Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

partner 2.0 hdi

Ići dole

partner 2.0 hdi

Počalji od boro taj Čet Okt 27, 2016 10:41 pm

zdravo imam partnera 2001g 2.0 hdi 66kw avto upali i ugasi svaki par minuta ne prelazi više od 2,500 obrtaja gresku izbacuje samo p1613 avto je bio kod više mehaničara i ništa nisu sredili menjali su pumpu u rezrvaru,računar motora,regulator gasa senzor pritiska goriva na reilu. na pumpi na motoru gornji senzor i donji taj je bio slomit ona igla i sad avto radi bez da se ikako ugasi al nemore više od 2.500 obrtaja.kad mu gledam pritisak goriva na racunaru je minimalmo na leru 280b a max 450b jel imo neko sličan problemhvala
boro

Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.10.2016
Vozilo: : peugeot partner hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: partner 2.0 hdi

Počalji od Goga_EG taj Čet Okt 27, 2016 11:11 pm

To ti je da ti ecu nema komunikacija sa senzorima. Mada, nek pogleda neko ko ima lexiu ili vec....
Goga_EG

Broj poruka : 1660
Datum upisa : 07.08.2013
Godina : 41
Vozilo: : Peugeot 206 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boro taj Pet Okt 28, 2016 8:23 am

Moze bit al isto je radio i sa starim racunarom
boro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 28, 2016 8:26 am

Moraš ti tu naći pismenog majstora, ne ide to tako. Izmenjaju pola motora, auto i dalje ne radi i nikom ništa. Zamena računara nije baš tako jednostavna i treba tu malo znanja da bi on profunkcionisao kako valja, ako je problem uopšte bio do njega.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Okt 28, 2016 10:38 am

oteraj ti auto kod majstora i nek ti naprave auto ili nek vracaju pare, a ta greska je vezana za komunikaciju ECU-a sa ostalim stvarima u kolima, sto bi znacilo da moze biti negde naceta zica pa pipa masu ili je ECU KAPUT, al pre ce biti ono prvo ali morali su nekom da uzmu pare za nesto
znaci platio si popravku a nije popravljeno to je nadalje problem tih majstora i nek oni snose dalje troskove, a ne da ti placas njihovo neznanje i eksperimentisanje

to je isto ko da si platio zidaru da ti sazida kucu i ona se srusi sutra dan
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 28, 2016 11:42 am

Motor je limitiran obrtajima do 2500 iz nekog razloga da bih zaštitio motor.
Miloše koliki je pritisak goriva kod tebe na tvom panteru?
Ovo na leru je ok. što je čovek napisao a i ovaj drugi jer auro nema pun gas.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od boro taj Pet Okt 28, 2016 12:01 pm

Ja sam isto mehanicar al sam nekidan taj avto kupio i sad mi nije nista bilo jasno sta mu je ja mislim da nisu injektori programirani posto su vadili racunar jer avto sad lepo radi samo sto neda preko 2500 hiljade. A sta se tice ovih nasih mehanicara u sloveniji mutlahe zive nejebu ni strucno
boro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Okt 28, 2016 12:03 pm

nisu nam isti motori
njegov je pritisak dobar, ova greska sto mu pise ima veze sa onim sto su rekli Goga i Petruci, ja kad procitam da su coveku sve zivo izmenjali i na kraju auto mu ne radi malo popizdim, em im covek platio uredno em on sad juri po forumima da popravlja auto
nek pregleda vakume i MAP, sva creva, mozda su mu izmesali vakume kad su mu menjali sve zivo, treba sad to raspetljati i nekome nalupati samare
da je covek blizu ja bi mu rado pomogao koliko znam, ako ima volje resice to mozda uz nasu pomoc, al bi stvarno trebao da reklamira rad, platio je a mozda i nije...?
mishja

Broj poruka : 3799
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Okt 28, 2016 12:21 pm

Evo ti delovi koje da proveriš [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh