Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 807, ne prima gas!

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Peugeot 807, ne prima gas!

Počalji od vojkan taj Sre Maj 03, 2017 2:26 pm

Samuelinjo ::Može biti da je ovo zadnje, jer ne izbacuje mi grešku na displeju. Kako bi se to riješilo u Nišu?? Je lto trebam odvesti kod nekog da mi stručno izbaci sve o tom filteru iz softvera, kao da ga nema! Ne znam odakle bi krenuo uopće! Što da kažem majstoru prvo da napravi, jer sam nemam pojma o tome! Odakle krenuti, jel moguće da je nešto drugo što nije veznao za greške koje izbacuje. Što prvo napraviti sad?
Pa izbacili bi ti fap softverski i fizički ako je do njega. Ili bi ga oprali ako je samo do njega. Doduše neznam kakvi su zakoni u Hrvatskoj po pitanju njegovog izbacivanja.
Prtruci i Žile su već sve lepo objasnili.

vojkan

Broj poruka : 923
Datum upisa : 28.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samuelinjo taj Ned Maj 21, 2017 11:09 am

Evo da se javim da kažem do kuda je došlo! Jučer je žena opit izašla na auto put i opet ista stvar. Nakon toga kada je došla na odredište, njen brat je odveo kod svog mehaničara, koji je stavio neku brtvu(gumicu) na egr ventil, jer je rekao da on ostane otvoren ili zatvoren (ne znam baš sad točno) zbog DPF filtera, i mjerio je valjanost dizni (injektora) i tri su u minusu(kao OK su) a jeda je u plusu (+4), pa je rekao da bi se trebao s vremenom ta dizna morala riješiti, jer ide više goriva pa navodno i čepi taj DPF filter.
Da još napomenem, da sam za sutra naručen za softversko uklanjanje DPF filtera i bušenje istog (ne znam šta sad prvo ide, bušenje ili softversko uklanjanje)! Ufff, za izludit više!! :(
Samuelinjo

Broj poruka : 14
Datum upisa : 01.05.2017
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 807

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 21, 2017 11:22 am

Egr pravi problem ako ostane u otvorenom ili poluotvorenom položaju. Za uklanjanje filtera ti je svedno šta će pre softversko ili fizičko izbijanje, bitno je da to dobro urade.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samuelinjo taj Ned Maj 21, 2017 12:00 pm

Hvala na odgovoru!
A šta misliš koliko sad šteti ta dizna koja je u plusu, i koliko za vremneski ju treba srediti?
Mora li se vaditi opet motor da se ona zamjeni, jer je 807 problematičan auto zbog pristupa?!
Samuelinjo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Maj 21, 2017 1:03 pm

Prvo se skine softverski pa se onda buši.Tako su meni uradili. Međutim ja mislim da je bolje obrnuto. Neka ga prvo skinu pa da vidiš u kakvom je stanju. Možda može da se samo izduva. Ako je sve ostalo u redu, ako ne javlja grešku za dodavanje tečnosti i za čep rezervoara možda može i da ostane. Ispred njega je katalizator i vrlo je skup(ako ga ima) ja moj nisam skinuo. Budi bezobrazan i budi tu kad skidaju nedaj da ga maznu. Neka ti posle sve vrate kao što je bilo(mislim na lonac) zbog prodaje i tehničkog. Auto će smanjiti potrošnju. Posle toga ga probaj negde na auto putu punim gasom da vidiš da li je sve u redu. Ajd sa srećom.
vojkan

Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samuelinjo taj Ned Maj 21, 2017 11:08 pm

Hvala!!
I da, taj famozni čep rezervoara se stalno konstantno javlja u greški!
Samuelinjo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samuelinjo taj Ned Maj 28, 2017 10:20 pm

Evo da javim, filter mi je uklonjen softverski, fizički i psihički! I auto puuno bolje prima gas i ide ko raketa! A sad jedino ne znam šta ću sa diznom, jer jedan mi majstor kaže da je gledao i da su tri u laganom minusu a jedna u plusu (mislim oko 4), a drugi majstor mi kaže da su u redu i da nema problema! Ovo je kao kad imaš dva sata, pa nikad ne znaš koliko je sati!
Samuelinjo

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Ned Maj 28, 2017 10:27 pm

Za dizne ćeš najbolje znati u kakvom su stanju , tako što ćeš ih skinuti i kod bošiste da to na stolu proveri. Sve ovo drugo je sviranje k...cu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10074
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Ned Maj 28, 2017 10:29 pm

vojkan