Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Citroen C3 - pomoć

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Re: Citroen C3 - pomoć

Počalji od nbbulevar taj Uto Jun 05, 2018 9:06 am

ima ovde kod nas u ns na bulevaru evrope stavili su probne bele linije koje suste kada gazis po njima opominju vozace da ne zaspu ili da drze pravac, mozda si i ti naisla na neke takve i cuje se sustanje bas kao sto si opisala.
p.s ako imas tecnosti, nije klima, nema dole fleka, sve je ok.

nbbulevar

Broj poruka : 64
Datum upisa : 12.04.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 05, 2018 9:11 am

Običan je lokalni put Paraćin - Ćuprija. I srednja linija pa se obrisala.
gaga-pn

Broj poruka : 44
Datum upisa : 13.06.2017
Godina : 43
Vozilo: : citroen C3 1.1 exclusive 2004. benzinac

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nbbulevar taj Uto Jun 05, 2018 9:13 am

onda je sve ok, prati temparaturu i vidi da nema fleka dole.
nbbulevar

Broj poruka : 64
Datum upisa : 12.04.2018
Godina : 41
Vozilo: : citroen xsara 2.0 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 05, 2018 4:39 pm

E pa meni je auto prezubio. Sva sreca pa nisam krenula kuci s posla od Cuprije do Paracina, bio bi onda tek lom. Posle 500m od posla kada sam posla kuci, poce auto da seca, upalila mu se lampica pumpa za gorivo i trt trt trt. Sva sreca pa je odmah tu bila mehanicarska radnja i tako ja ostavim kola da ga lepo stave na komp i pregledaju o cemu se radi. Kada ga upalili a on kao traktorce IMT iz 80-te godine, momci pogledase i komentar - au prezubio motor, treba da mu se ravnja glava, zameni semering, dihtung. Stavice ga na komp i onda ce da mi jave sta je. A posto je guzva, sutra cu da imam informacije sta je kolima. I da opet pojavljuje ulje na gornjem delu motora kao prosle godine, kada sam slikala i kada je bilo razmatranje sta mu je. Eh opwt trosak neplanirani, ali samo da znam sta je u pitanju
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Jun 05, 2018 6:09 pm

Ja bih trazio misljenje i nekog drugog majstora , makar morao slep da platim!
PUG207

Broj poruka : 719
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 44
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi
Raspolozenje : osecam se vrlo eventualno

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 05, 2018 6:24 pm

Mislim da se glava ne može iskriviti tek tako. Stala je , proverila  tečnost i sve je bilo ok. .
A možda može da se iskrivi glava za tako "kratko vreme"?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11440
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 52
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Jun 05, 2018 6:35 pm

Ta lampica sto se upalila sto si rekla da je od goriva, da nije mozda od ulja???
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 05, 2018 8:06 pm

Ako je prezubio, nek ga uzube lepo i nek upale, ne skidaj glavu ni slucajno da te deru dzabe
mishja

Broj poruka : 3915
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 40
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Jun 05, 2018 8:31 pm

gaga-pn :: Sva sreca pa je odmah tu bila mehanicarska radnja i tako ja ostavim kola da ga lepo stave na komp i pregledaju o cemu se radi. Kada ga upalili a on kao traktorce IMT iz 80-te godine, momci pogledase i komentar - au prezubio motor, treba da mu se ravnja glava, zameni semering, dihtung.

Ne znam šta su gledali i da li je stvarno prezubio motor, ali nema govora da mora da se diže glava ako motor pali i radi. Kako su došli do zaključka da je prezupčio??? I kakve veze ima glava sa tim. Neka ga uzupče i neka ga upale. Ako i dalje trokira onda možda treba da se diže glava. Kažem možda jer može da trokira i zbog drugih stvari. Ali te druge stvari ne koštaju kao sve to što su nabrojali... Pre dizanja mogu da provere propusnost cilindara i da vide da li ventili puštaju.
Ako nemaju osciloskop, mogu da provere da li je prezupčio samo ako stave motor u položaj za zupčenje! Ništa tu nijedna dijagnostika ne može.

Predpostavljam da su mislili na semering bregaste. Jel curi pa je zbog toga prezupčio?
NAPIŠI MOLIM TE ŠTA SU TI TAČNO REKLI???
kurjak

Broj poruka : 474
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Pon Jun 11, 2018 6:15 pm

Odrađena je polu generalka, a u prilogu imate specifikaciju sta je rađeno a i cene [You must be registered and logged in to see this link.]
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pon Jun 11, 2018 6:48 pm

Govnari su te odrali
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Jun 11, 2018 7:46 pm

Zasto dva puta rad naplacuje ?
Ja sam platio original NGK svecice 2000din, kakve su te za 4400 u pm...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1688
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Pon Jun 11, 2018 8:29 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Stari dihtung glave
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jun 11, 2018 10:30 pm

Niste se udostojili da mi odgovorite. Baš vam tenkju!

Kada sve ispočetka pročitam mogu samo reći, loša procena servisa. Mogli su i celu generalnu da urade i trap da izmenjaju, kada mušterija ne pravi pitanje i dobrovoljno plaća.
Naj jače su mi mušterije koje plate pola auta za ništa, još odu zadovoljni, a majstori se posle smeju.
Pozdrav svim takvim servisim i nadam se da ću se i ja jednog dana opametiti.
Nije mi problem da radim pošteno, nego da radim sa ljudim koji to necene...
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Pon Jun 11, 2018 10:54 pm

Izvinite stvarno što nisam odgovorila, jer iskreno nisam ulazila na forum. U celoj ovoj frci i jurnjavi tj. peh oko kola, iskreno jurila i oko cerkine male mature. Što bi se reklo kuku lele, kuku mene šta me je ave snašlo, em kola em matura. A i sami znate aha vidi žensko,.ne razume se, ostala bez kola pred radnjom pa daj ovo daj ono. A iskreno pre 2000km menjala.sam.vodenu pumpu i zupčasti kaiš i pričala kako auto slinavi, i lokalni majstor u fazonu nije to ništa. Pa pre 2 nedelje zamenim ulje i kažem da slinavi, da ostavlja fleku, isto lokalni majstor e nkje to ništa, pritegao je nešto oko motora, zamenio ulje i u fazonu sedi i vozi i uživaj. Sreća u nesreći što nisam otišla na neki dalji put. Pa eto i ovi u servisu su mi napisali da menjam pločice i diskove. Iskreno ako je auto bio već kod njih mogli su da pitaju i to da urade, ovako opet moram da jurim i pitam. A isto, na prolece sam terala.kola do majstora upravo zbog nekog škripanja koke se čuje kada kočim, da bi mi lokalni majstor rekao e nije to ništa, navlaže se pločice pa zbog toga, čim se osuše nije strašno. Izvinite još jednom, ali stvarno nisam.otvarala forum i iskreno ne znam ni koliko bi me koštala zamena pločica i diskova i to bar da znam na čemu sam, tj. kkvirno kolika je cena a ne da me šišaju i deru kao ovcu. Nažalost.
I da ostavljao je fleke ispod prednjeg dela, tj. ispod motora. Prvo je curio antifriz, kada sam ostavila posudj da vidim šta curi, i tada je menjana pumpa. A posle je ostavljao trag masne uljne guste crne fleke. Ima baš na slici od pre, gde su strelice i od gore i od dole. I da, kada je bila gotova popravka i sipaju mu antifriz, on tada pomeša antifriz i ulje i ispostavi se da je neki čep korodirao i da je upravo na njemu iscurio antifriz. Opet, sreća u nesreći, pa je iscurilo kod njih u servisu i videli su, a ne kod mene i onda bi opet bilo au date silne pare a auto opet slinavi i curì. Propas
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Jun 12, 2018 12:43 am

Posteno mislim da su vas odrali.
Te slike dihtinga nisu dokaz nicega, ko god da skida dihtung moze da ga pocepa na takav nacin i ako je radjeno sve oko glave gde je stavka ravnanja glave motora???
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Uto Jun 12, 2018 7:35 am

Za 450€ su trebali da odrade karike i radilicu i onda je mirna 100hkm, lopovi, ima tema o servisima za pohvale i izbegavanje pa nam ih preporuci
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Uto Jun 12, 2018 10:49 am

Videh tek sad obrada glave 1800 din.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 12, 2018 11:31 am

Ja bih te drkadžije obesio ! Setim se ovih ovde monstruma.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Uto Jun 12, 2018 5:35 pm

mishja ::ima tema o servisima za pohvale i izbegavanje pa nam ih preporuci

I dalje ne znamo šta se stvarno desilo i kako su pregledali auto. Možda je stvarno sve to trebalo da se radi. Napisala je samo da su majstori pregledom utvrdili da treba da se diže glava. Ne piše šta su gledali, kako i čime. Tako da mislim da ako ih napljuje sada, da je to ravno inkviziciji. Ne branim ih daleko bilo, ali ne znamo da li je to trebalo da se radi, ili ne. I ja mislim da su je odrali jer ne vidim vezu. Postavljač teme nije napisala da li je bilo nekih problema do tada niti kako je i šta utvrdjeno, a svi smo odmah skočili na servis jer su velika većina prevaranti...
Moje negodovanje je bilo njoj upućeno jer sam joj napisao da uzupče ponovo kaiš, okrenu dva kruga i da upale auto. moždabi samo prošla sa zamenom kaiša (to bi bilo 50 puta jeftinije nego ovako, to me je iznerviralo). Ali posle pominje razna curenja i šta sve, tako da mislim da je ne pravedno što napadosmo servis.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 12, 2018 7:48 pm

E pa bilo je curenja. Kada se vratite na početak početka mog problema ovde baš u ovoj temi i na forumu, pisala sam da mi auto slinavi tj. pokazao se kao antifriz roze boje u posudi beloj od stiropora. Čak je bilo i ulja na motoru i to gore, gledajući kada se podigne hauba. Tada su mi na 2 različita mesta, majstori twrali da rade ravnjanje glave motora i da sigurno na nekom semeringu pušta. Po preporuci strica, odemo kod majstora, oko 1.11.2017. zameni mi zupčasti kaiš i vodenu pumpu. Ok, auto je radio ali opet je počeo da slinavi tj. kada ga upalim crna flela gusta, kao krv kada koaguliše. Ok, opet kod istog majstora zameni mi ulje i peitegne nešto oko motora da ne slonavi. I eto posle 5 dana meni auto prezubi. Majstori su mi rekli da kako je motor, da je bilo ulja i u gornjem.delu ali i u donjem. I kada su na kraju aipali antifriz on pomeša antifriz i ulje i iscuri na nekomalom čepu koji je koeodirao i što kažu ko zna kada je menjan antifriz. Ja 2 godine imam kola i iskreno nisam menjala antifriz. 2 puta sam mu menjala ulje i 2 puta mu je rađena dijagnostika na kompu, i svi su mi pričali da je sve ok. Čak i kada mu je 1.11.2017. menjana pumpa i kaiš, rađena mu je kompresija i rekli mi da je sve ok. Jbm ga, da me odrali jesu, da sam 2 puta menjala vodenu pumpu i kaiš i to, dupli trošak. Jbg bi šta bi. Sada me zanima pošto su mi napisali da moram da menjam i pločice i diskove, recite mi to koliko košta, da me bar tu ne prođem ko bos po trnju.
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Uto Jun 12, 2018 8:31 pm

Evo ti neke cene za orjentaciju:

Prednje plocice Textar 2700
Zadnje plocice Ferodo 2100
Prednji diskovi Ferodo 4200
Zadnji diskovi Ferodo 3200

Ovo sam gledao sad na delovionline.rs, imas kod njih jos i popust 10% kao clan ovog foruma...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1688
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Jun 12, 2018 8:34 pm

Ja bih ti krivio majstora koji je prvi put menja zupčasti i pumpu.
Pitanje je da li je uopšte zamenio zupčasti i pumpu.
Nema odgovora od majstora zašto je motor prezupčio.
Prvi majstor možda nije španer zamenio ili ga propisno dotegao.
Slikaj diskove i pločice da vidimo , možda se ne moraju da menjaju.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 12, 2018 9:07 pm

Nemam kanal, tako da neverujem da nešto.iz ovih fotografija možete nešto da vidite[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this link.]
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 12, 2018 9:14 pm

E a evo kako izgleda sada ispod motora. Slikano je odozdo[You must be registered and logged in to see this link.]
gaga-pn

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gaga-pn taj Uto Jun 12, 2018 9:18 pm

Evo još[You must be registered and logged in to see this link.]