Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C5 problem sa zaključavanjem

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

C5 problem sa zaključavanjem

Počalji od Dr. Evil taj Pet Jun 02, 2017 7:07 pm

Danas sam primetio da mi se zadnja leva vrata ne zaključavaju, i kad se otvore otključavaju sva ostala. Pokušao sam da zaključam i na daljinac i na ključ, isto je.
Da li neko ima ideju šta bi to moglo da bude i kako bih mogao da rešim problem? Hvala
Dr. Evil

Broj poruka : 23
Datum upisa : 11.05.2017
Godina : 32
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Re: C5 problem sa zaključavanjem

Počalji od Жиле taj Pet Jun 02, 2017 8:33 pm

Ne znam koliko bi pomoglo da skineš kleme sa akumulatora.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Jun 02, 2017 8:45 pm

Pre ce biti da glavi u tim vratima. A posto su povezane sve ona zezne i ostale. Tako je kod mene na Foksiju. Tacno cujem kad ta zajebe stvari.
shix

Broj poruka : 2288
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr. Evil taj Pet Jun 02, 2017 9:56 pm

Жиле ::Ne znam koliko bi pomoglo da skineš kleme sa akumulatora.

I ja sam razmišljao o tome, i verovatno ću probati sutra.

Nije mi jasno, sve se zaključa sem njih, kad ih otvorim otključaju se i ostale brave, što znači da veza izeđu brava radi.
Dr. Evil

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Sub Jun 03, 2017 10:58 pm

Dr. Evil ::
Жиле ::Ne znam koliko bi pomoglo da skineš kleme sa akumulatora.

I ja sam razmišljao o tome, i verovatno ću probati sutra.

Nije mi jasno, sve se zaključa sem njih, kad ih otvorim otključaju se i ostale brave, što znači da veza izeđu brava radi.
pozdrav...pre mog C4 vozao sam sve i svasta...desavalo mi se to sto se desava i tebi prijatelju...i to nekoliko puta...pazi...mozda sam laik ali,probaj da ``podmazes``jezicke od te bravice...prvo,nikako i nikako raznoraznim mastima i uljima...jedino sto je tu kompatibilno je ulje za servo uredjaje iz mnogo ali mnogo razloga,svi mi ``skrivamo`` po malo ulja po negde  u coskovima i siguran sam da ga negde ``grcis`` pa ..jedan spric,igla na njemu i ne samo jezicak od te vec sve bravice podmazi...a posle ako nema uspeha kreces dalje...tacno je da bravica reaguje kad se bilo sta uradi sa ostalim vratima....sledeci korak je neki od releja(VAZNO je napomenuti da sam taj problem imao sa FIAT-om i kad promenio relej,sve u normalu...sto ne mora da znaci da je i ovde isti slucaj)...ali to je moj predlog-kroz njegovu knjigu,ako je imas,pa tek onda u jurnjavu po otpadima za tu zadnju bravu uz konsultaciju sa nekim elektricarem koji ima iskustva sa time....ne saradjuju bravice...
SOF

Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Ned Jun 04, 2017 12:39 am

I ja sam imao isti problem na 405, zadnja leva ne reaguju na komandu. Problem sam rešio podmazivanjem motorčeta CB. trajalo 3 meseca pa opet po starom, onda sam digao ruke
mladenmi16

Broj poruka : 5674
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr. Evil taj Ned Jun 04, 2017 11:03 am

SOF ::
pozdrav...pre mog C4 vozao sam sve i svasta...desavalo mi se to sto se desava i tebi prijatelju...i to nekoliko puta...pazi...mozda sam laik ali,probaj da ``podmazes``jezicke od te bravice...prvo,nikako i nikako raznoraznim mastima i uljima...jedino sto je tu kompatibilno je ulje za servo uredjaje iz mnogo ali mnogo razloga,svi mi ``skrivamo`` po malo ulja po negde  u coskovima i siguran sam da ga negde ``grcis`` pa ..jedan spric,igla na njemu i ne samo jezicak od te vec sve bravice podmazi...a posle ako nema uspeha kreces dalje...tacno je da bravica reaguje kad se bilo sta uradi sa ostalim vratima....sledeci korak je neki od releja(VAZNO je napomenuti da sam taj problem imao sa FIAT-om i kad promenio relej,sve u normalu...sto ne mora da znaci da je i ovde isti slucaj)...ali to je moj predlog-kroz njegovu knjigu,ako je imas,pa tek onda u jurnjavu po otpadima za tu zadnju bravu uz konsultaciju sa nekim elektricarem koji ima iskustva sa time....ne saradjuju bravice...
Hvala ti, probacu pa javljam sta sam uradio

mladenmi16 ::I ja sam imao isti problem na 405, zadnja leva ne reaguju na komandu. Problem sam rešio podmazivanjem motorčeta CB. trajalo 3 meseca pa opet po starom, onda sam digao ruke

Digao bih ja ruke odmah , ali nema drugog načina da zaključam vrata na c5 nemaju oni pipci da ih ručno zaključaš, ili ih ja nisam našao
Dr. Evil

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Ned Jun 04, 2017 11:41 am

Dr. Evil ::
SOF ::
Hvala ti, probacu pa javljam sta sam uradio

mladenmi16 ::I ja sam imao isti problem na 405, zadnja leva ne reaguju na komandu. Problem sam rešio podmazivanjem motorčeta CB. trajalo 3 meseca pa opet po starom, onda sam digao ruke  

Digao bih ja ruke odmah , ali nema drugog načina da zaključam vrata na c5 nemaju oni pipci da ih ručno zaključaš, ili ih ja nisam našao
nema ``pipaka`` a svakako treba zakljucavati auto...niko ne garantuje da neki smrdljivko nece pokusati da napravi neku budalastinu oko otkljucanog auta(barem je kod mene ovamo takva situacija)a sto se tice same bravice ,pa cak i motorcica,pozeljno je podmazati,pa kao sto napomenuh u napad  po drugu ako ne pomogne servo ulje...resava se to...samo malkice strpljenja...
SOF

Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.04.2017
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr. Evil taj Čet Jun 15, 2017 10:37 am

Evo da javim šta sam uradio sa bravom. Podmazivanje jezičaka brave sa servo uljem nije pomoglo. Skinuo sam bravu i motorčić i utvrdio da je nemoguće prići motoru kako bih njega podmazao, pošto je zavarena plastika, nije moguće skinuti je kako bih prišao direktno motoru. Kada se udara šrafcigerom po kućištu motora motor radi, to je jedino što sam uspeo da utvrdim. Da li je motor oslabio pa mu treba podsticaj ili negde gubi kontakt ne mogu da utvrdim. Probušio sam rupu u plastičnom kućištu i tu sam sipao servo ulje u nadi da će stići do motorčića. Ako se ne razradi u međevremenu moram da zamenim bravu, koja na otpadima košta 20 evra. Problem zaključavanja trenutno sam rešio tako što sam otkačio spoljnu kvaku, tako da se vrata sad samo iznutra otvaraju, ali je auto barem zaključan Very Happy Hvala svima na savetima, nadam se da će još nekome koristiti.
Dr. Evil

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Jun 15, 2017 11:17 am

Dobro si se dosetio toga sa otkačinjanjem spoljne kvake

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14626
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dr. Evil taj Pet Jun 16, 2017 10:51 am

To mi je jedino preostalo dok ne kupim drugu bravu, barem ne razmišljam kad se negde parkiram da li će neko da se uhvati baš za ta vrata Very Happy
Dr. Evil

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: