Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

top up engine coolant level

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: top up engine coolant level

Počalji od Ninno taj Pon Avg 01, 2016 11:22 pm

Cecko-C5, sliku senzora sam skinuo, podatke auta zapisao i sutra posle posla cu da potrazim i pogledam cene. Javicu rezultate. Vidi i ti za onaj kontakt za SKF distributera sto smo pricali pa javi. Ajde samo cepaj u nocnoj smeni, znam kako ti je, pa se cujemo sutra.

Ninno

Broj poruka : 1251
Datum upisa : 27.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Avg 01, 2016 11:24 pm

Petrucci ::Auf, kompresorom, trebao je da uzme nešto jače

Da znas, ali ga je ocistio a narocito produvao za sve pare. Very Happy
Ninno

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Avg 02, 2016 5:07 pm

Cecko-C5, evo me sa izvestajem ne tako sarenim... Raspitao sam se za senzor svuda...cak sam kontaktirao i veleprodaje, situacija je sledeca: na stanju u prodavnicama nigde nema sto nije ni cudo jer je u pitanju deo koji slabije ide (prodajno) a od kontaktiranih skoro 15 dobavljaca jedino moguce izvodljivo ali tek iz narudzbine originala je kod Kit Commerce-a, Impex Auto-a i Delmax-a. Njihove kontakte cu ti poslati na PP. U sustini treba da se odnese skinuti deo da se ocitaju kataloski brojevi fabrickog dela i po tome da se naruci original deo, drugacije nije moguce da se nabavi. E sad ako je ovo previse komplikovano onda postoje 2 alternative: da batalis automatiku narocito brisaca i da se kompjuterski ugasi senzor a aktivira automatski mod paljenja svetala cim se startuje auto i drugi: da ostavis tako kako je a da ti dobar elektricar ugradi automat kojim se zaobilazi centrala kompjutera a priveze npr. na alternator...nesto slicno kao bypass. Ugradi se modul koji aktivira kratka svetla cim se upali auto i ispegla struja od prilike nakon par sekundi...takvi moduli su ti oko 15-20e i resen problem. Jeste da je sa nabavkom original senzora najelegantnije resenje ali tu uvek ide ono "ali" jer senzor daje informaciju koja od retrovizora ide ka raketi gde se takodje slivaju komande sa leve rucice za svetla, desne za brisace pa to sve zajedno ide u modul koji je u nivou ispod volana a odatle pravac u BSI pa onda preko releja i osiguraca napokon do farova/brisaca. U celom tom nizu uvek postoji mogucnost da nesto negde zezne stvar a eto vec se pokazalo da je tako posto je vidljivo muvano oko samog senzora. Ima tu bezbroj zica, konektora i spjeva pa ako negde nema kontakt eto muke a vala da se to sve rasturi/proveri je zesca jebanijada. Ne znam sta ces ali ako zelis sve po PS-u onda cu ti poslati kontakte za nabavku senzora od dobavljaca (a mozes potraziti i polovne iz oglasa ovih sto rasturaju) a ako ti je samo automatsko paljenje svetala prioritet onda alternativno mozes da resis na ona dva nacina uz pomoc dobrog elektricara. Bicemo u kontaktu.
Ninno

Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu