Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen c5 Problem sa ERG & ESP

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Citroen c5 Problem sa ERG & ESP

Počalji od Geto taj Čet Nov 24, 2016 8:27 pm

Zdravo Svima,

Pošto sam nov na forumu, nadam se da ću uspeti temu da postavim na pravom mestu, ako napravim neku grešku izvinjavam se unapred svima.

Pokusaću da vam što preciznije objasnim i podelim iskustvo sa vama u nadi da je neko od vas imao sličan problem ili da zna nešto više od mene o ovom problemu.

U pitanju je c5 2.0 hdi 80kw DW10ATED 2004 godište. Ono što je moj problem jeste što sam primetio da auto ne ide baš kako bi trebao da ide, to traje već neko vreme (nikad mi do sad nije palio nikakve greske i slicno, mada ja auto vozim auto putem i van grada i menjam samo ulje na 5k a sve ponovo sa filterima na 10k) dakle, redovno održavan ne dimi i nema nikakvih drugih problema auto.

Medjutim, rešio sam da odem kod majstora da vidimo u čemu je problem sa tim što kad mu dam pun gas ne zalepi 110ks za sediste. Creva su pregledana, ok su i majstor mi je odmah rekao da kod mog motora po njemu može da ima dva problema ili je ERG ventil ili je Protokomer (MAF) i odma mi je blokirao crevce od vakuma do ERG ventila koji je predhodno konstatovao pomoću pumpice da ne zatvara, i odmah nakon što sam krenuo od njega primetio sam znacajno poboljsanje, ali ipak vuce dobro od 1800 do 3000 ali nisam nešto primetio da ide ludo preko 3000 obrtaja. Vozio tako 200km autoputem i kad sam krenuo nazad iz KG za PO upali mi se 'antipollution system faulty' vratim se nazad sve normalno 130km autoputem kuci i pošto majstor nije bio u radionici odem do drugara koji je autoelektričar da mi pogleda tu grešku. Očita on kaže mi da su privremene (pisalo je samo dva puta antipollution system faulty, nisam zapamtio kodove nazalost) i naredni dan ništa nije izbacivao posle brisanja ali posle toga sutra opet upali istu gresku lampica od motora i service gore. Odem kod mog majstora on mi kaze da auto u sistemu ovako zatvoren ERG ne moze da prepozna kao grešku i da je to nešto drugo i pošalje me kod elektroničara ne električara kod koga bi trebao da odem zbog guzve tek sutra da mi on očita tu grešku.

E sad pored ovog postoji još jedan problem, kad sam bio za erg majstor mi kaze da sam proverim protokomer tako što cu da otkacim dzek, i tad ako bolje ide bolje taj MAF-protokomer nije ispravan, ja skinem dzek on mi odma upali ESP grešku i auto bukvalno se vuče i neće da prebaci preko 2000 obrtaja. Da li neko od vas zna nešto i o tome?

Ako neko ima svoje iskustvo koje može povodom ovog mog problema da podeli samnom, bio bi mu zahvalan.

Pozdrav svima na odvojenom vremenu!
Lep pozdrav!
Geto

Broj poruka : 11
Datum upisa : 18.11.2016
Vozilo: : Citroen c5 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen c5 Problem sa ERG & ESP

Počalji od mladenmi16 taj Čet Nov 24, 2016 8:58 pm

Jel ima taj model FAP filter?
mladenmi16

Broj poruka : 5799
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Čet Nov 24, 2016 9:03 pm

Nema, to sam zaboravio da napomenem.
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Nov 24, 2016 9:18 pm

Ovako po opisu mi se čini da je MAF u redu, mada se ne razumem preterano u dizele. Sačekaj malo da se pojave ovi dizelaši, oni će verovatno imati neku pametnu da prozbore. Imamo mi ovde nekih ljudi koji su diplomirali HDI motore a hoće da posavetuju Very Happy
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 24, 2016 9:30 pm

Čim je majstor otkačio vakum sa egr-a i predpostavljam da je začepio to crevo , tako je blokirao rad egr-a .
Kada se egr blokira mora da izbaci /upali greškuprevelik protok i to P0402.
Malo mi je glupo da mi to pokušamo da popravimo posle majstora i dijagnostike. Da li je ispitao elektro ventile? Koja su creva pregledana?
E da ovo što ti je majstor rekao da auto neće paliti grešku ako se tako blokira , zbog takvih majstora sam ja na dva foruma ispa samo takav kreten. Zaobiđ ti tog majstora

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Čet Nov 24, 2016 10:40 pm

Da, on je otkacio crevo ono sa vakuma, ubacio unutra neku malu plastiku parce neko ili sta vec i vratio crevo na staro mesto. E sad ja sam ga posle toga vozio po gradu ceo dan, sutra dan od Pozarevca do Kragujevca 100km + i tek kad sam izaso iz kragujevca i krenuo nazad on upali tu gresku na ekranu 'antipollution system faulty'. Takodje, kad mi je drug elektricar obrisao gresku probao u mestu 4000+ obrtaja da isproba upravo zbog toga ali nista nije izbacio tad. Nije ispitao Elektro ventile, skrenucu mu paznju da ispita to sutra kad odem kod njega, ali imate još nešto na šta sumnjate, slobodno napišite

Sa majstorima sam takodje nezadovoljan, ali ne mogu da se zalim zato što on zasad nije pregledao sve, jer me je poslao prvo da ocita tu gresku kod elektronicara, a ja zelim prvenstveno da cujem od vas sta tu moze da bude odprilike, da me sutra ne farbaju i jedan i drugi, a u krajnjem slučaju tražiću i van Požarevca majstora ako bas zatreba Very Happy
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Nov 24, 2016 10:51 pm

Vidi grešku mora da upali zbog blokiranog egr ventila. Grešku obično pali na leru a pri naglom davanju gasa ne.
Kada si bio kod majstora on je dužan da ti ispita to na šta sumlja a ne da lupeta kao na raznim forumim što ljudi svašta pričaju.
Dijagnostikom se može ispitati rad egr ventila, MAF senzor, punjenje turbine i mnogo drugih senzora,el. ventila itd.
Da li motor radi normalno ujednačeno u leru ?
Ima ovde na forumu jedan tvoj zemljak iz Požarevca ja ću ga zamoliti da ti to pogleda ima lexiu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Čet Nov 24, 2016 11:27 pm

Da radi skroz normalno na leru, znam da moze biti puno toga, ali se nadam da ću sutra rešiti problem sa njima, pa javljam kako i šta. Hvala na svemu još jednom!
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Pet Nov 25, 2016 5:51 pm

Bio danas kod lika (elektroničar) koji mi je prikopčao auto na lexiu i isproveravao sve živo.

Jeste izbacivao gresku zbog EGR-a a čim se on blokira, objasnio mi je da je normalno da tad se pali i ESP kad se izvadi džek sa protokomera jer ESP ne može da radi kako treba ako motor ne može da povuče kako treba u situaciji kad treba i zato to izbacuje. Ventili su ok, vakumska oba i onaj koji ide na turbinu i onaj koji ide na EGR.

Protokomer je takodje ok ali ono što nije sasvim ok to je turbina koja ne reaguje na gas kako bi trebalo i nema bas idealne parametre, ali nisu ni bas losi kako mi je reko lik. Ne mogu sad da pričam o brojkama jer nisam sve popamtio. Uglavnom, ja sam nekad imao fabricki FAP ali je on mehanicki probijen i iskljucen to nisam znao. Dok je sve isprobavao gas mu je bio stalno na 4-5000 obrtaja pa je dosta izbacio i crnog dima jer kod mene on ne prelazi 3000 obrtaja nikad i menjam brzine na 2k pa se izgleda od toga dosta napunilo sa čadjem u grani što utiče na performanse.

Njegov savet je bio da odem kod majstora da mi očisti usisnu granu a izgleda da mi je i auspuh dosta zatvoren, tj ima protok ali nema zapreminu. Skidao je ono crevo koje ide preko motora od turbije ima malo ulja u njemu i kaze mi da turbina ima neki mali pritisak koji vraca što ne bi smelo, i kad je pritisnes ona ne pisti onako kako bi trebalo pa je zaključio da je oslabila. Takodje, reko mi je da nije najpametnije da se blokira EGR jer on na tom motoru može indirektno da utiće i zbunjuje ostale stvari na autu, msm da je mislio na ventile i to. Dizne dve rade savrseno, jedna preliva +2,3 druga manje baca - 2.2 tako nešto, rekli su mi obojica da to nije strašno. Uglavnom, idem sad u nedelju kod ovog majstora da mi očisti usis i EGR pa ćemo da vidimo rezultate. Ne znam da li je bolje da kupim novi EGR ili mi je isto ako se stari očisti tj slično da ne bacam novac, šta vi mislite?
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Nov 25, 2016 6:40 pm

Ocisti stari i skupljaj za remont turbine ili ti u prevodu 300 evrica.
shix

Broj poruka : 2421
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Nov 25, 2016 7:12 pm

Sve si lepo opisao nemam ništa da te pitam i da dodam.
Ovako uradi kupi dva ova spreja i očisti usisnu granu ovako kako piše na uputstvu i posle toga malo oštrije vozi da sve to izbaci [You must be registered and logged in to see this link.] ovo ti je najbolja opcija i najeftinija.
Uzmi kontakt sprej , skini MAP kao i MAF senzor i to lepo operi sa tim sprejom.
Ako nešto zapne pitaj.
sve ovo ima na forumu samo treba malo pretražiti.

Poslednji izmenio Mrčela dana Pet Nov 25, 2016 9:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Pet Nov 25, 2016 8:46 pm

Hvala druže, isprobam to sutra pa javljam kakvi su rezultati. Pozz
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Sub Nov 26, 2016 3:15 pm

Gledao na NIS-ovoj pumpi i u još jednoj prodavnici gde prodaju te sprejeve nisam našao DIESEL EGR 3, jel znate možda na kojoj pumpi može da se nadje? Pa da, remont sledi svakako kasnije, takodje ako ima neko neku preporuku gde je to najpametnije raditi remont turbine javite, mislim na kvalitet pre svega, cena je u drugom planu. Hvala
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Nov 26, 2016 3:17 pm

Burazer radio u Užicu i bio jako zadovoljan.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Sub Nov 26, 2016 3:19 pm

Koji tačno servis? jel ovaj... [You must be registered and logged in to see this link.] i da li je vozio tamo da mu oni i skidaju i nameste na licu mesta ili je slao brzom poštom?
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Nov 26, 2016 3:22 pm

Taj. Tu sam i ja radio jos odavno za Alfu. Bio sam zadovoljan. Slao postom i oni nazad. 300 keke bilo.
shix

Broj poruka : 2421
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 26, 2016 3:55 pm

Geto ::Gledao na NIS-ovoj pumpi i u još jednoj prodavnici gde prodaju te sprejeve nisam našao DIESEL EGR 3, jel znate možda na kojoj pumpi može da se nadje?
Evo i za turbinu [You must be registered and logged in to see this link.]  
Ja ne znam raspitajte se kod neki majstora ili u prodavnicama za to. To je kod tebe dobro začađeno, ne bih ja žurio sa remontom turbine sve ovo odraditi i dobro ga na auto putu izduvati. Ima da radi ko Singerica.

Evo br. telefona pa pitaj gde ima u Požarevcu da se kupi Tel: 011/239 00 09
E-mail: [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Sub Nov 26, 2016 4:16 pm

Da, prvo ću dapokusam sve lepo da očistim da vidimo rezultate, jer da je realno turbo skroz gotov onda bi trebalo odmah da se ide na tu opciju, a izgleda da je to kod mene dosta sve priguseno pa je zato oslabio i vredi pokušati.

Da proverim samo još jednom jel ovde prskam i za EGR i za Turbo... Otkacim onu šelnu posle filtera fazduha i protokomera i na ono savitljivo crevo prskam? Evo i slike obelezio sam crevenom bojom da znate na koje mesto tačno mislim [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 26, 2016 4:36 pm

Za turbinu tu gde si obeležio, a za egr/usisnu granu/ventile ide u usisnu granu.[You must be registered and logged in to see this image.]
Crevo koje ide sa interkulera na usisnu granu skine se se na usisnoj grani i tu se pršće. Ima raznih video snimaka na YT.
Evo malo prelistaj ako ti nije teško [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Sub Nov 26, 2016 5:10 pm

Da da, ukapirao sam gde treba, idem sutra kod majstora, tako smo se dogovorili, mislim da ce on da skine celu usisnu granu i da očisti sve to, a kasnije ću da isčitam i onu temu.
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 26, 2016 5:14 pm

Ja sam sve ovo s razlogom pisao i predlagao jer sumljam da će ti majstor dati da sediš i gledaš.
Uzeće auto i opičiti u viske obrtaje desetak i više minuta i reći kako je sve zaštopano bilo itd. a ustvari neće ništa uraditi. Možda i hoće.

Poslednji izmenio Mrčela dana Ned Nov 27, 2016 1:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Geto taj Sub Nov 26, 2016 5:35 pm

Ma hoce, ja sam iz tog razloga najviše i prešo kod njega, pre toga sam auto odrzavao kod jednog koji je na glasu tu u gradu kao najbolji majstor (što je delimično tačno ako mislimo na njega lično) i gde se zakazuje nedelju dana unapred, a u stvari on sedi u kancelariji a neki majstorčići ti prčkaju oko auta i ti im ostaviš kola i dodješ uveče pa su mi poslednji put montirali filter goriva bez da su namazali gumicu pa smo ga jedva skinulu na sprezi. Idioti...

Reko mi je ovaj majstor da ima 3 sata da se zezamo sa tim čišćenjem, jer je on isto to radio pre neku godinu mom drugaru na istom motoru 110ks samo 406, očistio i oprao ručno celu granu, znam da mi je ovaj pričao da posle toga nije verovao kako može da mu ide auto Very Happy nadam se da ću i ja da imam slično iskustvo posle toga Very Happy

p.s Inače mi je on sam predlagao da mu sipam malo neki aditiv i da izadjem na auto put i 4tom da ga dobro spičim, kako bi on reko pretisni ga malo kao da je tudj Very Happy
Geto

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Nov 26, 2016 5:45 pm

Javi šta si uradio da čujemo kako je majstor to sredio. Very Happy

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Nov 28, 2016 3:43 pm

Ako ti je FAP samo probušen, odnosno nije skroz izbačen, skini ga načisto. Možda mu te rupe nisu dovoljne, možda se zapušile umeđuvremenu?
vojkan

Broj poruka : 1046
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh