Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

307 low oil pressure

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

307 low oil pressure

Počalji od aleksandar82 taj Pet Mar 10, 2017 9:17 am

Pozdrav drugari, ovo je moja mukaL

Radi se o 307ci 1.4 HDI. Prvo malo pred istorije...

Iz Sremske Mitrovice sam, a pre nekih 6-7 meseci sam ze zaposlio u Novom Sadu i svakodnevno ili svaku drugu noc vozim tu relaciju u oba pravca, znaci prelazim oko 1500-2500 mesecno, zavisi kakav mi je raspored. Pre toga auto se vozio samo u lokalu i ponekad do "negde" oko 500km mesecno nekada i manje, jedno dve godine.

Nisam neki "majstor" al nisam ni duduk, razumem se u osnove i dosta toga mogu da odradim sam, recimo do tri crna kljuca u Hayensu

Naravno pre nego sam poceo voziti SM-NS promenio sam ulje i filter za svaki slucaj. Tada mi je pod rukom bilo 10w pa je ono islo.

Auto lepo radi, ne trosi mnogo, ne trosi ulje, nista ne lupa, ne zvizdi i tako to...

Posle jedno dva meseca tog rezima jedno vece prilikom povratka iz NS osetim da je drasticno izgubio snagu zanci jedva 30 postignem u drugoj pun gas, o trecoj nema ni govora posto se polako penjem preko mosta a obrtaji padaju, i dovucem se nekako do miseluka stanem sa strane i mislim se krepo.

Sacekam malko, jednu cigaru, upalim i nema problema ide ko da nista nije bilo. E sad jako je zeznuto sa njim utvrditi kad vuce pravo a kad ne, jer i ovako je tezak, a 1.4 hdi nije dorastao, trom je kako god. Pogotovo uzbrdo. Nizbrdo ide ko pravi. U toku te voznje mi se pojavili oni antipolution checkovi, check engine i tako to, stanem konsultujem internet, vidim da to tako hoce ponekad, uzdam se u srecu i teram dalje. Posle te noci nikada vise nisam dobio antipolution i check engine.

Al ne lezi vraze, to je bio prvi i najgori put da osetim kako nema snage. Desilo se jos jedno 4-5 puta, nikada tako drasticno kao prvi put, u toku naredna dva meseca. Skinem protokomer unutra katastrofa mast cadj, lepo pipavo i pazljivo ocistim benzinom za zippo sve, i one male diodice ultra pazljivo, vratim i tih problema vise nisam imao. Potrosnja se nije povecala tako da kontam da ga nisam ubio. Dok sam to cackao primetim da mi je ono racvasto gumeno crevo sto povezuje protokomer i turbinu cadjavo i masno, skinem vidim da je napuklo kod selne gde se spaja sa turbinom, promenim i ok.

Posle jedno pola meseca mesec, dobijem u toku voznje prvo samo zvucne signale, kao kad padne na rezervu gorivo, *bip* po jednaput svaki drugi treci dan bez ikakvih lampica, poruka na displeju.. Mislim se "francuz, gubi se" auto ide lepo radi vuce.. Da bi se u toku sledecih mesec dana inteziviralo i pocelo na momente da baca i lampicu za ulje i insufficent pressure poruku. Stanem proverim na sipku, ulja ima, ostalo mi nekih 0.3 deci u kantici dolijem, sad je blizu maksimuma i teram.

E sad ti signali se nekada ne javljaju po tri cetiri pet dana, znaci 500km nista, a nekada dva tri puta u voznji od 60km SM-NS, nekada 20 puta u toj istoj voznji. Svo vreme auto lepo radi nista ne lupa, ne krci, vuce.

Kako je otoplilo, pre par dana rekoh hajde opet da promenim ulje i filter i pregledam sve. Nivo ulja nije pao za tih 7-8000 km. Skinem pomenuto crevo interkulera tokom zahvata bacim pogled u turbinu, perca su citava nista nije crno, osovina ne bezi kada se pipne. Sada sam sipao elf 5w40.

Prvi dan nikakvi signali, rekoh to je to, sinoc u toku voznje ka NS jedno 20 - 30 puta. Sad me vec nervira, sada bih ja to sve poskidao, problem mi je vreme. Nikako nemam par dana lufta da odradim natenane, uvek mi auto treba isti dan. Kontam da bih trebao skinuti karter oprati i njega i ono sito, pa onaj senzor pritiska ulja mozda je pobrljavio, nisam bas ni siguran gde je, mozda i hladnjak ulja...

Post jeste opsiran, potrudio sam se da docaram

Rad sam primiti savete, sta je primarno, koliko je sta opasno, cuti nesto novo?
Jos jednom da kazem auto se osim toga normalno ponasa, ide, vuce, ne gasi se, ne trosi ulje, normalno trosi gorivo 4.8-5.2, nista ne zveci, ne zvizdi, ne krlja... samo mi probi mozak sa lampicama i bip bip.

Hvala unapred za svaki odgovor.
Ziveli
aleksandar82

Broj poruka : 6
Datum upisa : 10.03.2017
Godina : 35
Vozilo: : P 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: 307 low oil pressure

Počalji od mladenmi16 taj Pet Mar 10, 2017 9:48 am

Tu bi trebalo konsultovati dijagnostiku za početak, ali da bude dobar majstor sa dobrom dijagnostikom. Sve radi odlično,ne troši ulje, ne troši ni mnogo goriva samo pišti i nervira ???
Čitajući post prvo mi je pala uljna pumpa na pamet, ali onda bi bilo i pregrejavanja i još koječega, nisam pametan osim da čupaš tu pištalicu
Javiće se neko pismeniji od mene za dizelaše da kaže koju pametnu.
mladenmi16

Broj poruka : 5673
Datum upisa : 01.06.2013
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aleksandar82 taj Pet Mar 10, 2017 10:08 am

mladenmi16 ::Tu bi trebalo konsultovati dijagnostiku za početak, ali da bude dobar majstor sa dobrom dijagnostikom. Sve radi odlično,ne troši ulje, ne troši ni mnogo goriva samo pišti i nervira ???
Čitajući post prvo mi je pala uljna pumpa na pamet, ali onda bi bilo i pregrejavanja i još koječega, nisam pametan osim da čupaš tu pištalicu
Javiće se neko pismeniji od mene za dizelaše da kaže koju pametnu.

Hvala na odgovoru!

Tako nekako sve radi samo pisti Very Happy To sam i ja mislio da je nesto ozbiljno, tipa pumpa, do sada bi krep`o motor, medjutim sve radi lepo.

Danas ili sutra menjam senzor pritiska i skinucu karter da ga properem, pa ako i onda nastavi morace na kompjuter negde
aleksandar82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Mar 10, 2017 10:15 am

Sredi konektor na senzoru za ulje.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aleksandar82 taj Sub Mar 11, 2017 2:53 pm

Reseno danas! Namolio sam zenu da mi izigrava pomocnika, rekao joj da turira u leru a ja iz kanala gledao da li piska negde... I piskalo je na prelivnoj cevi turbine, jako malko nije pravi mlaz, i tacno kako piska tako se i palio "alarm".

E sad me mrzelo to sam da radim, morao je i katalizator da se skida, tako da sam oterao u servis u blizini i momci su to sredili za nepuna 2 sata. Prilicno povoljno.

Odradio sam test, turiranje u leru, nigde ne piska nista ne zveci, nema paljenja alarma. Verovatno je reseno.

Javicu ako nije! Ziveli!
aleksandar82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Mar 11, 2017 2:54 pm

Sad pun gas preko Iriškog za probu Very Happy
mladenmi16

Broj poruka : 5673
Datum upisa : 01.06.2013
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sub Mar 11, 2017 3:43 pm

Ili sto bi rekao Marko, pun gas i polako !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 629
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aleksandar82 taj Sub Mar 11, 2017 4:34 pm

Tako ce i biti!
aleksandar82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aleksandar82 taj Pet Mar 17, 2017 7:19 pm

samo da updateujem narode!

problem se i dalje javlja redje doduse 99% slucajeva u visim obrtajima. Kako nigde vise ne curi danas sam promenio davac pritiska, a ako nije ni to ja kontam da samo pumpa jos moze biti... Javaljam i dalje dok ne resim.
Ziveli!
aleksandar82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pet Mar 17, 2017 8:34 pm

Trebalo bi da auto pustis na dijagnostiku, to pod br.1, a potom da se manometrom premere pristisci ulja u motoru i na turbini (naravno kad je hladan i vruc na leru i pod gasom...znaci sve 4 mogucnosti). Ako je senzor problematican onda je to bezazlen problem...sve drugo poteze vece da tako kazem majstorisanje. Na pritisak ulja uticu uljna pumpa (sama ona i prohodnost njenog sita), prohodnost uljnih kanala u motoru, leteci lezajevi radilice i viskozitet ulja u motoru. To je neka osnova. Da sad ne bi mnogo pisali prekontrolisi ovo gore navedeno...da ne lutas po kvarovima...ne bacas novac za zamenu ispravnih delova. Napomena: trebalo bi sto pre da ovo proveris jer potencijalno slabo podmazivanje moze uzrokovati ozbiljne kvarove (bregaste,motora, turbine itd.).
Ninno

Broj poruka : 1043
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nigda taj Sub Apr 08, 2017 2:33 pm

Nemoj se igrati s low oil pressure upozorenjem.
Ja sam na svojoj 308 (1.6hdi 16v) dobio to upozorenje jednom na povratku s mora. Stao, provjerio ulje, sve ok i ja nastavio dalje. Isto sam mislio da se nesto "zblesiralo".

Nekoliko mjeseci poslije toga, opet przim autocestom cca. 170kmh i pali se upozorenje "low oil pressure". Naravno, stajem odmah na zaustavnoj, gasim auto, provjeravam razinu ulja. Sve je bilo ok.
Zelim upalit motor i djubre ne zeli. Upali nakon 2 min verglanja, ja sav sretan da cu krenut doma, ali cim sam dodao gas culo se uzasno lupanje iz motora.
Naravno, zovem slepu da ne sje***m nesto jos vise. Rezultat mog zanemarivanja lapice "low oil pressure" je bio reparacija motora plus nova turbina jer je sve bilo unisteno od spene. Na radilici se okrenuo leteci lezaj...

Odi nekom mehanicaru od povjerenja i nek ti izmjeri pritisak ulja u motoru. Probajte imat spojen manometar i onda "isprovocirat" auto da upali upozorenje pa cete vidjeti dali je problem u nekom senzoru ili stvarno pada pritisak ulja u motoru.
nigda

Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.06.2016
Vozilo: : Peugeot 308; 1.6HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Apr 08, 2017 9:01 pm

A pritisak je opao zbog? Mislim, nivo ulja OK, a napravio problem.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Apr 09, 2017 2:03 pm

Kod mene tek kad pokrećem motor, pokaze kao low level ( one kockice trepću ).
Preturao sam malo po stranim forumima, i ispostavilo se da je to greška do elektronike, veoma česta pojava kod 307-mice :)
Andragon

Broj poruka : 60
Datum upisa : 27.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307, 2.0 HDi, 90ks
Raspolozenje : kako kad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Apr 09, 2017 3:02 pm

A đubre u karteru? A pumpa koja radi 15g?Ne bih spavao na to uvo da su bagovi po elektronici. Jedino da je loš konektor od davača.
vojkan

Broj poruka : 923
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Apr 09, 2017 4:11 pm

vojkan ::A đubre u karteru? A pumpa koja radi 15g?Ne bih spavao na to uvo da su bagovi po elektronici. Jedino da je loš konektor od davača.

Pazi nekad mi pokaze sve pune kockice a nekad trepti bez i jedne. U njegovom slučaju može da bude problem do pumpe ( ako mu se pali upozorenje za nizak pritisak ), ali kod mene ne verujem, jer one kockice, crtice, kako već prikazuju nivo ulja a ne pritisak.
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Apr 09, 2017 7:49 pm

Te kockice za nivo ulja pri startovanju nisu mnogo merodavne, šipka je najbitnija naravno. One, to sigurno znaš i sam nemaju nikakve veze sa pritiskom ulja.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Apr 09, 2017 8:51 pm

vojkan ::Te kockice za nivo ulja pri startovanju nisu mnogo merodavne, šipka je najbitnija naravno. One, to sigurno znaš i sam nemaju nikakve veze sa pritiskom ulja.

Da da upravu si, taj merač nije merodavan, na njega sam mislio kad sam prozivao elektroniku.
E sad za čovekov slučaj, najbolje otvoriti karter i proveriti pumpu, manje će da košta.
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Apr 09, 2017 11:08 pm

Pošto si vidim još nov na forumu.
Ne moraš da citiraš prethodni post ako komentarišeš odmah ispod njega.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh