Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Velika potrosnja plina

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Velika potrosnja plina

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 19, 2017 8:00 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14620
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Sre Apr 19, 2017 8:17 pm

Ma greske je izbacivalo dok se vozio na benzin.Plin sam pre dve nedelje tek sredio.Sad mi deluje da lepse radi na plinu nego na benzin.A ova sonda nije original za njega ne je za stariju 206icu.Kaze mi majstor da je koristim privremeno da bi videli da li ce se ponavljati greske.
Majstor mi je stvarno odlican i korektan je maksimalno.Nikad ne naplati dok se ne vidi da li je auto proradio kako treba.
Profesorcina

Broj poruka : 30
Datum upisa : 05.11.2016
Godina : 37
Vozilo: : Citroen Berlingo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Apr 19, 2017 8:22 pm

Sve je to u redu, ne treba u startu sumnjati u majstore i pomišljati na njihove loše namere ali da li je proverio sondu ili je samo na osnovu lampice i dijagnostike rekao da je riknula?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Sre Apr 19, 2017 8:28 pm

Kaze da pri proveri sonda pokazuje da je dobra,prvo je zamenio kablove ali je opet prijavljivalo greske.A sad sa ovom je u pocetku trzalo i gasio se par put i varirali su mi obrtaji.Sad poslednjih par dana radi super.
A da li ta univerzalna radi isto ili ima razlike?Kog proizvodjaca da gledam?Jel ima i medju njima razlicitih ili je to sve isto?Znam da ima sa 3 ili 4 pina.
Profesorcina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Sub Maj 20, 2017 2:46 pm

Pozdrav ljudi!
Imam jedno pitanje.
Koliko je pametno da menjam ovaj berlingo 1,4 za jaci?1,6 benzin ili 1,6 hdi, eventualno 2,0 hdi
Kolika je razlika u ceni odrzavanja, potrosnja, a da uzmem u obzir i razliku u ceni registracije.
Koliko bih dobio a koliko gubio?
Mislim...ide i ovaj ok ali imam utisak da je slab dosta, pogotovo sa plinom.Mada opet potrosnju sam sveo na minimum (prosek 8L plina) sto je i vise nego dobro.Bas sam u nedoumici jer me je majstor pre neki dan ubedjivao da ga menjam.
Ako imate neki savet ili iskustvo bio bih zahvalan ako biste ga podelili s mene.
Veliki pozdrav svima!
Profesorcina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Maj 20, 2017 3:30 pm

Zasto da menjas ako valja, odrzavanje ce ti biti skuplje a i potrosnja ce ti biti ista ako ne i veca kad uznes cenu dizela, znaci gubis sa doplatom i skupljim odrzavanjem
mishja

Broj poruka : 3223
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Ned Maj 28, 2017 5:24 pm

Blagi meni!
Ovaj put je zveknuo kompjuter.Kaze mi majstor da se to desava zbog plina.Prvo smo mislili da je do lambda sonde i do katalizatora kad ono...
Dok je hladan ne do bog koliko se gusi,posle krene normalno pa ponekad tokom voznje pocne sitno da trzucka i gubi snagu osetno.
Ovaj 1,4 je i tako slabiji,jos sa plinom kad krene da se tripuje bude situacija koje nisu bas bezazlene.On u principu ide,ali mu komp u nekim situacijama salje pogresne informacije i pocne da brljavi.
Kaze majstor da je jedino resenje da se izbaci plin i da se nadje drugi komp posto ovaj definitivno ima problem i da izgleda da ga je vec neko otvarao.
Ne znam sta da radim.
U principu osim tog povremenog trzanja i gusenja nema drugih problema.Trosi stvarno malo ,ne dize temperaturu,mehanicki je utegnut pa mi se ne menja auto,a i plin mi se ne isplati da izvadim definitivno.Zavolijev sekvent je u pitanju.Sad posle skori godinu dana kako sam ga uzeo majstor mi kaze da bi bolje bilo da smo 1,6 uzeli.
Nisam vise pametan.
Profesorcina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 28, 2017 5:33 pm

Koji kompjuter je u kvaru, plinski ili od vozila? To oko kompjutera treba da proveri elektroničar, a ne majstor za plin.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 28, 2017 5:34 pm

A kako se ponasa kad ga vozis samo na benzin? Ako radi dobro na benzinu onda samo plin ustelovati
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Ned Maj 28, 2017 5:37 pm

Od automobila, nije plinski.A majstor mi je do sad ulio poverenje jer mi sve objasnjavao do detalja kako i sta i zasto ne radi.Mada sad se i on zacudio da nije na dijagnostici nasao konkretan proboem nego je izbacivao za sondu pa za katalizator pa opet za sondu

Trza i na benzin,isto radi.Pali se na benzin, uglavnom, kad je toplije onda ponekad povuce plin odmah.
Neki dan sam ga bas testirao.Na benzin neznatno jace vuce, i malo,kao da, podmazanije ide.
A desi se tu oko 90 na sat da trza sitno, pomislio sam prvo da je do trapa.A trap utegnut strava.
Profesorcina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Ned Maj 28, 2017 5:45 pm

Gotovo uvek se problemi sa sagorevanjem na dijagnostici pojavljuju kao kvar sonde. Ne znam kako je kod tog modela, ali možda bi trebalo probati sa resetovanjem BSI automobila jer nije isključeno da ima adaptivna podešavanja paljenja zbog kojih je sada pobrljavio. Nije isključeno da je komp vrisnuo, ne tvrdim, ali moglo bi da se proba još po nešto što bi dovelo do mirnog rada na benzinu, a onda i mapiranja plinskog uređaja.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Profesorcina taj Ned Maj 28, 2017 5:49 pm

Hvala na savetu!
Videcu od nedelje sa majstorom pa cu mu predloziti.
Kazem ide on u princupu, juce 160km danas jos vise sam presao i nigde mi nije stao.Samo to dok se ugreje i povremeno usput brljavi.Badam se da ce se nacu neko resenje.Kaze mi jedino da se tesko nalazi drugi komp za ove modele.
Profesorcina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Maj 28, 2017 7:59 pm

rodjo kakav komp samo dok je ladan, pre ce biti da je senzor temperature
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od koki81 taj Sre Jun 07, 2017 11:54 am

Druze proveri bobinu a posle vidi dalje kakve su svecice . Trza i na benzin i plin ako nevalaja bobina
koki81

Broj poruka : 11
Datum upisa : 07.06.2017
Godina : 35
Vozilo: : pezo 307

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh