Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Koje amortizere uzeti ?

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koje amortizere uzeti ?

Počalji od strela taj Pon Maj 01, 2017 9:31 pm

Sva 4 amortizera, prednje solje i neka zastita od prasine. To su bile cene kod zvanicnog uvoznika - Gazele komerc (oba puta). I ugradnja.

strela

Broj poruka : 21
Datum upisa : 27.08.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Uto Maj 02, 2017 12:11 am

Meni majstor rekao 2 prednja amortizera, leva prednja spona + stabilizator, zadnji desni stabilizator 22k...sa rukama. Meni to deluje ok cena ?
Milos Nikolic

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.02.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen c5 2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Maj 02, 2017 8:25 am

OK je to

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14763
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Jul 12, 2017 7:12 pm

Pozdrav ljudi,da ne otvaram novu temu,sta mislite o Sachs amortizerima ? Trebao bih da menja,ovi su najskuplji,pa da nisu mozda i najbolji ? Very Happy Jel imao neko iskustva ?
MarkoVA

Broj poruka : 973
Datum upisa : 12.10.2015
Godina : 23
Vozilo: : Fiat Punto 1.2 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 12, 2017 8:27 pm

Imam ja na kolima, dobri su, kazu da su jedni od boljih
mishja

Broj poruka : 3328
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Sre Jul 12, 2017 8:42 pm

Moji prolupali skroz.. Bio u prodavnici Sachs 4600 prednji,3600 zadnji,skupljih nema.. Reci mi Misho jesu li tvrdji,meksi,kakvi su ?
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Jul 12, 2017 8:56 pm

Meni su na skodi rekao bih meksi od fabrickih, tj. ovi su po meni malo prijatniji za voznju al opet i drze krivinu kad ga pritisnem, mozda i zbog toga sto su oni bili dotrajali pa je osecaj zato takav, al sam svakako zadovoljan
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Čet Jul 13, 2017 12:58 pm

Pozdrav drustvo. Nakon nekog vremena, eve ga ja jopet ...

Da kazem svoje iskustvo i zakletvu. Monroe, nikad' vise pa ni tad'. Puskom da me teraju, jok, nikad'.
Stavljali smo na 407. Opet to oko te akcije 3+1 po ceni za 3. Ama bolje kocke iz kaldrme ili trupce da smo stavili nego njih. A kao po specifikacijama originalnih su radjeni.

Onda mi pukne film, i lepo baje moje, Bilstein. B4. Drugi auto. Neuporedivo k'o Monika Beluci i Marija Serifovic.

Lightsoft

Broj poruka : 405
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Čet Jul 13, 2017 1:22 pm

Lep opis. Febi bilstein je ozbiljna firma odavno.
shix

Broj poruka : 2414
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoVA taj Pet Jul 14, 2017 7:54 pm

Nema niko da je zadovoljan na Monroe,propali smo nacisto..
MarkoVA

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Jul 14, 2017 8:02 pm

Ja moje punim, 20€ po komadu remont i ugradnja. Pismena garancija godinu dana a svi su izgurali bar još toliko.
mladenmi16

Broj poruka : 5794
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jul 14, 2017 8:06 pm

30e nov i traje 10 godina
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Jul 14, 2017 8:51 pm

Ja menjam kola na svake 3 godine tako da mi amorti koji će trajati 10 godina ne znače preterano. 10e razlike X 4 točka, 40e. Kod mene nema tih velikih dilera koji gratis menjaju amorte uz kupovinu tako da bih platio verovatno još 40e zamenu. Znači kupovina novih me košta 120e (jeftiniji)+ 40e =160e, a ovako imam za 80e amorte koji odlično odrađuju posao dok god vozim taj auto, za posle me baš briga
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Pet Jul 14, 2017 9:44 pm

+1 :) ja do 5 godina teram :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1664
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jul 14, 2017 10:34 pm

A moze i tako
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Jul 14, 2017 11:14 pm

Sve je to lepo. Manji trosak. Ok.
A sta je sa "kuknjavom" oko losih, delova od manje kvalitetnih materijala? Koji je kvalitet dihtunga koji se koristi, kvalitet ulja ... da li uopste ciste unutrasnjost od opiljaka?
Koliki viskozitet, gustinu i td, ima ulje da bi dalo potrebne perfomanse? Sta sa uljno gasnim amortizerima? Da li se meri i na koji nacin pritisak gasa pa nakon toga zaptivanje te rupe.
Sama duzina amortizera da li otaje ista? Ako se vec mora preseci, pa urezati navoj da se usrafi ... i td, i td.

Garancija oko cega? Da ne procuri opet ili je ukalkulisan i kvalitet materijala kao i vremensko drzanje krajnjih specifikacija?

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 15, 2017 7:23 pm

Ne bih znao da ti odgovorim na sva ta pitanja ali znam da sa remontovanim amortima nisam imao nikad problema. Tog lika sam preporučio bar desetorici vozača i niko nema primedbi na kvalitet tako da "kuknjave" nema Very Happy
Radi se o ovom liku
[You must be registered and logged in to see this link.]
A ovo su samo neki od gomile komentara na njegov rad

Nemam nameru da bilo koga nagovaram da stavlja remontovane amorte ako neće, a pogotovo da pokušavam nekog ubediti da su isti ili bolji nego novi. Da se razumemo, novo je ipak novo i tu priče nema, ovo je po meni prihvatljiva alternativa za nekog kome amortizer ne treba 10 godina (moj slučaj) i onome ko traži da što jeftinije prođe a da posao bude više nego korektno odrađen (opet moj slučaj Very Happy )
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Sub Jul 15, 2017 8:19 pm

Nemoj me pogresno shvatiti. Ne mislim nikoga da omalovazavam, spustam ili sta god vec. Vec me jednostavno zanima po kom kriterijumu se nesto moze ili ne moze.

Npr, ljudi cesto kategorisu sa onim, svi. U stilu svi rade ovo ili ono. Iako ne rade svi vec mozda neka vecina u njegovom okruzenju ili sta vise, njemu samom tako vise odgovara. Ali kada se kaze svi skacu u ledenu reku, e onda vec ne ide za tim svi. Vec je drugi rezon.

Tako i ovde. Razumem da novac odredjuje dosta stvari i postupke. Ali koja je kolicina novca ili sta jos drugo, utice na odredjeni kriterijum i rezon kada se umanjuje potreba za sigurnoscu.

Nekada se mozda desi da se, sta znam, treba uraditi nagli zaokret da se izbegne neka situacija. Kako ce odreagovati jedni a kako drugi amortizeri. Da li je manje vazno za njih nego za neki drugi deo koji isto tako trpi opterecenje i koji moze dovesti do ugrozavanja sigurnosti.

Cesto se desava da, opet zbog te materijalne situacije, odlazu neke stvari. A onda kada se dodje do nemogucnosti vise odlaganja, prinudjen se postaje na daj sta das. Od dva losa izaberi manje lose.

Slicno kada se pocne kukati kako pocela rdja da hvata postroj a ljudima tesko tokom zime ili na prolece da ospricaju i operu auto ispod. So cini svoje. A onda kada se dodje do toga da pocne korodirati nesto, kriva fabrika a ne oni svojom neazurnoscu.

Znas ono, cesto po filmovima receno, svako ima svoju cenu. Pa kolika nam je onda cena sigurnosti. Ne samo nasa vec i onih sa kojim smo u autu. Ili se desava cesto ono, ma nece bas meni da se to desi.

Pre dve tri nedelje, kada su bile one kise. Gledao sam tipa, kako na semaforu staje ... povlacenjem rucne. Po onom mokrom asfaltu koci samo rucnom. Da li se taj zapitao sta, ne desilo se, neko da izleti ili se nadje u nekoj situaciji kada neizbezno mora bas zustro reagovati na kocnicu. Da li se i on nosio mislju, ma nece se bas meni desiti?

Verujem da me razumes sta sam hteo reci. Samo zelim reci da ce te cesto sacuvati sebe cuvajuci i druge.

I sinu sam ko zna koliko puta rekao, mislim i ovde nekom prilikom napisao. U autu koji vozim, znam kakva budala sedi za volanom. Ali ne znam za onim tamo drugim volanom kakva sedi.

Nemoj me pogresno shvatiti. Ne mislim nista lose.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Sub Jul 15, 2017 8:29 pm

Lightsoft ::
Pre dve tri nedelje, kada su bile one kise. Gledao sam tipa, kako na semaforu staje ... povlacenjem rucne.
Bar mu radi ručna, to na našim putevima nije baš čest slučaj
Ma naravno da te razumem i ne shvatam pogrešno, i ja sam napisao da je uvek nov deo bolje rešenje
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Sep 19, 2017 12:35 pm

Pozdrav lavovi,
da li može neka preporuka za "mekše" amortizere za 307?

Sumljam da su mi amortizeri propali, svaku rupu na putu osetim, a primetio sam kad bar jedno sedne pozadi kao da nešto udara u karoseriju.
Znam da je 307 "tvrd" auto... ali sad posle 2 godine vožnje počinje da mi smeta.
I može li neko da mi objasni šta su to dvosmerni amortizeri i da je bolje njih juriti?
Andragon

Broj poruka : 72
Datum upisa : 27.03.2017
Vozilo: : Peugeot 307, 2.0 HDi, 90ks
Raspolozenje : kako kad...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Sep 19, 2017 3:57 pm

Ja sam se vec navikao na tvrdocu 307, cak mi je bivsa Astra ,,francuski,, udobna naspram ove 307. Ja mislim da ces tesko dobiti meksi auto, a jos ce vise da se ljulja u krivinama...
A sto se tice lupanja pozadi, ja mislim da to udaraju one plastike na amortizerima, koliko sam video to su kao neki stitnici, iskljucis usi i cao , bitno je da amortizeri dobro drze auto...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 653
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Uto Sep 19, 2017 9:30 pm

Hehehe, da to mi je još neko predložio, tj pitao da li imam muziku, i ako imam da je lepo pojačam i uživam.... ali počinje da mi bude muka od vožnje :)

Šalu na stranu, primetio sam da se u većim krivinama auto zanosi. Posebno preko nekih neravniva, auto se ceo naginje, ali izgleda da je to sve normalno sudeći po komentarima drugih...
Za 50000, koliko sam prešao sa njim za ove 2 godine nisam menjao ništa na trapu sem pločica, prednje šolje amortizera i stabilizatora.

Računam da je sigurno došlo vreme za zamenu. Znači, šta god da uzmem, biće isto :(
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Sep 19, 2017 9:36 pm

Meni lupa na karavanu zadnji desni pa sam se malo raspitivao. Treba da je već na autu taj dvosmerni, on je tvrđi od jednosmernog ali bolje drži auto.
Dvosmerni teško ide i gore i dole, a jednosmerni valjda teže se izvlači a lakše potiskuje?
Meni su preporučili KYB iz GAzele.
vojkan

Broj poruka : 1041
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Sre Sep 20, 2017 10:21 am

Super, zahvaljujem na preporuci Vojkane.
Ovih dana cu skoknuti do Gazele da proverim cenu, negde na netu videh da je po komadu 4700 rsd sto i nije puno velika razlika u odnosu na druge.
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Sre Sep 20, 2017 10:50 am

kayaba i sachs kod nas su najbolji, koje god da uzmes neces pogresiti
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Andragon taj Čet Okt 05, 2017 9:05 am

Ne znam da li su u pitanju fabrički ili zamenski... uglavnom portekle 2 i po godine sam vozio auto bez i jednog zadnjeg amortizera.

Prošli vikend sam bio kod majstora, tažili smo Kayabu ali je nije bilo na stanju, tako da smo se odlučili za Sachs gasne amortizere. Zamenio sam samo zadnje, bili su 5000 po komadu sa 5 godina garancije.

Ne mogu da opišem svoju sreću i radost :)
ps. sad moram da idem kod elektirčara da mi našteluje farove, legli su do zemlje  
Andragon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći