Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 307 2.0 HDI 79kw ne vuce

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Peugeot 307 2.0 HDI 79kw ne vuce

Počalji od igorbl taj Čet Mar 30, 2017 10:39 am

Zdravo svima,
vozim Peugeota 307 2.0 HDI 79kw. Primjetio sam da mi skroz slabo vuce, narocito se to osjeti uzbrdo. Prije je lijepio za sjediste, a sada nista. Mislim da se turbina uopste ne pali. Dok sam bio na putu, svratio sam do majstora da mi uradi dijagnostiku i kaze da li mogu nastaviti da vozim, kako bi sprijecio eventualnu havariju. Ocitao je sljedece greske: P1138 i P0246. Majstor mi rekao da mogu da vozim dalje da nece biti nikakve havarije, samo da ce biti lijen. Da li bih ja mogao ovo sam da popravim i ako da, onda kako? :)
igorbl

Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 79kw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 307 2.0 HDI 79kw ne vuce

Počalji od Жиле taj Čet Mar 30, 2017 10:53 am

Jesi proverio vakum creva ?
[You must be registered and logged in to see this link.]
ovde proveriti creva , 2, 10, 12 [You must be registered and logged in to see this link.] Dali ste radili test el. ventila, ovde stoji da je el. ventil u problemu koji reguliše rad turbine preko vakuma.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Mar 30, 2017 5:44 pm

Rode, mislim da bi od svih menjanja - prvo morao da promeniš majstora. Greška P0246 označava grešku u funkcionisanju solenoida turbine, što će reći, tebi, kako si i sam primetio, ne uključuje turbinu. Istina, neće to napraviti nikakvu štetu, ali neće napraviti nikakvu štetu ni ako skineš akumulator pa probaš da pokreneš motor. Nema štete - ali nema ni vožnje!

Međutim, ono što može biti od važnosti jeste kombinacija grešaka, odnosno, da li su oni u nekoj korelaciji. Probaj da uradiš ovo sa donjeg videa, možda to izaziva problem sa turbinom

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od igorbl taj Pon Apr 03, 2017 2:00 pm

@Petrucci Uradio sam ovo sa videa ali nije pomoglo.

@Mrcela Nisam bas mogao naci ova crijeva. Nije radjen test ovoga el. ventila. Gdje se moze skinuti program koji pokazuje na semi koji je koji dio ili tako nesto sto bi mi pomoglo da lakse identifikujem pojedine dijelove na autu?
igorbl

Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.03.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 307 2.0 HDI 79kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 03, 2017 2:10 pm

Vidi , idi do el. ventila pa ispratiš crevo od vakuma tako ćeš se najlakše snaći. Ovako nađi el. ventil od egr-a i zameni mesto sa ovim od turbine , stim da onda začepiš vakum od egr-a. To ti je najlakše i brzo i pouzdano.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10288
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh