje sto si pitao nisu gumice nego plasticni uvodnici i ujedno drzaci gumica. Kad se sklapa usisna grana prvo se nameste gumice a onda na njih se umetnu drzaci.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Svojim unutrasnjim precnikom oni prakticno nalezu direktno na cela otvora poklopca ujedno centrirajuci ulazni put protoka vazduha...drugim delom prema spoljnom precniku vec gumice krecu da dihtuju u ceonom delu a najvece dihtovanje je bocno kao i kod svake 0-ring gumice.
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Maj 14, 2018 12:08 am

Još jednom,
Kako si zatvorio rupe dizni, dok si im čistio ležišta?
Ja se kanim da slično uradim na mom 308, al mi frka da nakupljena garež i nečistoće ne upadnu ka ventilima.
Skidao sam nedavno dozer vazduha 0345 E5(crna kutija izmedju interkulera i usisne grane) pa sam zvirno u usisnu.
Majko moja koliko gareži!!!
Kupio sa prstenaste gumice sa usisne, dihtung poklopca glave motora, a vidim da si ti menjao i gumice preliva.
cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 14, 2018 1:33 pm

Ne znam sta da ti kazem...mozda je bolje da prvo dobro procenis situaciju pre nego otvoris radove. Proveri kakva je situacija sa diznama...da li oko drzaca ima ulja ili depozita sagorevanja. Ako je sve ok onda nema potrebe da ih skidas - samo skidanje moze da bude problematicno ako dizna povuce spoljnu cev iz glave (onda treba raditi predihtovanje cevi za sta ti treba specijalan alat i ucvrscivac), posao nakon toga je dosta pipav, treba ti i adekvatan alat za ciscenje (u zavisnosti od stanja i specijalni frezer za sediste dizni), u tim radovima zamena diht gume je skoro pa obavezna...za nabijanje nove ti treba alat za centriranje. Onda brezoni treba da se provere u kakvom su stanju: da li dihtuju i da se nisu pokrivili i istegli... Za montiranje dizni ti treba moment kljuc, potom i stepen kljuc jer dizne moraju propisno da budu stegnute...ako su labave pustace na podlosci a ako se pretegnu zeznuce dihtovanje u glavi pa bude karambol od curenja ulja itd... Na slikama ono deluje kao laganica ali veruj mi da nije tako. Ne kazem da neces moci da odradis sve kako treba ali ako se samo kod jedne omane dzaba sav ostali trud...moze biti samo losije nego sto je bilo (vise puta sam imao slucajeve da prepravljam neuspeli rad na diznama od strane vlasnika). Sto se gumica preliva tice ja se drzim pravila da kad se skidaju ociste se sedista i stave se nove, 400 din. za set je premala cifra za neko eventualno curenje koje bi zasenilo sav prethodni rad ciscenja. Stvar je u tome da one dok su namestene pomalo zaduju i onda mogu da se ostete prilikom skidanja. Nove gume su par mikrona tanje u zidu i lepo udju kad se podmazu...onda zaduju i sve se vrati na staro optimalno dihtovanje. Moze da se proba i sa starim gumicama ali na sostveni rizik. Eto to bi bilo onako okvirno vezano za dizne. Ako je sa njima sve ok onda je bolje raditi samo usisnu granu i EGR eventualno. Ne cudi me sto si prilikom provere vid'o sou od garezi u usisnoj grani. Za njeno skidanje mozes videti na slikama sta sve treba da se demontira...to cak nije ni problematicno u odnosu na samo ciscenje grane. Za demontazu cevi sa rail-a i dizni treba ti posebi kljucevi manje-vise za skidanje ali za montazu su neophodni jer moraju biti propisno zategnute. EGR je tek posebna prica. Sto se otvora u glavi tice za usisnu tu treba biti vrlo obazriv (bas ono sto te brine) jer ako se necistoca odvali sa zidova zesci karambol moze da napravi u nizim regijama ka ventilima. Nije bas ni pristupacno za videti...jedan deo mora da se radi pod prstima na slepo...ja pripremu i stalnu proveru u dubini radim endoskopom. Zatvaranje otvora u dubini i nakon zavrsenog ciscenja radim sundjerastim cepovima a na povrsini lepljivom trakom. Itd...itd...

Eto druze ovo sam samo nabacao vecinu stvari na sta treba obratiti paznju i sta treba raditi. Posao nije nesto fizicki tezak ali je pipav i treba non-stop maksimalna koncentracija da ne bi nesto krenulo po zlu (namenski alat se podrazumeva). Ti vidi/razmisli/dobro proceni pre nego se upustis u posao. Sto se mene tice ako se odlucis na samostalne radove imaces moju potpunu logisticku podrsku.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Maj 14, 2018 2:09 pm

Hvala ti puno Ninno na iscrpnom odgovoru.
Sad se već premišljam oko vadjenja dizni, ali usisnu ću najverovatnije skidati.
Može li se povratna cev EGR-a skinuti(radi čišćenja) bez skidanja samog EGR ventila? on je očišćen pre dve godine i za sad je ok.
cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 14, 2018 10:21 pm

Nema na cemu, ovde smo da se pomazemo.

Sto se povratne cevi EGR-a tice naravno da se moze odvojeno cistiti sve u tom nizu, rastavljiva veza je. Ne znam koji ti je kod motora ali samo ove dve varijante mogu biti:

Kod sistema cevi bez hladnjaka stvar je laksa: otkaci se klik-selna, drzac cevi i dva srafa na usisnoj i cev izlazi napolje. Kod sistema sa hladnjakom ako ce sve da se cisti onda ide ispustanje antifriza, odvajanje creva, skidanje dve klik-selne, drzac hladnjaka i dva srafa na usisnoj - onda hladnjak i zavrsna cev idu napolje. Mada najkriticnija ovde je sama cev jer je talasastog zida i sa krivinom prema usisu pa tu dolazi do vrtlozenja gasova koji se svode u usisnu granu i upravo tu ima najvise naslaga. Videces kad skines usisnu kako krenuvsi od otvora za 4. cilindar pa prema prvom sve manje i manje ima naslaga sto je suprotno opstoj logici. Slobodno ocisti cev EGR-a, usisnu granu, poklopac i otvore gde usisna ulazi, zameni gumice i garantovano ces primetiti boljitak. Za gumice preliva sam kazao pa ti kako zelis uradi. I naravno posto si kupio gumenu zaptivku poklopca bregaste i to zameni...taman ces pogledati stanje bregaste a i lakse ces ocistiti sve okolo (naravno vodi racuna da nikakve necistoce ne upadaju u otvore). Sto se montaze tice potreban ti je moment kljuc za cevi rail-a i dizni, usisnu granu i poklopac bregaste ali to cemo otom-potom pred same radove.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 26 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu