Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pomoc oko izbora auta citroen vs mercedes

Ići dole

Pomoc oko izbora auta citroen vs mercedes

Počalji od siskobn taj Čet Okt 20, 2016 10:21 pm

Novi sam i izvinite ali nemam kome da se obratim,ne poznajem puno francuske automobile pa me zanima misljenje

Trenutno posjedujem skodu oktaviu 1.9 tdi 2007 godiste kupljena prije 2 godine i zaista nisam imao problema sa njom,sve uredno mijenjam a od vecih kvarova mogu da nabrojim set kvacila koji je bio za mjenjanje kada sam je kupovao i anlaser.Nisam imao zaista vecih probema i sluzi me ok.S obzirom da ja vozam 2 do 3 god i kupujem ili vozilo vise klase ili mijenjam za novije shodno kucnom budzetu mi smo razmisljali da malo ponovimo vozni park,nismo skupili previse ali dovoljno da uz neku sitnu doplatu mogu da uzmem neko vozilo.

Isprva smo isli na minivolumen tipa mercedes b klasa ali kad sam usao u njega uprkos ravnom podu on je manji cini mi se od golfa 5 tako da odpada iako je lijep,od terenaca smo razmisljali o tojoti rav 4 ili mercedes ml ali onih starije generacije od 2001 medjutim dizajn nam se nije svidio i konzole djeluju nekako starinski tako da bi nam to bio korak unazad dok za novije redizajnirane modele nemamo.
medjutim ubrzo su nam za doplatu ponudili 2 vozila
jedan je mercedes e 220 cdi presao 300.000 2007 godiste a drugi je citroen c5 2009 hdi 2.0

oba auta sasviim fino izgledaju
problem mecke je automatik,ja nisam navikao iako kazu svi da kad predjes na automatik nikad manuelca neces pozeliti ja opet vise volim da drzim stvari u mojim rukama i ako zapne lako presaltam u manju i preteknem a s automatikom nema sanse da ne pominjem kocenje motorom zimi koje sad ne postoji
c5 kazu mi da zbog elektronike ima problema mada je zaista lijep i svidja mi se

interesuju me vasa iskustva jesul ista klasa sta bi vi izabrali,ja jako puno putujem i treba mi vece auto

hvala na preporukama
siskobn

Broj poruka : 6
Datum upisa : 20.10.2016
Vozilo: : oktavija

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pomoc oko izbora auta citroen vs mercedes

Počalji od Жиле taj Čet Okt 20, 2016 10:35 pm

Dobra su oba.
Ja bih zaobišao Mercedesa zbog skupe registracije i puno pređenih kilometara,  a C5 2.0 je isto vrh auto pogotovo ovi noviji. Treba ga dobro pregledati neko ko se razume.
[You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siskobn taj Čet Okt 20, 2016 10:41 pm

Pazi mercedes ima 15000 vise citroen ima 285000 ali je mladji od mecke 2 godine,
mercedes je zadnja serija e klase 2007 i posle nje dolazi nova sto znaci djecije bolesti prosle dok c5 je ekstra lijep ali je noviji model

iskreno jako se dvoumim ili da ostavim skodu i ne berem brigu
siskobn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 20, 2016 10:47 pm

To je ovakav [You must be registered and logged in to see this link.] ne znam šta da kažem, ja bih C5 .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11431
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siskobn taj Čet Okt 20, 2016 10:55 pm

da to je taj
siskobn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 20, 2016 11:27 pm

Ostavi ti tu Škodu i uživaj. Ja bih tako uradio.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siskobn taj Čet Okt 20, 2016 11:32 pm

iskreno nije ni ona bila dzaba,mjenjao sam kvacilo,anlaser,sve u svemu oko 700e za 2 god malo li je pored redovnih servisa

ona je ok ali se ne moze porediti sa ta dva auta,kod nas se cijeni vw kao i svugdje al sto je prije vazilo za golfa 2 vise ne vazi sada je i na vw turbina 800e kao i na francuzu tako da jedina prednost je sto ima vise majstora za vw ali i veca sansa da naletis na budalu.

imam malo iskustva sa francuzima,vozio sam monuvolumen scenic 2 udobnijeg auta i da mi se vise svidja nisam imao a onda ga odvezao da promjenim ulje redovno i tu mu bi kraj,dosao kuci lokva ulja ponovo mjenjanje ponovo lokva itd.na kraju ga prodao dzaba.

majstor moze da upropasti puno

uglavnom mecka je 2007 presla 300000 sto z amecu nije puno,lanac je nema velikog servisa mana automatik nisam navikao.c5 noviji auto bogata oprema ljeosi ali i bojim ga se

vasa preporuka kao ljubiteljima francuza mane i prednosti c5
siskobn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 20, 2016 11:41 pm

Mane i prednosti? Sve je to, što bi rekli, 'u oku posmatrača'. Citroen je poseban auto, svojevremeno sa mušičavom elektronikom, što je u novim modelima rešeno pa se radi o zaista dobrom i jako udobnom autu. Čuveni HDI motor je njegov najjači adut, a zatim slede ogibljenje i izgled koji ga i čine posebnim. Sa dobrim i PRAVOVREMENIM održavanjem izgura silu kilometara bez problema. Mercedes! Vrh u automobilskoj industriji. Jako skupo održavanje. Obavezno proveriti menjač zbog povelike kilometraže. Ako je sve OK, postaćeš 'automatičar' očas posla. Sjajan izum. Ali, ako je u kvaru - eto belaja.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Giza taj Čet Okt 20, 2016 11:52 pm

Wow ovaj c5 vrhunski dobar auto nebi bilo loše kad bi imao prilike da se provozaš u toj c-petici...još za duža putovanja...ja se vozio u škodu octaviu-firmin auto (direktov) očuvan i utegnut. Vozio se 200 km.i iskreno nisam uživao u vožnji tvrd je dosta,a c5 pliva. To je moje iskustvo a,ja bih uzeo taj c5,ipak je novije prozvodnje, nije istrošen kao moj recimo...Ipak na tebi je.
Giza

Broj poruka : 1723
Datum upisa : 21.08.2015
Godina : 32
Vozilo: : citroen c5 excluziv 2.0 100/136
Raspolozenje : Uvek raspoložen...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Okt 21, 2016 4:07 am

Po udobnosti, komforu i opremi ne verujem da je razlika velika sto se tice auta, presudna je razlika u ceni i odrzavanje samih auta u narednom periodu kao i samo stanje auta, ako su redovno odrzavani sa oba vozila ces preci jos dosta kilometara, raspitaj se malo kod majstora koliko kosta redovno odrzavanje i veliki servis jer su ti to izdaci koji te cekaju u startu, a vozilo ko vozilo nekom se svidja a nekom opet to isto se ne
svidja
U sustini nek ti presudno i jedino bitno bude celokupno stanje vozila a marka i godiste je nebitna, tako bih ja kad bi kupovao
mishja

Broj poruka : 3886
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Nov 13, 2016 6:33 pm

2.2 cdi prelazi milion uz odrzavanje, skoro sam video jednog sa taksija iz austrije sa 900hkm i drugarica ima u kombiju taj motor sa 600hkm na satu vozio ga pre neki dan, radi ko sat
Volvo mislim da su motori reno-nisan, prelaze dosta al elektronika im je zajebana
C5 i njegov motor skoro kao mercedes, pouzdan i prelazi koliko hoces, opet na tvoju odluku treba da utiče stanje auta koje hoces da kupis
mishja

Broj poruka : 3886
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Nov 13, 2016 7:04 pm

Da prenesem ja moj post ovde dok se tema ne obriše.

Mercedes je uvek Mercedes, tu nema puno filozofije.
Citroen mi u tvom slučaju deluje kao dobar izbor. Udobanost mu je vrhunska, što je bitno za duge puteve, najmlađi je u ponudi, i jedini ispod 2000ccm. To da ćeš više izgubiti na prodajnoj ceni je samo delimično tačno. Ako ćeš ga voziti 4-5 godina, sve što izgubiš na prodajnoj ceni Citroena sa druge strane nadoknađuješ mnogo jeftinijom registracijom od ova druga dva modela.
Ima tu još dosta stvari koje treba "izvagati" pri kupovini auta, cene servisa, potrošnih delova, i po meni najvažnije, sam osećaj kad sedneš u auto jel ti "leži"
Ako pričamo o 3 auta koja su u približno istom stanju moj glas ide Citroenu kao najisplativijoj kupovini, a ako ti troškovi eksploatacije ne predstavljaju problem za džep uzmi Mečku i nakrivi kapu.
Volvo nisam komentarisao jer u njih nisam upućen, to će možda neko viže znati od mene.
mladenmi16

Broj poruka : 6614
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siskobn taj Ned Nov 13, 2016 10:05 pm

vidio,procitao

od vlasnika vozila jedino znam vlasnika volva koji mi daje garanciju sta god da strada u 6 mjeseci on placa,ostali su preprodavci i bas se lomim,jel neko vozio pomenuta vozila bar citroena i da ima iskustva
siskobn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Nov 13, 2016 11:12 pm

Takvog ovde niko od stalnih forumaša nije vozio, još uvek je iznad mogućnosti. Ove prethodne serije su se izvanredno pokazale kako po udobnosti tako i po potrošnji, ceni servisa, potrošnih delova.... U suštini su HDI motori jako pouzdani, verovatno najbolji dizeli na tržištu, pa ako ubodeš primerak koji je redovno održavan nećeš se pokajati.
mladenmi16

Broj poruka : 6614
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh