Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5 100kw HDI

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

Re: Citroen C5 100kw HDI

Počalji od mishja taj Pon Jun 19, 2017 9:33 pm

Gaboli Stojko je to Zile

mishja

Broj poruka : 3845
Datum upisa : 17.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Pon Jun 19, 2017 10:06 pm

Na ovom forumu kada kucam u pretragu "Gumice Balans" izbaci samo dve teme, jedna je ovaj klip koji je kako se menjaju, "manuelni tutorijal" a druga je "gumice za dizne 2.0 hdi", znaci trazio sam pretragu i nisam nasao objanjenje ovde sta treba da se kupi. Pitanje je bilo da znam tacno sta se kupuje a ne kako se menja, jer sam pukao 65k dinara na prednji trap i dalje imam lupalje na levoj strani. Radio remont letve, krajeve letve, krajeve spona, sve selene, oba stabilizatora, obe kugle, prednje bombe, i dalje lupa. Danas mi je palo na pamet za gumice stangle, pa sam poceo da KOPAM forume, ne razumem sta ja hocu na gotovo? Posto konkretno nisam nasao sta se tacno kupuje sa ovim gumicama a procitao na drugom mestu da idu ti neki limcici ili sta vec, reko ajde da dodjem ovde da pitam posto sam na ovom forumu dobio jako dobru podrsku, i jedino dobro iskustvo, posto su sva ostala losa (pricam o majstorima) ali ocigledno je bila greska sto sam i ovde pitao i pokusao da nadjem pomoc i resenje, zasta forum inace i sluzi.
xypnotica

Broj poruka : 85
Datum upisa : 15.03.2017
Godina : 33
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jun 19, 2017 10:15 pm

Jedino ako mislis na caure za gumice, znam da to neki automobili imaju, ne znam za C5 da li ima
Inace si dobro primetio za forum, picani i opustena atmosfera, nema potrebe za tenzijom
Ako imas neke autodelove usput, mozes da se raspitas kod njih, oni to znaju bolje nego mehanicari
E da imas na netu service box citroen onlajn i tu ima dosta stvari slikovito objasnjeno, to je ono sto se postavljaju slike na forum sa katalogom delova, samo se registrujes i dobices sifru i lozinku za ulogovanje

Poslednji izmenio mishja dana Pon Jun 19, 2017 10:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
mishja

Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 19, 2017 10:15 pm

Vidi, ja sam ovde mnogima pomogao, nekima radio dijagnostiku, nekima popravljao sranja za "majstorima" i to sve za džaba.
Ja ti nisam kriv što su te ošišali. Lepo sam postavio video kako se skidaju , kada vidiš kako, valjda nisi da nekažem šta da ne vidiš šta ide.
Na ovom forumu od kako sam ja samo su se dvojica ili trojica žalila , ondnsno bili bezobrazni i brzo su otišli odavde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11376
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jun 19, 2017 10:17 pm

I ovo je istina milion posto
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jun 19, 2017 10:21 pm

Za te limiće ne znam ali skokni do Pantera, ima ih u svakom delu grada. Kod njih imam jako dobro iskustvo, kad god sam kupovao neki deo uvek su mi rekli ako ima još neka picaboca koja je preporučljiva da se menja u kompletu. Uglavnom te dodatne deliće pakuju zajedno sa "glavnim" delom.
mladenmi16

Broj poruka : 6571
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 19, 2017 10:30 pm

Ako sam mu postavio video ,a to sam sa razlogom postavio da vidi šta ide i kako se menja ako hoće da menja. Da trebaju limići rekao bih. Evo šta treba
E sad, ako nisi zadovoljan sa našim forumom, ti lepo razgulu tamo gde sve lete da se nekom nasprdaju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Pon Jun 19, 2017 10:34 pm

Nista onda cu da ih uzmem u panteru. Zalili su se ljudi na nekom vagenovom forumu da su uzimali neke gumice balans stangle i da su im crkavale brzo, zbog toga nisam hteo da ih uzimam bilo gde. Jos pre par godina sam citao da se neki lik zalio isto na neko lupkanje napred na c5 i da nisu znali sta je. Btw, na ovoj novoj grupu sto se otvorila c5 Srbija, rece mi ortak da se i tamo jedan lik zali na neko lupkanje napred a da je isto menjao skoro sve napred. Bas cu da napisem detaljno kad zamenim ove gumice da li su resile problem, posto ja vise napred osim njih nemam sta da menjam. Inace je zvuk preko blagih neravninica kao kad se cuje grmljavina negde u daljini, taj neki zvuk dobija manje vise.

Imao sam takodje problem kad namotam pun levi ili desni volan pocinjao je auto da treska kao da tockovi proklizavaju u stranu. To sam resio zamenom selena. I o tome sam cutao da je ljude zezalo i da nisu znali sta je.

Sto se tice ovog nosaca donjeg koji je bio okrenut naopako, njega sam zamenio i stavio kako treba, iskren da budem nisan primetio nikakvu razliku.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jun 19, 2017 10:46 pm

Ima li taj c5 amortizere i šolje amortizera(pogače).
Ja sam sa tim imao problema svojevremeno. I to zna dobro da lupa.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Pon Jun 19, 2017 10:49 pm

Koliko ja znam prve dve seruje c5, 2000-2007 nemaju sa amortizerima, svi su na hidrauliku.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jun 19, 2017 11:04 pm

I vidi se na Žiletovoj slici da nema.
DA smo ranije ovde prodiskutovali možda bi ti uštedeli koji dinar. Ma da si neke stvari i opravdano menjao.
Da negde ne udara izduvni sistem?

Poslednji izmenio vojkan dana Pon Jun 19, 2017 11:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 19, 2017 11:05 pm

Poslednji izmenio Жиле dana Pon Jun 19, 2017 11:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Jun 19, 2017 11:09 pm

Pa ima izgleda ili pogače ili ležajeve amortizera ili kape.
https://www.citroenforum.hr/citroen-c5-faza-i-i-ii-123/lupanje-iz-ovjesa-na-neravninama-986/index2.html
PROČITAJ OVO OBAVEZNO.
TU JE DOKTOR ŽILE VEĆ NEKOME REŠIO PROBLEM.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Pon Jun 19, 2017 11:24 pm

U principu manje vise sve sto sam menjao nije bilo za dzabe, tako da nisam ni hteo da pisem ovde nesto sto mi je bilo vec ocigledno. Letva je bila prsla skroz, bio mi je "tezak" volan, a i licno sam bio video nasta lici desna strana letve, usla voa u nju, bila sva zuta or rdje a pored nje su otisli i krajevi letve i krajnice spona. Stabilizatori su takodje bili losi kao i seleni. Kugla je bila jedna losa, druga je bila onako, menjao sam ih obe posto nisu skupe. Bombe koje sam uzeo gledao sam malo kvalitetnije da budu tako da su me one kostale 24k, sve u svemu malo po malo nakupi se, c5 kao i ostali nije jeftin auto za odrzavanje ako hocemo da bude sve kako treba.

Iskren da budem pomislio sam da ne lupaju ovi hidro amortizeri, ali ako lupka do gumica balans stangle i to nisu majstori uspeli da mi rese, zamisli onda kako ce me gledati ako im budem spomenuo ovaj hidro klip ili kako se vec zove. Njih sam gledao prve, normalno izgledaju, suvi su, nigde nisu procureli, oni mi deluju ok.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Pon Jun 19, 2017 11:44 pm

"gumeni jastuci koji vrse ulogu solje amortizera i posle njihove zamene moj auto je kao da je sada iz fabrike izasao."

Mamu mu ..bem ako nije do ovog. Jeste neki slican zvuk kao solja amortizera kada ode. Probacu prvo sa gumicama balans stangle pa cu onda da vidim.

Koja je cena ovih solja bombi?
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Uto Jun 20, 2017 6:44 pm

Jel ima neko sliku kako izgleda gumeni jastuk ili solja amortizera. Danas sam bio u prodavnici, kosto oko 3 soma, ali izgleda mi isti kao i normalna solja amortizera, jel to to?
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 20, 2017 9:03 pm

Sajt je service.citroen.com onaj sto sam ti napisao u prethodnom postu, samo se registrujes i imas na njemu sve slike
Pisem sa telefona a i sa kompa mi ide slabo postavljanje slika sa njega
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Ned Jul 09, 2017 4:56 am

Promenio sam prednje bombe (stavio nove), auto je i dalje tvrd. Znaci auspulutno nikakvu razliku nisam primetio zamenom prednjih bombi, cak sta vise udari na prednje i zadnje bombe su indeticni. Posto sam radio letvu volana, i sada kada sam menjao bobme iscurelo je nesto ulja, u fazonu sad kad gledam u cantri ne prelazi mi preko mebrane, nego je dole ispod nivoa toga, fali mozda 200, 300 ml do 500 max. Ne znam da ga to sada ne jebe, dolicu ullje pa cu da vidiM. Inace kad zaljuljam prednji kraj, nekako mi deluje da je tvrd, i kao da je desna strana za nijansu tvrdja nego leva.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jul 09, 2017 8:32 am

Dospi ulje i odradi sklekove da se sistem oslobodi vazduha. Jel ti je to majstor rekao ili samo da uzme pare?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Jul 09, 2017 10:04 am

Jel to sa šest ili četiri bombe? Kada si to osetio da je neudoban?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Ned Jul 09, 2017 6:05 pm

Nema sport dugme, sa cetiri bombe je, 6 ima samo sa sport dugmetom ako sam ja lepo ovde to razumeo.

Nisu majstori nista pricali, sam sam ih menjao. Skleove sam odradio, dosuo sam pola litre ulja, odradio sklekove ponovo, auto je napred tvrd do jaja.

Pa da ga jebem Zile, tvrd je otkad zam ga uzeo.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od slavisam taj Sre Avg 02, 2017 11:46 pm

Pozdrav svima,
ne znam jel ista stvar kao te gumice balansa ali meni je skoro radjena prednja leva spona balansa i zadnja desna, na C5 2009 2.0, i mogu vam reci da je posle toga auto dosta "zreliji" u voznji, do sada se nekako previse ljuljao, mada sam ja mislio da tako treba jer mi je ovo prvi Citroen :) Sada bas lepo apsorbuje los put.

p.s. cim stignem predstavicu i ja moju masinu i sve radosti i probleme koji su me o ova dva meseca koliko ga vozim stigli
slavisam

Broj poruka : 1
Datum upisa : 02.08.2017
Godina : 34
Vozilo: : C5 2.0 HDi - 2009

Nazad na vrh Ići dole

C5 100kw 2.0 hdi 2007

Počalji od Todora taj Sub Okt 20, 2018 10:24 pm

Pozdrav narode.
Već 10 god vozim c5,prvo s1 a sada s2.
Uvezao sam ga iz Francuske i auto je ok. Ali danas sam primetio da je u boci LHM umesto LDS-a.
Kako da izbacim svo ulje iz sistema da bih nasuo novo?
Todora

Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.10.2018
Godina : 43
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Okt 20, 2018 10:39 pm

Ispustiš na povratno crevo što ide sa letve volana. Spustiš auto do kraja i rastaviš povratno crevo kako sam već rekao , nalazi se negd eu pravcu akumulatora , mora šuspleh da se skine. Bilo bi dobro da ti to lexiom spuste do kraja tako će izaći skoro svo ulje.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8