Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

White lion - Peugeot 307 by Ninno

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Ići dole

Re: White lion - Peugeot 307 by Ninno

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 11:03 am

Ninno ::Ja mu lepo govorim da se okrene francuzima al' on je tako nekako zadojen znas ono...nemci kad naprave auto to je auto. Sutra kad ga puste organi reda ima da mu kazem - mozda nemci kad naprave auto to bude auto ali mi kad ga slupamo slupamo ga onako nemacki.

Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 4:22 pm

Da se vratimo na temu velikog servisa... Evo proverenih informacija sta je sa proizvodjacima delova, setovima i njihovim medjusobnim saradnjama:

SKF set (kutija) - SKF elementi i Gates kais
INA set (kutija) - INA elementi i Contitech kais
Gates set (kutija) - ?
Hutchinson set (kutija) - ?
Contitech set (kutija) - ?
Dayco set (kutija) - ?
SNR set (kutija) - SNR elementi i Dayco kais

Gde je znak pitanja postoje varijacije u elementima (uglavnom budu INA ili SKF) a kaisevi su istoimeni po nazivu seta.
Ninno

Broj poruka : 1213
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 4:43 pm

Prva ugradnja ljudi je cudo jedno i sta ce u nju uci zavisi od vise faktora: tipa vozila, jacine, opreme i poslovne saradnje. Dobio sam informaciju da je prva ugradnja u PSA bio Hutchinson a da je u nekim narednim godinama u javnim nabavkama pobedio Dayco pa je onda on uleteo u prvu ugradnju. Takodje i Gates je uleteo sto za zupcasti sto za PK kais. I bas cu sad to da dodatno proverim - moj mali Peugeot je presao svega 60000 km i obzirom da je 2001. godista radio sam mu veliki servis zbog godina starosti. Idem da pogledam koji su delovi koje sam izmenjao iz prve ugradnje pa cu da javim.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 5:59 pm

INA nema nigde u prvoj ugradnji? Znači verovatno je istina što sam načuo da je u u pitanju čista PRC proizvodnja
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 6:01 pm

Pogledao, i evo ovako:

Zupcasti kais Gates PowerGrip HTD, pise "made in France"
Spaner zupcastog SKF i ugravirano "France"
Pk kais Hutchinson, pise "fab en France"
Spaner pk kaisa INA. Sa sve kucistem je pa ne vidim jel ugravirano nesto.

Eto to je bilo u prvoj ugradnji na 206 1.1 2001. god.
Pumpa za vodu nema konkretna oznaka ali ima brojke, proverom sam utvrdio da je to kataloski broj original dela. E sad stanje obzirom na provrtenih 60k je: zupcasti kao nov, njegov spaner lepo okrece bez ikakvog zvuka ali minimalno beznacajno pomeranje unutrasnji/spoljasni prsten, linijski ocuvan ali kanali malo ispucali, njegov spaner lepo okrece bez zvukova i nikakvih pomeranja nema. Pumpa za vodu daje dobar otpor na rucno okretanje, nema otisaka curenja i nema lufta/setanja u osi zupci-impeler (odlicno stanje).
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 6:22 pm

mladenmi16 ::INA nema nigde u prvoj ugradnji? Znači verovatno je istina što sam načuo da je u u pitanju čista PRC proizvodnja

Od svega ovog pobrojanog INA je bio samo spaner PK kaisa. Sto se njihovih delova tice to je opste poznata kvalitetna marka ali naravno PRC proizvodnja uvek umesa prste. E sad koliko sam cuo originali imaju na sebi ugravirano INA i jos po nesto ali ne znam koliko bi to moglo da bude merilo, gledajmo realno - znaju da prekopiraju ceo lager a ne mogu da sevnu gravuru na njemu... scratch
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 8:45 pm

Ja sam stavio na autu skf komplet u kombinaciji sa Continentalovim kaiševima pre godinu dana.
Za sada posle pređenih 12hkm sve ok.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1425
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 9:02 pm

Da, postoji ta kombinacija. Kakva je bila kutija seta, mislim jel SKF kutija? Jel ceo komplet bio odmah sa kaisem ili si kais posebno kupio? Koju pumpu za vodu si ugradio?
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 9:16 pm

Ne mogu sa sigurnošću da kažem ništa o kutiji, mada mi je servis pokazao sve delove a kaiš je posebno kupljen.
Koliko se sećam delovi su uzeti u radnji Ferodo na pošetku ulice O.Venac servis je dao i garanciju na delove.
Vlasnik servisa mi je dobar prijatelj pa je kod njega dokumentacija.
On je insisitirao na tim delovima.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 9:18 pm

Pumpa Za vodu nije menjana pošto mi je Verano potvrdio da je zamenjena(imam njihov račun) kod prethodnog vlasnika na 180hkm.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 9:30 pm

E ovo ja zovem informacijom iz prve ruke, sve lepo objasnjeno, bravo. Zato sam pitao jer imam informaciju da u SKF set ide Gates kais a ti rece Continental pa sam skapirao da si uzeo manji SKF set samo sa rolerom i spanerom a posebno kupio kais. I to je dobra kombinacija, evo potvrdjujes da se odlicno za sada pokazala u praksi. Videcemo sta ce ostale kolege forumasi predloziti i reci svoja iskustva.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 9:42 pm

Sevis mi je zalepio nalepnicu Continental na unutrašnjosti haube sa brojem km pri zameni i slikom kaiša.
Kutije treba da imaju neki hologram sa brojevima, valjda se sa tim brojevima na njihovom sajtu mogu proveriti delovi, ali ja to nisam radio.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 10:10 pm

Da, za Gates znam da imaju nekakvu hologramsku zastitu i 3 vrste provera ukljucujuci i proveru na sajtu, imam i link ali ne mogu da ga postavim jer sam mlad clan. A evo ti rece da i drugi izgleda imaju takvu proveru sto je odlicna stvar...kad vec dajemo pare da bude provereno. Ako neko ima linkove ili adrese za te provere neka posalje.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 10:17 pm

Pošalji ga meni pa ću ja ovde da postavim.
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 10:38 pm

Poslao sam ti na mail. Aj Mrco legendo posle reci koju rec o svojim iskustvima sa kaisevima, rolerima/spanerima itd...sa prodavnicama istih takodje...ubismo se ovde razmatrajuci i svaka iskustvena pomoc je dobrodosla.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 11:01 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Veze ja nema o tim stvarima , samo znam da ima puno falš delova. Stvarno nemam iskustva sa tim , a i dugo nisam vozio auto preko 20 g. , zadnjih pet vozim i nisam još razmišljao o kaiševima , španerima rolerim. Čitam i ne mogu da verujem da doktor bolje zna od dosta majstora više o tim stvarima. Svaka ti čast doktore!
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 11:12 pm

Hvala Mrco. Ja radim velike servise ljudima ali na sledeci nacin - za svoj rad garantujem 101% ali za delove ne i ne dajem savete sta da kupe. Mogu da im kazem ono opste prihvaceno kroz iskustvo ali nikako ne garantujem za delove jer prvi ja nisam siguran. Slazemo se da svakavog djubreta ima od delova i sad ja da preuzmem garanciju za neki deo cije poreklo ne znam a ako nastane haos ja da budem odgovoran. Morao sam tako da odlucim - sta kupe to ugradim i sve ok. Jer sta npr. kupe neki set i bude fals pa zakove roler/spaner i pukne kais pa prezubi...ko da dokaze da je do delova. Ajde za te rotirajuce elemnte i nekako ali ako kais preskoci ili se pokida kako to da dokazem...zato se ne petljam u te vitalne delove da dajem preporuke i garancije. U sustini garanciju daju samo servisi a i oni kad bude neka muka pobijaju datu garanciju na 1001 nacin jer je konkretno za sistem zupcenja i opsteg razvoda to vrlo lako. U svakom slucaju hvala na trudu - sa istim smo ovde zadatkom da olaksamo jedni drugima i razmenimo informacije i iskustva. Ziveli drugarcino!!!
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Ned Jul 31, 2016 11:21 pm

Ja sam sticajem okolnosti imao prilike da vidim set SKF za veliki servis za Fiat stilo mislim da je dizelas bio u pitanju i mogu reci da su sve kutije bile zalepljene hologramskom markicom sa SKF znakom i nekim brojevima.E sad koliko je to siguracija da su delovi originalni neznam ali kad su kutije otvorene po nacinu pakovanja i onome sto je bilo u njima verujem da jeste original.Svi delovi zapakovani u folije koje su vazduhom punjene,za sve spanere kesice sa mascu za podmazivanje i tako dalje.Cisto sumnjam da bi ovi iz PRC-a sve to pakovali a i sam komplet je bio koliko sam ukapirao poprilicno skup.
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 11:35 pm

Bravo, tako treba da se pakuju delovi. Gde si to video ako nije tajna? Mislim odakle su delovi, znas li gde su kupljeni?
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Ned Jul 31, 2016 11:44 pm

Naravno da nije tajna kod ovog prijatelja koji je meni radio veliki servis.Pitacu za informaciju gde on to nabavlja mozda neki kontakt telefon pa uz odobrenje coveka od koga se nabavlja mozda se i ostvari neki kontakt jer koliko znam on je jedan od zvanicnih distributera za SKF u Srbiji a to znam po tome sto i u mojoj firmi nabavljaju SKF lagere od njega a radi se o veoma skupim velikim lagerima koji se ugradjuju na ozbiljnim masinama.
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Avg 01, 2016 12:08 am

To lave!!! Ajde raspitaj se pa javni, obzirom da je ovlasceni distributer pusti ovde njegov kontakt da ljudi imaju info o stvarno kvalitetnim delovima. To svima koristi.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Avg 02, 2016 5:44 pm

Cao drugari, evo jedna umetnicka black/white fotka. Dosao s' posla, sacekao da se ohladi motor, sad ce da nastupi druga zamena rashlane tecnosti (u ovom slucaju demi vode) u postupku ispiranja sistema pred veliki servis. A onda se bacam na Skodu Octaviju koja je blago prezupcila ali dovoljno toliko da joj u hitnoj zameni za spas do kuce lupa u motoru poprilicno i 1 klip je mrtav. Posao zove, ajde pa se cujemo veceras, ziveli. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 02, 2016 5:49 pm

A zašto ispiraš sistem pred veliki servis?

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Avg 02, 2016 9:56 pm

Evo me, izvini sto kasnim sa odgovorom ali zaginuo sam do malopre sa Octavijom. Na mom autu je bila fabricka rashladna tecnost, ona plavkasta, Glysantin G33 marke TECNIC. Po sastavu ta se rashladna tecnost razlikuje od one koju cu sada sipati TOTAL AUTO SUPRA, tacnije iako odgovara u slabijem je kvalitativnom rangu od Totala. Kad vec radim veliki servis i skidam vodenu pumpu onda neka bude skroz cist sistem od bilo cega, ionako ce biti prazan neko vreme. E sad nije ni to problem koliko mesanje ostatka makar i malo one stare i ove nove hemije - generalno je mesljiva kombinacija ali neka iskustva su pokazala da kad se sjedine ako dodju u kriticne delove spojeva i oko gumica mogu da izazovu curenje jer novonastalo jedinjenje je previse agresivno a vremenom oksid stvara kao neki kamenac sto zna da zezne termostat. Zato gledaam da sve lepo isperem i kad sipam novo da to bude tip-top. Ma i nije neka kinta iskren da budem - kupio sam 15l demi vode (Viskol), kostalo me 400 din, isperem to u 3 navrata i mirna mi glava.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 02, 2016 10:00 pm

Da, nisam shvatio da menjaš vrstu rashladne tečnosti, a i ispiranje svakako ne može da mu škodi.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Avg 02, 2016 10:12 pm

Ma iskreno da mogu da nabavim tu staru marku ne bih, mozda samo jednom, ali te TECNIC rashladne tecnosti kod nas nema...zvao sam i u Verano - imaju samo 2l i to razblazene koja stoji pitaj Boga od kad jer ko ce da da 1400 din. za litar. Tako da sam odustao i resio da uzmem Total koji odgovara po zahtevima a po specifikaciji je jos bolji od Glysantin G33. [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu