Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

tecnost za pranje zadnjeg vetrobrana

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

tecnost za pranje zadnjeg vetrobrana

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 11:04 am

najpre pozdrav svim clanovima...zahvalan sam na predhodnim sugestijama i pomoci oko ``bucnog``motora na C4... pritezanjima i fiksiranjima plasticnih delova na motoru,naravno uz sugestiju prijatelja sa foruma,to se dosta smanjilo mada sam ustanovio da su gospoda iz servisa u ČA, malo to aljkavo uradili i cak malo ``naceli``te plasticne delove pa se to malo teze fiksira,ali bitno je da su maznuli dobru lovu i zadovoljno trljaju ruke...ali zato imaju negativnu reklamu u mom kraju i mislim da sam im ne mali br. ``pacijenata`` upozorio i cak odvratio,samo neka spavaju snom pravednika i nek uzivaju a mene tamo vise nema...ali evo ako neko ima malo iskustva oko problemcica kog cu sada izneti,neka pokusa da pomogne...
Tacnije,problem je sa pranjem zadnjeg vetrobrana na mom C4...kada je potrebno oprati ,normalno nekoliko puta se aktivira zadnji brisac ali tecnost ne salje na zadnji vetrobran vec obrnuto-na prednji gde posle toga moram aktivirati prednje brisace da osusim prednju soferku...napominjem da sve ostale funkcije kako prednjih tako i zadnjeg brisaca rade besprekorno...pa ako nemo zna nesto o tome...zahvalan i pozdrav iz Zvecana

Poslednji izmenio SOF dana Pon Avg 21, 2017 3:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SOF

Broj poruka : 47
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: tecnost za pranje zadnjeg vetrobrana

Počalji od Petrucci taj Sub Maj 13, 2017 11:18 am

Proveri da li negde ispod vozila ostaje trag tečnosti kad pritisneš za pranje zadnjeg stakla. Često se dešava da dođe do prekida creva, tečnost curi i ne dopire do brizgaljke.

Druga opcija je sam motorić, pumpa na boci tečnosti za pranje u kojoj je jedan klipić zadužen za preusmeravanje tečnosti u kanal br.1 - šoferšajbna, ili kanal br.2 - zadnje staklo.

Pozdrav Zvečanu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14776
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 11:30 am

Petrucci ::Proveri da li negde ispod vozila ostaje trag tečnosti kad pritisneš za pranje zadnjeg stakla. Često se dešava da dođe do prekida creva, tečnost curi i ne dopire do brizgaljke.

Druga opcija je sam motorić, pumpa na boci tečnosti za pranje u kojoj je jedan klipić zadužen za preusmeravanje tečnosti u kanal br.1 - šoferšajbna, ili kanal br.2 - zadnje staklo.

Pozdrav Zvečanu.
hvala druze...provereno je ne izlazi(to sam odmah uradio vodjen iskustvom na predjasnjim vozilima i to ne na malom broju...)napomenuo sam da sva predvidjena tecnost za pranje zadnjeg ode na prednju i moram je osusiti svojom komandom...smor mi je vise pominjati gospodu iz ČA sa servisa ali hteli su da cackaju po instrument tabli,tj. oko neke elektronske plocice koja se nalazi negde oko akumulatora i filtera nafte sto srecom nisam dao,neko iz mog kraja je takvu sugestiju oko motorcica napomenuo i najpre da vidimo prijateljska iskustva sa ovog foruma (jer se iskreno vidi da ovde nema laznih prijatelja iako se mnogi i ne poznajemo) pa da resavamo problem...ono najlakse je kad je u pitanju neki deo i kad se zna koji je ,jel tako?

Poslednji izmenio SOF dana Pon Avg 21, 2017 3:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Maj 13, 2017 11:37 am

Aha, da, napisao si samo ja nisam obratio pažnju. Ukoliko ti na komandu da tenost ide nazad, a umesto toga ode napred, problem je u pomenutom motoriću koji gura tečnost. Boca ti je verovatno ispod 'korube' desnog točka, ispod krila. Moraš da dođeš do nje, a kad je budeš video biće ti sve jasno. Stoji zakačena na boci, sa jedne strane uvlači tečnost, a onda u zavisnosti od komande šalje napred ili nazad. Mislim da je taj klipić u njoj zaglavio, što se dešava naročito kad se koristi voda, u jednom položaju i sad tečnost ide samo kroz kanal broj 1.

Poslednji izmenio Petrucci dana Sub Maj 13, 2017 11:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Maj 13, 2017 11:39 am

Kod nekih auta ima dva motorcica. Jedan za prednje jedan za zadnnje staklo. Kod drugih kao npr kod mene u fokusu ima 1. Kad strca na zadnje staklo on radi u kontra smeru. Ako imas 1 vrlo je moguce da ne obrce u kontra smeru. Moraces da ga skines i proveris. Ti motorcici nisu preterano skupi. Oslusni da li zuji kad aktiviras strckanje za zadnje staklo.
shix

Broj poruka : 2419
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Maj 13, 2017 11:42 am

Istina. U pravu je drug roker, mogu biti i dva motorića ali nešto mi se uvrtelo da je ovde neko pričao o tome kako je skidao na svojoj C4 i da je bio jedan. A i neka mi je logika da je jedan, jer zašto bi inače brkao pa vodu umesto nazad slao napred. Svejedno, ukoliko je jedan, evo kako to izgleda na Peugeot 106. Princip je isti, sve su ostalo nijanse, što bi rekao Balašević.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 11:51 am

shix ::Kod nekih auta ima dva motorcica. Jedan za prednje jedan za zadnnje staklo. Kod drugih kao npr kod mene u fokusu ima 1. Kad strca na zadnje staklo on radi u kontra smeru. Ako imas 1 vrlo je moguce da ne obrce u kontra smeru. Moraces da ga skines i proveris. Ti motorcici nisu preterano skupi. Oslusni da li zuji kad aktiviras strckanje za zadnje staklo.
zahvaljujem...i ja sam misljenja da se retko upotrebljavaju dva motorcica i ako je tako,verovatno je taj sistem zajedno sa bocom negde u zadnjem delu ali vredi i to pogledati...mada nisam nigde mogao napopipati nesto takvo u zadnjem delu auta,opet ona solucija da ne baca u kontra smeru,vredi najpre obratiti paznju na to...zahvaljujem jos jednom i bacam se na posao,naravno uz podrsku lokalnog elektricara ,bez cackanja oko elektronike...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 11:54 am

Petrucci ::Istina. U pravu je drug roker, mogu biti i dva motorića ali nešto mi se uvrtelo da je ovde neko pričao o tome kako je skidao na svojoj C4 i da je bio jedan. A i neka mi je logika da je jedan, jer zašto bi inače brkao pa vodu umesto nazad slao napred. Svejedno, ukoliko je jedan, evo kako to izgleda na Peugeot 106. Princip je isti, sve su ostalo nijanse, što bi rekao Balašević.
videcemo,sa poznanikom koji je elektricar,naravno nikakvo cackanje oko elektronike...ako dodje do toga,tu ste vi prijatelji za preporuke...pozdrav...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Maj 13, 2017 12:00 pm

Kod mene uXM-u je boca bila napred ali je imala 2 motorcica. Predpostavljam da je na C4 verovatno jedan koji vrti u oba smera. Nije to nista komplikovano. Elektricar ce ti proveriti da li vrti u oba smera i znaces da li je do motorcica. S obzirom da kad mu das komandu da strca na rucici, on aktivira brisace, a strca napred, onda je verovatno da ne vrti na stranu na koju tada treba da vrti.
Aj pa javi sta si uradio.
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 12:33 pm

obavezno,svako iskustvo treba podeliti sa drugarima,pozdrav za ``rokera ... jbg. da je oko gitare ,e tu bih mogao izobjasnjavati od``KOčina rata````
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 13, 2017 12:42 pm

shix ::Kod mene uXM-u je boca bila napred ali je imala 2 motorcica. Predpostavljam da je na C4 verovatno jedan koji vrti u oba smera. Nije to nista komplikovano. Elektricar ce ti proveriti da li vrti u oba smera i znaces da li je do motorcica. S obzirom da kad mu das komandu da strca na rucici, on aktivira brisace, a strca napred, onda je verovatno da ne vrti na stranu na koju tada treba da vrti.
obavezno,svako iskustvo treba podeliti sa drugarima,pozdrav za ``rokera ...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sub Maj 13, 2017 12:45 pm

SOF ::
Petrucci ::Istina. U pravu je drug roker, mogu biti i dva motorića ali nešto mi se uvrtelo da je ovde neko pričao o tome kako je skidao na svojoj C4 i da je bio jedan. A i neka mi je logika da je jedan, jer zašto bi inače brkao pa vodu umesto nazad slao napred. Svejedno, ukoliko je jedan, evo kako to izgleda na Peugeot 106. Princip je isti, sve su ostalo nijanse, što bi rekao Balašević.
videcemo,sa poznanikom koji je elektricar,naravno nikakvo cackanje oko elektronike...ako dodje do toga,tu ste vi prijatelji za preporuke...pozdrav...
Ako imaš xenone onda ima dva motorića.

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Maj 15, 2017 10:26 pm

Жиле ::
SOF ::
Ako imaš xenone onda ima dva motorića.
pozdrav...nema xenone...za sutra je zakazano kod elektricara koji rece da je imao iskustva u vezi toga...pa javljam o cemu je rec...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Čet Maj 25, 2017 11:32 am

pozdrav...bio kod elektricara...sve sto je servis iz ČA trucao da je elektronika u pitanju,nema veze...jednostavno bila zapusena sisica na motorcicu ,otpuseno,i radi ko sat...dakle,nema mesta mamiparama...skola za drugi put...zahvaljujem prijateljima na predlozima i pomoci...

Poslednji izmenio SOF dana Pon Avg 21, 2017 3:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Maj 25, 2017 11:37 am

др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10285
Datum upisa : 17.09.2013
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pet Maj 26, 2017 8:15 pm

shix ::Kod mene uXM-u je boca bila napred ali je imala 2 motorcica. Predpostavljam da je na C4 verovatno jedan koji vrti u oba smera. Nije to nista komplikovano. Elektricar ce ti proveriti da li vrti u oba smera i znaces da li je do motorcica. S obzirom da kad mu das komandu da strca na rucici, on aktivira brisace, a strca napred, onda je verovatno da ne vrti na stranu na koju tada treba da vrti.
pozzzz... resen problem...samo je bila zapusena sisica na motorcicu...a ne sto su naglabali neki tamo u ČA, u nazovi servisu drzeci laptop u rukama da je neka plocica u blizini akumulatora ili eventualno raketa... definitivno za izbegavanje...,jeste malo teze doci do motorcica,treba otkaciti nekoliko plastika,pocev od ``korube`` tocka ,kao i jedan mali plasticni shulcpleh na desnoj strani ispod branika i sve je na izvol`te da se radi...zahvalan elektricaru koji je sa paznjom to odradio,cak nije dozvolio da se ``prospe`` ni kap tecnosti...JOS ima postenog sveta u nasoj dragoj Srbiji...jos jednom veeeeliki pozdrav iz Zvecana

Poslednji izmenio SOF dana Pon Avg 21, 2017 3:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Maj 26, 2017 8:30 pm

Jel on ima 2 sisice pa jedna bila zapusena ?
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Maj 27, 2017 8:04 am

shix ::

Jel on ima 2 sisice pa jedna bila zapusena ?
dobro jutro... da dve sisice...jedna(za zadnji vetrobran)verovatno zbog slabijeg koriscenja ili je neko pre mene trpao vodu sa Ibra ili Po-a (posto je uvezen iz Italije) pa neki ``punoglavac``zaglavio...uglavnom malo tankih iglica, jedno blago naprskavanje start sprejom,nezno kuckanje po sisicama tokom upotrebe pluca i to izduvavanjem sa obe strane i eto...nema mesta i posla za elektronicara...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Sub Maj 27, 2017 9:20 am

Tako sam i mislio. I posto je ta bila zapusena, on je strckao napred davanjem komande za nazad.
Bitmo da je reseno. Meni se matori uvek smejao, jer na svakom autu kog sam probao pre kupovine, proveravam i strcalice. Sta cu kad volim da strcka..
shix

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Maj 28, 2017 12:52 pm

shix ::Tako sam i mislio. I posto je ta bila zapusena, on je strckao napred davanjem komande za nazad.
Bitmo da je reseno. Meni se matori uvek smejao, jer na svakom autu kog sam probao pre kupovine, proveravam i strcalice. Sta cu kad volim da strcka..
he he he...veruj...nisam ni zagledao te ``sitnice``vise se bazirao na sam izgled i rad motora...a to...sve se resava...problem je kad naletis na drpatore od tzv. majstora,kao sto sam i ja imao srece...a svi,pocev od samog prodavca na placu pa do vise od pola ljudi u KV i okruzenju ishvalili taj servis u ČA...a bilo je prilike odraditi to i na drugu stranu...nego tek kasnije se pridruzih vama a dolazio istim tim autom do BG odmah nakon registracije...al,rekoh,ajde blize je ovamo,pa...samo koliko sam zivaca istrosio dok sve to sveo na normalu...al` skola za drugi put...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh