Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Nedoumica

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Nedoumica

Počalji od Goga_EG taj Sub Dec 31, 2016 10:50 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Goga_EG

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 07.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:22 pm

Drustvo ovako stoje stvari. Elekttonicar mi kaze da menjamo sutra relej. A mehanicar sumnja jer kaze da nesto tom releju mora da posalje signal kad da salje struju grejacima. Jer da ne radi relej on nikad ne bi palio grejace, a ne ovako sad da ih pali samo kad je -8 ili hladnije. Ne znam sta da radim.
Nemanja Stankovic

Broj poruka : 94
Datum upisa : 28.12.2016
Vozilo: : Peugeot 307 sw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:26 pm

A posto sam generalno poludeo vise od majstora ima li neko da mi u Beogradu preporuci dobrog elektronicara? Posto sam usput danas saznao da elektronicar i elektricar nisu isto za auto.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jan 03, 2017 7:35 pm

Ako neki senzor ne daje pravu informaciju koliko je spoljna temperatura onda neće ni grejači da se pale to je trebao da vidi mehaničar sa dijagnostikom a ne da nagađa
jel ti je elektrovećko proverio dal imaš pobudu za taj relej, ako imaš pobudu dal dalje relej propušta?
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:37 pm

mishja ::Ako neki senzor ne daje pravu informaciju koliko je spoljna temperatura onda neće ni grejači da se pale to je trebao da vidi mehaničar sa dijagnostikom a ne da nagađa
jel ti je elektrovećko proverio dal imaš pobudu za taj relej, ako imaš pobudu dal dalje relej propušta?

Ne znam da li je proveravao. A kakva pobuda, ne razumem?
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jan 03, 2017 7:41 pm

Mehaničar lepo razmišlja al što nije proverio to na šta sumnja kad ima dijagnostiku, ovako možemo samo da nagađamo, jel ti naplatio dijagnostiku? Ne menjaj relej još, pobuda je signal što kaže mehaničar, to je isto
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 7:44 pm

Kada spoji dijagnostiku može da pokrene taj relej da ga aktivira i ako je sve ok, on će propustiti struju ka grejačima. To mora da zna i dobar električar a pošto je to sve bagra neka ti je Bog u pomoći.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:45 pm

mishja ::Mehaničar lepo razmišlja al što nije proverio to na šta sumnja kad ima dijagnostiku, ovako možemo samo da nagađamo, jel ti naplatio dijagnostiku? Ne menjaj relej još, pobuda je signal što kaže mehaničar, to je isto

Ujutru ću do njega. Ima on dijagnostiku ali mi za neke stvari kaže da treba da idem kod električara. Ja ne znam kad i šta on kao mehaničar može da vidi, a kad ne može i to mi je najveći problem da ga pritisnem. I verovatno ću da menjam električara jer ne mogu više da ga jurim. Ako neko ima predlog za dobrog električara neka javi.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 7:48 pm

Da li je auto kod tebe?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:49 pm

Mrčela ::Da li je auto kod tebe?

Nije. trenutno je još kod mehaničara, a električar je blizu njega. Ujutru idem, pa ću da vidim šta da radim.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 7:53 pm

Mislio sam ako je kod tebe da nađeš relej , skineš konektore i očistiš, proveriš da nisu labave žice da ne gubi kontakt, sledeće proveriti isto tako na senzoru temperature motor(rashladne tečnosti). On sada pali normalno?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 7:56 pm

Mrčela ::Mislio sam ako je kod tebe da nađeš relej , skineš konektore i očistiš, proveriš da nisu labave žice da ne gubi kontakt, sledeće proveriti isto tako na senzoru temperature motor(rashladne tečnosti). On sada pali normalno?

Ne znam stvarno za senzor temperature motora. Ako mislis na turbinu za hlađenje to sve lepo pali. Izvini ako nisam stručan ali ja oko auta dok ovog pežoa nisam kupio nikad nisam imao ovolike probleme.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:06 pm

Nisam mislio na turbinu nego na senzor rashladne tečnosti [You must be registered and logged in to see this link.]  Po svim tim simptomima je do nekog kontakta , senzor temperature, relej, instalacija ka grejačima. Jer on sada pali normalno.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:10 pm

Aha. Pa ne znam zaista. Zar sad i to može da zeza oko paljenja? Imam utisak da nikad kraja varijacijama.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:11 pm

Auto ne pali normalno. Jutros nije hteo da upali.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:13 pm

Inace sad sam izguglao autoelektricara Ljubu na Konjarniku, pa cu videti sutra ako auto upali da odem do njega. Pa bas da vidim sta ce drugi elektricar da mi kaže jer izgleda od ovog mog nema vajde kad ja treba da ga molim da radi.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:14 pm

Onda majstor mora da zna zašto. Oni imaju na sto strana informacija , pita nekog od kolega ako nešto ne zna, a ne zna.
Šta je sada rekao zašto neće da upali , ne pali grejače?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:16 pm

Mrčela ::Onda majstor mora da zna zašto. Oni imaju na sto strana informacija , pita nekog od kolega ako nešto ne zna, a ne zna.
Šta je sada rekao zašto neće da upali , ne pali grejače?

Ne pali grejace. Pre dva dana je lepo palio grejace i upalio auto. Jutros nije hteo da upali grejace, tacnije nije se palila ona spirala na instrumental tabli. Kaže ono što sam napisao, da sumnja da nije relej, nego da je do nečega što daje signal releju. Mislio sam da to može baš baš lako na dijagnostici da se utvrdi.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:26 pm

Vidi , u teoriji a i u praksi može da bude do pobude releja, međutim ja mislim da ipak relej nevalja (to je samo moje mišljenje,).
I automat na anlaseri isto može da pli pa neće pa hoće sve dok ne crke ili ne ckne odmah.
Da li je upalio ili nije opšte upalio bez grejjača?

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jan 03, 2017 8:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:28 pm

E da, pominjao je majstor i alnaser, da malo slabije vergla, ali cinjenica je da ne pali grejace, a to nema veze sa alnaserom.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:33 pm

Mrčela ::Vidi , u teoriji a i u praksi može da bude do pobude releja, međutim ja mislim da ipak relej nevalja (to je samo moje mišljenje,).
I automat na anlaseri isto može da pli pa neće pa hoće sve dok ne crke ili ne ckne odmah.
Da li je upalio ili nije opšte upalio bez grejjača?

Pre desetak dana je upalio bez grejaca posle dobrih 10 minuta verglanja. Uspeo sam i posle toga bez grejaca, ali da ga bas namucim. A sa grejacima, kad ih je upalio je startovao odmah.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:35 pm

Da anlaser vrti dobro mora da upali bez grejača.
Ja sam jednom pitao za taj podatak.
Jedino da imaš relej pa u tom trenutku kada neće da upali grejače da ga zameniš par minuta posla.
Nemoj nikada toliko da opterećuješ anlaser crknuće i on. Nađi polovan ispravan relej i zameni ako i pogrešiš uvek ga možeš prodati. Ovi će te odrati ako već nisu.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jan 03, 2017 8:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:36 pm

to i elektricar predlozio, ali nemamo relej. Ma ne vredi, da ne duzim, sutra narucujem relej, pa neka menja. Ako nije relej idemo dalje dok ne bankrotiram
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:41 pm

Mislim da nećeš pogrešiti. Reci mu da pregleda utičnicu/žice da tu negubi kontakt. Mada on zna da naebe unutra od velike temperatura/napona ona dugmad se zaprljau kao da su čađava ili varena ako znaš o čemu pričam.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nemanja Stankovic taj Uto Jan 03, 2017 8:43 pm

Mrčela ::Mislim da nećeš pogrešiti.  Reci mu da pregleda utičnicu/žice da tu negubi kontakt. Mada on zna da naebe unutra od velike temperatura/napona ona dugmad se zaprljau kao da su čađava  ili varena ako znaš o čemu pričam.

Znam, znam. Videcu da sve to proverimo. Hvala. Javljam sta je bilo.
Nemanja Stankovic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 03, 2017 8:52 pm

Uzmi relej svoj stari ne daj ga majstoru.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Jan 03, 2017 8:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći