Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C5 hidraulika

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Citroen C5 hidraulika

Počalji od mladenmi16 taj Sre Okt 28, 2015 7:49 pm

Alex ZR ::
Ne znam dal je protivno pravilima da ostavljam br. telefona (al eto možda nekom zatreba),ako jeste - editujem
Nije problem ostaviti broj ako je cilj pomoći kolegi sa foruma. Niko nas ne sponzoriše i uglavnom se oslanjamo sami na sebe pa je svaka pomoć dobrodošla Very Happy

mladenmi16

Broj poruka : 5674
Datum upisa : 01.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Alex ZR taj Sre Okt 28, 2015 8:10 pm

samo u se' i u svoje kljuse ;traktorce
Alex ZR

Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.08.2015
Godina : 31
Vozilo: : Citroen C5 2.0 HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Okt 29, 2015 12:13 pm

Traži 40e za crevo. Reparacija ovog mog je oko 2500 bar je novo.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Hidraulika c5

Počalji od vladimirpas1 taj Ned Nov 22, 2015 4:58 pm

Pozdrav svima ,

Moze li neko da mi pojasni , da li je na citroenu c5 2002 odvojen sevo volana ili ne od hidraulike , procitao sam sve i svasta pa nije mi bas jasno . unapred zahvalan .
vladimirpas1

Broj poruka : 44
Datum upisa : 04.10.2015
Vozilo: : citroen c5 1.8 2002

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 22, 2015 5:36 pm

Ulje je isto za oboje, a za volan ima posebna pumpa koju kanalni remen pokreće, videćeš od pumpe ide crevo serva. [You must be registered and logged in to see this link.] Odmah kod alternatora. Šta te muči ? A elektronska pumpa se nazazi ispod posude za ulje , radi na struju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Ned Nov 22, 2015 5:46 pm

Vec neko vreme se cije blag zvuk pistanja u kabini , odmah iza volana . Pomislio sam da je nestalo ulja zvuk se cuje samo kada volan stoji mirno , kada se okrece zvuk nestaje . danas proverim spremiste za ulje hidraulike i nema ulja nedostaje . Moracu da dolijem sutra mozda se zvuk izgubi
vladimirpas1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 22, 2015 5:52 pm

Ovo je elektronska pumpa za dizanje auta [You must be registered and logged in to see this link.] Morao si osetiti da se volan teže okreće, sipaj ulje da ne srediiš obe pumpe. Proveri da negde ne curi.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Ned Nov 22, 2015 5:56 pm

Pokidalo se crevo povratnog voda ,kod amortizera tu je i curelo ulje ali to je sredjeno , najverovatnije da je od toga . Volan nisam osetio da teze ide mislim da je normalno , cini mi se da je jedan od clanova ima slican problem sa tim zvukom ali ne mogu sad da pronadjem njegov post
vladimirpas1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 22, 2015 5:57 pm

I ja sam skoro zamenio isto crevo.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Nov 22, 2015 6:01 pm

vladimirpas1 ::Pokidalo se crevo povratnog voda ,kod amortizera tu je i curelo ulje ali to je sredjeno , najverovatnije da je od toga . Volan nisam osetio da teze ide mislim da je normalno , cini mi se da je jedan od clanova ima slican problem sa tim zvukom ali ne mogu sad da pronadjem njegov post
Mogao je da se čuje vazduh na povratnom crevu. Ako je crevo sređeno, mislim da se to više ne čuje kod tebe. Samo još naspi ulje, pa javi kakva je situacija zbog drugih.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Pon Nov 23, 2015 3:00 pm

Dosipano skoro 1 lit ulja , medjutim pisytavi zvuk iz komandne tabla kod volana je i dalje prisutan . Ocigledno je da nije bilo vezano za ulje .Videcemo dalje pa se javljam
vladimirpas1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 3:19 pm

vladimirpas1 ::Dosipano skoro 1 lit ulja , medjutim pisytavi zvuk iz komandne tabla kod volana je i dalje prisutan . Ocigledno je da nije bilo vezano za ulje .Videcemo dalje pa se javljam
Koliko namotaš volan u bilo koju stranu kada se to čuje?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Nov 23, 2015 7:38 pm

Nije smelo da ti fali toliko lds-a. Bice dobro ako nije nesto sjeb... Moras da proveris na kanalu da li negde ne pusta lds. Kako si sipao i kako si proveravao nivo ulja. Kod C5 mora auto biti u najnizem polozaju kad proveravas nivo lds ulja. Ova tema vec postoji i nisi trebao otvarati novu, vec malo potraziti po forumu. Sad ce cika Petrucci to vljda da spoji u jednu temu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
shix

Broj poruka : 2288
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanj taj Pon Nov 23, 2015 10:04 pm

Pozdrav drustvo,

imam problem prilikom promene guma zadnji kraj je ostao skroz podignut i nikako nisam mogao da ga spustim. Prednji kraj radi perfektno dok zadnji ne reaguje. Podvukao sam se pod auto pomerio ventil i zadnji kraj se spustio u najnizi polozaj ne znam sta li moze da bude problem. Pre promene guma sve je radilo bez problema.

Hvala unapred na pomoci.
Ivanj

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.11.2015
Vozilo: : C 5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 10:07 pm

Radi li to sada?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanj taj Pon Nov 23, 2015 10:11 pm

Ne sada je ostao zadnji deo skroz spusten. Ali ventil koji sam mrdao je kao sa snimka koji je na ovoj temi.
Nisam siguran da li su majstori koji su menjali gume nesta zeznuli. Sada mi kazu drugi majstori da postoji proces kako se menjaju gume da se prvo podigne hidraulika pa da se tek onda podize auto.
Ivanj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 10:24 pm

Menjao sam i tako, pa je znao ostati u najvišem položaju, spusti se tek kada ga provozaš.
Ako to sada radi , samo vozi , nema nikakvih problema.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Pon Nov 23, 2015 10:24 pm

Kad motam volan necuje se to pistanje , samo dok je volan u mirovanju kao recimo na semaforu tada se cuje . Kao sto sam vec pisao bilo je pokidano crevo povratnog voda sa amortizera pretpostavljam da je tu curelo . Ni jedna bomba ne vlazi to sam proverio
vladimirpas1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanj taj Pon Nov 23, 2015 10:28 pm

Samo mi prednji kraj radi zadnji je sada u donjem polozaju tako sam vozio jedno 20 km. Sutra cu potraziti majstora da vidim sta se desilo.
Ivanj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 10:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.] Taj ssenzor što si gledao na videu što sam ostavio do njega je , probaj otkačiti konektor i očistiti kontakte, pregledaj instalaciju na konektoru, vidi da nije poluga zaprljana pa nemože da radi. Ako imaš mogućnosti uradi kao na snimku , ako radi pri pomeranju onda je ok. Nebih ja žurio majstoru.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivanj taj Pon Nov 23, 2015 10:44 pm

Javljam sutra sta sam uradio.
Ivanj

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 10:53 pm

Mislim da se nebi trebalo čuti ništa.
Možeš dignuti haubu pa da to preciznije odrediš , kada se to dešava?

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 10:55 pm

Javi , baš me intersuje šta je problem. Ja mislim da je u senzoru podešavanja visine, ako nigde ne pušta ulje, onda je on.

Poslednji izmenio Жиле dana Ned Apr 23, 2017 11:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vladimirpas1 taj Pon Nov 23, 2015 11:00 pm

Kada se otvori hauba nista se od tog pistanja ne cuje , samo iz kabine , mozda i nije problem u samom volanu , mozda je nesto drugo vezano sa nekim delom u samoj tabli ???
vladimirpas1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Nov 23, 2015 11:09 pm

Čudno ni iz table se nebi smelo čuti ništa, sem zvučnog indikatora za otvorena vrata, gepek, pojas, ako ima senzore u gumama i taj signal , ali njega prati i poruka na displeju kao za druge informacije.
Ja sam to rastavljao sve i nema tu ništa da šišti. Jedino ventilator od kabine ,a on je niže i na sredini ispred pepeljare.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od radenkomm taj Sub Nov 28, 2015 5:44 pm

Ljudi imam karavana c5 2001 2.0 hdi. Pre par dana kod vulkanizera sam montirao zimsku obuću na makinu. Dok je on radio svoj posao ja malo pregledao auto dok nematočkova, i zapadne mi za oko da su mi gumice na onim cevima koje dižu auto jako ispucale. Zna li neko koje skoro radio hidrauliku koliko košta ta zajeb....ja i da li se te gumene podloške menjaju same ili u kompletu sa još nečim. Zna li neko nekog majstora dobrog za hidrauliku za c5 u Srem. Mitrovici. Hvala unapred.
radenkomm

Broj poruka : 18
Godina : 38
Vozilo: : citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh