Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

307 2.0 hdi

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

307 2.0 hdi

Počalji od Drandigo taj Sub Apr 08, 2017 10:40 am

Pozdrav svima, izvinjavam se sto sam otvorio novu temu, a imam par pitanja posto sam prvi put u zivotu kupio dizela i ne razumem se bas...

Pezo 307 iz 2002 god, 2.0hdi 66kw siemens sistem.

Prvi problem, izmedju 1000 i 2000 obrtaja slabo prima gas, recimo iz prve u drugu kad prebacim moram gas do pola da pretisnem da bi prihvatio da ide. Na leru kad radi ako vrlo malo pretisnem papucicu gasa nista se ne dogadja, obrtaji ne mrdaju, kao da ima malo lufta.
Kad sam ga kupio isli smo da povezemo cd kasetofon u servisu i prikljucili ga bili i tada su obrisali gresku na protokomeru.

Ide odlicno, ne dimi, ne trza , pali lagano, osecaj u kabini kao da nije dizel. Ali od 1000 do 2000 obrtaja jedva..

Drugi problem, nekad mi ne radi skala za temperaturu motora, nekad radi nekad ne, sta to moze da bude?

Treci gotovo neprimetan, kad upalim hladan motor, radi bez ikakviv trzaja, kad se zagreje malo kao da malo trese kabinu ali bas malo, onda kad se zagreje jos malo opet sve odlicno..  Znaci to je bas bas malo ali oseti se u mestu kad radi..

Cetrvrti, ne radi mi daljinsko centralno zakljucavanje, otkljucavanje radi ali da zakljuca nece. Cistio sam elektroniku u kljucu isve deluje ok ali ne radi.

Sad cu da radim veliki i mali servis..

Hvalaaa
Drandigo

Broj poruka : 13
Datum upisa : 08.04.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: 307 2.0 hdi

Počalji od Жиле taj Sub Apr 08, 2017 1:51 pm

Jesi proverio vakum creva , koji je egr kod tebe vakumski ili elektronski?
Skini utičnicu sa senzora temperature motora i vidi da nje zaprljan, a mogao bi ga proveriti omski (otpor da izmeriš).
Za daljinsko zaključavanje probaj sa dugmetom koje otključava.

Poslednji izmenio Mrčela dana Sub Apr 08, 2017 2:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Sub Apr 08, 2017 1:57 pm

**Jesi proverio vakum creva , koji je ger kod tebe vakumski ili elektronski?**

Sta je to Ger? Kako da vidim jel vakumski ili elektronski, sta je bolje da bude? Heheh

Daljinska brava, pa kad zakljucam na vrata kljucem, na daljinski hoce da otkljuca auto, ali nece da zakljuca nikako na daljinski. Znaci od ona dva dugmeta otkljucavanje radi uvek bez problema... Dobio sam jedan taj kljuc sa daljinskim i jedan obican kljuc bez komandi, i karticu onu sa kodom...
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Apr 08, 2017 2:05 pm

Otvori taj ključ pa vidi da li je dobar mikroprekidač unutra, odnosno da li ga deo odozgo pritiska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14625
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Apr 08, 2017 2:34 pm

Drandigo ::**Jesi proverio vakum creva , koji je egr kod tebe vakumski ili elektronski?**

Sta je to egr? Kako da vidim jel vakumski ili elektronski, sta je bolje da bude? Heheh
Izvini mislio sam na EGR  ventil. Ovo je od motora 110 ks sa FAP-om [You must be registered and logged in to see this link.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Pon Apr 10, 2017 7:47 pm

Odradjen veliki i mali servis, nije hteo lepo da vuce jer se ono crevo koje ide od protokomera do turbine otkacilo nekako pa vukao vazduh... Sad ide odlicno i na 1500 obrtaja prima gas...

Ostale sitnice cemo resavati usput.. E da primecujem da je malo bucniji motor kad ubrzavam ili kad je pod naporom, ne znam jel to normalno? Opet prvi dizel pa nzm..
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Apr 11, 2017 11:05 am

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Ned Maj 28, 2017 9:47 pm

Ljudi jel imao neko problem sa instrument tablom???

Od kad sam kupio auto zeza me skala za temperaturu, promenio sam senzor temperature ali problem je ostao, onda sam skinuo tablu i od iza zaglavio jedno parce papira i od tad je skala radila neko vreme i sad opet zeza, rekoh da probam malo kontakt sprej od iza da spricnem al slepac promasim skalu pa spricnem na skalu za gorivo, sad i ona ne radi hehehee, pa me interesuje sledece, jel znate nekog da radi tu elektroniku kome bih poslao moju tablu da resi ovo ako je moguce, ili da kupim polovnu, ako kupim polovnu jel treba da se uparui sa racunarom, i jel ostaje moja kilometraza ili dolazi nova sa tablom?
Komplikacije...
Mogu da skinem sam te skale, odnosno da razlemim sa table i skinem tu da kazem masinicu, unutra su zubcanici neki, ali ne znam to unutra da sredim...
Jel imao neko takav problem?
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 28, 2017 10:20 pm

Negde ima video snimak kako se to popravlja. Ako pronađem postaviću.
Ovo je za c5 , potrudi se pa nađi za Pežo

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Ned Maj 28, 2017 11:31 pm

Nasao sam jednu polovnu tablu za 20e, ali ne znam jel mogu samo nju da ubacim umesto moje ili mora da se upari sa racunarom??

Opet bar ako ne moze imao bih ove masinice da napakujem na moju...
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Maj 29, 2017 12:24 am

Ja mislim da bi morala dijagnostika, pisala bi ti i kilometraza od te table, jedino ako su serijski brojevi isti mislim da  onda ne mora dijagnostika al ti ostaje kilometraza al to mozes za 20e da sredis
mishja

Broj poruka : 3230
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Maj 29, 2017 12:46 am

Ako je instrument tabla od auta koji nije za ev. tržište(englez) ili od restajlinga neće doći do komunikacije BSI tabla.
Možeš da pokušaš sa tablom koja je skinuta sa auta koji je tvoje godište ili da je mala razlika u godinama.
Neke table imaju serijske brojeve koji se poklapaju sa brojevima na BSI.
vojkan

Broj poruka : 923
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Pon Maj 29, 2017 11:25 am

Ovaj prodavac me ubedjuje da samo prikljucim i da ce da radi, a tabla je u miljama..
Probacu prvo da popravim masinice da ih otvorim da vidim sta ima unutra, uglavnom nisu iste kao na c5 ili 206, moram da ih odlemim sa ploce da bih mogao da otvorim..
Bas bezveze..
Skala za gorivo mi sada radi samo do pola, a anzm da imam preko pola benzina..
A za temperaturu ni makac..
Otvaram polako kad stignem..

Predpostavljam da ne moze da se upali auto bez table, ni da se vozi, a trebutno mi treba auto za dalji put u narednih desetak dana, jedina mi je briga sto nemam skalu za temperaturu, gorivo nije bitno dok ne stignem da popravljam...
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Uto Maj 30, 2017 11:15 pm

Da bar malo doprinesem forumu, ako nekome nekada bude trebalo. Kod mene su otkazale skala za temperaturu i skala za gorivo, skala za gorivo mojom krivicom. Instrument tabla na 307-ici, 2.0 hdi, lagano se skida, raskaci jedan dzek i vadi napolje.
Od nazad se odsrafi plastika i staklo spada. Cupaju se skazaljke i skida prednji panel.
Ostaje tabla i od nazad da ih nazovem masinice. Da bi se iste skinule mora da se razleme sa table i onda se vade. Ostaje poklopac ispod koga su 3 zupcanika i potenciometar valjda. Bilo kako bilo kvar kod mene je bio samo jedan napuknuti vez, zasto ko ce ga znati.
Ali posto mene mrzelo da to kako treba odradim ja kreten spricnem malo sprej kontakt i upropastim masinice, odnosno zupcanici se nekako zalepe i blokiraju. Uz malo truda sve je ocisceno i spakovano nazad. Neverovatna je kineska lemilica od 170 din, i to je skuplja bila jer je bila i za 100din, odradila posao ekstra..

Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Maj 30, 2017 11:36 pm

A zadovoljstvo posle popravke još veće.
Sad bar imamo predstavu kako se to radi.
Još da si slikao...
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Uto Maj 30, 2017 11:46 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cela muka je bio ovaj napuknuti lem, i nekad je radila nekad ne, kako kad spoji, da sam lepo samo to zalemio lako bi bilo, ali neeee, ja uvek okolo heheh

Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Uto Maj 30, 2017 11:51 pm

Na kraju , skala za gorivo radi kako treba, za temperaturu je krenula, ali mrzelo me vise da cekam da se zagreje, probacemo u toku voznje.. :)

Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Uto Maj 30, 2017 11:54 pm

Da ne zaboravim, zubcanike sam podmazao masinskim uljem, dovoljno je minimalno samo namazati.. A i masinice su iste, mislim i za gorivo i za temperaturu su iste, moze se zameniti mesto iste su...

A za skidanje skazaljki sam video na netu dobar trik, zavuku se kasicice male od ispod i samo napnu lagano... Nista bez neta...

Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Maj 31, 2017 9:42 am

Bravo majstore
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 31, 2017 9:59 am

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Maj 31, 2017 3:36 pm

Bravo majstore. Pa to izgleda radi na principu analognog voltmera? Dolaze milivolti pa mrdaju skalu.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Sre Maj 31, 2017 8:24 pm

Pa nzm, ne razumem se ja puno, ja kad me nesto zeza tako pogledam na net sta ima, pa polako skidam da vidim sta ima unutra, pa kako bude, ili pokvarim da moze da se baci ili popravim heheh

Ima tri zubcanika, od toga prvi je magnet, i kad se ubaci u leziste on se podigne, i oko njega 4 pipka rasporedjena u krug, i on prenosi na srednji i srednji na glavni na skalu, e sad taj najveci gde je skala ima svoj hod, kad se montira nazad tabla prihvata bilo koji polozaj tog zubcanika, kad se tabla resetuje kao svaki put kad se vadi kljuc iz brave ponekad hoce da ispusti i vrati na nulti polozaj, pa sam morao da skidam sve ponovo, treba podesiti da zubcanik krece sa nekih 1-2cm ranije, da prilikom reseta ima gde da padne skala i da se vrati na pocetni polozaj, komplikovano je da objasnim, da sam slikao taj zubcanik bilo bi jasno....
Ko vozi 307, kad ugasi auto i izvadi kljuc iz brave neka saceka malo i nek gleda u skale, posle 2-3min tabla se gasi i skale sve padaju 1-2cm nazad i vracaju se na pocetni polozaj. Elektronika jbg..
Meni nedostaje ona prosta i jednostavna mehanika i elektronika, pa na dedin jugo i dan danas rade i brisaci i sve skale koliko ima, jes da nema puno heheh
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Drandigo taj Pon Jun 05, 2017 9:15 pm

Nesto mi je palo na pamet da ugradim dnevna svetla, non stop vozim danju, jedno sto zaboravim da upalim a drugo trose sijalice napon itd..
E imam ideju da izvadim sijalice za maglenke, i da tu ubacim led sijalice i da mu dam napon na kontakt, nece puno da trosi struje cak i kad su kratka ukljucena, ne gubim ni maglenke u slucaju magle, ne smetaju nikome jer su niska, samo me buni da li racunar tu nece da prepozna neku gresku..
ne volem one trakice led da lepim ni u far ni na branik, samo fabricki... Ova zamisao ne bi odsupila puno, a nista nema da se busi ni sece...
Jel radio neko nesto slicno?
Drandigo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 06, 2017 9:13 am

ovde imas svasta, ti bi verovatno samo sijalicu, ako nemas indikaciju za pokvarene sijalice na autu onda ne bi trebalo da prijavljuje gresku

mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Jun 06, 2017 9:37 am

I ja se premišljam oko tih sijalica, sad mi pade na pamet, do koliko W treba kupovati, imali tu neko ograničenje? Sećam se da sam na starom Pežou ugrađivao neki regler zbog sijalica od 100w

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content