Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Auto placevi

Ići dole

Auto placevi

Počalji od zmajurina taj Čet Apr 20, 2017 12:12 pm

Ne videh otvorenu temu pa da započnem.....

LM, juče sam išao da gledam dva automobila, jedan sa namerom a drugi je ispao sasvim slučajno. Na oglasima najposećenijeg portala za prodaju polovnih automobila (da ne reklamiram) naiđem na ponudu koja mi odgovara kako sa cenom tako sa ostalim karakteristikama vozila. Nazovem, informišem se lepo telefonom, ali mi je problem što je auto u Užicu a ja u Mladenovcu. Ajde, 130km nije strašno za dobar auto. Spremim se da odem i kupim auto, pošto idem sam gledam da se organizujem da odem busom do tamo (preko Bgd - 100km duži put ukupno) pa da kupim auto kada je već takav kako kaže prodavac.

Onda mi prodavac saopšti da ne mogu da umem probne tablice jer su ih oni već uzimali za carinjenje vozila i slično, uglavnom moram da ga probam bez tablica i da ga registrujem i teram. Promenim odluku o odlasku, pa kad je takav slučaj, odem kolima, pokupiću papire, vratiti se kući, završiti registraciju na BG table i danas otići busom po auto. Tako odlučim da je najbolje. Odem juče na plac.... i onda......

Auto je udaran, zamenjena je šoferka, nije to problem, nego mi nije rečeno. Nije lepo upasovana, dal hauba dal krilo, ali nema veze. Motor opran, kao nov... ništa ne može da se vidi na njemu..... ni da li je curkalo ulje negde ni ništa.... Unutrašnjost, hm...... promašili su nijansu za 1 ton tepiha na podu, pa je tepih iza prednjih sedišta različit u odnosu na onaj napred, ajde to nego nije ni lepo isečen ispod plastike od šina za sedišta pa viri i brzo će se izvući. Sedišta pozadi u II i III redu su Bogu plakati, sva različita u odnosu na prednja, dva veoma loša. Svakako, auto je bio teretnjak, prepravljen u putnički. I, da, naravno da je prešao oko 180.000 samo...... Kao i svi drugi na našim placevima..... Probna vožnja nekih 300m jer možda ima policije a nemamo tablice, na putu sa nagibom u desno auto vuče u levo, a na nagibu u levo isto vuče u levo prilikom naglog kočenja sa puštenim volanom.

Uglavnom, nisam čak hteo ni cenu da ponudim za takav auto.....

Posle svratim do čačka do drugog placa da pogledam jedan Ulysee potpuno nenamerno (tražim 807 ili C8), taj je tek katastrofa. Kada se otvore vrata smrdi za 33 pepeljare, ne rade vrata kako treba, udaran, ma strašno. Na kraju kažem prodavcu da nije to auto za mene, a on mrtav ladan kaže ma ti Fiati to je sve golo govno, a ovaj posebno. Prodavac! Majke ti!

Prvi plac je Swiss Tim u Gorjanima kod Užica - prevaranti. Nije mene čovek, da se razumemo, ništa slagao. Da li je udaran, bio teretnjak i slično on je samo tvrdio da ne zna. Nije rekao da nije. Faktički nije slagao, ali bežte dalje....

Drugi plac je Classic Cars 032 u Čačku.

Pazite se narode, otvarajte četvore oči, vodite nekoga ko se razume u auta, terajte kod majstora na dijagnostiku i reglažu pre kupovine. Ja sam napravio trošak od 20E (i još 20 u Zlakusi na posuđu ali je to korisno utrošen novac) ali nisam kupio đubre za meni preveliki novac.

Pozz i srećno svima koji posećuju placeve.....
zmajurina

Broj poruka : 6
Datum upisa : 18.04.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 807 2.0hdi 100kw 2007.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Auto placevi

Počalji od vojkan taj Čet Apr 20, 2017 8:54 pm

Pre nego što sam kupio Puga obilazio sam placeve po Nišu u traženju astre h, pošto sam imao astru g. Probao sam samo dve od 8 pronađenih. Na ostale 6 nije htela da se ugasi nikako ona sijalica za chek engine. Prodavci su me ubeđivali da to nije ništa. Objašnenje su išla od toga da je slab aku do toga da je samo dugo stajao. scratch

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1300
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zmajurina taj Čet Apr 20, 2017 10:37 pm

To im je omiljeno. Dugo stajao auto pa zato pali check engine. Izbrisacu kompjuterom i sve ok! Ma da, opušteno....
zmajurina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Apr 20, 2017 10:57 pm

vojkan ::Pre nego što sam kupio Puga obilazio sam placeve po Nišu u traženju astre h, pošto sam imao astru g. Probao sam samo dve od 8 pronađenih. Na ostale 6 nije htela da se ugasi nikako ona sijalica za chek engine. Prodavci su me ubeđivali da to nije ništa. Objašnenje su išla od toga da je slab aku do toga da je samo dugo stajao. scratch
Zato se ponese alat [You must be registered and logged in to see this link.] pa kažeš, samo čas, saćemo mi da vidimo zašto svetli

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10919
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zmajurina taj Čet Apr 20, 2017 11:21 pm

Iskusno, nema sta.....
zmajurina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Čet Apr 20, 2017 11:41 pm

Na placevima se auti ne kupuju, jedino ako se stvarno naidje na kvalitetan primerak (takvi su uglavnom precenjeni) i naravno jedino ako je vlasnik placa dobar prijatelj u koga se ima maksimalno poverenje. Inace ovako je sve lutrija (na bilo kojoj lutriji 99.9% svi gube).

Bolja je varijanta da se potraznja radi odmah u inostranstvu...tamo da vam neko trazi/gleda vozila bez optercenja na cekalicu pa kad ispadne vrhunski primerak to zavrsite i sve 5. Odlican primer je kako je to kolega Kyub odradio.
Ninno

Broj poruka : 1153
Datum upisa : 27.07.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od neecola taj Pet Apr 21, 2017 1:49 am

Ja sa drugarom gledao grande punta 1.3 u Resniku, o majko luda upalim motor trese hoce da iskoci, reko sta je ovo, kao auto nije vozen pa se ustajao da je vozen to se ne bi treslo
Neki lik ima par manjih auto u Futogu ibiza 2001, vrata ne mogu da se zatvore i gepek da se otvori, kaze otkako su ga oprali to se desava, pa cime si ga prao banderom kad se poremetila vrata

Kad sam gledao 407 kaze lik dobra nista ne fali, otvorim haubu auto goreo eee goreo kaze cekaj da prebacim akumulator da vidis kako radi, reko neka hvala.

A citao sam slucajeve i znam za dva gde su ljudi uzimali za trosak od prodavaca koji su ih lagali

2005 407 2.0 HDi 100kw  tamno siv
2001 406 2.0 HDi  80kw  siv - bratov
2001 406 2.0 HDi  80kw  tamno siv - tastov
1999 406 2.0 HDi  80kw  farban crveno - ćalov
1997 306 1.9 TDi  66kw  plav - ujakov
1980 305 1.9 D     50kw  farban u sivu - ujakov
neecola

Broj poruka : 679
Datum upisa : 24.11.2015
Godina : 30
Vozilo: : 2005 407 2.0 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Apr 21, 2017 7:29 am

Auto plac Interlux ili tako nesto, u NS, kum i ja pazarili njemu Passat b5.5 1.9tdi, kaze prodavac uradjen servis svi kaisevi i ulje, mi zovnuli majstora, dosao covek s dijagnostikom sve pregledao i provozao, naplatio 1500 din i kupili auto. Za 5 dana auto pocne da trokira, on ih nazove, pazi sad, ljudi posalju slepericu po auto, oteraju u servis, poprave i vrate mu kuci, jos se covek izvinio zbog neprijatnosti i poklonio mu dve dobre zimske gume. Kvar je bio nesto sa diznom jednom, to je bilo u oktobru, evo od tada presao 8000km sve super. Ja moram da ih pohvalim, mislim da je to jako fer bilo...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1106
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Apr 21, 2017 8:26 pm

Pa Žile jedino da im posle naplatim i popravku. Very Happy
Doduše ti si u pravu, bez toga sigurno ne bih kupio auto.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1300
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Jan 14, 2018 6:01 pm

Izvinjavam se za kopanje stare teme, ali je prikladna pa da ne otvaram novu. S obzirom da ću auto kupiti sigurno negde dalje od rodnog kraja gde imam svog majstora, ima li neko iskustva sa stručnim proverama stranaca na placevima? I da unajmim nekog majstora da dođe na plac ne može puno videti bez kanala i alata, a kola ne mogu voziti bez tablica. Da li na placevima daju da se tovari na šlepericu i vozi u servis?
deda_bojan

Broj poruka : 170
Datum upisa : 25.10.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 307 SW

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Jan 14, 2018 6:06 pm

Izvini a sta ocekujes i da povedes majstora da ti garantuje da je auto dobar ,pa to vise niko ne radi osim prodavca
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 14, 2018 6:45 pm

moze majstor da znaci dosta al nije ni neka garancija, imam jednog poznanika koji je inace i majstor, ovde u mom kraju i 30km unaokolo svi vozaci nemaca koji su culi za njega dolaze kod njega, ali...
ide sa bratom od strica da kupe auto za burazera, audi model pre A4, pogledase oni sve svidja im se auto i uzese ga, posle 10000 generalna bajo moj, on se pojeo ko mesec od tad je rekao vise ne gledam kola za drugog
danas imas raznih aditiva tako da je stanje motora upitno, sve drugo se moze videti al bez da auto podigne radnu temperaturu i da ne mozes da ga provozas pre kupovine to ti je cista lutrija
ja sam jedan auto tako kupio i imao sam srece, bio sam mlad i lud, vozi ga covek i dan danas al sam imao i promasaj skoro pod pritiskom kupivsi nesto sto mozda ne bih al je opet na kraju ispalo dobro, znaci kako god okrenes faktor srece je bitan
ima na internetu pisu ljudi koji placevi su dobri a gde su krsine, ja sam gledao dva placa na Konjarniku cim izadjes na iskljucenje Dusanovac i onda skrenes desno tu nailazis na plac posle 400-500m tamo su krsine i ima jos jedan posle u produzetku iznad njega mozda nekih 1-1.5km isto farbani i to ocajno, drugo nisam gledao
mishja

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Jan 14, 2018 7:06 pm

fap 1 ::Izvini a sta ocekujes i da povedes majstora da ti garantuje da je auto dobar ,pa to vise niko ne radi osim prodavca

Ne da mi garantuje, samo će pre primetiti ako nešto nije ok što ja ne mogu.

mishja ::moze majstor da znaci .....

Znam, ne može majstor biti vidovit pa da zna u kakvom stanju je motor iznutra ako sve deluje kako treba. Ja sam se opekao prošli put sa kupovinom jer je bila otišla vodena pumpa i posle morali raditi glavu. A bio sipan aditiv da je začepi, čim sam promenio tečnost eto kvara. Ok, sada znam mnogo više nego tada, verujem da bih mogao da primetim dosta nedostataka ako ih ima, posebno sa limarijom. Nego svi na forumu govore obavezno da se vozi kod majstora i dijagnostika, malo sam se preplašio, zato pitam. Najradije bih kupio od nekoga koga znam, ali šanse za tako nešto su nikakve, tako da moram ovako na sreću kupiti na placu.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Ned Jan 14, 2018 7:19 pm

kao st kaze mishja mehanicar nikakva garancija.Jedino ako si bas laik pa ajde majstor al i tada sutra mozeszsamo da se tesis da te majstor zeznuo.
Po meni jedno dobro resenje koje sam ja poceo da praktikujem ,a to je nadjesmodel koji hoces i onda se raspitas ko od poznanika vozi taj model.Lepo odes raspitas e kod coveka i provozas njegov da sutra na placuimas uvid kakav je u odnosu na onaj sto si probao.
Kao sto reko u danasnje vreme mehanicara mozes da vodis jedino ako ce sutra da ti bude lakse sto se nisi ti zeznuo al opet ti ces da placas .Tako lepo sedi sa prijateljem ili bratom i uzivajte u kupovini.Jebo majstore oni da nesto znaju ne bi bili majstori

Poslednji izmenio fap 1 dana Ned Jan 14, 2018 7:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Ned Jan 14, 2018 7:19 pm

moze dijagnostika, da vidis da nije MAF ili MAP vrisnuo, kako puni turbo, nisu to jeftine stavke

i ovo sto kaze fap bilo bi dobro da se malo uzivo upoznas sa modelom da znas sta i kako treba da bude
mishja

Broj poruka : 3655
Datum upisa : 17.11.2013
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Jan 14, 2018 7:33 pm

S obzirom da će biti ili 307 ili 407, 307 već imam pa znam kako ide i šta da gledam. A stric mi je mehaničar i ima 407 pa ću videti sa njim šta da gledam na njemu. Jer ne mogu ni na placevima voziti bog zna šta bez tablica, koliko tu po placu i to je to. Koliko se nerviram oko ovog gledanja i izbora kola, tačno mi dođe da se prebacim na bicikl zauvek Very Happy
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jan 14, 2018 7:43 pm

Deda ne znamo tačno odakle si, da znamo možda bi mogli više pomoći. Ima ovde kod mene u Pazovi nekoliko likova koji dovoze aute i bije ih glas da uvoze odlične polovnjake. Obično ih prodaju "na lokalu" i nisam čuo da se neko žalio kad je kod njih kupio auto. Naravno da i to nije neka garancija ali u pitanju su automehaničari koji od deset pogledanih vozila dovezu dva ili tri. Uglavnom odmah po dolasku urade i veliki servis i tek onda prodaju kola.
mladenmi16

Broj poruka : 6371
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Jan 14, 2018 9:13 pm

Ja sam iz okoline SM, tako da mi nije problem skoknuti do Pazove. Taj moj gore pomenuti stric što je mehaničar je rekao da će mi javiti ako naleti nešto jer i on nešto malo prodaje, ali ništa za sada. Tako da mi možeš proslediti neki info ako nije problem pa da vidim imaju li nešto za mene.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jan 14, 2018 9:19 pm

Svi hvale kola koja su kupili kod Stupara ("AS Stupar" iz S. Pazove). Mada koliko sam onako u prolazu video uglavnom su mu neki nemci ispred kuće, nazovi pa se raspitaj...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Ned Jan 14, 2018 9:28 pm

Hvala puno, naći ću broj pa nazvati, ništa me ne košta :)
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Ned Jan 14, 2018 11:27 pm

Samo strpljenje i napravi spisak sta da gledas, neki minimum je 3 meseca pretrage ako hoces da kupis dobra kola. I ja sam jesenas lutao i lutao za senika i kupio ne planirano 307.
dejca

Broj poruka : 165
Datum upisa : 07.01.2018
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 307 HDI 2,0 karavan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pon Jan 15, 2018 7:57 am

Ma sve je stvar sreće, ja sam imao budžet od 2500€ kad sam kupovao Zafiru. Prvi koji sam gledao sam i kupio (za 2300€) i posle 1,5 godine sam prezadovoljan. Imao sam do sad popravke oko 150€ a prešao sam oko 30000. Ne računam naravno redovne servise.
Kupio od dugogodišnjeg vlasnika...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od deda_bojan taj Pon Jan 15, 2018 9:37 pm

Pratim na netu već jedno 2 meseca kako se kreću cene i oglasi. Jedan dobar mi je izmakao jer je lik bio zauzet na telefonu kada sam hteo otići da pogledam i posle sutra dan kola prodata. Tako da neću žuriti, hoću opet da uleti tako neki koji mi izgleda dobro. Jeste da gledam samo 307 i 407, ali ima ih dosta na placevima, biće već neki dobar.
deda_bojan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: