Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 pitanja/problemi

Strana 15 od 18 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307 pitanja/problemi

Počalji od dejca taj Uto Jan 23, 2018 10:51 am

Možda je tako u auto indusrtiji da sloj cinka ide spolja.
Evo primera, vodovodnu cev iseci na pola i ostavi napilje na kiši, videćeš da ona neće rdjati i na preseku, znači da je ceo materijal cinkovan.

dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jan 23, 2018 10:54 am

Ja sam zapeo za znak i ogrebo malo vrata nije godinu dana lim promenio boju .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11450
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Jan 23, 2018 11:42 am

zile na vratima tj gornjem delu nece ja sam imao problema sa pragovimakad ih oljuste,zato sad kad kupujem gledam prvo patos i pragove da nisu zakacinjani.
dejca nisi upravu .Bas sto se tice pocinkovanih cevi kad narezem navoj i ostane napolju pocne da rdja na navoju.Drugo da li si imao prilike da vidis nekad staru cev kroz koju je prolazila voda,pa unutra ti je puna rdje.Sto se oluka tice to stoji da su stari oluci bili mnogo kvalitetniji ali to je pre do samog lima ili postuka pocinkovanja.Evo oluci bili stari ili novi tamo gde su spajani letovanjem tu je cink izgoreo i uvek tu pocinje da rdja.A uzmi obrusi malo oluk i videces da ce da pocne da rdja
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Jan 23, 2018 12:03 pm

Dobro ja nisam rekao da je pocinkovan lim večan i naravno kad se zagreje cink izgori. Možda si u pravu da cink ide samo spolja, ja sumnjam jer vodovodna cev je iste boje i spolja i u sredini.
To je što je, bitno da je kvalitetna limarija. Pre nego što sam kupio pežoa gledao sam senika da kupim, njegova limarija izgleda mnogo lošija i da nije cinkovana.
dejca

Broj poruka : 309
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 49
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan
Raspolozenje : Mrzim leto.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Nov 11, 2018 12:18 pm

Pozdrav ljudi,

Pre par dana sam radio drugi veliki servis za ove 3 godine koliko imam auto.

Obradovao me je i jos jednom informacijom da veruje da neka od dizni nije dobra.
Po njemu auto ima bas grub rad (grub zvuk...), kada pali jako zatrese, kada se gasi isto.
Motor i na leru trese povremeno. Pri kretanju iz prve pri gasu trza.... da ne duzim, nema sta mi nije rekao. Sistem ubrizgavanja je na zalost Siemens.

On mi je preporucio servis Gogic servis na Beloj zemlji.
Kada sam se cuo sa jednim od radnika, rekao mi je da pod haubom ima skupu igracku.

Kod njih je provera dizni 15e po komadu, ali u slucaju Siemensa je 25e. Ne mogu da se setim koliko je kostala cena reparacije...

Majstor ( mehanicar) mi je dao savet da sipam 1l ATF ulja na rezervoar, navodno, imaju dosta pozitivnih slucaja ( DCI motori ) gde im je ova metoda dala pozitivne rezultate. Ja sam malo skeptican po tom pitanju, pre bih se odlucio da probam sa nekim od aditiva.

Da li moze neko da mi preporuci neki od aditivia?
Meni je panju privukao ovaj WYNN'S , cena mu je malo jaca ali vidim da ide jednom na 10 000 km.
Takodje bi mi dobro dosla preporuka nekog od majstora koji se bave servisom dizni, moze i u Novom Sadu (okolini).
Andragon

Broj poruka : 99
Datum upisa : 27.03.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 307, 2.0 HDi, 90ks
Raspolozenje : kako kad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 11, 2018 12:48 pm

Probaj sa aditivom, mada mislim da će to moati kod bošiste. Kako je majstor zaključio da sudizne?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Nov 11, 2018 12:55 pm

Zile, po ovim simptomima koje sam gore naveo. Kacili smo na Lunch x431 diajgnostiku, i ima odstupanja u korekciji, ali to je na svim diznama, tipa dve su bile na 95%, dve su prelazile koji procenat preko 100% ( ne znam sta znaci to u procentima ), ali kada se doda gas, sve budu istu vrednost. Gresaka nije bilo.
Da li bi u slucaju problema sa diznom trebala da bude neka greska?
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 11, 2018 1:05 pm

Mislim da su te korekcije ok. , greška se pali kada je dizna već pred umiranjem, mada ne mora da znači. Koliko si siguran da nisi negde naletio na loše gorivo?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Nov 11, 2018 1:12 pm

Pa valjda si do sad na gorivu ustedeo toliko da platis full reparaciju dizni...
Ako mislis da jos vozis taj auto batali ATF i Wynn's vec odradi to kako treba...
U NS imas cuveni Vilić servis koliko ja znam...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1697
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 11, 2018 1:15 pm

Ja bih ovo probao

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Nov 11, 2018 1:19 pm

Non stop sipam dobro gorivo.. sta znam, desi se po nekad da sipam i jeftinije.
Primetio sam poslednju godinu da auto trosi malo vise a da trza pri kretanju.
Sad i ja osecam da se auto trese na leru.

nemanja80 ::Pa valjda si do sad na gorivu ustedeo toliko da platis full reparaciju dizni...
Ako mislis da jos vozis taj auto batali ATF i Wynn's vec odradi to kako treba...
U NS imas cuveni Vilić servis koliko ja znam...

Nemanja, hvala na preporuci. Pa voleo bih da promenim auto, ali mislim da ce to morati da saceka jer moram da resavam stambeno pitanje...
Ne znam koliko moze da kosta popravka tih ili te dizne ali ako u auto pored 300e koje sam skoro dao moram da dam jos 500, da li se isplati za auto 2002 godite?
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Nov 11, 2018 1:35 pm

Andragon :: ali ako u auto pored 300e koje sam skoro dao moram da dam jos 500, da li se isplati za auto 2002 godite?

Dobro pitanje. Dizel 2002 godište se generalno ne isplati popravljati. Ali za taj motor od 66kw (Nema zamajca i DPF-a), kada središ dizne (ako su uopšte dizne i ako je kvalitetna reparacija) miran si. Sve pod uslovom da ti je motor dobar i da se ostatak auta ne raspada.
kurjak

Broj poruka : 479
Datum upisa : 20.09.2017
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Ned Nov 11, 2018 1:35 pm

Jbga u pravu si, aj sad znaj sta je bolje i na sta se odluciti...
U svakom slucaju mozes pitati za cenu reparacije pa vidi dal ti se isplati ili da ga udajes...
Evo kontakt :
http://www.vilicservis.rs/

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1697
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Ned Nov 11, 2018 6:00 pm

A sto bi radio u Bosni???
Gogica licno poznajem, odlican je majstor i firma mu je za 10!
PUG207

Broj poruka : 725
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Nov 11, 2018 7:58 pm

Ja ne bih napadao dizne odmah, korekcije su ti dobre, kakvo je stanje sa filterom goriva, jel ima opiljaka?
mishja

Broj poruka : 3926
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Ned Nov 11, 2018 10:41 pm

kurjak :: Ali za taj motor od 66kw (Nema zamajca i DPF-a), kada središ dizne (ako su uopšte dizne i ako je kvalitetna reparacija) miran si. Sve pod uslovom da ti je motor dobar i da se ostatak auta ne raspada.

Slazem se kurjak, auto stvarno dobro odrzavam, ali ga i vozim. Minimum 2 puta mesecno idem relacije Novi Sad - Uzice.
Imalo bi racuna da se radi...

PUG207 ::
A sto bi radio u Bosni???
Gogica licno poznajem, odlican je majstor i firma mu je za 10!

Nisam spomenuo Bosnu, vec Novi Sad.
Nisam ni rekao da je Gogic los, samo sto je jedini u uzickom kraju i da zbog toga drzi cenu.
Kod njega bi mi samo provera bila 100e.
Cuo sam ( tako su mi rekli ) da cesto i dizne "koje su u granicama" proglasi neispravnim ( jer sto ne bi sebi napravio dodatni posao? ).
Sad mozda lupam (ne znam kako se krecu cene za ove dizne), nek po dizni reparacija bude u rangu od 120 do 150e x 4 komada izadje oko 700e, sto je malo previse za auto koji je star 16 godina.

mishja :: Ja ne bih napadao dizne odmah, korekcije su ti dobre, kakvo je stanje sa filterom goriva, jel ima opiljaka?

Pa pre 10 dana je radjen veliki servis. Filter nafte sam menjao na svakih 10000 do sad, i uvek je bilo opiljaka unutra.
Promenjen je desni drzac motora koji sam vec promenio pre nekih 40 000. Tad je ugradjen Swag koji sam platio 6500 i bio je u rangu kvalitetnijih.
Verujem da je i ovaj drzac stradao od tog trzanja...
Treba mu ujutru verglanja da upali, a kad upali, cuje se ko traktor, neko vreme dok se ne ugreje...

Nista, nasuo sam neki aditiv, bio je 800 dinara na Nis-u, videcu dal ce se sta promeniti ovih dana. Valjda necu napraviti vecu stetu
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Ned Nov 11, 2018 11:39 pm

Andragon ::
Filter nafte sam menjao na svakih 10000 do sad, i uvek je bilo opiljaka unutra.
Treba mu ujutru verglanja da upali, a kad upali, cuje se ko traktor, neko vreme dok se ne ugreje...

Ovde problem može biti puno toga. Ne bih se zaletao sa diznama dok se ne ispitaju druge stvari. Sat, dva dijagnostike (sat je 15, 20 evra) jeftinije nego dizne.

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Nov 11, 2018 11:54 pm

Ja bih prvo grejače proverio.
Za kakvu bre to proveru 100e? Šta treba da proverava taj za te pare?

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Broj poruka : 1486
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Pon Nov 19, 2018 12:43 pm

100e je provera 4 Siemens dizne na Boshovoj aparaturi valjda...

Posle predjenih 800km potrosio sam naftu sa aditivom koji sam sipao. Auto je izgubio snagu, cuo se bas ko toma vinkovic.
Sad kada sam napunio rezervoar zvuk je dosta tisi, ali auto po hladnom upali, pa se izgasi, i ponovo se cuje "zveketanje" dok se ne vozi nekih 20 minuta, onda ponovo bude tisi.

Dogovorio sam se sa majstorom da uzmem od njega dijagnostiku i da ujutru pri prvom paljenju pogledam kakve su korekcije na diznama. On je ubedjen da jedna u pitanju i mozda moze tako da se ulovi.

Drugar, takodje vozac pezoa 307 ( ali 1.6 hdi motora ), predlaze ( da ne bih isao njegovim stopama i davao pare za proveru ) da probam da nadjem polovnu ali proverenu diznu, pa da menjamo dok ne pronadjemo losu
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Pon Nov 19, 2018 12:57 pm

Majstor mi je takodje predocio jos jednu mogucnost a to su hidro-podizaci. Kaze da bi mogao da skine poklopac i proveri jer mozda zveckanje dolazi i odatle. Ako se ventili ne zatvaraju do kraja, onda dolazi do izbacivanja nesagorele nafte na izduv i odatle beo dim na auspuhu. Majstor mi je drugar, tako da odatle dolazi sve ovo sto pisem
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od The_Diskic taj Pon Nov 19, 2018 3:29 pm

Što se tiče tog lipkanja/zveckanja u motoru 99% su hidropodizači.
Što se tiče trzanja pri kretanju, proveri donji nosač motora. To im je mana.
The_Diskic

Broj poruka : 16
Datum upisa : 06.11.2018
Godina : 36
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16V
Raspolozenje : Happy

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Pon Nov 19, 2018 3:33 pm

Hidro podizaci se mogu cuti 2-3 sekunde po paljenju auta dok se stvori pritisak ulja, a potom napune ulje podizaci.
Ventili su uvek zatvoreni do kraja (opruge), kada "cure" hidro podizaci onda nisu kruti pa ventili ne mogu da se otvore, i tada se tesko pali motor.
pego307

Broj poruka : 430
Datum upisa : 13.04.2018
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Nov 19, 2018 6:40 pm

Andragon ::

Drugar, takodje vozac pezoa 307 ( ali 1.6 hdi motora ), predlaze ( da ne bih isao njegovim stopama i davao pare za proveru ) da probam da nadjem polovnu ali proverenu diznu, pa da menjamo dok ne pronadjemo losu
proprati sta ti je napisao mishja...a ja samo mogu da te priupitam,jesi li skidao ti te tvoje ``dizne``(injectore)do sada...ili ``Drugar``?mi smo pisali o tome...ima tema...tu je opisano kako je komplikovano skinuti te injectore...konkretno moj slucaj,gde su me neuki mravojedi iz Cacka ojadili,a toboze,renomiran servis a ustvari obicna kasapnica...ne bih se ja igrao sa tim ``diznama``...daj to normalnom strucnjaku i ne zezaj se sam...

SOF

Broj poruka : 652
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Nov 19, 2018 8:13 pm

Andragon ::100e je provera 4 Siemens dizne

kurjak ::
Sat, dva dijagnostike (sat je 15, 20 evra) jeftinije nego dizne.

40 evra je manje od 100 evra, ali ti hoćeš da platiš skuplje i da juriš ispravnu diznu, da se maltretiraš... Možda ja ne razumem.

Korekcije nisu pouzdane; prelivi su pouzdaniji; sto je 100% pouzdan ali košta i šta ako nisu dizne.

Majstor će da proveri sve ostalo i ako to ostalo bude ok ostaju pumpa i dizne. To ne može da proveri (može statički preliv, meni je ne verovatno da to do sada nije niko uradio). E onda se bacite na dizne jer su veće šanse da je do njih nego do pumpe.

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Nov 19, 2018 8:15 pm

Meni kad je otisla dizna na Stilu, ja sam proveravao klasicno kao kod benzinjare, skidajuci dzekove sa dizni.
Stim sto je kod mene dizna radila na gasu, ali kad je ler trakce ko traktor.
Kad sam utvrdio koja je dizna u pitanju, tj. motor pri otkacinjanju dzeka radi isto, onda sam kupio diznnu od nekog lika iz Indjije, diznu sam izvadio bukvalno pajserom.
Nikakva umetnost vec samo snaga, prvo se raskaci sve sa dizne onda se nategne, doduse tesko je izasla ali je izasla!
Stavio drugu diznu , povezao i udri. Na Stilu se dizne ne programiraju, a verujem da je tako i na ovom tvom pugu.
PUG207

Broj poruka : 725
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Nov 19, 2018 8:22 pm

To sa raskačinjanjem se ne radi u ovom slučaju, prvo jer se ne zna koji je tip dizne i može da za.ebe motor i drugo taj test je samo kada motor radi na 2, 3 cilindra.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 18 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći