Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Dizanje temperature motora na Peugeot 407

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Dizanje temperature motora na Peugeot 407

Počalji od Taske taj Čet Avg 17, 2017 11:25 pm

Pre svega dobro vece svim clanovima ovog foruma... Ja sam Nenad, iz Novog Sada i vozim peugeot 407... Kao sto sam stavio u naslovu, imam jedan mali ili veliki problem, ne znam ni ja sam pa sam resio da se posavetujem sa vama jer mozda vise znate ili ste imali slicna ili ista iskustva... pre 7 dana kada sam posao na posao, posle nekih 50-ak kilometara mi je skala za merenje temperature motora zakucala u maksimum, stao sam pored puta i posle 3-5 minuta ona je na leru pala na normalnu radnu temperaturu od 90 stepeni, nastavio sam put i drzala je 92-93 stepena jer je ipak radila i klima jer je napolju tad bilo skoro 40 stepeni... dok sam vozio i drzao brzinu ispod 100km/h ona je tu na 90-93 stepena, kako dam malo gas tipa na 120-130 km/h ili vise, onda temperatura pocinje da raste, bila ukljucena klima unutra ili ne... razgovarao sam sa raznim majstorima oko toga i svako naravno ima svoju pricu, i sami imate iskustva verovatno sa nekima koji gledaju samo da na vama zarade.. neko kaze da je termostat, neko da je vodena pumpa ili ventilator cak su i pominjali glavu motora, ali za to vezuju i potrosnju rashladne tecnosti koja se uopste ni mililitar nije potrosila... da li neko ima savet neki ili predpostavku sta bi to moglo biti...? hvala unapred...
Taske

Broj poruka : 9
Datum upisa : 17.08.2017
Godina : 28
Vozilo: : Peugeot 407

Nazad na vrh Ići dole

Re: Dizanje temperature motora na Peugeot 407

Počalji od vojkan taj Čet Avg 17, 2017 11:31 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Moraš predstaviti auto neznamo ni o kom motoru se radi.
Ili nek ti prebace temu .Možeš i ovo da prelistaš
[You must be registered and logged in to see this link.]

Poslednji izmenio vojkan dana Čet Avg 17, 2017 11:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
vojkan

Broj poruka : 1452
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 54
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 17, 2017 11:32 pm

Vrlo brzo posle položaja u kom je skala za temperaturu 'na polovini' računar pokreće 'panic' i uključuje ventilator na najjače. Da li si čuo kako ventilator vrti svom snagom? Mislim, mnogima je ovih dana temperatura išla malo preko, pogotovo sa uključenim klimama, a video sam i nekoliko besnih limuzina i terenaca kako stoje u mestu dok iz njih izbija para, li da ode u maksimum - to je baš mnogo i nije za šalu. Dakle, first thing first, da li je vrteo vent?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 15297
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 52
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Čet Avg 17, 2017 11:45 pm

Peugeot 407, 2.0 HDI 100kw, o om modelu je rec... a sto se tice ventilatora cuo sam da vrti i posle toga me je majstor sa oprostenjem sjebao u mozak kaze da auto ima 3-4 ventilatora i sad u fazonu kaze koji nije vrteo... pa da znam ne bih ga pitao... svakako je auto na ispitivanju sta mu je samo sam hteo ovde da se posavetujem sa svima sta bi moglo biti...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Avg 17, 2017 11:49 pm

Gledaj, ako ne troši antifriz, ne pravi mrlje bele emulzije u ulju i slično, to iole dobar majstor utvrdi za deset minuta. Ne znam šta mu znači to da ima tri ventilatora, možda je mislio na klimu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Čet Avg 17, 2017 11:53 pm

pa verovatno jeste, a sto se tice tecnosti nije potrosio mililitar vec godinama unazad, jer stvarno vodim racuna o svemu tome sto se moze videti okom posto se bas i ne razumem puno u auta... generalno ovo je prvi put da mi je toliko digao temperaturu, dizao je i pre stepen dva na uzbrdici ali to je normalno kod svakog auta...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Avg 17, 2017 11:57 pm

Meni to pre lici na termostat da ne otvara dovoljno.Jer i da ne otvori ventilator ce se svakako ukljucutu jer gaukljucuje davac na motoru a ne na hladnjaku.
Ovo za ventilatore ja mislim da 407 ima jedan ventilator to se kod njega bar lako proveri tj vidi
fap 1

Broj poruka : 749
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 39
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw. Mercedes Actros 4144

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 12:01 am

znas kako citajuci razne forume i stotine razzgovora sa silnim majstorima vecina kaze da je termostat... ima i jos predpostavki sta bi moglo biti ali trenutno nadam se da je termostat... jer u sustini on ne bi ni ohladio motor za 3-5 minuta da ne radi ventilator...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 12:07 am

Termostat sad dok je toplomozes i da izbacis i da vidis sta ce da se desava da ne kupujes odma.Sto se tice ventilatora tamo gde su dva ako jedan crkne auto dize temperaturu jer ovaj drugi kad duva sve vraca pored ovog sto ne duva ja sam imao takav slucaj kod prve 406.Ali opet mislim da ti ispred hladnjaka imas samo jedan ventilator sa vise brzina pitanje da li si lepoi razumeo majstora
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 12:14 am

pa moguce da sam nesto i permutovao posto sam doziveo nervni slom u tom trenutku... ali kad sam otvorio haubu on me je pitao da li radi ventilator, pa onda da li radi ventilator klime i jos nesto ne znam sta... jer iskreno opet kazem da se razumem i da znam gde se sta nalazi ne bih ga ni zvao...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 12:21 am

Jedan je ventilator i za klimu i za motor.Mozes ujutru dok je hladan da ukljucis klimu i da vidis posle par sekundi bi trebao da ukljuci ventilator bez obzira na radnu temperaturu motora.E sad mozes kod nekog na dijagnostici da ti provere da li ukljucuje prvu i drugu brzinu jer moze da se desi da ne ukljucuje drugu pa samo na prvoj ne moze lepo da ga ohladi.A mozes i ti ako znas da mu skines davac sa senzora temperature i da ga upalis ,on bi onda automatski ukljucio najvecu brzinu.E sad sta ti je lakse ti tako radi.Mada ti je dijagnostika oko 1000 din a oni mogu da ti provere obe brzine
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 12:26 am

moguce i da je to, nisam bas primetio `buku` u promeni brzine okretanja ventilatora, konstantno vrti istim zvukom, valjda bi bio bucniji ako promeni brzinu okretanja... svakako sutra ce mi majstor reci sta je pa cu javiti ovde ako nekad nekom ne daj Boze zatreba...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 12:27 am

fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 8:38 am

Taske ::moguce i da je to, nisam bas primetio `buku` u promeni brzine okretanja ventilatora, konstantno vrti istim zvukom, valjda bi bio bucniji ako promeni brzinu okretanja... svakako sutra ce mi majstor reci sta je pa cu javiti ovde ako nekad nekom ne daj Boze zatreba...

Da je uključio na maksimalnu brzinu čuo bi itekako. Ja sam siguran da nije uključio drugu brzinu, a takođe mislim da 407 ima samo jedan ventilator, veliki.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Avg 18, 2017 9:45 am

Da, jedan. I to bas veliki. Vode ga i kao hladnjak klime.

Ja sam samo jednom cuo huk iz prednjeg dela dok je sin autom prilazio. Za sve ove godine posedovanja auta. I to kada su bile temperature pre neki dan po 42-43C plus ukljucena klima. Medjutim unutra pokazivaci ne pokazuju ni malo vecu temperaturu tecnosti ili ulja.

Kod drugih cesto cujem kada stoje na semaforu.

Lightsoft

Broj poruka : 610
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 4:02 pm

Meni temperatura ulja često ode malo gore, preko 115, možda i do 120 stepeni pa sam razmišljao i krenuo u posao ugradnje hladnjaka za ulje ali ostadoh na pokušaju.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 4:06 pm

sad mi se javio majstor i kaze da mi je otisla druga brzina na ventiatoru, pa je hladio samo prvomm i nije mogao da ga ohladi zato se i pregrevao... i bajpas ventil ne otvara lepo sta god to bilo i gde god se nalazilo...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 4:20 pm

Rekoh ti, ne vrti to punom snagom. Može biti drajver za drugu brzinu (ne softverski, samo je naziv isti). Dobro je, rešiće ti to, mada ne mora da bude jeftino.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Avg 18, 2017 4:50 pm

Proveri ti prvo osigurace. Koliko vidim na shemi, kao da svaka brzina ima svoj osigurac. Jedan je 20A drugi 50A. Na drugom mestu pise da su 20A i 60A.
Jedan ako vrisne, s drugim normalno radi ta brzina za koju je.

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 4:53 pm

trenutno se auto nalazi kod jednog od boljih majstora u Novom Sadu, tako da na njemu je da resi sta god da je... naravno kad uzmem auto ude na auto put i test pa da vidimo sta i kako je odradio...
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Pet Avg 18, 2017 5:08 pm

E jbg. Ne desilo se ako je do nekog osiguraca da te oglobe.

Shema, zlu ne trebalo:

Lightsoft

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Taske taj Pet Avg 18, 2017 5:10 pm

iskreno se nadam da nece... ali s` obzirom da je svaka popravka francuza luksuz ne bi me cudilo... haahha
Taske

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Avg 18, 2017 5:39 pm

Nedao vam bog da saznate koliko su skupe popravke kod BMW a i VW sličnih godišta kao naši auti.
Uzgred, to što ti je temperatura otišla u max i upalio se STOP, je siguran znak da ti ne valja(povremeno brlja), ETC senzor iliti senzor temperature rashladne tečnosti.
Nalazi se na termostatu temperature rashladne tečnosti.
Vrlo bitan senzor i trebalo bi ga zameniti.

"Auto sa 1.000 senzora - to je auto sa 10.000 problema" [You must be registered and logged in to see this image.]
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 8:36 pm

Mozda nisam lepo citao aline spominje da mu je temperatura otisla u crveno.A postomu je otisla druga brzina normalno je da ne moze da ohladi tako da ja taj etc ne bi dirao
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Avg 18, 2017 8:49 pm

Pa u maksimum je otišla e sad dal je to crveno.
U ovakvim slušajevima treba izmeriti stvarnu temperaturu, pošto ova na displeju kod mnogih i nije baš tačna.
Još bi se dopunio.
Ako do sada nisi menjao antifriz obavezno to uradi pošto to mnogo utiče na temperaturu.
Takođe i prljav hladnjak(spolja i unutra). KAD radiš veliki servis obavezno promeni i pumpu, ne slušaj šta ti majstor priča, mrzi ga da prazni sistem.
Kad ti auto dođe od majstora proveri kako radi termostat, tako što ćeš pipati ulazno i izlazno crevo u hladnjak. AKO je temperatura došla blizu 90 a hladnjaak hladan glavi termostat, ako je odmah ili vrlo brzo vruć onda odmah propušta. Treba da propusti topao antifriz na oko 83. Prva brzina ventilatora uključuje na 96 a druga oko 105.
Ako ti po uključenju klime vrlo brzo uključuje drugu brzinu, prljav je hladnjak klime.

Poslednji put izmenio vojkan dana Pet Avg 18, 2017 10:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći