Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 207 pitanja

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Peugeot 207 pitanja

Počalji od Edy taj Uto Jan 31, 2017 8:23 am

Pozdrav drugari,

Imam par problema sa svojim automobilom tj i nisu problemi vec dotrajali delovi za zamenu pa me interesuju sledece stvari :)

1. Set kvacila: Problemi se ogledaju u tome da pri naglom patosiranju gasa dolazi do proklizavanja lamele sto je jasno kao dan da je odradila svoje. Ono sto bih voleo da cujem od vas jeste kako se krecu cene zamene ( ruke ) za moj auto? Peugeot 207 1.6 hdi 90 konja? I drugo pitanje se odnosi na sam set, dakle u Panteru su mi rekli da kvacilo za moj auto kosta cca 18 hiljada uz popust za gotovinsko placannje dođe na 15 h. Ali gospoda iz pantera rekose da uz set se obavezno menjaju i viljustka kvacila semering poluosovine, semering spojnicke pa uz ulje u menjacu delovi dođu cca 20 hiljada. Sa zamenom sve je 31 hiljada.
Cini mi se da malo previse traze za ruke sta vi mislite? S druge strane lik sa setkvacila.rs mi ponudi set za 12 hiljada ali mi ne uliva poverenje iz razloga sto je rekao da mu ne treba broj sasije i da je to sve isto za 207ice sa ovim motorom. Ja bih rekao da nije sve isto.
I na kraju auto kada vozim ako ne nabadam gas ide i vuce super, cak sam preko zlatibora isao sa takvom lamelom i to sam i do 120 km/h izlazio uzbrdo, ali uz normalno dodavanje gasa i bez patosiranja. Dokle ja mogu ovo da teram ovako? I po gradu ide i ubrzava skroz ok, sto bi se reklo u normalnoj voznji nema problema. Kvacilo je naravno dosta visoko, za tvrdocu ako uporedim sa novom fabiom 1.4 tdi jeste tvrdje ali ne bih rekao da je strasno. Udavio sam malo ali nisam nikad menjao set do sad :)

2. Lim koji "obavija" izduvnu granu i turbinu, koji dođe s prednje strane motora cime se otvori hauba ( nadam se da sam ga dobro opisao ) proizvodi neki zvuk ne previse jak ali se cuje nesto. To sam provalio tako sto sam rukom pritisnuo malo taj lim i zvuk se smanji ili prestane. Ali to se desava kad se auto malo ugreje dok je ladan ( dok struzem stakla ) ne cujem to. Da li stvarno to moze biti da je lim labav ili je nesto drugo?

3. Zadnji diskovi: Losi jesu to znam otprilike milimetar su usli unutar ajncera e sad posto su oko 15h ( idu sa lezajem tocka ) pitanjce samo koliko su mi oni hitni posto su zadnji. Ne prelazim puno ali moguce da ce imati i jedan put magistralom od oko 600 km. Plocice su nove, njih sam promenio pred ng da izvadim malo stvar.

Izvinjavam se na ovolikom postu i ako sam smorio samo zelim da razmenimo iskustva, jer generalno nemam puno iskustva oko popravki i majstora ( tata je to sređivao ) a sad kad imam svoje auto moram sve sam :) da sredim a i da platim pa pazim na troskove :)
Edy

Broj poruka : 44
Datum upisa : 26.01.2017
Vozilo: : Peugeot 207 1.6 hdi 90

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 207 pitanja

Počalji od Petrucci taj Uto Jan 31, 2017 8:42 am

Burazeru, tebi treba pošten majstor. 30 milja za set kvačila je puno i tu nema dileme. Zamena semeringa, viljuške pa i menjačkog ulja, po meni, zavisi od kilometraže i njihovog stanja. Menjati ulje u relativno novom menjaču, svakako nije štetno, ali sigurno nije neophodno. Ista je stvar i sa ostalim delovima. To nisu tranzistori ili integralna kola pa da majstor ne može vizuelno da proceni u kakvom su stanju, to su mehanički delovi i svaki iole iskusan majstor će znati da li je za zamenu ili ne. Prosto.

Što se tiče drugog pitanja - garantovano lim

Kočnice - ravnanje diskova ne preporučuju zato što je moguće preterati i na taj način ugroziti bezbednost. Ukratko, ako diskovi ranije nisu ravnani, nikakve štete neće biti da se to jednom uradi i, uz zamenjene pločice, se pretvore u vrlo pouzdan deo kočionog sistema. Jedino se obavezno mora imati u vidu da tu više nema ravnanja i da čim počne da pravi novi ris - mora da dođe zamena. Ne znači da će oni odmah po urezivanju tog ajnzaca pući, ali kočnica je isuviše bitan deo da bi se oko toga čovek zezao.

Dakle, vraćamo se na početak. Na poštenog mehaničara, a takvi, nekako po pravilu, uvek budu i dobri majstori. Odakle ti ono beše?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Uto Jan 31, 2017 9:11 am

Hvala na brzom odgovoru.
31 hiljada je ponuda za zamenu svih tih pobrojanih delova plus ruke. Dakle mislis da je previse sa rukama ?

A da iz BG sam, sa Vozdovca.

Da li mozes da mi preporucis nekog za obradu diskova, pojma nemam da li su obrađivani pa ako moze neko da proceni dal jesu ili ne i ako nisu da mi to odradi kako valja . . .
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jan 31, 2017 9:15 am

Ima firma u Zemunu koja radi obradu bez skidanja diskova, direktno na autu. Videću da ih iskopam kad dođem kući. Što ne nazoveš Rašu, on je doktorirao te menjače, zamene setova i popravke
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Uto Jan 31, 2017 9:21 am

Pa ja bih nazvao Rašu vrlo rado ali niti zna ko je on niti imam broj :)

To mi dobro zvuci, ta obrada direktno na kolima. A kako se krecu cene toga?
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jan 31, 2017 9:27 am

064 1350652 064 5950139 Ovo su Rašini brojevi.
Što se cene obrade tiče da ti pravo kažem ne znam, znam da je nešto skuplja od klasične obrade na strugu. Koliko sam ukapirao prednost ovakve obrade je što se eliminiše mogućnost da auto trese pri kočenju.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Uto Jan 31, 2017 9:40 am

A samo mi reci gde se Rasa nalazi ako nije problem?
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Uto Jan 31, 2017 9:41 am

U Dobanovcima.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Čet Feb 02, 2017 2:37 pm

Jos uvek nisam kontaktirao Rasu, bas sam u guzvi ovih dana a Dobanovci mi nisu bas blizu da skoknem na pola sata da pogleda covek kvacilo . . .

Dakle nesto razmisljam da ako auto lepo vuce i prima gas ( ne pun vec 1/3 do 1/2 . . . vise i ne treba ) uzbrdo mozda jos uvek ne moram da menjam lamelu.

Primetio sam jednom da je proklizala kada sam nabo gas naglo do daske da preteknem i to po ravnom, nakon toga sam ukap da je lamela pri kraju i od tad ne nabadam gas i sve super.

Posto nemam iskustva sa ovim, koje simptome treba da primetim kada bih vec obavezno morao da se javim majstoru za zamenu? Sad sam bas u guzvi oko posla i jednostavno ne stizem a i sa finansijske strane odlaganje zamene mi odgovara.

Znaci auto lepo i normalno vuce po BG uzbrdicama ko zna npr Vozdovacki kruzni put super povlaci trecom kad se da malo veci gas, uz Borsku bez problema 100 km/h itd, ne trese pri polasku osim sto je kvacilo visoko . . .

E sad da ne bih ostao pored puta negde da li se ikako moze reci kada je stvarno vreme za zamenu?
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Feb 02, 2017 3:12 pm

vreme za zamenu je bilo juce, ako proklizava menjaj
meni nije proklizavalo a zamenio sam ga zato sto je bilo visoko, majstor mi rekao stigao si u zadnji cas stiglo do nitni
sad vidi sta ce ti biti jeftinije, zameniti na vreme ili da nitne risuju po zamajcu
mishja

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Uto Feb 07, 2017 7:55 am

Promenio sam set kvacila ako to nekoga zanima. Ceo ceh je bio 21 hiljada sto je dosta povoljno po meni koliko je posla imalo. Stara lamela uopste nije tako losa bila i zamajac nije nimalo ostecen ali vidi se da je korpa bila "grejana" kako rece majstor. Sad je kvacilo mekse i nize. Nije nisko kako sam mislio da ce biti ali recimo da na pola odvaja. LUK-ov je set . . .
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Feb 07, 2017 9:34 am

Pa normalno da nas zanima, da svako ovako napise epilog bilo bi super, obicno ostane tema nedorecena.
Nek je sa srecom nova lamela

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 659
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Feb 07, 2017 10:41 am

sto rece Nemanja to je i poenta foruma, napisati sta je i kako reseno
odradio si to i sad si miran, ako si zamenio sa tim nema kalkulisanja jel se samo moze zakomplikovati
mishja

Broj poruka : 3333
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Uto Feb 07, 2017 11:14 am

Pa da u pravu si dok se ne skine ne moze se znati u kakvom je stanju. A svako putovanje bi mi bilo stres zbog straha da me ne ostavi tako da i sa te strane vredi para. Pominjao sam i lim koji je "tandrkao" koji sluzi kao zastita oko izduvne grane. On je nazalost pukao ali ga je majstor ucvrstio nekako ( busio nove rupe na limu ) i sad je bas cvrst i ne cuje se nista.
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Pon Feb 20, 2017 9:40 am

Posto nikad nisam imao Peugeot a ni dizel uopste nadam se da je ok da u ovoj temi postavljam pitanja koja me muce. Ako za svako pitanje posebno treba da otvorama teme molim da mi neko ukaze na to.

1. Zbog dima iz auspuha pri ubrzanju a i u leru kad se stisne majstor mi je rekao da moram da "produvam" masinu. Dim iza mene nije dimna zavesa, nije nesto ni bog zna gust ali javlja se pri svakom ubrzanju, nekad ga vidim nekad ne. Najbolje se vidi nocu kad ima neko iza mene pa pod svetloscu farova vozaca iza. Prvo sam mislio da je EGR ventil ali ne javlja gresku niti se gusi a i proveravali su mi zapusenost EGRa i kazu ok. Moje pitanje je kako izduvati motor? Majstor je rekao da konstatnim gasom nista ne postizem vec treba da ubrzavam u svim brzinama pa kad dodđem do pete da usporim pa opet u svim brzinama do pete itd. Da li cu se tako resiti dima? Da li ga se uopste mogu resiti? Nervira me to Jugo mi nikad nije dimio pa mi malo bzvz. Ulje motor ne trosi a puna je sintetika pa kapiram da ne sagoreva ulje. Auto ima 200k pređenih i ne znam da li je tacna km. Da li je taj dim opasan, i sta nam on govori :) ?

2. Prica o izduvavanju me dovodi do forsiranja motora a to dalje do temperature ulja. U 207 imam taj merac temp ulja i sredina je na 110 stepeni pa je valjda to normalno?? Meni recimo kad forsiram uzbrdo ili preko 130 na autoputu izađe i na 130 stepeni. Po magistrali ne preko 100km/h je na oko 120 stepeni, dakle uvek malo preko pola. Da li neko zna zbog cega je to tako ili je to isto normalno?
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Feb 20, 2017 9:48 am

Oko 110stepeni temp. Ulja je normalno. Gore dole koji stepen. Ne vozim dizele pa ne mogu sa sigurnošću reći koliko sme da varira. Ali prvo što treba proveriti ako sumnjaš na preveliku temp. je količina ulja i viskoznost. Obzirom da ovo drugo ne možeš proveriti ne bi bilo loše zameniti ga.
Što se tiče dima ja sam problem rešio kako je naveo tvoj majstor.
A što se poređenja 207 i Yuga tiče, istina je da Yugo slabo dimi na auspuh, on više tuče na iberlauf
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Pon Feb 20, 2017 10:01 am

Ulje je zamenjeno pre par hiljada. Ima jedna stvarcica a to je da je neko ulubio karter ( valjda dok je rađen veliki servis) i sam majstor rece da zbog toga moguce da staje 200gr manje, nije nista strasno. Pa ne znam sta je normalno ali crveno je na preko 140 stepeni a meni eto izađe na 130 odnosno 120 ako normalno vozim i nije uzbrdo.

Sto se tice dima mozda neko da mi kaze koliko je uopste i normalno da dizel dimi? Koliko cesto moram da "izduvavam" auto?
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Feb 20, 2017 10:04 am

Probaj ovo da uradiš da neganjaš auto [You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.] vidi za dim.
Možda je katalizator izvađen, a i hoće da se nakupi u gradskoj vožnji, ja povremeno u mestu drmnem ga po gasu tako da ide do kraja 5000 rpm. ja sam izvadio fap. Auto nesme da dimi ako je sve ispravno, nije to golf 2.

Ovo je podatak sa drugog foruma,
Radna temperatura rashladne tecnosti je izmedju 75°C i 90°C a radna temperatura ulja se krece izmedju 110°C do 165°C zavisno od motora i tipa ulja neki sportski automobili mogu cak imati radnu temperaturu ulja preko 200°C

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10282
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Feb 20, 2017 11:03 am

Edy ::

Sto se tice dima mozda neko da mi kaze koliko je uopste i normalno da dizel dimi? Koliko cesto moram da "izduvavam" auto?
Sasvim je normalno da dimi, zato auspuh i služi. Ono što mi ne znamo ovako preko foruma je količina i boja dima da bi mogli reći jel to u redu.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Feb 20, 2017 11:09 am

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Pon Feb 20, 2017 12:10 pm

Sta znam gledali su majstori ( dva komada :) ) i oba su bili u fazonu da treba da ga produvam. Kad dam pun gas cetvrtom npr cak mi se cini da samo u prvi mah zadimi a posle smanji ili prestane, kako uđe u velike obrtaje. Ne mogu bas ni da analiziram to jer ne mogu da blenem stalno u retrovizor dok jurim 150 na sat :) .
Taj sprej je zanimljiv samo ja pojma nemam gde da naprskam hahaah. Katalizator nije izvađen dpf nemam
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Feb 20, 2017 12:13 pm

Produvaj to i ne cimaj se mnogo. Meni to zvuči OK.
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Feb 20, 2017 12:27 pm

Edy ::
Taj sprej je zanimljiv samo ja pojma nemam gde da naprskam hahaah. Katalizator nije izvađen dpf nemam
Piše sve samo ne znam da li si čitao. Sprej se prska u usisnu granu

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Edy taj Pon Feb 20, 2017 12:42 pm

Aha na snimku je jasnije dosta. . . Mozda je ipak to bolja varijanta od jurcanja jer ko zna koliko ce mi dugo trebati da istera to sve. Put preko Zlatibora nije pomogao bog zna mada nisam forsirao toliko isao sam 4tom do 110. Sad mi pade na pamet da moj auto radi na skoro 900 o/min u leru kad je zagrejan. Imam dvojicu kolega kojima auto u leru radi na 800, ( isto 1.6 hdi ) malo sam cackao po yt i dosta tih hdi kad su topli rade na 800 o/min u leru. Moj je recimo na tik ispod 900 . . . Ne znam ima li to bilo kakve veze sa pricom o dimu . . .
Edy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Feb 20, 2017 12:47 pm

Moj radi na 820. Ako si ti njega ovako provozao kako si opisao on je dobro pročišćen. Pali li on neku grešku?
Obrtaji nisu normalni , treba da budu ovoliko [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći