Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Auto gas problem

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Auto gas problem

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 02, 2017 7:31 pm

I meni ističe atest, i bogami biće da ćemo se rastati. Nemam više živaca da se zaebavam sa tim. Otkad vozim samo na benzin nijednom nije ni štucnuo, a ranije mi je dolazilo da ga zapalim koliko je štucao, secao, gasio se...

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Mar 02, 2017 8:39 pm

Ja sam jos od XM-a reko da se ne jebavam vise sa tng-ovnom...Vek neka peripetija i jebada sa tim. Ili benzincuga ili dizlo. Al sve sam vise zadovoljan benzinjarom.
@tanatos to sto ti zapisti mozda nemoze da usisa dovoljno plina koliko mu u tom trenutku treba , na vecim brzinama. E sad ako ti je dobar plinski comp i dovoljno jak isparivac kompatibilan sa tim compom, onda moze da se nasteluje ljudski. Ako nije onda menjanje i jednog i drugog i pucanje kinte i stelovanja i... Sve sam to radio na XM-u i dok nije stavljena oprema kakva treba za taj motor nije ga mogo nastelovati niko na svetu. Kad je to uradjeno, maltene nije bilo razlike.
shix

Broj poruka : 2420
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Čet Mar 02, 2017 8:53 pm

Ja sam imao na skodi fabiji slican problem. Bas sam se iscimao od jednog do drugog majstora i na kraju sam nasao jednog u Viscnjici koj mi je ocistio dizne, obradio ih je nekako ne secam se tacno i auto propevao.
I da, rekao mi je da su mi kad su ugradjivali plin stavili uredjaj daleko od necega, stvarno sam zaboravio kako TNG sistemizgleda pa je crevo bilo duze nego sto treba + lose dizne ( preveliki otvor ) i zato mi se to desavalo.
Milos Nikolic

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.02.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen c5 2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DejanBP taj Pet Mar 03, 2017 8:03 am

Meni istice atest ovog meseca. Dvoumio sam se, ali, posto je namesten i sredjen, odluka je da ostane TNG. Tako da, sledece nedelje ide na zamenu boce i multiventila i na reatest.
DejanBP

Broj poruka : 105
Datum upisa : 06.02.2017
Vozilo: : Citroen C5 2.0 16v LPG 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pet Mar 03, 2017 8:06 am

Ljudi ja sam pisao puno o problemu sa plinom, mnogi znaju i citali su tih meseci moje muke sa plinom....ali od kada sam nasao normalnog majstora i podesio mi covek sve kako treba, problema vise nema...

Na plinu ide mozda sa 10% snage manje nego na benzinu...tako da, nema loseg plina, samo lose ugradjenog uredjaja i majstora koji je ugradio isti...

Kad vidis u servisu da ugradjuju u bmw 745i sekvent i da ide kao azdaja...ja nemam vise sta da prigovorim
veseli11

Broj poruka : 151
Datum upisa : 14.06.2014
Godina : 41
Vozilo: : Citroen Xantia 1.8i 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Pet Mar 03, 2017 8:20 am

Asolutno se slazem, isto sam imao problem sa plinom sve dok nisam nasao pravog majstora koj zna sta radi.
Konkretno taj u Visnjici, sredio mi je sve brljoke koje su ovi ostali zbudzili i podesio lepo i auto propevao. Ovaj jedan mi reko da menjam senzor temperature, drugi bombine treci dovod plina...covek pogledao dizne kaze nece da prebaci jer su dizne neodgovarajuce i crevo dugacko. Za 3 sata mi sve sredio, 2 meseca sam se patio pre toga kod njih 4 sam isao svi extra poznavaoci, samo su lupali gluposti.
Milos Nikolic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tanatos taj Pet Mar 03, 2017 6:52 pm

shix ::E sad ako ti je dobar plinski comp i dovoljno jak isparivac kompatibilan sa tim compom, onda moze da se nasteluje ljudski. Ako nije onda menjanje i jednog i drugog i pucanje kinte i stelovanja i...

Ma ok je on radio,ali eto pocelo je da se desava mozda u poslednjih mesec dana,mozda malo jace.Ono sto me zezao to je reseno,uglavnom zbog one druge boce sto sam imao i od tad sve ok,pa racunam da nije mozda bas zbog te smole sto se javlja,mada su filteri menjani relativno skoro.I da vise je izrazeno kada je boca ispod pola,kada ima vise od polovine i kada je puna redje se desava to.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this link.]
Tanatos

Broj poruka : 1248
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 27
Vozilo: : Citroën C8 2.0 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DejanBP taj Pet Mar 03, 2017 6:54 pm

Mene sve "strah" da menjam ovu bocu sto imam. Jes' da joj ima godina, ali je kvalitetnija od bilo koje nove, ali sta ces, mora se. Samo da mi nova boca i multiventil ne prave neke probleme.
DejanBP

Broj poruka : 105
Datum upisa : 06.02.2017
Vozilo: : Citroen C5 2.0 16v LPG 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pet Mar 03, 2017 7:07 pm

Milos Nikolic ::Asolutno se slazem, isto sam imao problem sa plinom sve dok nisam nasao pravog majstora koj zna sta radi.
Konkretno taj u Visnjici, sredio mi je sve brljoke koje su ovi ostali zbudzili i podesio lepo i  auto propevao. Ovaj jedan mi reko da menjam senzor temperature, drugi bombine treci dovod plina...covek pogledao dizne kaze nece da prebaci jer su dizne neodgovarajuce i crevo dugacko. Za 3 sata mi sve sredio, 2 meseca sam se patio pre toga kod njih 4 sam isao svi extra poznavaoci, samo su lupali gluposti.

da li je mozda taj u Visnjici, AC Rasic? Ako su oni, na iste mislimo...najbolji servis u gradu!
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Pet Mar 03, 2017 10:20 pm

Jeste AC Rasic. Jeste da su malo skuplji ali definotivno je covek najbolji majstor za TNG u gradu. To sto sam platio jeftiniju ugradnju me je kostalo mnogo vise nego da sam radio kod njega. Covek je neprevazidjen majstor.
Milos Nikolic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od veseli11 taj Pon Mar 06, 2017 8:26 am

E bas tako! Platis lepo, a u zbiru si opet na dobitku...da ne kazem nerviranje!
veseli11

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Mar 06, 2017 8:28 am

Koliko god da naplati, dobar majstor je uvek najjeftiniji.
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3