Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Klima servis

Ići dole

Klima servis

Počalji od Milos Nikolic taj Ned Jul 23, 2017 10:11 pm

Pozdrav ekipa. Imam problem sa klimom, nece da se upali kompresor. Ne izbacuje nikakve greske, sve deluje kao da je uredu. Jednostavno ne cuje se onaj klik kad upali kompresor i samim tim ne pali ventilator. Ne znam sta je. Jel ima neko pouzdanog majstora za klimu da preporuci, da nije prevarant posto mislim da je mozda samo neka zica ili slicno. Kad upalim klimu sve deluje da je ok samo ne pali kompresor pa samim tim ni ventilator.
Milos Nikolic

Broj poruka : 53
Datum upisa : 25.02.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen c5 2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Klima servis

Počalji od Petrucci taj Ned Jul 23, 2017 10:31 pm

Možda je prazna.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djukabg taj Ned Jul 23, 2017 11:19 pm

1. [You must be registered and logged in to see this link.]
Dusan sa Altine, Dr. Klima - Dijega Rivere 1, 063/545-182
Cale moj je kod njega radio klimu, covek je majstor svog zanata. On odrzava klime i gotovo celom reno forumu Srbija i mnogim drugima. Cesto je u guzvi i mora da se zakazuje, ali nije ni mnogo skup.

2. [You must be registered and logged in to see this link.]
Servis klima Sale - Trgovacka 85, 011/239-2815
Meni su oni radili menjanje hladnjaka klime, zamena ulja u kompresoru, freona, boje... samo zato sto Dusan tada nije mogao preko racuna da naplati, pa sam po preporuci servisa gde odrzavam suto isao do njih. Niisu bas jeftini ali znaju posao.

Kad nece da klikne verovatno je prazna klima i kompresor ima zastitu da nece da se upali kada je ispod nekog nivoa freona. Ako je izgubio freon treba obavezno proveriti da ne curi negde na hladnjaku klime (mana kod vecine francuza) ili na crevima itd.
Djukabg

Broj poruka : 23
Datum upisa : 20.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 308 1.6 e-hdi 112ks 2012
Raspolozenje : Odlicno :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Pon Jul 24, 2017 10:15 pm

Ipak je problem bio kompresor klime. Bio sam u Klima Servisu Sale. 140e je kostao remont sa 12m garancije.
Decko je izmerio freon i bio je pun, kaze 'kao da je juce punjen' ali je otisla elektronika na kompresoru.
Milos Nikolic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Jul 24, 2017 10:19 pm

E jbga. Kad pre.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos Nikolic taj Pon Jul 24, 2017 10:22 pm

Ne pitaj, krenem za Minhen u cetvrtak i shvatim u Madjarskoj na granici kad je upeklo sunce da mi klima ne radi...16h na tamo sam putavao sa stajanjem i 11h nazad po najgorem suncu bez klime...Morao sam da resim to munjevito, nisam imao kud.
Milos Nikolic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djukabg taj Pon Jul 24, 2017 11:36 pm

Meni je zamena hladnjaka klime, punjenje boje i freona, zamena ulja u kompresoru, dezinfekcija kod Saleta kostala 17000 din. + PDV, posto je placeno preko racuna, tako da onda ta cena i nije tako drasticna. Pitanje samo sta je remontovano na kompresoru za te novce i sta je tacno crklo, posto ne znam kako elektroniku da remontuju, sem da je zameme, pod pretpostavkom da je ostatak (mehanicki deo ukljucujuci i remenicu) bio ispravan.

Drugaru se na Passatu B 5.5. razleteo kompresor klime, rotor, parcici uleteli u instalaciju, puklo i kuciste kompresora prava havarija. Kompletan remont, sa zamenom kucista, rotora, sa ciscenjem cele instalacije, punjenjem itd. i garancijom od god dana Dule je naplatio 220e za kes prosle godine cisto info..
Djukabg

Broj poruka : 23
Datum upisa : 20.07.2017
Godina : 31
Vozilo: : Peugeot 308 1.6 e-hdi 112ks 2012
Raspolozenje : Odlicno :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh