Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5 hidraulika

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

C5 hidraulika

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 1:18 am

Ljudi treba mi vas savet da li sam dobro postupio. Trebao sam da dolijem LDS ulje u posudu i takvo ulje sam i trazio kod slepca u prodavnici i sipam 1litar.Nakon 7 dana primetim da na ambalazi pise LHM a ne LDS, ispao sam jos veci slepac jer nisam pogledao sta sipam. Posto nisam znao kako da ispustim celo ulje iz sistema a kupio sam ponovo odgovarajuce ulje ja sam skinuo crevo koje ide od posude do neke kao pumpe na motoru i iztocio sam oko 3,5 litara ulja i sipao odgovarajuce. Dali je ovo Ok sto sam uradio moze li LHM ulje koje je ostalo u ostatku sistema u maloj kolicini da mi napravi neki problem, inace LDS ulje nije bas jeftino 1090 din kosta litar
kobra

Broj poruka : 38
Datum upisa : 10.11.2013
Godina : 38
Vozilo: : C5 karavan 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Citroen C5 hidraulika

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 13, 2013 8:30 am

Koliko sam ja upoznat sa tom problematikom, a nisam nešto naročito, LHM ulje ide u starije hidrauličare, a LDS u novije, kao što su C5 i C6. LHM je polusintetičko, a LDS sintetičko ulje te bi bilo logično da nije neki problem ukoliko se pomešaju. E, to bi trebalo proveriti na ambalaži, ako je LHM mineralno, onda nema mešanja. Za 'Hydractiva 3' sistem, kakav je kod tebe, potrebno je LDS ulje, upravo zbog njegovih performansi ali sam slušao i čitao iskustva citroenaša koji su, obično greškom, prešli na LHM 'problem' je jedino u tome što LHM mora češće da se menja. Ukoliko si vozilo spustio na najnižu visinu, većina ulja se vratila u svoj rezervoar i samo je mala količina ostala u sistemu pa, i ako je mineralno, to ne bi smelo da napravi neki problem. Pazi da ne prepuniš, pogotovo ako si ulje sipao dok je auto u višoj zoni.
Dakle, ukoliko si ispoštovao procedure dolivanja, moja presuda glasi: 'Ništa strašno'.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 10:09 am

kobra ::Ljudi treba mi vas savet da li sam dobro postupio. Trebao sam da dolijem LDS ulje u posudu i takvo ulje sam i trazio kod slepca u prodavnici i sipam 1litar.Nakon 7 dana primetim da na ambalazi pise LHM a ne LDS, ispao sam jos veci slepac jer nisam pogledao sta sipam. Posto nisam znao kako da ispustim celo ulje iz sistema a kupio sam ponovo odgovarajuce ulje ja sam skinuo crevo koje ide od posude do neke kao pumpe na motoru i iztocio sam oko 3,5 litara ulja i sipao odgovarajuce. Dali je ovo Ok sto sam uradio moze li LHM ulje koje je ostalo u ostatku sistema u maloj kolicini da mi napravi neki problem, inace LDS ulje nije bas jeftino 1090 din kosta litar
Nije nikakav problem,Goga je već napisao sve. Jesi li spustio auto u najniži položaj i dolio,i dokle si dolio? 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10274
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 12:50 pm

Da,spustio sam ga u najnizi polozaj i dolio dok mi se nije pojavilo na dnu onog levka sto je ispod cepa posude nisam ga napunio do vrha skroz
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 12:52 pm

A LHM je bilo mineralno ulje.... hvala sad cu moci opustenije da vozim
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 13, 2013 12:54 pm

E, mineralno i sintetičko se ne mešaju ali ako si istočio veći deo ne verujem da će biti problema (možda vrlo malo penušanja). Ne znam kako se taj sistem liftira, ozračuje, to bi citroenaši trebali da znaju.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 12:59 pm

kobra ::Da,spustio sam ga u najnizi polozaj i dolio dok mi se nije pojavilo na dnu onog levka sto je ispod cepa posude nisam ga napunio do vrha skroz
Koje je boje bilo staro ulje?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 1:12 pm

Ako mislis ono sto sam iztocio bilo je skoro crno
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Nov 13, 2013 1:33 pm

Uh, to ulje je završilo karijeru

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 1:39 pm

Znaci da je dobro sto sam sipao 3,5 litara novog a staro iztocio jeste da nije 100% ali je bolje nego sto je bilo
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 1:43 pm

kobra ::Ako mislis ono sto sam iztocio bilo je skoro crno
Auuuuuuuuu,eto od toga srada hidraulika,a nije skupo zamjeniti i miran si 150 000-200 000,to se zove nemarnost. Moli Boga da je sve ok., i da si na vreme zamenio ulje. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 1:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] evo pa malo proučavaj. 

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 1:59 pm

Nemaran je bio prethodni vlasnik,auto imam 15 dana,a slepcina em nije imao dovoljno ulja u hidraulici em mu neko raskacio sajlu rucne sa celjusti pa mi je sad auto kod majstora da zameni sajlu i razradi celjusti jer su zapekle od nekoriscenja a sajla je odsecena...i ja se nadam da sam na vreme promenio ulje,opet kazem nije istoceno 100% ali pretpostavljam da je ostala veoma mala kolicina samo ono sto se zadrzalo u cevkama  
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 3:47 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] evo o menjanju ulja.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 3:59 pm

Petrucci ::E, mineralno i sintetičko se ne mešaju ali ako si istočio veći deo ne verujem da će biti problema (možda vrlo malo penušanja). Ne znam kako se taj sistem liftira, ozračuje, to bi citroenaši trebali da znaju.
Lexiom,dijagnostičkim uređajem .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 13, 2013 5:37 pm

Ozracuje se ko sto kaze Mrcela, Lexiom. Uredjaj za povezivanjem sa PC-jem, gde  se da komanda za potpuno odzracivanje. Moze i rucno ali nikad ne znas da li je sav vazduh izasao. Moj cale menjao bombe pre 2 dana. I to ga je ozracio rucno. Podigao auto sam, na klocne (panjave), skinuo stare bombe,(iscurelo jedno litar LDS-a, zatim namestio nove i dodao litar LDS. Onda smo ga odzracili rucno: Otvoris vrata, gepek, haubu. Otvoris sud za LDS,spustis auto u najnizi nivo, potom ga dignes u najvisi,moze sve to i dva puta, pa ga vratis u vozni.
Auto sada ne ide, nego leti. Terao sam ga na dzombe , sahte... Ma nista ne oseca. I to je njegov hidactiv 3, sa samo 4 bombe. Postoji i hidractiv 3+ sa 6 bombi.. Mada svi kazu da je najbolje Lexia, jer skroz ispusti vazduh.
Elem sto se tice mesanja LHM-a i LDS, svi podaci kazu da se ova 2 ulja ne mesaju i da nisu kompatibilna. To sto je izaslo crno ulje mi se nesto uopste ne svidja. Strah me da nije zajebalo jos nesto, mada bi se hidraulika ponasala  cudno.Cak i da pomesamo LHM i LDS u nekom loncu, nebih mogli da dobiju crnu boju. LDS je narandzast, a LHM zelen. Ti si ispustio skoro svo ulje ali ne i svo. Zato bi trebalo ispustanje na najnizim tackama. Ne znam za c5 ali kod starih hidraulicara ima da sekupi Tecnost Hidraurincage, koja se sipa , vozi 1500 km, prospe i onda sipa LHM. ALi  i na njoj jasno pise da nije za nove hidraulicare, koji koriste LDS.
Kako se sada ponasa tvoja hidraulika? Da li cesce nego obicno koriguje visinu? Da li se Pumpa cuje isto kao i pre? Koje je boje sada LDS? Da li peni kad spustis auto skroz,pa odvrnes cep za LDS? (proveri)
Tebi je Cacak,blizu. Tamo imas doktora za citroene Choleta i njegovog caleta.
shix

Broj poruka : 2414
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 5:51 pm

trenutno mi je auto kod majstora da mi resi rucnu kocnicu,inace pumpa radi isto,isto se ponasa nisam primetio nesto neobicno a ulje je u njemu bilo crno i kad sam greskom dolivao LHM kad sam napunio onda je izaslo na vrh crno ulje
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 13, 2013 5:53 pm

To znam, napisao si, ali si rekao da si posle istocio i dodao sve LDS. Jel tako ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 5:54 pm

citao sam na citroenovom forumu hrvatske da je lik greskom sipao LHM i vozio tako 30000 i tek skoro zamenio ulje bez posledica
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 13, 2013 5:56 pm

Ma ok, nego jel si ti uradio ovako kako si napisao ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 5:57 pm

tako je spustio sam ga u najnizi polozaj i sa creva iztocio oko 3,5 litara,zatim sam sipao malo vise od 3,5 litara u posudu podigao ga 2-3 puta na najvisi nivo i spustio na najnizi,proverio koliko ima u posudi bio je na dnu onog levka ali nisam gledao koja je boja bila,i vratio sam ga u normalnu poziciju,sutra cu proveriti kad mi mehanicar zavrsi kocnicu kakva je boja

sada je u njemu ajd da kazem oko 3,75 litara lds ulja a ostatak je staro neznaam samo kolicinski koliko staje LDS ulja u sistem negde sam video da je pisalo malo vise od 3,5 litara
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sre Nov 13, 2013 6:14 pm

Uradio si najbolje sto si mogao,osim sto si mogao i da ne sipas LHM, ali sad gotovo...
To bi uradili i u servisu, samo sto bni oni mozda ispustili i na najnizoj tacci ulje. Kod XM-a je ta tacko korektor visine, ne zmnam za C5. Proveri boju ,pa javi. Ako je narandzasta ok. Mogao bi i ti da zakacis auto na lexiu da se odzraci potpuno. To je 5 minuta posla, a verujem da u KG neko to radi. Cenu ne znam..  
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 6:17 pm

imam drugara koji je elektricar on vozi C5 limuzinu zna ga u prste,stavljao ga na dijagnostiku pre toga a u subotu idem ponovo kod njega jer me zeza neka sitnica kad dam kontakt odma mi pali poziciju,a mislim da ima lexiu i jos jednu vrstu dijagnostike bas dugo radi a uglavnom citroene novije generacije
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Nov 13, 2013 6:41 pm

Ne znam možda imaš opciju :da se mogu uklučiti dnevna svetla.
Jel upali i odzad poziciju? A,možda je neko sam ugradio da pali automatski svetla. Nije to nikakva greška. Sa uljem je sve ok.,nego loše je ako je predhodni vlasnik to vozio dugo tako. Ma biće to sve uredu,samo opušteno:miloica:  Je li radi muzika?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kobra taj Sre Nov 13, 2013 6:45 pm

pali poziciju i pozadi,e sad dobro pitanje za muziku ili sam ja malo glup pa neznam da koristim ili ne radi.....radio radi normalno ali kad ubacim cd on ga izbaci isto i kad u kaseti gde mi je kao dvd ubacim cd on mi pokaze da treba da ga izvadim .....mislim da mi treba obuka za koriscenje istih a neznam ni cemu sluze ona 3 dzeka koja su u kaseti pored dvd -a
kobra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh