Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5 100kw HDI

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Citroen C5 100kw HDI

Počalji od shix taj Sre Mar 22, 2017 4:57 pm

Ako stignes slikaj bombe. To ne verujem da su stavljene u inostranstvu.Daj boze da nisu sipali LHM umesto LDS-a ako su stavili i bombe od XM-a. Ne znam koliko ti je presao auto preporuka je da se LDS zameni na 200 hiljada. A na toliko otp. riknjavaju i bombe. Polako resicemi ga. Samo mora postepeno.

shix

Broj poruka : 2360
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Sre Mar 22, 2017 6:31 pm

E ljudi, otisao sam na mladence kod kumova, javljam se sutra. Hvala puno, ovakvu podrsku nisam video nigde :).
Btw, sive su bombe, istripovao sam da su zelene, a sto se tice onih creva od bombi suve su. Uradio sam sve sto mi je mrcela rekao, mislim da je malo bolje, ali je i dalje malo tvrdji. Bacam sutra slike pa cemo da vidimo dalje. Video sam negde na forumu da je neko rekao da ima u Jakovu neki dobar servis za citroen, nebi bilo lose da nadjem gde je to pa da odem tamo. Ako nista, kapiram da mi Backa Palanka negine.
xypnotica

Broj poruka : 85
Datum upisa : 15.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Citroen c5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Mar 22, 2017 6:47 pm

Jakovo je blizu i ima dobar stručnjak, a ni mi ni malo ne zaostajemo Samo polako sve će to biti ok.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10182
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sre Mar 22, 2017 6:53 pm

Što se hidraulike tiče u to se razumem ko Marica u kriv ..... , ali da si kupio odličan auto to je činjenica Malo falilo da i ja takav pazarim
mladenmi16

Broj poruka : 5757
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MilosNis taj Sre Mar 22, 2017 11:54 pm

Pozdrav Xypnotica, lep "autic".
Ovo sto se tice ulja mislim da je malo mnogo da mu se dosipa 1l, mozda nikad nije ni dosipano a mozda i kad ti je ovaj skidao i merio bombu jos iscurelo mada mislim da tu i nije moglo nesto mnogo da iscuri.
I meni se desava da nekad postane tvrdji uglavnom kad predjem preko lezeceg polcijaca pa kad ukljuci pumpu i malo se podigne pa onda naidjem na drugi lezeci. Ali i to se ubrzo samo resi.
Nek je sa srecom i dugo da se vozis!
MilosNis

Broj poruka : 234
Datum upisa : 24.11.2015
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 3:08 pm

shix ::Ako stignes slikaj bombe. To ne verujem da su stavljene u inostranstvu.Daj boze da nisu sipali LHM umesto LDS-a ako su stavili i bombe od XM-a.  Ne znam koliko ti je presao auto  preporuka je da se LDS zameni na 200 hiljada. A na toliko otp. riknjavaju i bombe. Polako resicemi ga. Samo mora postepeno.

Presao je pitaj boga :) , pise 195k. Mozda x2, inace ne znam koliko ste upuceni, auto preko se ceni po kilometrazi a ne po godistu. Samim tim ovaj c5 sa pravih 190k kosta koliko i ovde, tako da se ne isplati da ga kupi jel ce biti u minusu. Sva kola ovde na km koja pise imaju bar jos 100k. Ja sam licno u fazonu ko ubode auto sa pravih 300k ubo je premiju. Licno mislim da auto ima oko 300k, posto mu je merac "zdrav u fulu", nebaca nikakav dimcic, cak ni onu kao paru. Inace kola vec preko nekih 370k pocinju malo da duvkaju, sto nije strasno, bitno je da ne baca ulje. To znam iz iskustva posto sam imao senika koji je imao 400k.

Nego da se vratim na temu...kao sto rekoh, istripovao sam da su bombe zelene, ipak nisu. Njegove su, sad da li su fabricke ili su menjane ne znam. Kao sto se vidi na slikama, one cevcice kao i bombe su suve ko barut, bar meni tako izgleda, vi znate bolje ako nesto primetitie javite.

Uradio sam sve kako je Mrcela objasnio, cinimi se da auto jeste malo meksi, ali mislim da je manje vise isto. Primetio sam, kako da mi vise udara pozadi nego napred.

E sad ljudi da se razumem lepo ovde, kako c5 treba da se ponasa uopste? problem je sto se ja nisam nikad vozio u nijednom hidraulicaru pa ne znam. Meni je auto izuzteno utegnut, imao je malo lupkanja, zamenio sam levu kuglu, i oba stabilizatora sto i sto se tice lupkanja sad je ok.

Pomenu sam 406 od kuma, doduse onaj auto je bolesno ocuvan, znaci ja nisam video bolji polovnjak. Inace za 5 godine na njemu je menjana 2 puta sajla od rucne, stabilizatori i jos neke glupsoti na trapu, znaci auto ga sluzi bez greske. Vozili smo ga po istom putu, posle toga moj c5, njegova 406 cinimi se puno bolje ispegla one sitne neravnine, dok c5 dosta bolje iznosi "kratere", ali njegova 406-tica je gotova ista kao c5 sto se tice udobnosti trapa. Pezo, kad udara na rupama cuje se samo onaj tup zvuk "tup" i to je to, dok citroen na nekim rupama bas udari.

Inace kad auto nekao prenosi dosta vibracija sa puta na kabinu, kad vozim po losem putu trese se dosta, i osecaju se udari od rupa. Ne kazem da se raspada, ali se oseca. E sada kako sam ja skapirao iskustva ljudi, on nebi trebao apsulutno nista da osetI? Ako kazete da ne treba da oseti uoste lezeci, znaci onda po ovim neravninama bukvalno treba da preledbi, tako sam ja vas razumeo?

Nisam razumeo koliko bombi ima moj c5, ovaj matori mi je rekao da ima 5. Primetio sam jednu zanimljivu stvar...auto kad je na leru, semafor recimo, hoce nekad da...ne znam kako da objasnim, nekako bruju unutra. Cim pritisnem kocnicu to se smiri, kad je pustim opet. Ovo se najvise desava kad tek upalim auto, ali i generalno. Inace cim krenem, sve se umiri i radi lepo. Desni i donji nosac motora sam menjao, nisam jednio onaj levi. Palo mi je na pamet, posto kocnica ne moze da ima nikakve veze sa zvukom motora i vibracijama, da nije 5. bomba. Mislim da sam procitao negde da je ona povezana sa kocnicama i generalno sluzi za udobnost auta. Nesto mi se mota po glavi da nije ona pri kraju, pa da zbog nje se auto ne ponasa ovako?

Vozio sam se juce sa likom koji je vozio bx-a i xm-a, i on kaze da mi auto jeste malo tvrdji. Kaze da ova kola sto je on vozio ne osecaju apuslutno nista.

Moje vidjenje c5 kako treba da se ponasa je bukvalno da neoseca nista, ali apuslutno nista, mozda jedino zvuk dole od udara i to je to, ako gresim moguce da je onda kod mene sve uredu, ispravite me ako je tako?

Sto se tice ulja, posto sam dosuo malo, i mislim da se auto bolje ponasa, nesto mi se mota po glavi da bi sve ovo moglo da se sredi kad mu zamenim komplet ulje hidraulike pa da vidim onda. Svakako bi voleo da oteram negde da lepo izmeri sve bombe, poso ako treba da se malo dopune, bolje da ih dopunim nego ona igla da probije membranu pa da onda moarm da kupujem celu bombu.

E a toliko me nervira sve ovo da mi dodje da odem u ovlasceni i da zamenim sve bobme napamet i da ga zapalim onda ako ne dobijem nista Razz

Mrčela ::Jakovo je blizu i ima dobar stručnjak, a ni mi ni malo ne zaostajemo Samo polako sve će to biti ok.

Haha, matori znaci nisi svestan koliko ne sumnjam u vas ovde :). Kao sto sam rekao gore, jos nisam video ni na jednom forumu ovoliku pozrtvovanost za neciji problem :)

Btw, gde odrzavas ti svog c5?

MilosNis ::Pozdrav Xypnotica, lep "autic".
Nek je sa srecom i dugo da se vozis!

Hvala tebra, zahvaljujuci tebi sam ovde predstavio tvoj auto. Bas si me lepo nasmejao sa onom garazom koju si nasao za zimu, a punta arcite :). Reko evo ga jos jedan kao ja, duduse razlikujemo se malo, posto ja auto vozim "za sve pare", zna nekad da bude i prljav i ovakav i onakav, drzim se one "nije kupio on mene nego ja njega",  ali ga odrzavam i vise nego sto treba.

mladenmi16 ::Što se hidraulike tiče u to se razumem ko Marica u kriv ..... , ali da si kupio odličan auto to je činjenica  Malo falilo da i ja takav pazarim

Hvala matori, nebi se zeznuo. Ja sam od 2014. promenio 5 auta, i sa svakim sam presao bar 20k. Alfu sam vozio najduze, godinu dana Razz, zgazio 40k sa njom, toliko inace i predjem godisnje, i bas sam se bio uzvrteo sta da uzmem. Nekako mi nijedan nije bio to to, Alfu sam voleo, i bila mi je super, ali dobio sam cerkicu, postala mi je mala, a i kad sam video njen crush test, bio sam u gasu neka hvala. Dve zvezdice, auto pokne na pola, sacuvaj boze. Za ovaj neki period od zadnje 3 godine sam izvozao bas dosta kola, na svakom sam nasao neku manu, i kad je meni legao ovaj c5 da sam u gasu da ga nemenjam par godina onda ti je sve jasno. Bas sam perfekcionista, i sve gledam, od kolicine rezervoara, zavrsne obrada, sedista, udobnosti, agresivnosti, kako vuce, koliko trosi, cene do 300 cuda jos. Ja mislim da kad bi dao 30k evra za auto i da mi nekako plastika susne ili krcne da bi vratio auto na garanciju. Zbog cega golf4 2000. god kosta 3k evra, a recimo c5 ovaj prvi model, to gosite ide i na 1500 evra. Lancia libra recimo moze da proguta 2 ta golfa po svemu, takodje je jeftinija u dosta. Da ne pricam za fokusa 2005 pa na gore, to je valjda mk2, koji je za tog golfa avion po svemu, mladji 5 godina kosta isto. Moj c5 sam ja platio 3.6k, a ortak uzeo golfa 5 2007 6800 evra. Skoro 7 soma evra za auto koji ima motor zbog kog treba da ides u crkvu svake nedelje da se molis bogu da ti ne crkne jedna od 5 ozbiljnih boljki koje ima samo motor. Uzitak u voznji izmedju c5 i golfa mislim da je glupo komentarisati, a za te pare uzmes dve c-petarde :)
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 23, 2017 5:29 pm

Imaš li ono "S" dugme kod menjača, tamo gde su dugmići za hidrauliku?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 5:51 pm

Nemam, samo ona dva dugmeta za gore i dole.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 23, 2017 5:52 pm

Ja mislim da to 'S' ima samo kod automatika.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14702
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 23, 2017 5:55 pm

Ako se ne varam Giza ima to dugmence scratch
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 6:02 pm

I ja mislim da je to samo kod automatika.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 23, 2017 6:23 pm

Samo automatik ima to s dugme kao i dugme za sneg, onu pahuljicu.
Još nisam ovakvog čoveka sreo , i zato ću pomoći koliko znam i ne znam!
Ima li ta tvoja C5-tica dugme sport de se podešava visina auta?
To mi je bitno da nešto pogledam u servisnoj dokumentaciji, vidim da imaš one čelične cevi a ne creva kao što su kod mene i kao što sam postavio.

Poslednji izmenio Mrčela dana Čet Mar 23, 2017 6:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 23, 2017 6:24 pm

E, pa onda je Mlađa mislio na to 'sport'

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14702
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 23, 2017 6:26 pm

Baš to, sam se nisam stručno "odrazio"
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 6:32 pm

Mrčela ::Samo automatik ima to s dugme kao i dugme za sneg, onu pahuljicu.
Još nisam ovakvog čoveka sreo , i zato ću pomoći koliko znam i ne znam!
Ima li ta tvoja C5-tica dugme sport de se podešava visina auta?
To mi je bitno da nešto pogledam u servisnoj dokumentaciji, vidim da imaš one čelične cevi a ne creva kao što su kod mene i kao što sam postavio.

Haha, kakvog :) ?

Nemam, samo ona dva za dizanje i spustanje.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 23, 2017 6:38 pm

E ebati ga onda nema komfor kugli!
Ovako je kod tebe

Koje je bombe skidao, prednje?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 6:45 pm

Bombu, skidao samo desnu, levu nije ni gledao.

Ako nema te "dodatne bombe" mozda je onda zbog toga malo kruci nego sto je taj sa 6?
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Mar 23, 2017 6:50 pm

Te dve baš služe da se ukruti, na auto mislim
Sa 4 bombe mora biti mek ko duša Very Happy
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 6:52 pm

Ovaj moj izgleda ima neku mnogo gadnu dusu Razz
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 23, 2017 6:58 pm

Bilo bi logično da je manje udobniji od ovog sa šest
Spiči ti njemu još pet sklekova!
Postavio sam ti instalaciju napajanja i povratna creva , bilo bi dobro da na kanalu ili dizalici odozdo proveriš sve to. Pregledati  zadnje mandžetne na zadnjim cilindrima
kao i ova creva na prednjim amortizerima
  o ovome sam ti pisao, sve to proveriti. http://www.citroenet.org.uk/passenger-cars/psa/c5/c5tech1.html http://www.testoviautomobila.rs/kupujem-citroen-c5-koje-su-mu-mane/
On bi na auto putu trebao da plovi 150  km/h da ne osetiš.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 7:53 pm

Videcu sutra ako stignem ovo da isproveravam. Moram da nadjem negde kanal.

Citam bas sada ovo sa gizom kad je bilo, ovo mi bas privuklo paznju

"A plus bi trebao na lexiu da se zakaci kad se to zameni da se ozraci potpuno sistem"

i dosao sam do sledeceg zakljucka: Treba da isproveravam ovo sto si mi poslao, e ako je sa tim sve ok, onda licno mislim da treba da nadjem nekog da mi prvo iskontrolise bombe, SVE, i onda da oteram auto na ovu LEXIU. Imam neki osecaj, ako su sve bombe ok i ove instalacije, da samo treba da se zameni ulje i da se ozraci. Kapiram da su mu to zadnji put radili dok je bio pod garancijom u ovlascenom servisu i da to nikad vise nije gledano.

E sada, jel imate neki predlog gde ovde u okolini bg-a mogu da oteram auto kod nekog normalnog da mi proveri sve ovo, i gde moze auto da se kaci na LEXIU?

Mrcela, jel imas semu zadnjeg gepek prozora, to mi ne radi. Da li znas tacno broj osiguraca koji sluzi za zadnji prozor?
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Mar 23, 2017 8:16 pm

Sve nekako mislim da su ti bombe za zamenu. To rasudjujem po onome sto ti pises o ponasanju auta. ali ajde isproveravaj prvo sve ove sugestije. Ako doje do bombi poslacu ti broj coveka iz Hrvatske koji to nabavlja godinama i jeftinije neces naci u Srbiji. Ja sam za C5 platio sve 4 bombe 200 eura. Ovde je jedna 80 otp.
I jos nesto. Bombe za C5 se ne pune ! Pronasli su kao neku semu i za to ovi nasi dundjeri, ali ne pije vodu... Drugim recima - ne valja. To je isto kao ovaj sto ti proverio jednu i reko dobre su ti sve.
A ako ti okolina BG-a podrazumeva NS, tamo imas pravog majstora za Citrosa.
shix

Broj poruka : 2360
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 23, 2017 9:00 pm

Što se tiče servisa njemu je najbliže Jakovo. Nisam bio al sam čuo da je veliki majstor za Citroen vozila, a ima veliki servis , može se naći na internetu. Evo ovde ćeš naći osigurač https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://dl.dropboxusercontent.com/u/69107070/Citroen_C5+MK+II+_uputstvo.pdf saću ja sa gepekom!

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 9:36 pm

shix ::Sve nekako mislim da su ti bombe za zamenu. To rasudjujem po onome sto ti pises o ponasanju auta. ali ajde isproveravaj prvo sve ove sugestije. Ako doje do bombi poslacu ti broj coveka iz Hrvatske koji to nabavlja godinama i jeftinije neces naci u Srbiji. Ja sam za C5 platio sve 4 bombe 200 eura. Ovde je jedna 80 otp.
I jos nesto. Bombe za C5 se ne pune ! Pronasli su kao neku semu i za to ovi nasi dundjeri, ali ne pije vodu... Drugim recima - ne valja. To je isto kao ovaj sto ti proverio jednu i reko dobre su ti sve.
A ako ti okolina BG-a podrazumeva NS, tamo imas pravog majstora za Citrosa.

I ja nesto kapiram tako, sad sam bas radio ponovo "sklekove" sa pauzama od minut, i provozam ga, udara i dalje. Vazi ako bude menjao bombe cimam te za taj broj. Da da, razumeo sam ovo za punjenje c5 bombi.

Pa ne bas NS, ali tamo imam dosta rodbine tako da mi NS dodje kao drugi grad, ako ne nadjem nesto ovde blize, nebi mi bio problem da skoknem do ns-a. Ali kao sto mrcela rece, Jakovo mi je bukvalno prekoputa, to bi mi odgovaralo u fulu.

Mrčela ::Što se tiče servisa njemu je najbliže Jakovo. Nisam bio al sam čuo da je veliki majstor za Citroen vozila, a ima veliki servis , može se naći na internetu. Evo ovde ćeš naći osigurač https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://dl.dropboxusercontent.com/u/69107070/Citroen_C5+MK+II+_uputstvo.pdf saću ja sa gepekom!

Hm, ne mogu da otvorim ovaj pdf, kaze da nema nista.
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od xypnotica taj Čet Mar 23, 2017 9:57 pm

Opet slicno :)

Poslednji izmenio xypnotica dana Čet Mar 23, 2017 10:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
xypnotica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Mar 23, 2017 10:08 pm

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći