Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 406 2000 ABS FAULT

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Peugeot 406 2000 ABS FAULT

Počalji od milosjov taj Sre Maj 10, 2017 9:10 pm

Pre par dana sam kupio Peugeot 406 2.0 2000. godište karavan i danas mi je prilikom paljenja počeo da izbacuje grešku ABS FAULT. Ponekad kada ga ugasim i upalim ponovo greška se izgubi, ali ponekad neće, već moram da ga malo provozam i onda kada ga ugasim i upalim greška se izgubi. Kada prijavi grešku, na tabli se uključi i narandžasta lamplica za ABS i crvena lapmpica koja se uključuje kada se povuče ručna kočnica. Da li dijagnostika može da mi kaže u čemu je problem? Nisam bio u nijednom servisu još uvek...
milosjov

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.05.2017
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 karavan 2000.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 406 2000 ABS FAULT

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 10, 2017 9:35 pm

To sa signalom ručne me malo zbunjuje ali možda će neko znati odgovor. Što se ABS signala tiče, najčešće bude u pitanju neki kontakt. Pogledaj oko prednjih točkova, smotaj pun pa zagledaj, da ti nije neka žica sa ABS-a ogoljenja pa dobija spoj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14862
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Maj 10, 2017 9:38 pm

Proveri prvo taj prekidač za ručnu i njegovu instalaciju.
Možda je tu problem.Da li se uvek ugasi kad spustiš ručnu? Možda je nekako ispao iz ležišta pa kad naiđeš na neku neravninu ona ga ne nagazi dobro. Neznam kako je na tvom autu, kod mene na displeju ispiše poruku uz pištanje na displeju. proveri to tako što ćeš u laganoj vožnji podići ručnu, ali samo da se aktivira sijalica a ne i da mehanički mnogo uhvati.
Ta greška je obično povezana sa nekim od senzora na točkovima. Ima još jedna banalna stvar koja je vezana za gume. Ako su stavljene gume napred ili nazad koje se mnogo razlikuju po dimenziji. Pošto si nedavno kupio auto proveri i to. Meni se to dešavalo uz prednje letnje ćelave a zadnje zimske nove. Ako to ne pomogne onda dijagnosrika i provera senzora.
vojkan

Broj poruka : 1108
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od milosjov taj Sre Maj 10, 2017 10:09 pm

Možda nisam baš dobro objasnio, pa da pokušam da pojasnim... Kada mi prilikom paljenja na displeju izbaci ABS FAULT na tabli se upale i te dve lampice (narandžasta za ABS i ona crvena koja se pali kada povučem ručnu), ručna nije povučena i crvena lampica se ne ne gasi kada povučem i spustim ručnu. Inače, kada ga upalim i on ne prijavi nikakvu grešku, prilikom povlačenja ručne, crvena lampica se normalno pali i gasi, tako da ne verujem da je do senzora ručne.

Takodje, ako prilikom paljenja ne izbaci grešku, kasnije u vožnji je ne prijavljuje.

Pogledaću te senzore na točkovima, pa ću videti da li će to pomoći.
milosjov

Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.05.2017
Godina : 39
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 karavan 2000.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sre Maj 10, 2017 10:13 pm

Dijagnostika svakako može biti od pomoći, ali za početak pregledaj kontakte, ovo što rekoše oko dimenzija guma i slično.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14862
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Maj 10, 2017 10:28 pm

Ako se ta greška javlja dok se auto ne kreće onda je moguće da je neki senzor problem, može biti da samo zarđao i ga treba očistiti. Pokušaj sa majstorom prvo to, nemoj da odmah kupuješ nov.
A pre svega toga treba obavezno proveriti nivo kočione tečnosti i napon na akumulatoru ujutru pre paljenja, kao i signalizaciju za stop svetla. Ovo sve govorim iz ličnog iskustva,.

Poslednji izmenio vojkan dana Sre Maj 10, 2017 10:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 10, 2017 10:29 pm

Rećiće ti dijagnostika u čemu je problem. Što reče Vojkan, akumulator je ovde u problemu. Izmeri napon pre paljenja.

Poslednji izmenio Жиле dana Sre Maj 10, 2017 10:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10396
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djurica taj Sre Maj 10, 2017 10:39 pm

Jbg ja sad vozim italijana pa nije isto... Meni je palio tu crvenu lampicu i abs svaki put kad upalim auto,posle 3 minuta je gasio...sve dok nisam zamenio plocice napred,bile su dosta pojedene... A sto je najgore,meni one 2 zicice koje idu na plocice bile isecene. Kako je on to registrovao i pokazivao ne znam.

Ne govori osim ako je ono što hoćeš da kažeš vrednije od ćutanja.
Djurica

Broj poruka : 1678
Datum upisa : 18.12.2011
Godina : 32
Vozilo: : Marengo 1.9 TD

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Maj 10, 2017 10:58 pm

Možda je senzor dodirivao neki metal i eto zašto je palio lampicu.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10396
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Sre Maj 10, 2017 11:03 pm

Zvao sam slučajno jednog prijatelja elektroničara. Radi Nemačke aute pretežno WV. Kaže da kad se ta kombinacija pali ili je abs modul ili njegovo napajanje. Najbanalnije je zarđali osigurač za abs. Kad je samo neki senzor u pitanju samo se obično pali greška zza abs.
U svakom slučaju  dijagnostika.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" Very Happy
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole