Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

gasi se

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

gasi se

Počalji od pantheon taj Pet Jul 28, 2017 11:51 am

U pitanju je citroen xsara picasso 1.8 16v 2001g, gasi se na leru, ali ne uvjek, recimo kada je auto zagrijan na radnu temp, i kada ga ugasim, auto astoji i kada ga upalim pocne da zeza, i recimo stanem na semaforu a on se ugasi, desavalo se da nece da upali nikako. Auto spajan na dijagnozu i nis ne mogu naci vec pola godine. Promijenjeno dosta stvari, svjecice, senzor temperature, regulator gasa, lambda sonda, bobina i jos mnogo stvari. Interesuje me dali je neko imao slican problem, i dali ovaj auto ima egr, i air injection pump (pumpu sekundarnog zraka) i gdje se nalazi. Auto je od mog strica, i cojek je osijedio i ocelavio radi ove gluposti i posjeta servisima, pa ako mozete pomozite.
pantheon

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.05.2017
Godina : 33
Vozilo: : citroen c4 vtr

Nazad na vrh Ići dole

Re: gasi se

Počalji od Жиле taj Pet Jul 28, 2017 12:53 pm

Da li je zamenio crevo za gorivo? Da li je skdao dizne da vidi gumice u kakvom su stanju, a ne bi bilo loše i dizne da proveri. Ovo što je menjano ,to je radio neki kreten kao što i meni radi već 10 dana auto.
Evo ti EGR[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo ti i senzor radilice , skini ga i očisti. Možda pomogne. [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11007
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pantheon taj Pet Jul 28, 2017 2:44 pm

dizne su ok, provjerene, a ima plin tako da sumnjam da je do goriva jer isto radi i na plinu i na gorivo, provjerit cu danas egr pa javim. sumnjam i na map senzor kojeg cu danas da ocistim, ako budem mogao.
pantheon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Jul 28, 2017 9:00 pm

prvo resi EGR
mishja

Broj poruka : 3681
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pantheon taj Čet Avg 31, 2017 12:28 pm

egr stavljen nov, opet isto...
pantheon

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 31, 2017 12:43 pm

Ja sam imao isti motor i godista ali 406 ima pumpu sekundarnog zraka a vidi se i na slici koju ti je Zile postavio.Ali ne vidim kakomoze da bude do nje.
Da li si proveravao step motor za ler gas
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Avg 31, 2017 1:06 pm

izmenjali ste sve sto se moze izmenjati, da ne vuce negde fals vazduh?
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 31, 2017 1:43 pm

kada je meni pukla usisna grana onda povecava broj obrtaja i radi pod vecim gasom ne verujem da je do toga,nek proveri MAP senzor
fap 1

Broj poruka : 756
Datum upisa : 01.08.2017
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Avg 31, 2017 1:54 pm

pantheon ::dizne su ok, provjerene, a ima plin tako da sumnjam da je do goriva jer isto radi i na plinu i na gorivo, provjerit cu danas egr pa javim. sumnjam i na map senzor kojeg cu danas da ocistim, ako budem mogao.
Ja bih pre posumljao na struju nego na gorivo. Nekada i ovaj sistem benzinskih para zna da pravi problem [You must be registered and logged in to see this link.]
a pri kočenju i ovaj sa vakumom [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11007
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tica taj Čet Maj 24, 2018 10:51 pm

Pozdrav forumasima, kako imam isti problem kao pantheon,pa me interesuje kako je sve zavrseno, tj sta je bio uzrok gasenja motora?
tica

Broj poruka : 3
Datum upisa : 24.05.2018
Godina : 57
Vozilo: : Citroen xsara picasso 1,6 8v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Maj 24, 2018 11:13 pm

Brate koji naziv teme, ludilo...
Vecina problema bas ovako ostane ,,neresna,, to jest ne dobijemo informacije da li je vlasnik resio kvar i na koji nacin...
@tica predstavi svoj auto i sebe, novi si clan, red je...

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 1206
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tica taj Pet Maj 25, 2018 9:51 pm

U pravu si nemanja80, od silne glavobolje oko auta preskočio sam predstavljanje, pa da krenemo.Vlasnik sam xsare picasso 2004 1,6 benzn-plin već 6 godina,prešao sam sa njom 50.000 uz manje probleme uglavnom plin,dizne sam zamenio u pitanju su Landirenzo, ostalo je sve u redu za sada.Auto je OK do ovog trenutka, ovo mi je prvi kvar, nadam se ne neki skup.Očistio sam step motor, ali i dalje se gasi, neznam da li je ispravan u ponedeljek idem do majstora navodno misli da je step u kvaru, javim se od nedelje .Pozdrav!
tica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Pet Maj 25, 2018 10:00 pm

Što se step motora tiče ja ga proveravam klimom. Kad stoji auto na leru upalim klimu, ako na trenutaka obori obrtaje pa ih vrati u normalu onda step odrađuje posao. E sad ako ti se auto stalno gasi na leru to ćeš teško ovako ustanoviti...
mladenmi16

Broj poruka : 6448
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 36
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pet Maj 25, 2018 11:06 pm

Mislio sam da se predstavis zvanicno ovde :
[You must be registered and logged in to see this link.]

A svoj auto predstavis ovde :
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ubacis slike i opises auto imas svoju garazu...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tica Juče u 9:41 am

Hvala Ryan na dobrodoslici!
Konacno sam resio problem, iako retko crkava step motor kod mene je bas on pravio probleme.U pitanju je VDO step motor A1264P, sad je rad motora u leru OK,ali i dalje ne radi ravnomerno,cuje se neka skripa pa mislim da je neki lezaj, u ponedeljak idem i to da proverim, sve u svemu laksi sam za 8.ooo(step motor 5.7oo i 25oo dijagnostika i zamena motora).Pozdrav!
tica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 Juče u 9:46 am

Jel se ta škripa čuje samo u vožnji ili i u leru u mestu?
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 Juče u 10:32 am

Taj majstor je bezobrazan, step motor se zameni veoma lako, bukvalno raskacis dzek i odvrnes dva srafa i stavis novi...a naplatiti to i dijagnostiku 2500

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pego307 Juče u 4:20 pm

Ne bih se slozio iz vise razloga.
Eh kada bi tako funkcionisala priverda, samo 2 srafa odvrni- zavrni i gotova prica. Onda bi svako bio vlasnik servisa isplacivao platu, placao skolovanje i alate, punio drzavni budzet i jos sijaset pratecih troskova koji prate ta 2 srafa.
Samo licenca aparata za citanje kodova da se plati treba se dobro naraditi...a bez redovnog placanja alat prestaje da radi.

Suprotno po mom misljenju, cena je nedovoljna samo za dijagnostiku kvara, pod uslovom da kvar jeste detektovan i postoji garancija na dijagnozu tj rad.

Mnogo je skuplje i zahtevnije postaviti dijagnozu bolesti/ kvara/ nego lecenje /zamenu 2 srafa/.
U svakom poslu.

Slicno, ne kosta usluga 2 kliiktanja misem negde u mnekom meniju nego znanje i prethodno skolovanje da se zna tacno i konkretno sta i zasto treba bas tu kliknuti misem da se resi kvar nekog sistema.

Ako je prolem resen cena je niska ako problem ostane cena je prevelika. Ja tako postavljam stvari.
pego307

Broj poruka : 122
Datum upisa : 13.04.2018
Godina : 52
Vozilo: : Peugoet307 T5

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 Juče u 4:33 pm

Slažem se i ne slažem se sa obojcom. Pego, tvoja priča stoji i poptuno si u pravu. Sa druge strane gledano živimo u državi u kojoj za nekog ko ima 2500 dnevnicu (pod uslovom da uopšte radi) kažemo da ima jako dobru platu. Pa i taj što kod gazde zaradi za ceo dan 2500 dinara sigurno poseduje neko znanje, ko ga ne poseduje nema 2500 Tako da je vrednost tih 2500 jako relativna u društvu u kom živimo....

Ovaj ih je uzeo za 15 minuta i pitanje je ima li aparatura licencu i plaća li porez....
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 Juče u 6:15 pm

Pego ja razumem da ti branis svoju profesiju al za mene je to bezobrazluk naplatiti coveku dijagnostiku i zamenu step motora 2500 a ti mozes sad pisati post kilometarski....
Mladjo ako je dnevnica 2500 onda plata za nekih 25 radnih dana dodje preko 60000din a ja stvarno ne znam koliko ljudi u SRB ima toliku platu, mozda max 15-20%, vecinom je to oko 25-35000...
Taj majstor ako te hteo zadrzati kao musteriju, realno je bilo da uzme max 1500, po mom misljenju, a i step motor je ,,jaka cena,, a ajd sad...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 Juče u 6:25 pm

Ma ja sam uzeo za reper ono što znam. 20€ je neki prosek ovde kod mene, i to za majstora. Pričam o stolarima a mislim da su i ostali zanati tu negde...
mladenmi16

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 Juče u 6:49 pm

Slazem se...

nemanja80

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak Juče u 8:04 pm

nemanja80 ::Pego ja razumem da ti branis svoju profesiju al za mene je to bezobrazluk naplatiti coveku dijagnostiku i zamenu step motora 2500 a ti mozes sad pisati post kilometarski....

Sam proceni da li ću sada da branim svoju profesiju, ili je to tako šta god ko mislio.

Prvo ako je to samo, zakačiš dijagnostiku, ona ti sve lepo kaže šta je, ti odvrneš zavrneš 2 šrafa zašto idete u servise.

Auto servisiranje je od zanata došlo na nivo nauke, a dijagnostičari ništa manje teoretski potkovani od inženjera. Golf 2 i auto 2005 godište se razlikuju ko nebo i zemlja kada je reč o dijagnostici.
Ko se konstantno svaki dan ne usavršava u ovom poslu, a nije ’’snalažljiv’’ može da sedne i da plače. To usavršavanje košta i košta.
U većini slučajeva moram da garantujem to što naplatim. I ta garancija košta majku mu. Jel ista cena kada kupuješ nešto sa garancijom, ili bez nje.
Nekada i ne mogu da garantujem. Kažem mu da je deo loš i da ne znam da li će to rešiti problem, ali deo je definitivno loš i ne mogu da znam da li ima još nešto dok to ne rešim. Tu nastane problem i onda ga fino ispratim iz dvorišta. Ne pada mi na pamet da mi se zakači lik ubedjen da je za 2000 evra kupio dizela sa 150 hiljada i originalno servisnom...
Ako je zamenom stepa rešio problem, prošao je džabe. Ja bi mu uzeo 50 evra, jer bi mu neko drugi držao auto 10 dana, uzeo 200 evra i opet mu ne bi rešio problem i ko zna šta bi mu usput skinuo i s.ebo i bilo bi pa znaaaš trt mrt... i takvi se obogatiše.
Ko misli da je mnogo 20 evra za rešenje bilo kog problema u oblasti ’engine performance diagnostics’ nije svestan 1 posto koliko treba učenja i iskustva da se dodje na nivo da  otkriješ kvar u razumnom roku i garantuješ za popravku. I šta, ja sam se jednog dana probudio i počeo za 15 minuta da uzimam 20 evra. To nije 20 evra  za 15 minuta. U slučaju dobrog majstora to su godine i godine dirinčenja i usavršavanja i plaćanja što seminara i obuka što grešaka. Koliko košta Picoscop četvorokanalni, pošto je dizalica, klima stanica...
Jedan vodoinstalater sa alatom koji stane u gepek auta, koji ne mora da uči ništa, stavi 100 evra danas u džep. Ne podcenjujem ničiji rad, ja ne bih mogao to da radim, ali ako gledamo koliko on ulaže u alat i znanje, a koliko mi i koliki je njegov rizik... Ja se nekada po 10 sati useravam da nadjem kvar i ne nadjem ga i ne uzmem ni dinara. To ne računate.

I ako je za 15 minuta dijagnostikovao i zamenio step taj zlata vredi. Teško da bilo ko može da nadje te pipave kvarove za 15 minuta osim ako to nije nešto standardno za taj konkretan model.

Bilo bi to lepo da ja imam danas i svaki dan 10 auta sa za.ebanim kvarovima i da mogu svaki da rešim, pa još za 15 minuta. Na svakom po 1500 dindži... ali to su bajke u koje je samo jedan čovek na ovom forumu sam sebe ubedio da bi 10 od 10 takvih kvarova rešio.

Zbog tog stava da prodjete extra jeftino za kvalitetan posao, uglavnom i imate takva iskustva sa popravkama kakva imate. Ljutili se vi ne ljutili.
kurjak

Broj poruka : 264
Datum upisa : 20.09.2017
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan Juče u 8:35 pm

Jedan vodoinstalater sa alatom koji stane u gepek auta, koji ne mora da uči ništa, stavi 100 evra danas u džep. Ne podcenjujem ničiji rad, ja ne bih mogao to da radim, ali ako gledamo koliko on ulaže u alat i znanje, a koliko mi i koliki je njegov rizik... Ja se nekada po 10 sati useravam da nadjem kvar i ne nadjem ga i ne uzmem ni dinara. To ne računate.
Električna nareznica do 4 cola polovna 2000eura.
Bosh štemarica prof. komad nov 1000eura.
Sistem za otpušavanje sa kamerom(bez lap topa) polovan 1500e.
Aprat za varenje pvc prof. nov 500e
Po novom zakonu garancija na vodoinstalaterske radove 5g.
Otac mi je držao vodoistalatersku radnju 35g pa sam upućen u te stvari pa da vas malo podučim.
Ljutili se vi ne ljutili.
Inače ima tu još alata koji su potrebni jednoj profi vodoinstalaterskoj radnji, ali ne bih da smaram.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Broj poruka : 1340
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja Juče u 8:40 pm

Ako za zamenu ulja uzimaju 1000 ovo i nije mnogo, mogao je da prodje sa zamenom bespotrebnih delova i da ga skuplje kosta, ovde u stvari kosta znanje, dobro da je naleteo na takvog
mishja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh