Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 pitanja/problemi

Strana 16 od 18 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Sledeći

Ići dole

Re: Peugeot 307 pitanja/problemi

Počalji od kurjak taj Pon Nov 19, 2018 8:22 pm

To sa raskačinjanjem se ne radi u ovom slučaju, prvo jer se ne zna koji je tip dizne i može da za.ebe motor i drugo taj test je samo kada motor radi na 2, 3 cilindra.

kurjak

Broj poruka : 477
Datum upisa : 20.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 12:51 am

kurjak ::
Sat, dva dijagnostike (sat je 15, 20 evra) jeftinije nego dizne.

40 evra je manje od 100 evra, ali ti hoćeš da platiš skuplje i da juriš ispravnu diznu, da se maltretiraš... Možda ja ne razumem.

Korekcije nisu pouzdane; prelivi su pouzdaniji; sto je 100% pouzdan ali košta i šta ako nisu dizne.

@Kurjak
E pa daj, preporuci mi nekog dobrog koji moze da otkrije u cemu je problem.
Jedan od najboljih elektricara u mom kraju, koji ima i Peugeot dijagnostiku, ne bi da se bavi mojim problemom jer ne moze da garantuje da ce otkriti kvar.
Ili verovatno nema vremena, jer ce na drugima da zaradi vise para...

@Sof Nisam skidao dizne, ali majstor jeste. Sta znam covek je od 2000 godine u poslu, rastavio je i sastavio ko zna koliko auta...

Da li auto treba da izbaci bilo kakvu gresku, check engine ako je dizna u pitanju?
Probacu da ujutru snimim taj zvuk pa procenite da li je to za brigu

Andragon

Broj poruka : 99
Datum upisa : 27.03.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 307, 2.0 HDi, 90ks
Raspolozenje : kako kad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 20, 2018 8:47 am

Andragon ::
E pa daj, preporuci mi nekog dobrog koji moze da otkrije u cemu je problem.
Jedan od najboljih elektricara u mom kraju ne bi da se bavi mojim problemom  
Ili verovatno nema vremena, jer ce na drugima da zaradi vise para...

To si u pravu. Ipak mora da postoji u Novom sadu dijagnostičar koji hoće to da radi!
Ja ne znam van Bg ko i kako radi, to jest znam neke koji upravo neće da se ’’zamajavaju’’ s tvojim problemom. Slično je i u BG. Mnogi su krenuli sa dijagnostikom iz ljubavi. Sada kada zaradjuju, sve se svodi na pare i odnos utrošenog vremena i koliko to može da naplati. Pravom dijagnostičaru je ovakav problem izazov. On nije u to ušao prvenstveno zbog para. U mojoj zadnjoj firmi mehaničar i ja smo imali istu platu jer realno taj mehaničar je firmi donosio više novca od mene jer dok sam ja satima jurio neku sitnicu on uradi dva kvačila na primer, a gazda nije tu sitnicu umeo da naplati. A bilo je mnogo posla pa sam i ja morao da radim mehaniku i ostajao po celu noć da radim dijagnostiku.
Ja ovakve kvarove naplaćujem 50 evra fiksno bez obzira da li nadjem kvar za minut, ili mi treba 3 dana. Ovde na forumu (i uopšte) većina misli da je to mnogo i da je jeftinije dati 300 evra na menjanje ispravnih delova (a ni tada se uglavnom ništa ne postigne). Zato sam ti citirao ovo
Sat, dva dijagnostike (sat je 15, 20 evra) jeftinije nego dizne.

40 evra je manje od 100 evra, ali ti hoćeš da platiš skuplje i da juriš ispravnu diznu, da se maltretiraš... Možda ja ne razumem.
kurjak

Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 10:40 am

Kurjak, normalno je da svi danas gledaju kako mogu da prodju jeftinije, posebno mi iz malih sredina gde su plate niske i gde je i 50e previse.

Slazem se sa tobom, danas je malo ljudi koji necemu pristupaju s namerom da ti pomognu i rese problem, i koji to rade iz ljubavi i znatizelje. Tako je i u mom poslu, tako je i kod doktora isto i kod mehanicara.

Dao bih ja 100e Boshistima bez problema, ali oni nece resiti moj problem. Sto kaze drugar, imaju osetljivu opremu, mala odstupanja, i u 90% slucajeva diznu proglase neispravnom. To mi prica jer je vec imao auta sa takvim problemom.
Plus, ako ti rade samo jednu diznu, onda ne dobijas garanciju na rad.
Njima se moze, jedini su, verovatno su odlicni u svom poslu, a sto neko nema leba da jede pokrivaju izjavom: "Kad ima da vozi auto, onda ima i da ga popravlja...", sto ne vazi bas za sve.

Evo snimio sam jutrosnje paljenje. Doduse napolju ima oko 5 stepeni, nije zima. Ovo po meni radi ko traktor + plus se trese motor a stavljen je nov drzac a i druga 2 su proverena.

Pogledajte pa bacite svoje misljenje
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 10:51 am

Jako cesto mi se desava ovo na 20 sekundi videa, i to posle sat voznje. Pustim gas, pritisnem kocnicu, i motor kao da hoce da se izgasi
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 taj Uto Nov 20, 2018 11:29 am

Zasto prekidas verglanje, tj paljenje motora?
Dizel motor se pali tako sto se drzi kljuc na verglanju sve dok ne upali, ali ne duze od 30tak sekundi.
Naravno, od slucaja do slucaja neki upale za 2 neki za  neki za 10tak sekundi zavisno od stanja goriva, motora, temperature cilindara i sijaset stvari.

Drugo, zasto turiras leden motor koji jos nema adekvatno podmazivanje?
Moj misljenje je da to ne treba raditi. vec sacekati barem 30sekundi da ulje procirkulise.
I poslednje, ne cujem neki poseban ili drugaciji zvuk od uobicajenog za hladan dizel motor sa dosta predjenih km.

Iz prvog pokusaja paljenja, cini mi se da se nesto sporije vrti motor pri verglanju, kao da se muci. Akumulator slabiji, anlaser, kablaza anlasera???

Dizel mora da se vrti pri verglanju najmanje 300o/min glatko i tecno.

Mozda ce drugi nesto primetiti ali je ne vidim u cemu je problem.

Uopste, koliko km je presao?
pego307

Broj poruka : 429
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Nov 20, 2018 12:26 pm

@Kurjak
Kako skidanjem dzeka moze da upropasti motor????
@Andragon
Motor trese jer je u disbalansu, jedan klip ne radi kako treba, ali se to u tvom snimku ne vidi, niti cuje!
A da, treba neki elektricar da proveri i same dzekove na diznama.
PUG207

Broj poruka : 723
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 20, 2018 12:31 pm

NA TIM DIZNAMA NI SLUČAJNO NE RASKAČINJI KONEKTORE DOK MOTOR RADI!!!

Jasno se čuje teflon na prvoj ili drugoj dizni. To prvo sredi pa onda dalje.

Alternator se čuje sve vreme.

Stresanje pri paljenju i gašenju, pošto nema plivajući ja bih opet detaljno proverio nosače.

Dugo vergla. Može biti svašta. Opet da ponovim
statički preliv, meni je ne verovatno da to do sada nije niko uradio

Sa Pegom bih se složio da motor radi normalno za te godine i na ovoj temperaturi

Poslednji put izmenio kurjak dana Uto Nov 20, 2018 12:42 pm, izmenio ukupno 2 puta
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 20, 2018 12:35 pm

PUG207 ::@Kurjak
Kako skidanjem dzeka moze da upropasti motor????

Tako što su kod njega Piezo dizne.

Andragon
Jel neko uopšte gledao pritisak na verglanju, ili su videli auto i odma našli 100 mana?
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 20, 2018 12:41 pm

Andragon ::Pustim gas, pritisnem kocnicu, i motor kao da hoce da se izgasi

Električar. Negde loša instalacija dolazi do izražaja kada se ugreje.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 12:58 pm

mishja :: Ja ne bih napadao dizne odmah, korekcije su ti dobre, kakvo je stanje sa filterom goriva, jel ima opiljaka?

Pa pre 10 dana je radjen veliki servis. Filter nafte sam menjao na svakih 10000 do sad, i uvek je bilo opiljaka unutra.

zbog ovih opiljaka je drugar isto zamalo radio dizne na 2.0hdi po savetu majstora, ipak me prvo poslusao i ocistio sistem i tera ga jos, to je bilo pre 2 godine

sa snimka se ne moze nista utvrditi, mozda podloske dizni, ako ti je dizna losa na prelivu cuces lupkanje u opsegu od 1600-1900 obrtaja, izrazeno je na pustanju gasa i dodavanju na tim obrtajima, probaj to

bilo bi pozeljno da primenis u praksi bar nesto sto ti neko ovde napise da ne mlatimo praznu slamu, jer do sada ispada da to radimo
mishja

Broj poruka : 3924
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 1:22 pm

Sad po Pego307 ispadoh Hitler.

1. Prekidam verglanje jer po lepom i toplom vremenu upali na prvu
2. Grejaci su provereni i ispravni
3. Drzao sam 10 sekundi pre neki dan i kao da se cuje da nesto riba, od tad po nekad 2-3 puta po malo i tad upali
4. Ne radim to turiranje, ovde sam malo dao gas zbog duzine videa, uplodovao sam skoro 1GB
5. Akumulator nov kupljen pre 2 godine, Exide Premium neki
6. Ne znam stvanro koliko je presao, kod mene je 3 godine i ja sam presao sa njim 71 000, po satu je presao 173000, ja sam ga uvezao na 102 000 mada mi je to sumljivo za auto 2002 godiste

@kurjak znaci trebao bih i alternator da proverim? Nismo gledali pritisak na verglanju, gledao sam pritisak pri radu oko 220 bara je na leru, ne varira.

@mishja cuje se lupanje i po jacem gasu, auto je trom, dam mu gas i on posle nekog vremena zaleti. Definitivno ne radi na sva 4.

Sad sam zvao nekog majstora elektricara iz Cacka, kulturno me je odj**ao, kaze ako lupa moze biti samo glava ili dizne i da ne dolazim dzabe kod njega. Zvao sam i likove koji prodaju polovne dizne, okrenuo sam 4 broja, nema ni jedan, kako dodju tako odu.
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Nov 20, 2018 1:37 pm

Andragon :: Definitivno ne radi na sva 4.

Jasno se čuje na verglanju da su svi cilindri tu, ali ako ti misliš da znaš bolje od nekoga ko je to čuo 1000 puta OK.
Tu je i Miša koji je izgleda doživeo nešto slično kao Džon Travolta u filmu Fenomen, pa popravljajte, ja se izvinjavam ako sam vam odvlačio pažnju.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 1:43 pm

kurjak, ovo gore su odgovori na ovaj pego 307. Tebi sam zahvalan sto si se javio sa odgovorima.
Akoo ne uspem da nadjem majstora ovde, eto me pravo kod tebe u Bgd ( zakljucio bih da se bavis time ).
To sto kazem ne radi, vidim da auto slabije vuce i da drhti po nekad ( kazes sam da je motor u disbalansu )
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cozmo taj Uto Nov 20, 2018 1:57 pm

Ne kapiram sad nesto. I moj 1.6HDI 109KS kao da malo duze vergla (uvek je tako, mada je identicno i na -1 i na +35, nema razlike u duzini), isto je bilo i na 2.0 HDI koji i dalje imamo (90KS, Picasso). Nikad nije palio na pola kljuca kao benzinci, vec ono, zavergla i pali. Dal je -20 na Jahorini ili plus 40 na letovanju, uvek neko vreme vergla (1-2 sekunde) i upali. Isto je i na Caddy 1.6 TDI sa modernim motorom. Nikad nisam video da pali na pola kljuca cak i kad je bio nov. I Golf 7 1.6 TDI nam isto tako pali na poslu. Isto se oba zatresu kad se upale ili kad se ugase. Nije to neko tresenje, ali koliko sam video svaki dizel se zatrese pri paljenju (a i svaki benzinac). Nisam jos video motor da ne zatrese pri paljenju i gasenju. Ok, naravno, jace tresenje moze biti nosac ili zamajac (ako lupa). Evo nama 2.0HDI isto ima zastoj, oduvek je imao zastoj pri ubrzanju (pa ima ga cak i 1.6HDI doduse dosta kraci zastoj, mada ja to ne bi nazvao zastoj vec ono manja turbo rupa sto imamo i na 1.6 TDI, pa onda motor krene ravnomerno da razvije snagu) -  odnosno ne mozes ocekivati da ima iste performanse ispod 1900 obrtaja kada dobija maksimalni obrtni momenat. E sad, jedino ako kasni vise od 2 sekunde, ili da je ugusen onako pa da trzne i krene. Vozio sam dosta 1.4 D4D u Aurisu i isto se ponasa, ispod 1500-1700 obrtaja je mrtvosano puhalo. Tek kad dodje na 2000 onda krene da povlaci kako treba (moj 1.6 od 1700 obrtaja krene jako do nekih 4000 ravnomerno). A to se oseti kad naglo stisnes gas. Pa cuj, vozio sam novi 1.5dci u Meganu, znaci glanc nov auto i isto malo saceka pa povuce. I taj Auris se cuje tako na leru, kao i 1.6TDI. Pa evo i moj - mada kamera na telefonu dodaje bar 4 put jaci zvuk nego uzivo. Uzivo mi motor zvuci jako glatko i tise od 2.0 HDI a na snimku dosta jak zvuk. Kad pogledas snimke i ostalih, nema razlike, svugde se isto cuje.

Evo nov maltene, pa se zatrese, ovaj nas sa oko 150.000km se zatrese duplo vise a skroz je ispravan tip top:

cozmo

Broj poruka : 79
Datum upisa : 14.08.2018
Godina : 47
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 2:19 pm

Kurjaku je to cilj, da dodjes kod njega, ima toliko znanja i iskustva a slab mu ucinak na forumu, nit ga ko pominje nit mu bilo ko sta odgovara, on bi da zapodene kavgu.
Nisam brale ja samo Džontra nego i Žan Pol Belmondo
I znam kako lupa dizna na prelivu bas iz iskustva, majstor nisam
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cozmo taj Uto Nov 20, 2018 2:29 pm

Kako provalis da lupa dizna, ja kad slusam ove dizele, ravnomernu cakcu, doduse na ovom 2.0 HDI malo menja zvuk kad pomera kameru. Jel to to?
cozmo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 2:38 pm

Nisam ja napisao da njemu lupa dizna, ne razumem kako ste to tako shvatili, ja sam napisao ako je dizna losa na prelivu cuje se, neko to cuje na svojim kolima neko ne, ko vozi auto dovoljno dugo trebao bi da moze primetiti tu promenu u zvuku.
Imam drugara koji nije mehanicar ali popravlja sebi auto i isli smo na Usce redovno, i sad u boksu turira Susi golfa u blokadu, kaze mi drugar ne valja mu bregasta jel cujes, ja mu kazem ne jebi me sta cujes od ove buke, posle 30 sec. pusti Susi gas i kaze ne valja mi bregasta, ko ga jebe. Neko ima sluh za to neko nema, kao za muziku.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Nov 20, 2018 2:45 pm

Ne dirajte mi Misu

Nista ne povlaci kao 1.9tdi, svaki drugi dizel slicne konjaze ima ''rupu'', bar ovi sto sam ja imao prilike da vozim...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1694
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cozmo taj Uto Nov 20, 2018 2:49 pm

Nama je Picasso menjao zvuk 100 puta za 200.000km predjenih a sve ispravno (stvarno jeste) Very Happy Zato pitam :)

Nekad tandrce jace, nekad slabije, nekad malo grublji, nekad je mirniji...
cozmo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 2:58 pm

Nije brate moj, svako hoce da pomogne i niko ne tvrdi da je u pravu, iznosi samo svoje misljenje, jedino je Kurjak u pravu da mi nismo u pravu

Ti Cozmo mozes da se sprdas koliko hoces, ja nisam majstor al mi je majstor potvrdio to za dizne, bosista ne bilo koji majstor, jer sam skinuo i nosio na proveru sve dizne i rekao mi je da jedna ima veci preliv al da on to ne bi dirao, ja odem kod majstora da sredi glavu i kazem mu da lupka nesto, on sredi ventile i kaze da to lupkanje nije do ventila nego dizna. Neko ume neko ne, takav je zivot.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 3:00 pm

Evo kako je auto zvucao i palio pre 30 000, kacio sam ovde.
Izvinjavam se zbog snimka i drzanja telefona :)

Edit, nasao sam snimak iz januara 2016, isto moj auto, sacuvano na yt

Poslednji izmenio Andragon dana Uto Nov 20, 2018 3:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cozmo taj Uto Nov 20, 2018 3:02 pm

@mishja: Znam da lupaju dizne, naravno da se ne sprdam :) Brat mi radi u Porseu 15 godina maltene, zna i on to da cuje, al niko ne zna da mi objasni KAKO se cuje. Kaze "lupa", "stekce"... a meni svaki dizel stekce Very Happy Pa zato pitam, mislim pored tog stektanja, kako provaliti? Kaze cuje se i u kabini kad se ubrzava da krene da "stekce"... nego mi je cudno, jer, stvarno, na 2.0 HDI kod Picassa imali smo promene u zvuku, a takodje nekad slabije vuce, naprimer stotinak km na autoputu, pa onda 3 godine normalno, pa se desi opet ponekad. A stvarno sve ispravno. Zato me i zanima ta dijagnostika, kao i tebe i ostale ovde....
cozmo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 3:33 pm

Cozmo, ocigledno da je ta najskuplja metoda provere na stolu najpreciznija... ali zato je i najskuplje resenje
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Nov 20, 2018 3:41 pm

Ne mora sto, ako kazes da po tebi radi na 3 klipa odradi test preliva kao sto je rekao Kurjak tu mora nesto da pokaze, ako ne ides dalje.
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Nov 20, 2018 3:43 pm

Evo kanacno sam nasao majstora koji ce da pogleda sutra, oticicu do Cacka, pa cu javim dijagnozu konacnu.
To sto kazes mishja.

Auto ne ide kako je isao, bucniji je nego sto je bio, gasi se hladan, trosi vise, trese na leru,...
To su stvari koje vidim...

Da ne gatam ja ko Baba Vanga ;)

Samo zao mi sto se kurjak naljutio.
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content