Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Laguna ph2, za ili protiv

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Laguna ph2, za ili protiv

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 16, 2016 3:02 pm

Nešto mi se u poslednjih par dana vratila stara želja, da kupim ovo

Ako izuzmemo subjektivne stavove (nije lepa, jeste lepa...) ima li neko neku pametnu da prozbori. Ono što sam ja načuo to je da im je prilično nežan prednji trap, i da su neki ljudi imali problema sa šestostepenim menjačima na dCI modelima. Ovo drugo me ne brine jer je u planu benzin.
Pa raspalite...
mladenmi16

Broj poruka : 5759
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Re: Laguna ph2, za ili protiv

Počalji od mishja taj Uto Avg 16, 2016 4:00 pm

ja cuo price da su ga ukakili sa elektronikom, brljavi ko fiat stilo do 2004 a posle toga je ok, ima drugar 2002 dizela on je prezadovoljan, jos ga nesto dzabe platio pre dve godine 1700e, tesko sa narodom sto nekom smeta neko i ne primeti
mishja

Broj poruka : 3294
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 16, 2016 4:03 pm

Baš tako, meni na primer ne smeta osetljiv trap jer ja prelazim 7-8kkm . Kad ga jednom odradim dugo će da traje. To za struju, vidiš nisam znao.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Uto Avg 16, 2016 4:52 pm

Kazu da im cesto brljave te kljuc kartice...
shix

Broj poruka : 2381
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mr No taj Uto Avg 16, 2016 5:21 pm

Moj surak vozi 1.9dci menjac 6 brzina. Nema ozbiljnijih problema. Cak se i okupao sa karticom, pa je rastavljao da se susi i radila je ponovo. Menjao je prednje amortizere, ali je kupljena sa losim. I on je udario napred, ali to je do njega. Potrosnja na otvorenom 5.2, mnogo znaci 6. brzina. A drug ga je odgovarao da kupi jer on nemoze da se naplaca delova, a i plastike mu skupe.
Tako da neka ti je Bog u pomoci.
Mr No

Broj poruka : 313
Datum upisa : 06.10.2015
Godina : 40
Vozilo: : C5 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Avg 16, 2016 8:17 pm

Moj komsija ima, motor 1.9dci mislim da je 2003-2004. Ulazio sam, nisam vozio. Kao......
full koza, kartica kljuc, prostoran, jak motor.... kaze da je zadovoljan. Od problema do sad, protokomer i neko crevo (fals vazduh). Da se ne foliramo, 1.9dci jedan od the best motora, svi majstori ga poznaju, pokazao se extra. Mislim da kao i ostali ima problem samo sa EGR-om kad zaglavi ostalo ok.
Goga_EG

Broj poruka : 1497
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 16, 2016 8:34 pm

1.9 dCi je definitivno odličan motor, tu nema spora. Imao ga moj burazer u Seniku, lepo se vozi. Ja sam ipak kad su u pitanju te starije mašine više za benzinca, tako da mozgam o nekom 2.0, možda i sa plinom ako je "normalan" i atestiran bar 3 godine. Ili da nije uopšte upisan
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Avg 16, 2016 8:43 pm

Pa trenutno se ne isplati toliko plin=benz jer je cena skace tako da se mnogi zale, jedino da sacekas malko.... Volim npr, to kad otvoris haubu kao na 1.9dci ili 1.9jtd ono sve na dlanu. daje mogucnost da mnogo toga uradis sam , a tek na benzu, to tek kao upaljac...
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Avg 16, 2016 8:45 pm

Auto je dobar, vozio sam primerak, doduše kratko koji je malo prešao, mislim da je to najvažnije. Još ako mu znaš istoriju to se ne ispušta.
vojkan

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 16, 2016 8:47 pm

Nije da ne volim dizele, čak mi se i sviđa kako idu ovi noviji, HDI, dCi... Ali me cena vanrednih popravki plaši, a ja kakve sam kurate sreće ko zna šta će mi dopasti. Sa benzincem ću se lakše izboriti, tu po nešto znam i sam, a i kvarovi su jeftiniji.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Uto Avg 16, 2016 8:51 pm

Vala u pravu si 100% ..................................
Samo kad pomislim koliko su dizne na dizel motoru a koliko su na benzu affraid odmah mi se pije pivo....
Mozda da cekas pa kupis nekog proverenog nemca, ipak je to to... ulozis malko i vozis jos 10god............. ima na netu do 1500evr koliko `oces...................................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Avg 16, 2016 9:31 pm

Kod mene je problem u glavi što nikad nisam slušao zdrav razum kad sam kupovao auto
Ova Laguna mi je zapala za oko pre nekih 5-6 godina i kako mi se čini neću se smiriti dok je ne kupim Very Happy
Ali Mi16 definitivno ostaje
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Avg 17, 2016 1:15 am

Uh, za ili protiv? Vrlo nezgodno pitanje kao i sam auto sto je nezgodan za opisati a da bude to to. Ima svacega na trzistu tako da treba vrlo ozbiljno da proveris auto pre kupovine. Dobra stvar je sto se moze proveriti i sama istorija vozila dok je bio preko. Ako se izuzmu subjektivne procene lep/manje lep sto kazes ono sto je sigurno je da je auto prostran i udoban sa puno elektronike. Sto se opreme tice takodje je ima puno i nije problematicna (osim eventualno el. podizaca i citaca kartice). Motori 1.9dci su se onako pokazali a to sto ih ima mnogo je zato sto su ih ljudi kupovali pre 5-6 godina kad su bili jos uvek mladji...sad je pogled nesto drugaciji zato sto su izvozeni a odrzavanje je papreno. Sam motor i nema nekih problema ali sistem ubrizgavanja zna da stvara razne muke (i po dzepu), elektronika ima svoje bubice  koje su od 2004. koliko toliko otklonjene, turbina posle 150000km je vrlo rizicna i uglavnom za remont, trap osetljiv (skup), nosaci motora takodje osetljivi a tek sto su skupi ne pitaj narocito gornji (kod zupcastog). Tu su jos dva ozloglasena dela koja su prisutna - FAP i plivajuci zamajac. Tako da ako ti Mladjo zapadne neki felerican auto da prostis a i svi ostali usraces se od popravki i nerviranja a to sto ce te kostati to je posebna prica. Ustvari situacija nekako ispada da svaka popravka na njemu podosta kosta. A za odrzavanje mali pa i veliki servisi su nesto sto onako normalno kostaju kao i kod drugih automobila (nista skuplje/nista jeftinije). Benzinci su jeftiniji izbor u svakom smislu. Sto se same voznje tice auto zna da ide dok je sve ok, kad nastupe problemi bude kuku majko. Ovlasceni servisi naravno deru, tu nista novo nisam kazao. Za delove nije problematicno naci svakakvih-od originala do PRC varijanti, tu treba biti obazriv jer bilo kakve fuseracije ovaj auto ne trpi. Dobra stvar je sto je Renault predstavio brend Motrio koji pravi delove skoro pa dostojne originalu po razumnijoj ceni. iskustvo kaze da su korektni delovi po odnosu cena/kvaitet vise ka kvalitetu. Ima razgranata mreza po Srbiji tako da nije problematicno nabaviti ih. Eto tako Mladjo, ako naletis na neki dobro odrzavan i ocuvan primerak sa lepom kilometrazom moze da bude super kupovina i da se navozis tog auta bez nekih muka ali ako naidjes na nesto sto je dotrajalo i zrelo za svakakva odrzavanja/popravke onda nece biti dobro. Sa ovim autom sve je jedna velika kocka. Dobro razmisli da li ti to treba u zivotu...tri put meri jednom seci. scratch
Ninno

Broj poruka : 1054
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Avg 17, 2016 9:25 am

Ljudi po ovome što ste napisali izgleda da je ph2 Renoov korak unazad u odnosu na ph1. Po svemu osim po vizualnom utisku.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Avg 17, 2016 10:06 am

Jeste, beži od toga
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Avg 17, 2016 1:50 pm

Ma da, cuti bve.... nema mesta takvom razmisljanju...
prvo svi automobili osim (merc-bmw itd) imaju svoje mane, skoro svi....
zamajac, turbina, egr, ventil, regulator...ali se sve da srediti i voziti skoro 250 000km bez pipanja (servisi se podrazumevaju)..... znas i sam koliko se njih kod pezoa muci sa fap-om, zamajac itd... ali to je ko ne zna pa uzme misli masina ono ti hvala svemu znas, nisi pocetnik....Mislim ne bih da sad nesto pametujem, ali ajde koji bre nema manu u dubok dzep.... mislim najlakse mi je da uzmem neki 1.1l i ko upaljac, ipak je 1900-2000cm3 mahina, azdaja....tako da ne daj da te uplase svakojake price..........................................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Avg 17, 2016 2:45 pm

Ma ne plašim se toliko skupih popravki, koliko se plašim da ne bude kao sa ovim, da svaki čas neka sitnica od 300 dinara otkaže i da mi nabija krvni pritisak. A to je nešto što mi nikakva dijagnostika ni majstor, koliko god dobar bio, ne može reći kad bude pregledao auto.
A i skupe popravke se smanjuju sa izborom benzinca, što je moj slučaj.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Avg 17, 2016 3:36 pm

elektronika se spominje samo kod stila i lagune znaci nije bez razloga, slazem se da ima i kod drugih al kod ovih ima fabricki, sve drugo stoji
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Avg 17, 2016 4:32 pm

I Clio zna sou da pravi sa elektronikom a u tom smislu drasticno manje npr. Megane. Tema kao sto sam u startu naveo je dosta pipava jer svako ima nesto svoje/nesto sto zna/nesto sto ne zna/sto je cuo itd. Zato nisam ni planirao da ucestvujem u temi jer me 'rekla-kazala iskustva' ne interesuju ali me je Mladja pitao da kazem svoje kroz majstorski aspekt vidjenja, to sam i uradio (na osnovu toga sta mi je proslo kroz radionicu, takodje kroz opste prihvacene stvari i iskustva kako vlasnika tako i drugih servisera). Da se razumemo, nikad nisam imao doticni automobil, NIKAD I NECU, tacka. A koliko mogu da primetim pojavili su se razni komentari (sto je pohvalno) ali nijedan od vlasnika ili nekoga ko je duze vreme vozio takvu Lagunu. Ako je ovo francuski forum a jeste gde su vlasnici Laguna da podele svoje misljenje/iskustva? A da - nisu u mogucnosti da pisu jer su preko dana kod raznih majstora... Pametnom dosta...
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosNis taj Sre Avg 17, 2016 5:32 pm

Potvrdjujem to za elektroniku u Laguni. Brat imao problema i brzo je prodao. Nikad isti problem nije imao uvek ga je nesto drugo zezalo.
Sad ima senic-a 2004 god i prezadovoljan je ali sad pa na tim senicima imaju problema sa el. rucnom. Dva komada u mojoj ulici i i jednom i drugom zeza rucna. Kad je ukljucena tj "podignuta" rucna nesto non-stop cakce.
Ne znam da li postoje lagune sa el. rucnom.
MilosNis

Broj poruka : 234
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Avg 17, 2016 6:28 pm

Ninno :: Ako je ovo francuski forum a jeste gde su vlasnici Laguna da podele svoje misljenje/iskustva? A da - nisu u mogucnosti da pisu jer su preko dana kod raznih majstora... Pametnom dosta...
Ovde realno nikad i nije bilo nešto mnogo vlasnika Renoa, a pogotovo Laguna. Burazer je vozio Senika ph1 restajling i nije imao sa njim nikakvih problema, ni sa strujom ni sa mehanikom, tako da me iskreno čudi da su ovako neozbiljno napravili ovaj auto. Jeste samo turbinu remontovao i to na 280000 km.

mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Avg 17, 2016 7:21 pm

Ph2 u odnosu na ph1 - ono sto si sam konstatovao jutros je apsolutna istina. Konkurenti ovom autu su C5 sw, PUG 406/407 sw i eventualno Xsara. Evo neka ljudi poredjaju po tome kako i sta misle da bi bilo najbolje ukljucujuci i Lagunu sw 1.9 dci.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Goga_EG taj Sre Avg 17, 2016 7:27 pm

Kako ti se zalomi, ili ko zna da kupi,,,,, Ne znam kakav je c5 sw ali zamajac itd, xsara bogami 1.6tng nije lose, a pug-ovi isto kao c5..................................
nijanse tu odlucuju, udobnost, oprema, a ostalo, bre, znas.... kazem i uvek cu se toga drzati, kad kupis auto daj 500evr za ceo servis i to je to.... npr. kajs, filteri, nova pumpa, ciscenje dizni, filteri, trap, gume itd itd
mora da ti bude dobro.................
Goga_EG

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Sre Avg 17, 2016 7:58 pm

Sa ovim se slazem da po kupovini auta treba zameniti ulje u motoru i sve propratne filtere, prekontrolisati ulje u menjacu, proveriti kociono ulje i sva creva kocionog sklopa, promeniti rashladnu tecnost, promeniti filter goriva, uraditi veliki servis komplet i proveriti stanje remenica, odozdo proveriti ima li kakvih curenja ili neke dotrajale manzetne/gumice zameniti...ujedno proveriti stanje trapa, nosaca motora, proveriti stanje diskova/plocica i dobosa/paknova i po potrebi zameniti. Ako je auto bio u dobrom stanju pri kupovini i detaljno proveren kako fizicki tako i na dijagnostici nakon ovakvog servisnog zahvata mora da bude dobro...iznenadjenja su uvek moguca ali to budu uglavnom sitnice osim ona dva zla za koja se nikad ne zna kad mogu vrisnuti (FAP i plivajuci) ali za jace kubikaze to je prosto tako nekako neminovno na duze staze.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Avg 17, 2016 8:20 pm

Ljudi dokle ćete pominjati FAP i plivajući? Nije valjda da ga i benzinjare imaju?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći