Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C4 Grand Picaso razni problemi

Ići dole

C4 Grand Picaso razni problemi

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 31, 2017 6:43 pm

Pozdrav drugari,
evo posle duzeg vremena da se ponovo javim jer je ovo jedan od najboljih foruma sto se tice nasih francuskih ljubimaca.Pre svega zelim da se pohvalim da mene moj C5 posle onih manjih problema sa egerom (koji uzgred receno i nisu bili problemi vec je eger bio zastopan iz samo njima znanih razloga) i uz veliku pomoc Mrce resio auto sluzi savrseno.Manje probleme mi pravi raketa to jest ukljucivanje zmigavaca jer kad ih ukljucim (posebno levi) otkuca 2-3 puta i stane pa moram da je malo lupim da nastavi da radi.Verujem da je problem u onom pinjonu unutra ili kako se vec zove ali mi ne zadaje za sada glavobolje pa i ne diram.Ako slucajno ima ko polovnu na prodaju zainteresovan sam za kupovinu.U pitanju je COM2000 ili mozda neko Vase misljenje kako da resim taj problem.Elem da se sad vratim na problem povodm koga se i javljam.Moj brat ima C4 GP i od skoro je poceo da ima problem sa desnim zadnjim senzorom za ABS.Prijavljuje ga kao i senzor brzine ali je rec o desnom zadnjem senzoru.Inace prijavljuje sada jos dve greske a to su 2131 za menjac i P1471.Auto je 2009-to godiste motor 100 kW.Majstor kod koga je auto vozen na dijagnostiku kaze da je problem naci nov taj senzor pa i za njega ako neko zna gde moze da se nabavi bio bih zahvalan za odgovor.Eto toliko od mene za sad pa ako neko ima neku ideju unapred se zahvaljujem na odgovorima.Srdacan pozdrav svima iz Leskovca.
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Re: C4 Grand Picaso razni problemi

Počalji od Жиле taj Pon Jul 31, 2017 8:23 pm

Za senzor ABS-a to treba da se ispita, proba sa čišćenjem a ne odma menjaj.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11019
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ceckoC5 taj Pon Jul 31, 2017 8:30 pm

Popodne je ostavljen auto pa cemo videti dali ce da pomogne ciscenje i sta ce u stvari na kraju da se desi i sta je problem.
Sad citam i po nasem i po drugim forumima moze mnogo toga da bude uzrok mada iskreno mene mnogo vise zanima ova greska vezana za menjac posto ima ima tiptronic menjac.Sa njim se nesto cudno desava od kako ga je kupio i niko nije imao pravo resenje da menjac sredi.U pitanju je cudno cimanje prilikom promene stepena koje moze da se oseti samo ko zna da menjac zeza.
ceckoC5

Broj poruka : 145
Datum upisa : 01.05.2016
Vozilo: : citroen C5
Raspolozenje : nije lose al uvek moze bolje :D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jul 31, 2017 8:44 pm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 11019
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh