Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Plivajuci zamajac

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Re: Plivajuci zamajac

Počalji od vojkan taj Sre Dec 21, 2016 9:13 pm

Ako je ovo ta slika onda nema plivajući.
Ima opruge na lameli. Ili ima opruge i na lameli i plivajući. Malo verovatno.
Izgleda da si me malo obradovao Petrucci.
Zahvaljujem na postu, nadam se da će majstor potvrditi sliku.

Poslednji izmenio vojkan dana Sre Dec 21, 2016 9:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

vojkan

Broj poruka : 1309
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Dec 21, 2016 9:18 pm

Da, to je slika za tvoj model.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15294
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od spilotra taj Ned Dec 25, 2016 7:17 pm

spilotra

Broj poruka : 147
Datum upisa : 04.12.2015
Godina : 43
Vozilo: : peugeot 407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Dec 25, 2016 11:53 pm

Posao sa zamajcem je okončan i ugradio sam fiksni Lukov komplet koji mi je nabavljen vrlo povoljno.
Usput je zamenjeno ulje i svi semerinzi koji su mogli da se zamene. Nisam se javljao dok situacija ne slegne.
Na to sam se odlučio posle par konsultacija i čak probne vožnje istog modela kao što je moj.
Ovako stoje stvari. Kvačilo je naravno mnogo mekše.
Nema nikakih vibravija pri polasku niti pri vođnji do 140_150km. Auto mnogo lepše radi na leru(pošto je moj pokvaeni zamajac tresao celi auto) i nebih rekao da je bučniji. Auto je mnogo startniji pri nižim obrtajima. Pali bez vibracija ali daleko lakše nego pre, na pola ključa, što bi se reklo. Ima malo trešenja pri gašenju ali one nisu ni nalik kada je plivajući načet ili neispravan. Nuspojava je neznatno povećanje buke kada je hladan auto od 2ooo do 2500 obrtaja.
Sve u svemu sve ono što po sajtovima pričaju ljudi ima istine ali i preterivanja i sve zavisi od opšteg stanja auta. Upoznao sam čoveka koji je pre 5 godina ugradio fixni na istom auto kao što je moj i još uvak ga vozi bez problema.
U svakom slučaju nije isto što plivajući ali te razlike nisu tolike da se gubi nešto previše na perfomansama.
Nadam se da ću ga uspešno voziti.
Sa rukama, setom uljem i semerinzima oko 300e.
P.S Petrucci hvala na trudu još jednom, slika koju si stavio je set sa fixnim, zamenski, koji se preporučuje za moj model i takav je stavljen, samo Lukov, Valeo sam našao ali nije imao dobre one zupce za senzor radilice.
vojkan

Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Dec 26, 2016 12:09 am

Sa srećom. Mislim da si i sa cenom prošao korektno, a rešio si problem trajno.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15294
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Provera

Počalji od Nemanja Stankovic taj Pon Sep 18, 2017 2:23 pm

Petrucci ::
vojkan ::Majstor tek večeras može da počne rasturanje auta, nekako sam ga dovezeo do radionice.
Desilo se nešto interesantno. Bili smo do autokluba francuskih vozila kod Bate francuza i upisivanjem broja šasije on reče da u moj Pezo nije ni ugrađen plivajući.
Zna li neko neki sajt gde mogu i sam to da proverim.
Zvao sam ove u Veranu, oni su u raspadu.
Ako neko ima pristup pezo servis boxu, broj sasije je vf33erhsb83128396

Po tvom broju šasije na servicebox piše - 307 KARAVAN S 5 VRATA 2.0 HDi 110 FAP BVM 5

Ček, sad ću da postavim sliku kvačila

Evo ga

Možeš li ikako da i meni proveriš ima li plivajućeg, molim te!
Broj šasije je VF33H9HYB84420435
Nemanja Stankovic

Broj poruka : 94
Datum upisa : 28.12.2016
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Zamajac

Počalji od Nemanja Stankovic taj Pon Sep 18, 2017 2:26 pm

vojkan ::Posao sa zamajcem je okončan i ugradio sam fiksni Lukov komplet koji mi je nabavljen vrlo povoljno.
Usput je zamenjeno ulje i svi semerinzi koji su mogli da se zamene. Nisam se javljao dok situacija ne slegne.
Na to sam se odlučio posle par konsultacija i čak probne vožnje istog modela kao što je moj.
Ovako stoje stvari. Kvačilo je naravno mnogo mekše.
Nema nikakih vibravija pri polasku niti pri vođnji do 140_150km. Auto mnogo lepše radi na leru(pošto je moj pokvaeni zamajac tresao celi auto) i nebih rekao da je bučniji. Auto je mnogo startniji pri nižim obrtajima. Pali bez vibracija ali daleko lakše nego pre, na pola ključa, što bi se reklo. Ima malo trešenja pri gašenju ali one nisu ni nalik kada je plivajući načet ili neispravan. Nuspojava je neznatno povećanje buke kada je hladan auto od 2ooo do 2500 obrtaja.
Sve u svemu sve ono što po sajtovima pričaju ljudi ima istine ali i preterivanja i sve zavisi od opšteg stanja auta. Upoznao sam čoveka koji je pre 5 godina ugradio fixni na istom auto kao što je moj i još uvak ga vozi bez problema.
U svakom slučaju nije isto što plivajući ali te razlike nisu tolike da se gubi nešto previše na perfomansama.
Nadam se da ću ga uspešno voziti.
Sa rukama, setom uljem i semerinzima oko 300e.
P.S Petrucci hvala na trudu još jednom, slika koju si stavio je set sa fixnim, zamenski, koji se preporučuje za moj model i takav je stavljen, samo Lukov, Valeo sam našao ali nije imao dobre one zupce za senzor radilice.

Pošto mislim da me uskoro čeka isti posao zamene zamajca, daj kontakt u PM da se posavetujem sa tobom. Plus imaš sad i iskustva sa fiksnim zamajcem pa da vidim da li da ga ugrađujem.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Sep 18, 2017 9:28 pm

Ja na ono što sam napisao nemam ništa da dodam, osim da je sve perfektno od tada sa autom i u istom stanju kao da je juče namontiran set i fiksni zamajac.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Plivajuci

Počalji od Nemanja Stankovic taj Pon Sep 18, 2017 9:53 pm

Samo jos da vidim tacno da li i za moj ide plivajuci. Cini mi se da si u ranijoj prepisci ti dosao do informacije da je kod tebe ustvari fiksni fabricki. I koliko te izasla zamena komplet?
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Sep 18, 2017 10:01 pm

Bio je plivajući i to već otvaran i repariran, to smo saznali kad je skinut. Set Luk( fiksni zamajac, druk lager, lamela, korpa,) ulje u menjaču, semerinzi poluosovina i ruke oko 300e. Imao sam sve to u ponudi, samo sa plivajućim, za 600e.
Kontaktirao sam i ovlašćeni servis i dobio informaciju da u ovaj motor mogu da stavim fiksni i da i oni to rade bet posledica.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Pon Sep 18, 2017 10:08 pm

Super. Ja evi gore ostavio i svoj broj sasije da vidim moze li zamenski da bude fiksni zamajac ali nema.odgovora. Ako ikako umes da to saznas bio bih zahvalan.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Sep 18, 2017 10:34 pm

Moj motor je 107hp a tvoj je 1.6 11o hp.
Valeo je radio za skoro sve motore do 110hp.
Mislim da će se najbolje znati kad se rasturi.
To je ipak noviji motor.
Pre ćeš saznati kad rasturiš i po prodavnicama nego na forumu.
Nemoj da kupuješ preko oglasa, nego u prodavnici, ako nešto nije u redu da možeš da ga zameniš(ako se ne uklapa).
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sasa77 taj Uto Sep 19, 2017 9:43 am

Da se nadovezem u vezi fiksnog zamajca za 307 2.0 hdi 79 kw, ja imam fiksni zamajac vec 7 god. preso vise od 100 000 i sve je ok. Set sam kupio u Veranu a menjao kod svog majstora, proveri cenu u Veranu mozda je prihvetljiva
sasa77

Broj poruka : 138
Datum upisa : 26.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Sep 19, 2017 6:56 pm

Bas cu se raspitati. Moj je 1.6, 110 konja. Joj, ako zaista moze fiksni zamajac ima da propevam
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Sep 19, 2017 6:59 pm

A sto ne bi moglo na sve moze fiksni.Pa na kraju u pocetku ga ni Peugeot nije pravio pa kad video da ljudi stavljaju krenuli kao da prave fiksni.
Moj drugar je na Skodi oktaviji izbacio plivajuci kad to niko nije radio i stavio od golfa 2 i presao i presao KM.
Ti nemas neki jak motor da bi sad razmisljao da li moze ili ne
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pet Maj 11, 2018 12:10 pm

Nemanja Stankovic-Sta si uradio sa autom da li si ugradio fixni zamajac?Kakva su iskustva?Ja trebam da menjam zamajac pa sam u dilemi sta raditi.
n-s

Broj poruka : 96
Datum upisa : 14.08.2016
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pet Maj 11, 2018 12:48 pm

Posto imam isti auto malo sam se pozabavio pracenjem iskustava i dokumentacije. Saznao sam sledece.
Pezo je napravio konstruktivnu gresku sa DMF zamajcem na 307 i usled toga je izvrsen tzv recall, tj Pezo zamenjuje besplatno tokom 150.000km ili 6 godina od dana prodaje.
Kako i originalni rezervni deo DMF je bio sa greskom i kvario se sam Pezo je promenio konstrukciju i ubacio single mass zamajac kao obavezni originalni deo pri zameni DMF.
DMF je povucen iz prodaje, i uvidom na box.peugeot, prema VINU broju automatski se nudi samo i jedino SMF tj klasican zamajac za HDi110 verziju motora.
Pezo ovlasceni servis treba da ugradjuje samo SMF kalasican zamajac, prema Pezo uputstvu.

Dobro ili lose kao zamena su razlicita iskustva.
DMF jos ima u ponudi Sachs, na svom satju za model 307 110HDi kao komplet.
pego307

Broj poruka : 79
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od n-s taj Pet Maj 11, 2018 12:58 pm

Hvala!Znaci preporucuju fixni zamajac!Samo jos neznam da li je taj fixni zamajac isti kao na motorima od 66kv ili je to neki poseban zamenski zamajac za motore od 80kv?
n-s

Broj poruka : 96
Datum upisa : 14.08.2016
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307sw 1.6hdi 80kv

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pet Maj 11, 2018 3:22 pm

PUG207

Broj poruka : 408
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43