Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C5 2.0 Benzin, problem sa gasom u voznji

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: C5 2.0 Benzin, problem sa gasom u voznji

Počalji od mladenmi16 taj Sre Okt 25, 2017 11:58 pm

I meni kad to trzanje krene na plinu nastavi isto da se ponaša kad prebacim na benzin sve dok ne ugasim kola i ne prebacim da radi isključivo na benzin. Možda komp pokupi brljave parametre, bem li ga kad se ne razumem. A i znam da mu odlazak na pumpu izleči te bubice pa se ne uzbuđujem previše

mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 12:41 am

Ali komp plina skuplja parametre od kompa benzina, a ne obrnuto.
shix

Broj poruka : 2419
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Okt 26, 2017 12:51 am

Ma špansko selo za mene... Svakako planiram na servis plina pa ću videti hoće li biti isto i posle...
mladenmi16

Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 26, 2017 9:26 am

Da, kao što drug Mlađa reče, računar pokupi parametre paljenja i prenese ih i na rad na benzinu. Pride, postoji i memorija adaptivnog podešavanja paljenja koja se u tim situacijama kad on svakog paljenja skuplja nove parametre popuni i onda je rešenje jedino resetovanje. Nekada dijagnostikom, a nekad to odradi sam od sebe.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 1:33 pm

Ne tvrdim ali cisto sumnjam da comp auta pokupi parametre od compa benzina. I ako govorimo o sekventu on valjda uvek pali na benz pa prebacuje, osim u slucajevima prisilnog paljenja na plin. I jedno sam apsolutno siguran. Dok ne radi dobro na benzinu nikad nece ni na plinu. Znas da sam najebo aa xm-om oko tog plina. A sto se tice resetovanja, nikad nisam resetovao nista, a od kad sam adekvatan plinski comp iisparivac svi problemi su zauvek nestali.
Nego ovi sto ugradjuju plin treba da idu u neku skolu jedno 2-3 godine pa da se time pocnu baviti. Nije to za dundjere sto guraju sundjere...
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 26, 2017 1:38 pm

Da, loš plinski sistem = problemi sa radom motora. Auto ima kalkulator paljenja i njemu su ti parametri potrebni, a prikuplja ih u nekim sekvencama i intervalima. Auto upali na benzin - to je jedan 'način, mapa', prebaci na plin - krene sa snimanjem i učitavanjem druge, sipaš lošiji plin - kalkulator opet pokušava da pegla podešavanjem parametara, prebaciš na benzin, a on katastrofalan - eto novih parametara. Tu je čitav problem. Dakle, razlike između paljenja i sagorevanja na benzinu i plinu moraju da budu minimale, a tu dolazi na red pismenost plinadžije koji mora da odredi kompatibilan plinski sistem, upari i ga i eventualno mapira. Tad sve radi bez problema.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 2:15 pm

shix ::Ne tvrdim ali cisto sumnjam da comp auta pokupi parametre od compa benzina. I ako govorimo o sekventu on valjda uvek pali na benz pa prebacuje, osim u slucajevima prisilnog paljenja na plin. I jedno sam apsolutno siguran. Dok ne radi dobro na benzinu nikad nece ni na plinu. Znas da sam najebo aa xm-om oko tog plina. A sto se tice resetovanja, nikad nisam resetovao nista, a od kad sam adekvatan plinski comp iisparivac svi problemi su zauvek nestali.
Nego ovi sto ugradjuju plin treba da idu u neku skolu jedno 2-3 godine pa da se time pocnu baviti. Nije to za dundjere sto guraju sundjere...
Zeznuh se u prvoj recemici. Hteosam da kazem da ne verujem da comp auta pokupi parametre compa plina. Ali kazem da nisam siguran. Ovo ostalo se slazemo.
Ma zbog tog drkanja reko sam da ne kupujem vise auto na plin. Mozda samo ako bih ga ja vozio na ugradjivanje. Ali posto prelazim malo, ne isplati mi se. A bogme i menjam auta..
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Okt 26, 2017 2:19 pm

Meni tako rekli tako da ni ja ne smem da se zakunem u priču, ali kod mene se realno potvrdila. Ja godinu dana vozim bez plina, na otvorenom je super, ali u gradu je stvarno neisplativo pa sam počeo polako da skupljam parice i ugradim nešto pismeno, kao ti u XM-u. Inače, kad vidim muke naftaša, samo benzin i plin dok ne budem imao dovoljno para da kupim novog dizelaša...znači, doživotno benzin i plin

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola83 taj Čet Okt 26, 2017 2:26 pm

Vozim na plin 10 godina i mogu da objektivno potvrdim da nikad gori gas nije bio u prodaji.Zbog krsa od plina,morao sam da menjam isparivac,dizne i filtere za godinu dana.Neisplativost drugog goriva me primorava (80km dnevno) da ga koristim inace ne bih.Kao sto je napisano,bez dobrog plinadzije nista
Nikola83

Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.10.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen C5 II 2.0 Benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 2:32 pm

Odosmo u off ali i ja kad vidim muke o dizelu i ne razmisljam. Osim o novom, sto je slicno kao i nikad. Evo od kad uzoh foksija 2 godine, ja zamenih samo regler alternatora, a gorivo mi izlazi isto ko kad sam vozio C5 hdi. Jbg sad udobnost i druge stvari stoje. A opet ovamo podvoznost upravljanje i menjac na strani focusa... Ma samo biras prema potrebama i budzetu i mnogo je lakse..
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 26, 2017 6:55 pm

A o kojim to mukama vozaca dizela pricate.Ja vozim dizelaod ove godine i prezadovoljan sam toliko da vise ne planiram da kupujem benzinca.A pricao sam istokao i vi nikad dizel.A sad kazem da nikad benzin.Do dizeldorfa i voznja po nemackoj ukupno oko 3800km bez problema a potrosnja od 4,7 do 5 litara .Pa koji ce to benzinac da prodje bolje.
fap 1

Broj poruka : 403
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Okt 26, 2017 7:51 pm

nisi presao 90km/h
mishja

Broj poruka : 3334
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 26, 2017 7:55 pm

120 kmh
Ako vec pitas
Punjenje do cepa i onda prosek potrosnje ne po kompjuteru mada je i on slicno pokazivao.
Veci je problem sto kupite dizele koji presli boga kilometraza vracena i posle dizeli ne valjaju.
Pa nikad vise ne bi seo u benzinca ili se zezao sa plinom
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Okt 26, 2017 8:13 pm

Ako ti je prosecna brzina za taj put bila 120 onda nema sanse da je potrosnja bila 5l a ako si neki put dobacio do 120 onda moze, jel imas temu za tvoj auto?
mishja

Broj poruka : 3334
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Okt 26, 2017 8:37 pm

shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 26, 2017 9:52 pm

mishja ::Ako ti je prosecna brzina za taj put bila 120 onda nema sanse da je potrosnja bila 5l a ako si neki put dobacio do 120 onda moze, jel imas temu za tvoj auto?
Od Smedereva do Dizeldorfa ti je sve auto put gde je moglo isao sam 120 130 zbog guzvi i radova kojih je u nemackoj dosta a i manjeg ogranicenja brzine na pojedinim deonicama naravno da nisam mogao da vozim stalno 120.Potrosnju merim iskljucivo sa punim rezervoarom do cepa ,a vi sa benzincima se tesite kako hocete ja kazem ono sto je istina ko sumnja nek plati gorivo i idemo da proverimo
Izvinjavam se sto sam van teme ali to je samo odgovor kako pojedini nikad nece voziti dizele.Da sam slusao sta se sve prica po forumima nikad ne bi kupio dizela ,a sada sam siguran da benzinca samo nekog sportistu ili pod moranje
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Okt 26, 2017 11:06 pm

Dobro to Njemačko gorivo, samo treba više hodat.
vojkan

Broj poruka : 1046
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola83 taj Pet Okt 27, 2017 11:31 am

Bobinaaa Miljenko....Bobina Jedan od problema rešen zamenom bobine (10000din).Sada više nema greški sa cilindrima,paljenje odlično ali ostaje problem jer nekako meša plin i benzin i trokira.Da li neko zna nekog dobrog plinadžiju...što kaže Petrucci nekog pismenog majstora za plin u Zemunu ili okolini
Nikola83

Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.10.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen C5 II 2.0 Benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Okt 27, 2017 11:35 am

Kad trokira, na plinu ili benzinu? Ako meša goriva na plinu onda treba neko da pregleda benzinske dizne, možda puštaju???
Ako meša goriva dok voziš na benzin onda zavrni plin na boci. Ako trokiranje prestane onda traži plinadžiju, ako se nastavi onda opet mehaničar...
mladenmi16

Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Okt 27, 2017 12:25 pm

Ne može da meša plin i benzin, kad se to desi onda detonira u grani. Jednostavno, detonacija benzina se odvija u komorama u motoru, a plin dolazi sa grane gde u takvoj situaciji prerano zapali i razvali granu. Dakle,

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content