Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Promena zvuka motora , 307-1.6 HDI

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Promena zvuka motora , 307-1.6 HDI

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 1:39 pm

Naravno, treba izvaditi visak. Za dizele je pozeljno da nivo ulja bude pri maksimumu ali nikako preko. Moguce je da u tvom slucaju pri menjanju nije bas sve onako muski ispusteno a potom sipano koliko treba i eto problema (tih par mm preko maksimuma). Spric sa plasticnim crevcem u ruke pa izvuci visak i resen problem.

Ninno

Broj poruka : 1047
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 1:41 pm

Čuo  sam od nekoliko dobrih majstora da je najbolje na sredini merača, ja tako i radim.
Жиле

Broj poruka : 10085
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Jul 31, 2016 1:46 pm

To sam i ja cuo i citao. Ali mi se desilo jednom da je bio malo nagnut dok je bio parkiran. Pa i to malo je bilo dovoljno da se ulje prebaci na neku stranu vise. Kada dam kontakt on me opominje. Odem kuci i pogledam, ulje na sredini. Ma dosipnem samo malo.
I od tada praktikujem da je negde na sredini gornje polovine.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 1:52 pm

U letnjem periodu pri maksimumu jer je zbog temperature u startu ulje nesto razredjenije, u zimskom periodu oko sredine da bi motor lakse zagrevao u pocetku voznje. U sustini ne valja izvan granica - lose je i jedno i drugo. A kad je u granicama to je najbolje...e sad ko hoce u sitna crevca da ide kao ja Very Happy onda malo korekcije zbog sezone nisu na odmet, ALI UVEK U GRANICAMA MIN-MAX.
Ninno

Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 2:01 pm

Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 2:12 pm

Crevo sam već našao a špric mi je tu negde.
vojkan

Broj poruka : 928
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 2:16 pm

Moj najludji primer sto sam imao sa jednim likom koji ama veze nema sa autima...on ne menja ulje samo doliva...a za gorivo kad sam ga pitao umesto da kaze treba da ima on kaze: treba da nema. Auto Mazda 626 starija, oko 90' godista. Zove me on i kaze da dotera auto jer mu lupa motor. Inace na autu mu sve zivo lupa ali ajde a on kad narocito opise kvar to je sou. Very Happy I dodje on, cuo sam ga da dolazi u dve susedne ulice ali ajde. Lupa-cuka na sve strane, sou. Kaze: u celoj ovoj lupljavini od jutros je poceo i motor da lupa pa vidi sta mu je i pregledaj ga komplet pa mi posalji poruku sa spiskom sta da kupim. I ajde krenem ja od motora - kad sam izvuko merac a ono ulje nigde ga nema. Zamalo da se izvrnem. Ono pa auto grdosija dok sam ga pregledao posto mu svasta nesto ne valja m**a su mi otekla. A spisak je bio: komplet ulje, filteri, levi homokineticki, manzetne, prednji semering radilice, oba lagera glavcine pozadi, komplet paknovi i zadnji lonac. Ni pola minuta nije proslo a on zove i kaze - au majke mu ga nabijem pa on ce se izgleda raspadne nacisto, ima li nesto da valja na njemu. Nego idi ti kupi ove delove jer ja ne umem ni da ih procitam u prodavnici.Very Happy Tako da bilo je zivopisno sa njim. Ali ovo za ulje mi je bilo najgore iskustvo - kad sam istocio onu jad od starog ulja 0,75L. Kako nije zakovao motor ni dan danas mi nije jasno.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 2:20 pm

Kako je taj prošao testiranje na lekarskom za vozačku?
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 2:24 pm

To ne znam ali jos je ludje pitanje kako takva sklopocija prodje tehnicki. Very Happy Very Happy Very Happy
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 2:26 pm

Za tehnički dok je agencija i korupcije neće biti problema.
Sve to treba na robiju! A u pm!!!
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 2:32 pm

Kako bese ona prijava: SVE BI JA TO UZA ZID PA METAK U CELO. Very Happy Very Happy Very Happy
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 2:46 pm

Kako prođe tehnički? Ja registrujem auto na istom mestu od kad vozim kola tako da sam već prijatelj sa vlasnikom i ljudima koji tamo rade.
Ljudi me otvoreno pitaju jel mi auto ispravan da ga tera na valjke, ili ako nije da ostavim auto i da dođem sutra po papire i nalepnicu.
Naravno auto je uvek na valjcima, ako nešto ne valja to se sređuje sa prvim parama posle registracije.
mladenmi16

Broj poruka : 5679
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 4:08 pm

Ma to nije problem lakse proci tehnicki na poznanstvo...ali onako iskreno - zamisli da se pojavis sa nekim cudom sto lupa, treska, zavija na sve strane...homokineticki cuka, lonac produvao i nigde nista ne radi kako treba... Ni ti tvoji prijatelji te ne bi pitali dal' je auto ispravan kad se na oko/uvo vidi/cuje da nije. A verujem da ga ti sam u takvom stanju ne bi ni oterao na tehnicki. Ovo o cemu sam govorio je stvarno bila katastrofa...nesto necuveno. Kapiram da ucine na tehnickom ali i ti si dovoljno odgovoran prema sebi prvenstveno da odmah posle toga to sredis, e ovaj to nikako nije. Tu je problem a ne to sto se malo progleda kroz prste. Sto se mene tice moj stav je da auto uvek treba full da bude ispravan i sve do najmanje sitnice da radi...a ako to iz nekih razloga nije moguce ono oko cega nema spora je da trap, vesanje, upravljacki i kocioni sistem mora da rade ispravno sto se bezbednosti tice. Sve ostalo nije bitno u smislu sigurnosti ali ovo je pod obavezno. Sto jedan drugar kaze - moze da ne pali, lose pali, budjavo radi, secka, trokira, da dimi i nema snagu ali mora da bude u komadu, ide gde ga usmerim i da koci kad kocim. Mudro zbori covek.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jul 31, 2016 4:15 pm

Slažem se sa tobom da upravljački, kočioni sistem i trap moraju da budu perfektni a ostalo nije presudno. Dodao bih u tu grupu vitalnih delova svetlosne grupe (signalizacija). A ako mi ne radi klip na motoru, bušan auspuh, crkla klima.... to mi ne utiče na bezbednost.
mladenmi16

Broj poruka : 5679
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 4:28 pm

mladenmi16 ::Slažem se sa tobom da upravljački, kočioni sistem i trap moraju da budu perfektni a ostalo nije presudno. Dodao bih u tu grupu vitalnih delova svetlosne grupe (signalizacija). A ako mi ne radi klip na motoru, bušan auspuh, crkla klima.... to mi ne utiče na bezbednost.

Apsolutno se slazem.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Ned Jul 31, 2016 6:07 pm

Pre neki mesec, negde sam citao podatak da je na putevima oko 40% vozila sa neispravnim kocnicama.

Znaci onaj ko ih sredjuje moze da ih sredi a ovi su pametniji. Pa ako dodje do karambola, em je kriv nego se jos i buni i manje bi da plati stetu.

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 31, 2016 6:13 pm

Lightsoft ::Pre neki mesec, negde sam citao podatak da je na putevima oko 40% vozila sa neispravnim kocnicama.

To su javno objavili na TV kada su AMSS zvali na besplatnu proveru tehničke ispravnosti.
Da Bog da da ih neko ubije sa istim tim autom što ga puste u saobraćaj, da ne kažem nešto još gore.
Broj je daleko veći.
Gde su tu gume, mehanizam za upravljanje.
Pa gde su tu pijanice, narkomani, ludaci, psihopate i ko zna kakvih sve ima za volanom.
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Jul 31, 2016 8:05 pm

U autodati za taj motor stoji baš toliko koliko su mu sipali. I kod mene je uvek na max kad se sipa koliko piše u uputstvu, ja uvek sipam za tih 0,25 l manje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Jul 31, 2016 8:25 pm

Uspeo sam da izvučem oko o,4l.
Šipka pri max.
Bilo je nezgodno dok sam pronašao odgovarajuće crevo.
Izvlačio sam iz rupe za šipku.
Posle sam morao da ulepšam i motor pošto je kapnulo ovde onde.
Od sad sipam 4l a ostatak po potrebi.
vojkan

Broj poruka : 928
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Ned Jul 31, 2016 8:33 pm

vojkan ::Uspeo sam da izvučem oko o,4l.
Šipka pri max.
Bilo je nezgodno dok sam pronašao odgovarajuće crevo.
Izvlačio sam iz rupe za šipku.
Posle sam morao da ulepšam i motor pošto je kapnulo ovde onde.
Od sad sipam 4l a ostatak po potrebi.

Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miske33 taj Pon Avg 08, 2016 1:23 pm

Drugari, tek danas sam ostavio auto kod majstora jer je bila guzva i nije bilo vremena. Sto se tice promene zvuka motora: otisla remenica! Radim i veliki servis pa ce pored toga da vidimo zasto trosi ulje.
miske33

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.09.2015
Vozilo: : peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 08, 2016 2:28 pm

Možda negde na neki semering pušta.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pon Avg 08, 2016 5:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miske33 taj Pon Avg 08, 2016 3:20 pm

Sad sam uzeo auto, zavrsili mi sve ovo, sad je dobro. Rekli mi da nije turbina povezana sa potrosnjom ulja jer su proverili. Rekli mi da vozim i ako opet trosi da odem do njih. Sumnjaju na neku gubivu kod dizne ili tako nesto, pozdrav
miske33

Broj poruka : 33
Datum upisa : 12.09.2015
Vozilo: : peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 08, 2016 3:37 pm

Rekao sam odmah na početku da nije turbina.
Oni ne trebaju da sumljaju nego da provere i uz tvoju saglasnost poprave.
Sam ti to proveri .
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Avg 08, 2016 4:53 pm

Svaki defekt vezan za turbinu pa i potencijalno trosenje ulja (mada indirektno) obavezno dovodi do loseg rada (sto zvuk, sto rad) turbine sto se odrazava na startnost. Tako da turbinu nije trebalo ni proveravati. A to sto treba proveriti je sledece: da li auto dimi i ako dimi kad i kako dimi (hladan-vruc-hladan sa naglim gasom, vruc sa naglim gasom), izmeriti kompresiju (mada ako puno trosi moze pokazati lazan rezultat jer ulje stvara zazor izmedju klipa i stubline - to ljudi podvode pod ono 'trosi ulje ali ide super' a majstori 'auto najbolje ide pred generalku'), izmeriti izduvne gasove (to mnogo moze reci). Sto se ovako spoljanjih stvari tice na potrosnju ulja moze uticati vrsta ulja, gradacija i kvalitet istog ali i filter ulja (kvalitet), plus dizne. Ako su skroz suve na prvi pogled onda je malo verovatno da je problem u njima. Ljudi se obicno odmah uhvate za gumice ventila a potom za ostalo. Medjutim to je tako kod benzinaca, 90% su gumice a ostatak problema moze biti u motoru. To sredjivanje se uglavnom ispegla zamenom gumica i lezajeva. Ako auto dosta dimi a narocito hladan na naglom gasu 99% su gumice. Takodje kad se skinu svecice one budu pune naslaga. Tada motor ne treba otvarati. E jedino u slucaju kad odu mazajuce karike e onda mora. Ovo je bilo vezano za benzince a dizelasi malo drugacije funkcionisu kad je problem potrosnja ulja. Oni uglavnom (ne iskljucujem potpuno) ne trose ulje preko glave motora i gumice tu ne igraju glavnu ulogu jer nema konstantnog potpritiska. Ali moze i to da bude doduse u manjem procentu. Obicno gde je problem kod velike potrosnje kod dizelasa (ako su svi spoljni faktori ok) je smer klip - karike - cilindar. Ako je to slucaj onda je otvaranje motora neminovno i sve sto to nosi. Tad je potrebno uraditi hilznovanje bloka, zamenu karika, lezajeva radilice, sredjivanje glave, zamena gumica, sredjivanje pumpe...e onda je to skroz uradjen posao. Doduse to i kosta poprilicno a koliko je isplatljivo za dati automobil pitanje je. Ovo sto sam napisao je eto tako informativnog karaktera, uopsteno sto ne znaci da je uvek tako. Postoje kvarovi koji su vrlo teski za utvrdjivanje iako na prvi pogled deluju laganica, ali se ispostavi da moze biti od najbanalnijih stvari eto ovde npr. tipa ulje i filter ulja pa sve do generalke...e u tom sirokom dijapazonu treba resiti problem. Da skratim - testiraj onih par stvari koje sam naveo na pocetku i obrati paznju na ulje (narocito kvalitet) kao i na filter ulja, za pocetak. Naravno idem sa predpostavkom da nigde ne curi ulje nego da se trosi. I jedna napomena - NEMOJ da sipas nikakve aditive ni u rezervoar ni u motor.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu