Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 26 od 27 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Sledeći

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 2:48 pm

Idi bolje ovamo gde sam ja registrovao (nemoj kod Mercator-a), uopste nije bila guzva (kao ni 2 godine unazad od kad idem kod njih). Sve se zavrsava na licu mesta (tehnicki, placanje, polisa, nalepnica). Da, kod donjeg pogona MIN-a, kad podjes od pumpe prema MIN-u i predjes prugu pa jedno 100-ak metara sa leve strane.

Ninno

Broj poruka : 1195
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Maj 13, 2018 3:56 pm

Ninno ::@deda_bojan, moze al' pre toga da finisiram oko motora sta treba, izmenjam diskove/plocice komplet i zamenim servo ulje. Salim se, nije lav na prodaju al' kad bude bio javicu.

Taman tamo za 4, 5 godina se čujemo da trgujemo Very Happy
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Ned Maj 13, 2018 9:17 pm

mladenmi16 ::Mene to čeka sutra, registrovan je do 12.06 ali moram to sutra odraditi jer mi do 12.06 važi i atest za plin. Da malo izradim sistem  

I ja sam zadnji put "izradio sistem" ali evo prodje i ta godina pa sada moram i reatest i registraciju i zbog toga ce mi reatest sigurno vaziti 4 godine

Inace sto se teme tice nemam sta reci, a da vec neko nije rekao jer Ninno je profesionalac i mogu samo reci pohvale za odradjen posao kao i sve do sada

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
shime

Broj poruka : 1037
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Ned Maj 13, 2018 9:45 pm

@Ninno

Kako si onako očistio poklopac glave motora?

Gde stoje ovi smedje gumice?
[You must be registered and logged in to see this image.]
cat

Broj poruka : 56
Datum upisa : 22.10.2014
Godina : 53
Vozilo: : Peugeot 308 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Maj 13, 2018 10:22 pm

Poklopac sredjujem u par koraka: prvo odmascivacem ocistim na grubo od masnoce, naslaga itd...tek onda mogu da procenim pravo stanje u porama odlivka aluminijuma. Onda kao sto je u mom slucaju bilo blago zaprljanje nastupam sa brake cleaner-om...tada dolazim do golog aluminijuma. Posle toga zicanim kao sundjerom nanosim alu-pastu...time detaljno ocistim sve fleke/okside Al. Zavrsni udarac je benzinom ili nitro razredjivacem. Rupe brezona, dizni i ostalih otvora su sve vreme zatvoreni. Pred samu montazu nastupa zavrsna priprema izopropil-alkoholom (uz aceton je najcistiji i najefikasniji).

Ovo smedje sto si pitao nisu gumice nego plasticni uvodnici i ujedno drzaci gumica. Kad se sklapa usisna grana prvo se nameste gumice a onda na njih se umetnu drzaci.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Svojim unutrasnjim precnikom oni prakticno nalezu direktno na cela otvora poklopca ujedno centrirajuci ulazni put protoka vazduha...drugim delom prema spoljnom precniku vec gumice krecu da dihtuju u ceonom delu a najvece dihtovanje je bocno kao i kod svake 0-ring gumice.
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Maj 14, 2018 12:08 am

Još jednom,
Kako si zatvorio rupe dizni, dok si im čistio ležišta?
Ja se kanim da slično uradim na mom 308, al mi frka da nakupljena garež i nečistoće ne upadnu ka ventilima.
Skidao sam nedavno dozer vazduha 0345 E5(crna kutija izmedju interkulera i usisne grane) pa sam zvirno u usisnu.
Majko moja koliko gareži!!!
Kupio sa prstenaste gumice sa usisne, dihtung poklopca glave motora, a vidim da si ti menjao i gumice preliva.
cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 14, 2018 1:33 pm

Ne znam sta da ti kazem...mozda je bolje da prvo dobro procenis situaciju pre nego otvoris radove. Proveri kakva je situacija sa diznama...da li oko drzaca ima ulja ili depozita sagorevanja. Ako je sve ok onda nema potrebe da ih skidas - samo skidanje moze da bude problematicno ako dizna povuce spoljnu cev iz glave (onda treba raditi predihtovanje cevi za sta ti treba specijalan alat i ucvrscivac), posao nakon toga je dosta pipav, treba ti i adekvatan alat za ciscenje (u zavisnosti od stanja i specijalni frezer za sediste dizni), u tim radovima zamena diht gume je skoro pa obavezna...za nabijanje nove ti treba alat za centriranje. Onda brezoni treba da se provere u kakvom su stanju: da li dihtuju i da se nisu pokrivili i istegli... Za montiranje dizni ti treba moment kljuc, potom i stepen kljuc jer dizne moraju propisno da budu stegnute...ako su labave pustace na podlosci a ako se pretegnu zeznuce dihtovanje u glavi pa bude karambol od curenja ulja itd... Na slikama ono deluje kao laganica ali veruj mi da nije tako. Ne kazem da neces moci da odradis sve kako treba ali ako se samo kod jedne omane dzaba sav ostali trud...moze biti samo losije nego sto je bilo (vise puta sam imao slucajeve da prepravljam neuspeli rad na diznama od strane vlasnika). Sto se gumica preliva tice ja se drzim pravila da kad se skidaju ociste se sedista i stave se nove, 400 din. za set je premala cifra za neko eventualno curenje koje bi zasenilo sav prethodni rad ciscenja. Stvar je u tome da one dok su namestene pomalo zaduju i onda mogu da se ostete prilikom skidanja. Nove gume su par mikrona tanje u zidu i lepo udju kad se podmazu...onda zaduju i sve se vrati na staro optimalno dihtovanje. Moze da se proba i sa starim gumicama ali na sostveni rizik. Eto to bi bilo onako okvirno vezano za dizne. Ako je sa njima sve ok onda je bolje raditi samo usisnu granu i EGR eventualno. Ne cudi me sto si prilikom provere vid'o sou od garezi u usisnoj grani. Za njeno skidanje mozes videti na slikama sta sve treba da se demontira...to cak nije ni problematicno u odnosu na samo ciscenje grane. Za demontazu cevi sa rail-a i dizni treba ti posebi kljucevi manje-vise za skidanje ali za montazu su neophodni jer moraju biti propisno zategnute. EGR je tek posebna prica. Sto se otvora u glavi tice za usisnu tu treba biti vrlo obazriv (bas ono sto te brine) jer ako se necistoca odvali sa zidova zesci karambol moze da napravi u nizim regijama ka ventilima. Nije bas ni pristupacno za videti...jedan deo mora da se radi pod prstima na slepo...ja pripremu i stalnu proveru u dubini radim endoskopom. Zatvaranje otvora u dubini i nakon zavrsenog ciscenja radim sundjerastim cepovima a na povrsini lepljivom trakom. Itd...itd...

Eto druze ovo sam samo nabacao vecinu stvari na sta treba obratiti paznju i sta treba raditi. Posao nije nesto fizicki tezak ali je pipav i treba non-stop maksimalna koncentracija da ne bi nesto krenulo po zlu (namenski alat se podrazumeva). Ti vidi/razmisli/dobro proceni pre nego se upustis u posao. Sto se mene tice ako se odlucis na samostalne radove imaces moju potpunu logisticku podrsku.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cat taj Pon Maj 14, 2018 2:09 pm

Hvala ti puno Ninno na iscrpnom odgovoru.
Sad se već premišljam oko vadjenja dizni, ali usisnu ću najverovatnije skidati.
Može li se povratna cev EGR-a skinuti(radi čišćenja) bez skidanja samog EGR ventila? on je očišćen pre dve godine i za sad je ok.
cat

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 14, 2018 10:21 pm

Nema na cemu, ovde smo da se pomazemo.

Sto se povratne cevi EGR-a tice naravno da se moze odvojeno cistiti sve u tom nizu, rastavljiva veza je. Ne znam koji ti je kod motora ali samo ove dve varijante mogu biti:

Kod sistema cevi bez hladnjaka stvar je laksa: otkaci se klik-selna, drzac cevi i dva srafa na usisnoj i cev izlazi napolje. Kod sistema sa hladnjakom ako ce sve da se cisti onda ide ispustanje antifriza, odvajanje creva, skidanje dve klik-selne, drzac hladnjaka i dva srafa na usisnoj - onda hladnjak i zavrsna cev idu napolje. Mada najkriticnija ovde je sama cev jer je talasastog zida i sa krivinom prema usisu pa tu dolazi do vrtlozenja gasova koji se svode u usisnu granu i upravo tu ima najvise naslaga. Videces kad skines usisnu kako krenuvsi od otvora za 4. cilindar pa prema prvom sve manje i manje ima naslaga sto je suprotno opstoj logici. Slobodno ocisti cev EGR-a, usisnu granu, poklopac i otvore gde usisna ulazi, zameni gumice i garantovano ces primetiti boljitak. Za gumice preliva sam kazao pa ti kako zelis uradi. I naravno posto si kupio gumenu zaptivku poklopca bregaste i to zameni...taman ces pogledati stanje bregaste a i lakse ces ocistiti sve okolo (naravno vodi racuna da nikakve necistoce ne upadaju u otvore). Sto se montaze tice potreban ti je moment kljuc za cevi rail-a i dizni, usisnu granu i poklopac bregaste ali to cemo otom-potom pred same radove.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jun 02, 2018 1:45 am

Pozz drustvo, mali update teme. Poceo sam da sredjujem osvetljenje, menjam klasicne sijalice za led, za sada sam resio samo tablicu. Odlucio sam se za COB varijantu. Klasicno osvetljenje je bilo ovakvo

Nabavio sam ove ledaljke, 100 dinara komad

Nakon zamene

U sledecem naletu resavam osvetljenje gepeka, kabine i ladice. Nabavio sam 10-ak modela za probu pa kad finisiram radove pisem izvestaj.

Dok sam se bakcao sa sijalicama tablice primetio sam da su sajle rucne kocnice na uvodnicima suve i prljave. Ocistio sam to i podmazao.

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 02, 2018 9:31 am

Pozdrav Ninno, sta mislis gde bi mogao da nabavim te opruge sto vracaju sajlu rucne ? Kod mene ih nema na klestima. Kako se to uopste da trazim, kao opruge za rucnu ili kako ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1304
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jun 02, 2018 9:35 am

Primetio sam i kod mene problem na tim mestima sa sajlama rucne a vidim i po netu da se zimi masovno zale na zaledjivanje rucne.
Da li ima resenja da se promeni nacin vodjenja sajli do kljesta tako da deo sa buzirom dolazi odozgo, i time se ne sliva vodu u buzir i onda zaledi ispod nule.
Kako popraviti ovu gresku u konstrukciji na P307 ?
Ima li neki aftermarket kit koji resava ovo i omogucava da normalnu zimsku upotrebu rucne bez rizika zaledjivanja i time blokade auta na parkingu?
pego307

Broj poruka : 257
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jun 02, 2018 10:22 am

Ja sam na 405 mi16 (isti princip) naručio sajle sa mazalicama. Svake jeseni narokam masti dok ne izbije na oba kraja i nikad nikavih problema nisam imao. Inače bi to trebale rešiti nove sajle, uz njih idu i diht gumice.
Nemanja ako hoćeš mogu ovih dana otići do čoveka ovde kod mene, pravi svakakve opruge, možda radi i za ručnu.
mladenmi16

Broj poruka : 6552
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Jun 02, 2018 12:53 pm

Ej pa to bi bilo super ako bi covek mogao napraviti, ja jos nisam uspeo da ih nadjem negde... Ne verujem da bi na otpadu prodali samo opruge...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1304
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jun 02, 2018 2:07 pm

@Nemanja80, opruge se zovu 'opruge skakavca rucne kocnice' a moze i rasteretne opruge rucne. Vrlo je deficitarna roba, nit' ima da se kupi kao rezervni deo (bar po katalogu nema), po otpadima retko prodaju da ne rasparcavaju celinu za sitnicu. Ja to resavam upravo onako kako je Mladja kazao - pravljenjem po meri. Verovatno moze da se uhvati od neki drugi auto (sa blagim korekcijama krajeva) ali najbolje je po meri da se resi i to bude super.  Za neka vozila ima da se kupi, cena je 100-ak dinara.

@Pego307, jeste malo proizvodjac zeznuo stvar ali prepravke bi bile mnogo komplikovane...moralo bi da se menja celo vodjenje kraja sajle (kako drzac tako i pokretni deo). Zamenski aftermarket kit sa drugacijim resenjem ne postoji. Sajle kao sajle su odlicno napravljene sa zastitom e jedino sto rece Mladja za diht gumicu tu je glavni problem. Rasljoka se otvor gde sajla prolazi a voda kao voda uvek nadje put ako nema dihtovanja i udje unutra...zimi zaledi. Da bi se sistem odrzao ispravnim ovaj deo koji sam na slikama cistio i podmazao treba upravo da bude takav...jer kad se na sajlu nahvataju necistoce povlacenjem rucne razbuca se otvor gumice...onda nastaju problemi. Kod podmazivanja treba biti obazriv...guma na duze staze ne trpi obicnu tovatnu/litijumsku mast, ulje, WD itd. Najbolje je to uraditi neutralnim montaznim silikonskim podmazivacima (silicone grease) ili belom mascu (white grease).
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jun 02, 2018 5:11 pm

Znaci nema trajnog gotovog resenja, osim ovog krparenja sa povremenim podmazivanjem. Kod mene je nova gumica stavljena ali vidim u najavi problem na zimu jer to tako kako je napravljeno nema sanse da kvalitetno dihtuje zimi kada se nabaca sneg, led i so na tu gumicu. A kao sto si rekao voda nadje put, pogotovu sto je ovde gumica obicna, bez opruge kao na semeringu, a ni sajla nije glatke povrsine.

Mozda bi neka sira manzetna koja bi sve prekrila od sajle do poluge na kljestima malo popravila stvar. Ovo sa podmazivanjem je neprakticno tokom zime ponavljati a i samo mesto je dovoljno tesko dostupno za kontrolu stanja.

Rucna mi je neophodna ako hocu da koristim Pezo i zimi jer tu gde parkiram ode auto nizbrdo ako ostane samo u brzini, malo jaci nagib.

Hvala obojici na savetu
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jun 02, 2018 6:57 pm

pego307 :: a ni sajla nije glatke povrsine.

Pa sajla bi trebala biti baš glatka da se one licne od sajle ne osete pod rukom, kao plastificirana…
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jun 02, 2018 7:22 pm

Provericu jos jednom.

Kako god ocito onako kako je fabrika zamislila ne funkcionise u praksi pa treba naci kvalitetnije resenje da voda ne moze nikako ni pod jednim uslovima da udje u buzir.
Ja sam iznenadjen da za ovoliko godina ni PSA ni aftermarket jos nisu ponudili trajno otklanjanje uzroka problema.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sub Jun 02, 2018 7:56 pm

Nema potrebe da proveravas, Mladja je lepo rek'o, sajla je glatka jer preko licni ide plastifikacija. Sve je to dobro kad se redovno odrzava, a ako je tesko 2-3 puta u godinu dana ocistiti i podmazati onda ne znam sta da kazem, posao je od 5 min. Kad pocnu problemi sa pohabanom zaptivkom onda je kasno za prevenciju. Resavanje problema: zamena zaptivke i onda redovno odrzavanje, ako je nije moguce nabaviti onda se preko te stare i vecim delom kraja sajle (ne do kraja) navuce elasticni harmonika uvodnik za kablove, oba kraja se uvezu vezicama, naravno opet se sve podmaze i to bude odlicno.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Sub Jun 02, 2018 8:25 pm

Nino, pratim šta si sve radio sa tim autima. Kako bre imaš živaca za taj detailing auta.
Ja imam pola života problem s tim. Kao klinac sam ja tako sredjivao biciklo, skidao poklopac mača na motornoj testeri da očistim sve da bude kao novo, prao patike u veš mašini itd... Problem je što se sve to jako brzo uprlja i ja oću da puknem. Nekako sam odustao od toga, ali i dalje mrzim da lemim žice jer to izgleda bezveze. Kada vidim da neko maže četkom bakarnu mast na pločice užas me spopadne, jer je sve to ne uredno i ima da se navata prašina......
Naj gore mi je kada radim veliki servis pa vidim belilom ispisana kilomteraža i oznake, kukute lelete.
Jedan od razloga što bežim od elektronike je što bi morao da lemim one čipove, procesore i ostala čuda, a to na kraju užasno izgleda ako nisi neki profi lemiličar.
Ma svaka tebi čast. Imaju servisi za taj 'detailing' ali ti bi ih zaebo samo tako.
Ja to sve naprskam akselom, ispuškiram, mušterije prezadovoljne kako je sve to čisto. Ali da vide kako ti to glancaš...
Mogao bih do kraja života da radim samo generalke jer je tu sve novo, čisto, precizno i kada udje u rutinu bude milina da se radi.
kurjak

Broj poruka : 313
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Sub Jun 02, 2018 9:07 pm

Jeste glatko,Nije tesko ali je bas glupa obaveza da se tako cesto cisti i podmazuje najobicnija i najprostija sajla u buziru.
Auti koje sam imao pre Pezoa (Volvoi) nisu imali problem sa sajlama zimi ez ikakvih podmazivanja i ciscenja.
Prosto vec u fabrici prvi put napravljeno kako treba i besprekorno funkcionise. BO, bez odrzavanja dok traje auto bar 20tak godina rucna je besprekorna. Nisam zagledao gde je sajla :)
Prosto sam navikao da sajle nisu stvar koja se kvari tek tako i trazi toliko cesto redovno odrzavanje, a koliko vidim u fabrickom uputstvu za moj 307 ni Pezo nije predvideo to podmazivanje i ciscenje u planu odrzavanja.

Ideja koju si izneo je svakako u dobrom smeru, gledam kako je to reseno kod drugih auta sa harmonika manzetnom sa slicnim mehanzmom rucne.

Necu dalje u tvojoj temi, jasno mi je da se mora biti spreman na uvecan rizik tokom zimskih meseci.

Hvala na pomoci i predlozima.
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jun 02, 2018 10:14 pm

Pego nema više kola kao što je Volvo bio, Merc W123 i 124, stara buba, Golf 2.... Sad su kola stavka oko koje moraš titrati kao oko žena.... Zamisli da oženiš najlepšu žensku u kraju, dovedeš je kući a onda joj ne daš za kozmetiku, garderobu, cipele... Neće dugo biti najlepša... Tako ti je sad sa kolima
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jun 03, 2018 1:20 am

Tako je Mladjo.

@Pego307, ne znam sta da ti kazem - Volvo takodje ima svojih konstruktorskih promasaja i bubica a ako ti je na Peugeot-u mehanizam rucne kocnice najveci problem onda si ti srecan covek. Nije opasno, proucices problematiku i siguran sam da ces to uspesno resiti. Ako bude potrebna neka konsultacija stojim na raspolaganju, ziv bio.

@Kurjak, navidjao sam se svakakvih bisera u karijeri tako da se potpuno razumemo. Sto se mene tice ne umem drugacije da radim, svaki problem na vozilima mi je iznova izazov a zakleti sam neprijatelj kvarova, necistoca, curenja, losih instalacija i svih nepravilnosti uopste. Volim nekad da se nasalim - nisam popravio auto samo onaj koji nisam hteo. Obozavam generalne da radim ali iskreno nisam probirac, najmanje volim da radim oko tockova i trapova. Al' zato motornu grupu obozavam. U svemu ovome detailing se podrazumeva a voleo bih tamo za 15-20 god. da smo zivi i zdravi da se posvetim restauracijama - nabavljam oldtajmere pa da ih od nule radim. Ziveli kolega.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Ned Jun 03, 2018 5:32 pm

Za predstojecu zimu na vidiku su situacije za resavanje, koji je najveci problem videcemo kada bude -20 i 1/2metra snega.
Mehanizan rucne ima nade da ne bude problem na nacin kako je sajla resena na Fiat Coupeu a kljesta su isti tip kao kod 307, zimski set guma na celicnim felnama izgleda zahteva drugacije srafove od postojecih koji su za alu felne pa i njih moram da pojurim negde da kupim.

Dodatno imam da resavam i pitanje fabricke dizalice, plasticna je u bitnom delu kojim se naslanja na prag i naravno pukla je bas ta plastika.

Cisto da ne bude dosadno
pego307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Jun 06, 2018 3:15 pm

Drugari, sledi nastavak sredjivanja zamenom sijalica. Ovog puta radio sam enterijer i gepek. Isprobao sam mnogo vrsta i odlucio sam se za

U pitanju je T10 led canbus sa 24 ledaljke modula 4014. Boja svetlosti je hladno bela 6000K, snaga 2.5-2.7W, intenzitet svetlosti 350Lm, dimenzije 30x10mm, radni vek 50000h. Uzeo sam 6 komada, kostalo me 1000 dinara.

Prvo sam rasturio osvetljenje ladice i gepeka. Poklopac prekidaca ladice sam ofarbao sa unutrasnje strane da pojacam refleksiju. Na nosacu sijalice gepeka nema pokrovna strana pa sam je napravio da bi iskoristio maksimalno isijavanje sijalice. Osnova poklopca je karton, preko njega je nalepljena alu-folija a preko toga providna samolepljiva folija. Onda ukrojio, zalepio i stvar resena.

Sve namontirano, sija kao blesavo  

Na red dolazi kabinsko svetlo. Evo kako je bilo iznad vozaca

Zamenjena srednja sijalica da se vidi razlika

Zamenjene i preostale dve, krajnji looking

Staro osvetljenje na strani iznad putnika

Posle zamene

Prezadovoljan sam krajnjim efektom, kako izgledom tako i jacinom svetlosti. Jos jedna stvar - sijalice su po snazi slabije od klasicnih tako da je instalacija rasterecenija. Kad sam kod instalacije i potrosnje uskro planiram da odradim dnevna svetla (jos se dvoumim da li cu ici na prepravku da bude dupla funkcija maglenki ili cu to raditi na duga svetla posto se malo koriste). Za sada toliko, veliki pozdrav.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Jun 06, 2018 8:35 pm

Gde si nabavio te lepotane od sijalica?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1394
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 27 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27  Sledeći