Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

508 GT 2.2 HDI tiptronic

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Re: 508 GT 2.2 HDI tiptronic

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 8:32 am

U toku dana cu da vidim kakva je situacija odozdo, pokusacu sliku da napravim.

vladan266

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 04, 2017 10:17 am

I ja sumljam kao i Miloš da nije stručno uklonjen dpf, ima simptoma. Odozdo ne možeš ništa videti ako je urađeno kao kod mene, sve je vraćeno na svoje mesto, kao i sonde (samo je saće izbijeno). Već sam pisao da se ti ne bi vozio tako bez problema i to velikih da je filter začepljen.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11251
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 4:42 pm

Pa, nije nemoguce. Ali opet, kako je moguce da predjem 20.000 km bez i najmanjeg problema pa da sad odjednom pocne da strajkuje? U utorak idem opet na dijagnostiku pa cu da vidim sta se desava, da li se procenat promenio. I jutros mi se desilo opet ono, kad sam upalio auto par sekundi je onako drhtao kao da radi na 3 cilindra. Posle toga ceo dan sve ok, vozio po gradu, isao do Zr i vratio se...
vladan266

Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 508 GT 2.2 HDI tiptronic
Raspolozenje : Zavisi sa kim sam se druzio danas

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Mar 04, 2017 5:36 pm

kakvo je punjenje turbine i ulaz vazduha na MAF-u, Zile bolje zna, da li bi se zapusen auspuh odrazio na ove vrednosti?
obicno ljudi sa vadjenjem DPF-a softverski rade i gasenje EGR-a, kako sljaka EGR?
mishja

Broj poruka : 3754
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 04, 2017 6:29 pm

Da li motor nekad "zakasni " sekun-dva pri gašenju? To što podrhtava je 99% do regulatora pritiska. Imao si grešku koja se odnosi na njega?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 8:01 pm

@mishja Mislim da nije bilo gresaka vezanih za EGR, a ja ne znam da li je ispravan.

@Mrcela Nisam primetio da zakasni, na dugme se gasi. Ali sam zato primetio da se nekad dosta zatrese pri gasenju, nekad se zatrese a nekada ne. To su oni trzaji kao kada su nosaci motora propali. Napisao sam gore vec to za regulator- greska regulatora pritiska i greska u nekoj komunikaciji sa necim su konstantno aktivne i ne mogu da se resetuju. ALI, nisam odmah posumnjao na regulator pritiska jer imam, tj. imao sam neki alarm koji je povezan sa njim. Taj alarm je imao zaseban daljinski i bilo je tako podeseno da ako se ne isprati procedura za paljenje dodje do prekida na regulatoru i motor se gasi. Kada se to desi pojavi se Check engine lampica i ocitava se greska za regulator pritiska. Nekad mi se desi da ne ispratim proceduru pa mi se javi greska. Zato sam danas raskacio taj alarm sa regulatora pa cemo sada probati da resetujemo. Ako opet ne bude htelo da se resetuje znaci da je do njega najverovatnije. Sta se radi sa njim, menja se? Koliko kosta to sranje?
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Mar 04, 2017 8:19 pm

Zatrese dizel, često, ali obrati pažnju da li kod takvog gašenja i zazveči. Zbog plivajućeg.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15534
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 8:31 pm

Ovo je automatik...ne znam dal ima klasican plivajuci ili je nekako drugacije reseno. Nemam iskustva sa automaticima ukombinovanim sa prednjom vucom, kad je zadnja obicno menjac ima konverter i tada mislim da zamajac uopste ne postoji.

Ima li neka ozbiljna prodavnica auto delova za Pezo?
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sub Mar 04, 2017 8:43 pm

Ima Panter, čini mi se da beše, al za regulator bolje zovi firmu Banatski soko ako se ispostavi da je on, al biće da ga alarm zeza
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Mar 04, 2017 8:45 pm

U pravu si, ni ja ne znam kako je sa plivajućim kod automatika. Nije mi palo na pamet. Ja sam poručivao neke delove iz novosadske Delte kao i iz Pantera, iz Beograda. Rekao bih da je Panter sasvim OK.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15534
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Mar 04, 2017 8:51 pm

I moja iskustva su više nego dobra sa Panterom. Nisam od njih još čuo da nešto nemaju kad sam tražio, a tražio sam svašta za prilično redak i star auto
mladenmi16

Broj poruka : 6554
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 8:52 pm

Da da, hvala
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Mar 04, 2017 10:07 pm

Regulator orginal je oko 20000 din. [You must be registered and logged in to see this link.]
Nemoj da menjaš dok se ne uveriš da je do njega. Ja ima  rezervni ali ne odgovara kod tebe, ja bih ti dao da probaš. Pretresi konektor vidi u kakvom su stanju žice i kontakti , to se prvo proverava. Da ga skineš i probaš da očistiš ne znam koliko će pomoći, nekima je pomoglo.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Sub Mar 04, 2017 10:31 pm

Au, bas skup deo. Ma trebace mi vrlo brzo prednji diskovi i plocice, zato pitam za prodavnicu. Proverio sam konektor bas danas kad smo raskacinjali alarm, to je sve ok.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Uto Mar 07, 2017 3:18 pm

Dakle, danasnja igranka: zamenjen filter goriva (koji btw kosta je*enih 40e) zbog gomile trunja u regulatoru pritiska i ovom drugom senzoru na suprotnom kraju rail-a (B i C na gornjoj slici) i konacno obrisane greske nakon sto smo to ocistili sve. Alarm nije imao veze sa celom pricom nego trunje i lose gorivo. Kupio sam MOTUL sredstvo za ciscenje ubrizgavanja i napunio rezervoar. Suma sumarum 200e ovo danas i pre neki dan... Prekosutra idem na duzi put taman da potrosim rezervoar pa cu da vidim da li smo ista uradili... Mrcela, koriste DIAGBOX i posle su neku drugu ukljucili. Inace FAP je i dalje na 87%, nije mrdnuo procenat. I tako...
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 07, 2017 3:31 pm

Pa eto šta je pravilo problem. Dobro je da nisi morao da kupuješ regulator pritiska. Ja mislim da si rešio probleme.
Za fap mi nije jasno, a ako motor radi i dobro vuče ja bih to zanemario. Da je nešto upalio bi on grešku vezanu za filter.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Mar 07, 2017 3:35 pm

Ja sam mislio da je to krunjenje pumpi rešeno a ono gore nego kod starijih automobila, jebem te industrijo
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Mar 07, 2017 8:07 pm

To sa tim FAP om sigurno nije u redu taj podatak od 87%. ON mora da ima računar gde se svi podaci obrađuju. IMa senzore koji mere pritisak na njemu. Da je to istina on bi pokušavao stalno regeneraciju(ako auto nema druge greške). DA je to istina ne bi vukao i sigurno bi išao u safe mod. Velike su šanse da je skinut a taj podatak ostao kao kolateralna šteta. Velika većina uvežanih vozila dolazi bez njega.
Ako se dobro sećam kod mene je pritisak pre skidanja bio oko 125mb i elektroničar mi je rekao da je to zaprljanost od oko 75%. Sa tom zaprljanošću pomaže samo zamena ili čišćenje jer bi pri pokušaju regeneracije došlo do vrlo burne reakcije. Temperatura pri normalnoj regenreciji je oko 600stepeni i tada ona tečnost odigra ulogu i snizi temperaturu sagorevanja čađi.
Naravno, sve ovo ne treba da te plaši, ali kad ti se pruži prilika proveri da li je on uopšte u izduvu.
vojkan

Broj poruka : 1396
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Uto Mar 07, 2017 9:31 pm

Da, slazem se sa obojicom da postoji mogucnost da je izvadjen i da je zablokirano na tih 87%, npr. da je to trenutak kada je skinut. Ali ne brinem se oko toga, a izgleda da ce auto na dobos iako je ispravan. Ovo su problemi koji su meni sa nemackim autima nepoznati ...pljujte me koliko hocete   Previse osetljivo na necistocu za nase uslove i nase gorivo. Ali ne brinem se uopste oko FAP-a, drago mi je da to nije uzrok. Sada su pobrisane sve greske i postoji mogucnost da ce biti neke regeneracije. Idem na put u cetrtak do Vranja izmedju ostalog pa ce to biti dobra prilika da se regenerise ako uopste postoji i ako bude "hteo".

A ovo trunje...da, spomenuli su mi da moze i pumpa da se kruni ali i da moguce da je strokavo gorivo. Videcemo jos sta se desava, danas sam ga vozio ceo dan nije trzao sto opet nije merodavno. Pratim situaciju.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 07, 2017 10:05 pm

Ja lexiom vidim fap, postotak nikakav nema, tečnost 30 gr. To je sve što se vidi. Softverski je isključen i fizički izbijen.
Nemoj da prodaješ auto bezveze. Njemci imaju problema samo što ti to nisi čitao. Dobra je to makina, samo treba da se to sve vidi na dijagnostici i biće to ok. Ako se pumpa kruni onda to majstori moraju da prepoznaju kada skinu regulator ili filter nafte, trunje je nešto drugo.

Poslednji izmenio Mrčela dana Uto Mar 07, 2017 10:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Uto Mar 07, 2017 10:07 pm

Pa on kaze to hoce od pumpe i od lose goriva, ali kod tebe je od goriva. Videcemo
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 07, 2017 10:11 pm

vladan266 :: ali kod tebe je od goriva.
Ne razumem.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Uto Mar 07, 2017 10:13 pm

Pa kaze to trunje se javlja kada je lose gorivo a i kada se pumpa kruni. Ali misli da se U MOM SLUCAJU ne kruni vec da je gorivo prljavo
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Mar 07, 2017 10:21 pm

Takvo gorivo je moglo da dospe i Mercedesa "S" klase isto bi prošao. Ovde se može postaviti pitanje, da li su majstori menjali filter goriva redovno ili su pravili budalu od vlasnika auta pa naplatili a nisu zamenili. Ovo se masovno dešava po servisima.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladan266 taj Uto Mar 07, 2017 10:29 pm

Znam, i zato sam bas pregledao istoriju . TREBALO BI da je zadnja 2 puta namesten, odneto je uz ostale filtere i ovako na oko deluje novije, zadnji servis je uradjen pre 5000 km. A kad pomenu Mercedes, i to bas S...nije ni izbliza osetljiv na lose gorivo kao ovaj. Imam iskustva sa tim autom, pretposlednji model, i ni loz ulje ni svercovano gorivo mu ne moze nista, sem sto dimi malo. Naravno na dugacak rok je pitanje, ali od 1-2-3 sipanja nista ne fali. A ovo sto sam ja sipao je najvise 2 rezervoara, ne vise jer vodim racuna gde sipam i i kad (nikada odmah posle cisterne itd...). Gutaju CDI motori svasta, ovi francuzi su generalno osetljivi na stroku, to sam zakljucio iz raznih tudjih iskustava. No ne bih da se ovo sad pretvori u za i protiv, samo iznosim neka svoja iskustva.

Inace kad pomenu, lik iz ovlascenog Hyundai servisa EHOM mi otvoreno kaze da kad im se ucini da je filter ili tako neki deo dobar, ne menjaju ga nego stave u dzep.
vladan266

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Filip BX 14 tge taj Uto Mar 07, 2017 11:43 pm

izvini mislim da gresis, svaka comonrail pumpa je osetljiva na lose gorivo i tu nema price. A mislim da HDI motori najmanje jos . e da si vozio DCI na lose gorivo video bi sta su muke. A sto se tice CDI kada bi prelazio kod nas dosta kilometara video bi sta je muka.
Filip BX 14 tge

Broj poruka : 980
Datum upisa : 30.07.2013
Godina : 28
Vozilo: : Renault Clio

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh