Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 206 1.4 HDi buka u kabini

Ići dole

Peugeot 206 1.4 HDi buka u kabini

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 7:05 pm

Pozdrav.

Evo nakon predstavljanja svog utomobila da krenem sa problemima . Nedavno sam menjao remenicu radilice, i donji nosač motora. Nakon tog servisa, primetio sam da mi je motor malo bučniji, ali ništa strašno. Ali problem je kad se uđe u kabinu - osećaj je kao da se uđe u pogon neke fabrike, dok auto radi u mestu. Čuje se huk, i osećaju se sitne vibracije na menjaču i volanu. Kad se da gas, buka se utiša, ali je i dalje prisutna. U vožnji je takođe prisutna, primećuje se na otvorenom putu naročito, gde nema gradske buke. Takođe sam primetio da je izraženija kad se sedne pozadi. Majstor koji je servisirao auto je detaljno pregledao motor, kaže nije to do motora. Odem kod drugog, isto ne ume da mi kaže, kaže motor je ok. Treći mi pominje loše gorivo, dizne, i još par stvari koje nisam ni razumeo šta znače scratch . Ukoliko je još neko imao ovaj problem, i uspeo da ga reši, ili neko ima ideju o čemu se radi, značila bi mi pomoć. Hvala unapred!
djolegaf

Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.05.2017
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 206 1.4 HDi 2003.god.

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 206 1.4 HDi buka u kabini

Počalji od Ryan taj Pon Maj 15, 2017 7:46 pm

Vrlo je simptomaticno da uvek krecu ovakvi problemi posle odradjenih servisa. To mi uveliko govori da neke stvari nisu odradjene kako treba. Meni ova vibracija ukazuje na nosac motora koji je pokazao svoju slabost tek nakon zamene donjeg nosaca motora. Takodje pregledaj sve plastike pod haubom da li su vracene na svoje mesto i da li sve dihtuje kako treba...
Ryan

Broj poruka : 9217
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 48
Vozilo: : Peugeot 306 1.6 SexWagon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 7:54 pm

Ubrzo nakon donjeg nosača, promenio sam i gornji, sa suvozačeve strane. Tj. majstor nije promenio ceo nosač, kaže da je dobar, već samo jednu od one dve bočne gume koja je dotrajala. Nakon toga, ništa se nije promenilo što se buke tiče, jedino što je vidno je da se motor umirio, manje se trese, i pri vožnji nema neprijatnog seckanja kada se pusti da motor koči. Takođe, donji nosač koji je stavio je metalni, stari je bio od plastike, i kad ga je nameštao, pošto sam bio prisutan, čuo sam kako ga udara čekićem, jer nije hteo lako da uđe. Nisam postavljao pitanja, jer on je majstor, a ja nemam iskustva sa tim stvarima. Za vikend sam kod prijatelja silazio u kanal, baš iz razloga da vidim da nešto nije ostalo nepritegnuto, i vidim da je nosač motora, onaj valjak, dosta oštećen sa strane, od udaraca čekićem, i ostalo je još oko 5mm da upadne do kraja.

Poslednji izmenio djolegaf dana Pon Maj 15, 2017 8:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Maj 15, 2017 7:58 pm

Auto na kanal. Pogledas odakle dolazi buka, da li je auspuh ili nesto drugo. Cuje se da li je napred ili pozadi. Ako je iz motora polako gledaj iz kog dela motora dolazi..ides sistem eliminacije.. Ako navracas za Beograd javi se da pregledamo kod mene u servisu...naravno besplatno.
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 8:10 pm

Hvala Vam na pozivu, ali obzirom da sam iz Niša, a radim u Vladičinom Hanu, teško da će uskoro put da me nanese ka severu☺. Što se kanala tiče, pomenuh da sam već silazio, ali nikako ne mogu da.ocenim odakle buka dolazi. Recimo, primetio sam da sam donji nosač vibrira, a onaj deo za koji je nosač ušrafljen na šasiju, i sama šasija, su mirni.
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Maj 15, 2017 8:40 pm

Tesko je ovako odgonetnuti sta je u pitanju, upitan je i kvalitet zamenjenih nosaca jer svi znamo kakvi su nam delovi i odakle poticu. Moras auto oterati kod nekog pismenog majstora koji nece reci nije ovo ili nije ono, nego OVO JE!!!
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 15, 2017 10:44 pm

Ryan je u pravu. Ti ne da imas problem sa autom nego i sa majstorom jer je najobicniji prevarant. Nemam obicaj da pljujem po majstorima ali u njegovom radu nema ni M od majstorsta.

Prvo - gornji nosac se sastoji iz dva dela, kod tebe je radjen ovaj obelezen zelenim krugom i tu je trebalo da izmenja SVE gumene elemente...to se tako radi.

Drugo - donji nosac se sastoji iz 3 dela, kod tebe je radjen ovaj obelezen strelicom. Tu se nalazi selen, nije plasticni nego metalni ali problem je u tome sto je tvoj mastor hteo da zaobidje naginjanje auta ili ispustanje ulja iz menjaca, vadjenje desne poluosovine, skidanje nosaca, izbijanje selena na presi, centriranje i nabijanje novog selena na presi, ponovnu montazu, sipanje ulja...nego je 'mozak' to hteo na licu mesta da izbija i nabija...zato je udarao cekicem kao mamlaz. Gde se to tako radi. Jos na sve to nije ni ceo selen nabio...ko zna kako ga je centrirao. I sad posto nije postavljen do kraja sila se ne prenosi podjednako...metalni obod verovatno pipa viljusku gde prolazi sraf (cime nov selen skoro pa da nema antivibracionu funkciju), sve je to nategnuto u pogresnom pravcu, prenosi se na manji selen i drzac koji se srafi na sasiju i normalno da to trese i vibrira na sve strane. Jednostavno katastrofa.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Ninno

Broj poruka : 1155
Datum upisa : 27.07.2016
Vozilo: : Peugeot 307 restyle 1.6HDI (90KS), Peugeot 206 1.1 (60KS)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ryan taj Pon Maj 15, 2017 10:46 pm

A da svrati on kod tebe, komsije ste?
Ryan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pon Maj 15, 2017 10:47 pm

Djole, u onoj temi si predstavio sebe. Za auto kad stignes otvoris temu i tu pricamo onjemu.
Kad je buka u kabini obicno bude nosac sto kazes sa suvozaceve strane. A s obzirom da je on tu nesto menjao samo gume i s obzirom da je donji opaljivao cekicem, moraces kod pismenog majstora i msm da ces morati da zamenis taj nosac kod suvozaceve strane ceo. Donji ne pravi tu vrstu buke u kabini. I ako menjas stavi nesto kasvetnije tipa Febi ili bolje. Nemoj one turske topran ili vec slicne..
A dobar majstor ce lako provaliti da li nosac valja ili ne.
edit : Eto pisali u isto vreme Nino i ja. Ali u sustini to je to.
shix

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 43
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 15, 2017 10:50 pm

Mogo bi da ga ubacim u nocni termin posto su mi svi normalni termini zakazani do 10. juna...tako nekako. Vec su u najavi godisnji odmori pa su guzve pojacane. Videcu sa njim na PP.

Edit. Slazem se sa Shixom apsolutno.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 11:01 pm

Otprilike je tako bilo :) . Iz zelenog kruga promenio je samo gumu pod brojem 6. Što se tiče donjeg nosača, i sam je rekao da je zaobišao veliki posao prilikom montaže. Stari nosač koji je izvadio JESTE imao plastični (gumeni?) obod, video sam kad ga je skinuo. Međutim, ovaj novi koji je stavio ne dodiruje viljušku. Naime, kada sam za vikend sišao u kanal da vidim šta se to dešava ispod, osećale su se vibracije na nosaču (br.9 na slici), ali ne i na viljušci (br.10).
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 11:07 pm

Što se tiče odlaska kod Ninno-a, hvala na ponudi, ali moraću prvo da obavim razgovor sa svojim majstorom, jer sam mu ja sve ovo što je radio uredno platio.
shix, buka se javila pri prvom odlasku, kad je ''menjao'' donji nosač. Kasnije je promenio gumu na gornjem, buka je tad već bila prisutna.
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Pon Maj 15, 2017 11:19 pm

E ne da ga je zaobiso alal mu... pa sve na tvoju stetu. Bar je odradio da selen ne pipa viljusku jer bi to tek sou program bio.

Vibracije koje si vido su zbog toga sto selen nije u svom pravom mestu i ne amortizuje ravnomerno vibracije. Jos je sve to nategnuto viljuskom. Jednim delom se prenosi od gornjeg dela a kad zaljulja motor na napred/nazad ovaj sou ga doceka dole.

Evo kako treba da bude postavljen selen na 206 (slika je sa neta).

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sto se reklamacije tice resi ti to sa svojim majstorom kao sto planiras, a i meni je preko glave da ispravljam tudje majstorske brljotine.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pon Maj 15, 2017 11:46 pm

Pretpostavljam, nema tu mnogo filozofije, ne treba da budem majstor da vidim da nije na svom mestu. Hvala za sliku.
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninno taj Uto Maj 16, 2017 12:51 am

Trebalo je to tada da vidis kad je klepao po nosacu... Nema na cemu, uvek kad mogu da pomognem, tu sam.
Ninno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Uto Maj 16, 2017 7:45 am

Pa računao sam majstor, da mu se ne mešam u posao...
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djolegaf taj Pet Jun 09, 2017 4:59 pm

Evo mene opet. Elem, otišao sam kod majstora, rekao mu problem, on me je ubeđivao da nije do nosača, ni gornjeg, ni donjeg. Dogovorili smo se da mi promeni opet donji nosač, da odradi posao kako treba. Nakon promene, pokazao mi je šta je uradio, sve je izgledalo korektno, sem činjenice da se ama BAŠ NIŠTA nije promenilo što se tiče vibracija u kabini. I na licu mesta mi je pokazao da sam nosač ne prenosi nikakve vibracije na šasiju, tj. nema nikakvih vibrcija na viljuški nosača. Pa je onda zamenio gornji nosač, stavio je potpuno nov, kompletan, i OPET NIŠTA. Sve isto kao i sa starim nosačem. I sad sam opet na početku! Šta može da bude problem? Nosači očigledno nisu. Majstor jeste loše postavio donji nosač, ali je i bio u pravu da on ne utiče na vibracije. A nema ideju šta može da bude, a ja nemam vremena da mu ostavim auto na par dana dok on traži problem.
djolegaf

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: