Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

citroen C4 motor bucan

Ići dole

citroen C4 motor bucan

Počalji od SOF taj Ned Apr 09, 2017 6:56 pm

pozdrav svim clanovima...kao novi clan ne bih da smaram oko beznacajnih tema,za pocetak samo ono najbitnije...kao novopeceni vlasnik citroena C4 odmah sam po kupovini resio da odradim veliki servis i to ucinio u servisu francuskih vozila,naravno po preporuci veceg broja ljudi (za sada ne  pominjem naziv istog da ga ipak ne kompromitujem)...servis kao servis odradjen precizno,kvalitetno i profesionalno i ustanovljeno je da postoji problem sa podloskama i gumicama na diznama tako da je uz dogovor i to odradjeno...ali tu nastaje moj problem...tacnije posle nekoliko sati bukvalno``skakanja`` po motoru,uzgred skidanja haube da bi se to odradilo kako su mi rekli``izcupase`` i cetvrtu diznu,naravno rasturenu u paramparcad...kasnije sklopljena i vracena na mesto i neaktivna pa zamenjena sa nekom polovnom koju je serviser imao i naravno naplatio 8000 din? a moju spakovao i strpao u gepek,za par dana naravno reklamacija...tuce ko luda i vlazi...trazi se moja za reparaciju(koju saljem i gde reparacija kosta 100e)i ja doplacujem samo 35e kao nadoknadu za reparaciju a njihovu polovnu naravno vracam...od tada je motor bucniji mada se ne oseca nikakva mana u samoj voznji i performansama istog pa prijatelje molim za savet sta dalje...zahvaljujem
SOF

Broj poruka : 390
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 52
Vozilo: : CITROEN C4 1.6 HDI
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: citroen C4 motor bucan

Počalji od mladenmi16 taj Ned Apr 09, 2017 7:04 pm

Nema stvarno potrebe smarati oko beznačajnih tema ali ona prva, crvena, je obavezna. Znači prvo predstavljanje pa idemo dalje. Ova će biti pod ključem do predstavljanja.
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Apr 10, 2017 10:36 pm

zahvaljujem na savetu...smatram da je reseno...jos samo da me neko posavetuje sta dalje u vezi mog problema...pozdrav

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Apr 10, 2017 10:43 pm

Prvo bi tu valjalo "majstora" Jesu prčkali nešto oko izduvne grane kad su ti kupusali auto?
mladenmi16

Broj poruka : 6539
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Apr 10, 2017 10:50 pm

Slažem se sa Mladenom, treba isprebijati majstora, uzeti pare nazad. Kako si ti opiso rad tog "majstora" meni više liči na neku budalu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Apr 10, 2017 10:59 pm

ma,kao sto sam naveo u predhodnom tekstu...bukvalno skakali po motoru da ``iscupaju``tu cetvrtu diznu...cak skidali i haubu...i dok je nije raspakovao na licu mesta i zavio pravljeni kljuc nije je skinuo,pa tek tada... pa kad to sastavio,cuka brate dizna ko luda...posle tih podloski i gumica,nije mi zvuk motora kao pre toga..bucniji je ali ``jede``asfalt kao i pre...pa reklamacija i reparacija,utisano ali nema onog prvobitnog zvuka...da mi nije pomesao polozaj i redosled dizni,ima li to logike?na kraju kazem da se radi o renomiranom servisu i ne kompromitujem i ne govorim o kome je rec,bez obzira na neljubaznost, ravnodusnost kao i ``sluzbeno``tj.poslovno ponasanje,kao da sam dovezo poni bicikl a ne auto od nekoliko hiljadarki,znam samo da mu ne bih vise poverio ni praznu konzervu od sardine...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Apr 10, 2017 11:20 pm

mladenmi16 ::Prvo bi tu valjalo  "majstora" Jesu prčkali nešto oko izduvne grane kad su ti kupusali auto?
nista oko izduvnjaka...samo veliki servis(prvi kod mene) i te podloske na diznama-marnuo za to 4000 din.

Mrčela ::Slažem se sa Mladenom, treba isprebijati majstora, uzeti pare nazad. Kako si ti opiso rad tog "majstora" meni više liči na neku budalu.  
nista oko izduvnjaka...samo veliki servis(prvi kod mene) i te podloske na diznama-marnuo za to 4000 din.+ posle 65e za njegovu ``ispravnu`` kad skenjao moju...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Apr 10, 2017 11:39 pm

Po opisu posla i po tome sto ti je sada auto bucniji nego sto je bio mogu da zakljucim samo sledece. Verovatno negde nije namestena plastika kako treba i tu ti stvara buku, moguce i da je neki vakum ali prevashodno pregledaj plastike pod haubom. Obicno najvecu buku stvara kuciste filtera ako se ne namesti kako valja, pregledaj zakacaljke. Nasloni se rukama na kuciste filtera i vidi da li se zvuk smanjuje, takodje pregledaj i sve ostale plasticne delove da li su dobro pricvrsceni. Neces verovati koliko cesto su te plastike uzroci buke ispod haube..

Ryan

Broj poruka : 9265
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Apr 11, 2017 5:16 pm

[quote="Ryan"]Po opisu posla i po tome sto ti je sada auto bucniji nego sto je bio mogu da zakljucim samo sledece. Verovatno negde nije namestena plastika kako treba i tu ti stvara buku, moguce i da je neki vakum ali prevashodno pregledaj plastike pod haubom. Obicno najvecu buku stvara kuciste filtera ako se ne namesti kako valja, pregledaj zakacaljke. Nasloni se rukama na kuciste filtera i vidi da li se zvuk smanjuje, takodje pregledaj i sve ostale plasticne delove da li su dobro pricvrsceni. Neces verovati koliko cesto su te plastike uzroci buke ispod haube
zahvalan prijatelju...nadam se da je tu problem...jesu oni prilikom servisa skidali te plastike za menjanje filtera a naravno ja cu ispipati a to ce pregledati neki zaista renomirani mehanicar,mada i ovaj servis je stvarno na glasu i bio mi je preporuka od strane mnogo ljudi kako iz mog kraja,tako i iz KV i par drugih mesta...usput,moj kolega koji ima C5,primetio je da je neki deo plastike na koji se pricvrscuje kuciste filtera koje je inace na zadnjoj strani motora(negde vec takoreci ispod soferke) kao polomljeno i kuciste takoreci ``visi`` i da bi bilo pozeljno da se nekako ucvrsti plasticnim vezicama ili kako vec...ima li tih plasticnih``nosaca`` u prodaji i moze li to da stvara napomenuti problem?pozdrav...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Apr 11, 2017 5:59 pm

Naravno, nagledao sam se toga i naslusao u svojoj karijeri tako da znam da to stvara veliku nedefinisanu buku..Obavezno to detaljno proveri pre bilo kakve druge intervencije...
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Uto Apr 11, 2017 7:30 pm

Po opisu majstora mogu da pretpostavim da je servis R... iz Umke ?
Identican problem imam, isto 4 dizna, na kraju mi je stavio neku svoju samo sto sam tek sad shvatio da je problem, mislio sam tako treba da se cuje (posto nije bas neki preterano jak zvuk samo je cudan). Cuje se drugacije, ali mi svi govore da je to kod citroena tako pa sam se nekako pomirio.
Milos Nikolic

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.02.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen c5 2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Apr 11, 2017 7:57 pm

Ryan ::Naravno, nagledao sam se toga i naslusao u svojoj karijeri tako da znam da to stvara veliku nedefinisanu buku..Obavezno to detaljno proveri pre bilo kakve druge intervencije...
prvom prilikom...naravno, ne dolazi se svakog dana u BG iz Zvecana(sever Kosova)...a to mu je oko 320 km u jednom pravcu ali ako i kad naletim nadam se kontaktu i pomoci sa Vase strane oko posete dobrom mehanicaru da mi stvarno pogleda auto svojski a kao sto rekoh ovu gospodu iz CA u sirokom luku...veliki pozdrav sa srpskog Kosova
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Uto Apr 11, 2017 8:03 pm

Bice mi drago ako budem u prilici da ti pomognem.

Takodje veliki pozdrav za nasu bracu i sestre na svetoj srpskoj zemlji.
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Apr 11, 2017 8:06 pm

Milos Nikolic ::Po opisu majstora mogu da pretpostavim da je servis R... iz Umke ?
Identican problem imam, isto 4 dizna, na kraju mi je stavio neku svoju samo sto sam tek sad shvatio da je problem, mislio sam tako treba da se cuje (posto nije bas neki preterano jak zvuk samo je cudan). Cuje se drugacije, ali mi svi govore da je to kod citroena tako pa sam se nekako pomirio.
eto isto kao i meni...samo sto su skidali haubu i djuskali po motoru da je kako strucno rekose``iscupaju``i to ne alatima predvidjenim za takav vid posla vec...samo njima znanim rukotvorinama zavarivanim i budzenim raznoraznim sarafima i dok je ne razbucase u najsitnije oprugice i lamelice nista...e posle toga moja igra pocinje...cukanja ,lupanja,curenja i sl.reklamiram i kao sredjeno...a zvuk?e, tu zeka pije vodu...bucniji nego pre servisa i dok to ne vratim u prvobitno stanje ne prestajem sa traganjima...i svaki savet je dobrodosao...pozdrav...

SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Apr 11, 2017 8:15 pm

Ryan ::Bice mi drago ako budem u prilici da ti pomognem.

Takodje veliki pozdrav za nasu bracu i sestre na svetoj srpskoj zemlji.
hvala na iskrenim pozdravima i nasa Sveta srpska zemlja je uvek rasirenih ruku i toplog majcinskog srca za sav srpski zivalj sirom nase vaseljene! :citroen
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh