Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

508 GT 2.2 HDI tiptronic

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Re: 508 GT 2.2 HDI tiptronic

Počalji od Petrucci taj Sre Mar 01, 2017 10:11 pm

Da, sad si miran, a zamena ulja je jedini način da se izbegnu kvarovi i mnogo skuplje popravke. Ja sam nedavno menjao ulje, mašinski, obzirom da majstor nikako nije hteo da skida menjač. Mašinski - 60€, skidanje - 300€. Ali moj je menjač kudikamo jednostavniji, a i manji. A i u pitanju je majstor u Temerinu, a ne Beogradu. Drago mi je da još uvek ima majstora koji nisu derikože.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sre Mar 01, 2017 10:14 pm

Pa da, posle kad krenu problemi sa solenoidima i cudima menjac se pretvara u Pandorinu kutiju. Covek je skroz korektan i strucan, imao je servis u USA dugo godina, a ja sam dosao na preporuku iz jednog Pezo servisa u Zemunu.
vladan266

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 508 GT 2.2 HDI tiptronic
Raspolozenje : Zavisi sa kim sam se druzio danas

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 8:40 pm

Dakle, sledi nastavak...
Ovo sto sam rekao da ne izbacuje gresku nije bas tacno, zapravo desava se zanimljiva stvar... Kada je ovaj problem poceo da se desava, odvezao sam auto kod jednog lika ali sam danas ukapirao da on zapravo nema ORIGINALNU Pezo/Citroen dijagnostiku vec neku Bosch ili tako nesto. 508, a mozda i drugi modeli moraju da se kace na originalnu PSA dijagnostiku inace se greske ne vide, ili bar ne sve. Elem, danas ga zakacimo na pravu PSA diganostiku i otkrijemo da postoji neka greska vezana za regulator pritiska goriva kao i jos jedna greska, neka komunikacija sa necim...
Imam neki fensi alarm na autu koji je povezan sa dovodom goriva i kada se ne ispostuje startna procedura pojavi se ta ista greska u vidu CHECK ENGINE lampice ali mogu da je resetujem onim kineskim adapterom za OBD. Medjutim i kad je resetujem, lampica se ugasi ali greska i dalje ostaje aktivna. E sad da li je zbog alarma ili zbog nekog problema to cemo tek da vidimo, ugalvnom kad sam kupovao auto nije postojala, a alarm je ugradjen nakdnadno. Na dijagnostici se vidi i procenat zapusenosti DPF-a i on iznosi 87%, videcemo da li je dekarbonizacija odradila posao kad ga opet budem zakacio na komp.

Obzirom na sve to, odlucih da uradim tretman dekarbonizacije vodonikom (imam vec dobra iskustva sa tim), posle toga sam ga malo provozao autoputem u visokim obrtajima ali nisam siguran da li je radio regeneraciju jer nije dimio nimalo. Tako da sad cekam opet da se pojavi trzanje, nije ga bilo ovih dana...
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 03, 2017 8:57 pm

Zaprljanost DPF ti je velika i mislim da to nikakvo produvavanje na auto putu ne može da otpuši.
Moj savet je da to u nekom servisu skineš i očistiš, po mogućstvu postupkom sagorevanja i posle produvavanja.
Ima fap servisa po Beogradu.

Poslednji izmenio vojkan dana Pet Mar 03, 2017 9:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Mar 03, 2017 9:00 pm

Trebalo bi pokušati prisilnu regeneraciju. Ako se dobro sećam ovde je neko pisao da se to dijagnostički radi.
mladenmi16

Broj poruka : 6571
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 9:05 pm

Pa znas sta, radio sam vec ranije na drugom autu ovo ciscenje naslaga i garezi vodonikom, odlicne rezultate je dalo. Sad sam pokusao istu pricu pa cemo da vidimo. Nego me interesuje sledeca stvar, Vojkane ti mozda znas... Ima tu u jednoj temi prica oko senzora radilice na C5, ucestvujes i ti u njoj, kaze lik da francuzi nece da rade regeneraciju ako ima gresaka.. Da li je moguce da zbog ovih mojih gresaka nece da radi regeneraciju?
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 03, 2017 9:16 pm

Nisam nikad radio prilnu regeneraciju na svom autu.
Elektroničar koji je radio u ovlašćenom servisu mi je rekao da se ona ne može uraditi ako ima neka greška na autu. Isto je potvrdio i drugi elektroničar koji je mi je softverski skinuo FAp.
Uzmite brojeve telefona od Mrčele, on ima nekog jakog elektroničara Jugoslava čini mi se?
Mislim da je kod tebe Vladane mnogo velika zaprljanost FAP a da bi radio prisilnu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 9:26 pm

Vozicu sad par dana pa cu opet na dijagnostiku da vidim da li se smanjio procenat zapusenosti, zatim cu da vidim sta misle o prisilnoj. Na kraju mi preostaje samo da ga skidam i dam na ciscenje. Ovaj FAP je takva gnjavaza i zajebancija da mi dodje da zapalim auto.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 03, 2017 9:35 pm

Da bi se proces regeneracije pokrenuo, potrebno je da računar prepozna par uslova. Jedan od njih je vožnja brzinom većom od određene (često to bude 70 - 80 kmh) u određenom trajanju, čime ranučar potvrđuje da je automobil na otvorenom i da proces regeneracije neće uticati na okolinu. Sledeće, regeneraciju nije moguće baš uvek primetiti. Imam prijatelja koji nikad nije uočio taj oblak o kom svi pričaju. Po školi, trebalo bi da blago porastu temperature, možda nešto vibracija na volanu, i dim iz auspuha, ukoliko ga strujanje vazduha ne obori na podlogu pa se ne primeti.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 9:37 pm

Pa to me buni, ne znam da li se desavala ili nije. Takodje, pre 15ak dana sam isao do Ljubljane i nazad i nisam primetio regeneraciju, a ocekivao sam je.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 03, 2017 9:43 pm

Na tolikoj trasi bi je sigurno odradio, ukoliko postoji potreba, a sudeći po stepenu zapušenosti saća - postoji. U tom procesu priča je prilično jasna: senzori temperature i pritiska obaveste o povećanim vrednostima, što ukazuje na zatvorenost lavirinta (saće, u stvari, nije propusno, zato nije dobro ispiranje istog 'puškiranjem'), povežu se parametri ustaljene brzine, količine goriva u rezervoaru i voala! Ozbiljna zaebancija koja je mnogima ogadila auto. Pretpostavljam da si upoznat, ali možda ovde ima nečeg novog [You must be registered and logged in to see this link.]

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 9:46 pm

Procitao sam ovo. I meni je ogadila, tj. pocela je. Uvek sam vozio auta bez ovog sranja i bar sto se toga tice bila je mirna glava.
Mozda bi na toj trasi odradio, ali posto imam ove greske koje imam moze da znaci i da ga samo puni a ne odradjuje regeneraciju...
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 03, 2017 9:50 pm

Hmmm...onda bi izbacio neko upozorenje o stanju filtera. Zaista bi bilo dobro da PP dijagnostika to pročešlja i da dobiješ konkretne podatke. Kako o ostalim, eventualnim, kvarovima tako i o stanju filtera, količini aditiva i slično. Takođe je važno da tom dijagnostikom barata neko ko zna šta radi i šta treba da radi. Lično, ne poznajem nikog u Beogradu ko to radi, ali mogu zamisliti koliko ih ima.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 9:53 pm

Da, mislim da si u pravu...treba da pronadjem kvalitetan i pismen servis sa Pezo u BG, samo problem je sto ne znam koji je to...
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Mar 03, 2017 9:54 pm

Ček da se neko od Beograđana javi. Znam za neke koji se bave mehanikom, ali ovde ti treba dijagnostičar. Mrčela je imao Lexiu i odlično je njom ovladao, ali mislim da ne bi dala sliku kao Peugeot Planet.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 03, 2017 9:57 pm

Sve vreme pričamo o dpf u.
Da li ti se pojavila uopšte nekada greška Unblock diesel filter ili neka slična u vezi sa njim?
Sa zaprljanošću od 87% bi se javljala recimo pri naglom dodavanju gasa. DA li je auto nekada išao u safe mod?
Da nije kod tebe već skinut FAP?

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 10:04 pm

Ne, nikada mi se nije javila greska, nikakva, niti je ikada isao u safe mod. Video sam na dijagnostici da je postojala neka greska za ESP ali smo to pripisali senzoru koji se navodno nalazi ispod prednjeg krila, a skidan je branik sa auta jer sam imao sitno cukanje. Auto radi kao sat osim sto je krenulo nedavno ovo da stuca. A pogotovo pri naglom dodavanju gasa ide kao zmaj, testirao sam vise puta iz mesta do 200, puni 1/1. E sad, nisam gledao ali ne verujem da je skidan, dobar sam sa bivsim vlasnikom koji ga je uvezao iz Francuske, a nije mi rekao da je skidao FAP...  Sad mi je proradio crv, dodje mi da sad odem da trazim neki kanal da vidim dal je tu. A i sve vreme razmisljam da zbog gresaka nikad nije radio regeneraciju...

I naravno tu su ove greske koje sma pominjao, regulator pritiska i neka komunikacija.

I mali edit koga zanima, usluga ciscenja DPF sa garancijom da je kao nov je 160e, sad mi odgovorise na mail.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Mar 03, 2017 10:21 pm

Dešavale su se takve stvari još pre uvoza a možda ni prethodni vlasnik nije znao.
Na dijagnostici se sve vidi i oko regeneracije, kada i koliko puta. Možda je sve vraćeno tako da ne može da se vidi dok se ne skine. Sa zaprljanošću od 87% bi morala da se pojavi greška i safe mod, bar je kod mene tako bilo. Nešto tu ne štima sa tim podatkom od 87% zaprljanosti.

vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 10:25 pm

Pa, to bi onda jos i bilo najbolje. Bar bih znao da me ne smara DPF nego nesto drugo.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 03, 2017 10:39 pm

Pročitah sve ovo, rekao si da nema više trzanja i da si ga vozio autoputom u višim obrtajima. Ne mora da dimi ako radi regeneraciju.
Cuganje ili trzanje može da izazove regeneracija .
Regulator pritiska takođe.
Auto sa tolikim procentom začepljenosti filtera ne bi vukao, dizao bi temperaturu, turbina ne bi punila.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 10:46 pm

Pa otkud onda toliki procenat? Licno sam video da je taj broj, osim ako nije neka profi mucka odradjena sa autom./
Jesam, punio sam ga na 4000 obrataja, al sam vozio 70 na sat. Sad razmisljam dal je to moglo isto da onemoguci proces, mada su vreli gasovi svakako koristili. Ali mi sve smrdi na to da se filter samo puni, a regeneracija se ne desava jer ima gresaka u ECU. Sto znaci da pod hitno moram da resim te greske da bih uopste mogao da pokusam da je izazovem. A te greske opet ne znamo sta su. Trzanje mi se nije desavalo stalno da bih mogao da kazem da je prestalo ili nije, ponekad se desi. Opet, desavalo mi se da trzne 10ak sekundi nakon sto startujem hladan auto u garazi, nema sanse da bi počeo sa regeneracijom bas tad.

Kaze Vojkan da si dobar sa dijagnostikom, jel cita ta sve?
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 03, 2017 10:52 pm

Ne čita sve. Ko je radio sa tom lexsiom?
Prokuvo bi na tim obrtajima da je toliko začepljen, a i nemoguće da ga digneš na to obrtaja bacio bi ga u sigurnosni rad (2000 rpm)
. Jesi primetio da raste temperatura?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Pet Mar 03, 2017 10:58 pm

Nikada, ja to bas imam obicaj da gledam. Temperatura motora zakucana, temperatura ulja zakucana (ima pokazivac na mom autu). Ako ga isprzim na 4000 malo digne za par podeoka i to je to, sve normalno. Ne znam dal je Lexia ili Planet... Radio je majstor u servisu, sigurno smo 20minuta gledali i brisali sta ima i komentarisali.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 03, 2017 11:01 pm

Ovo oko temperature mi kaže da je filter ok.
Kakav je to majstor ako ne zna da zine više od kodova, to je pitanje  za njega.To i ti znaš da vidiš. Ne može lexsija ili pp200 , pp200 je za Pežo što znaš i ti. Ja imam diagboxs (oba programa u jednom). Evo tu je doktor Nino pa neka neku prozbori on zna dosta oko toga.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Mar 04, 2017 5:03 am

Meni izgleda da je to neko pokušao da isključi DPF al da to nije uradjeno kako treba, ne moguće da bude toliko zapušen a da auto radi lepo u višim obrtajima i da dobro puni, prosto nema logike. Morao bi da ide u safe mod.
mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 8:32 am

U toku dana cu da vidim kakva je situacija odozdo, pokusacu sliku da napravim.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći