Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Dizanje temperature motora na Peugeot 407

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Dizanje temperature motora na Peugeot 407

Počalji od DjordjeB taj Pon Jul 02, 2018 8:17 am

Kad upalim klimu vrti ventilator i tada drži na leru temperaturu na oko 90 stepeni.

DjordjeB

Broj poruka : 16
Datum upisa : 11.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Jul 02, 2018 11:19 am

Slicno nesto se dogadja i kod mene, pa da vidimo da li ces uspeti da resis, mozda i meni pomogne.
PUG207

Broj poruka : 657
Datum upisa : 16.10.2017
Godina : 43
Vozilo: : Peugeot 207 1,6 HDi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DjordjeB taj Pon Jul 02, 2018 11:29 am

Da li si ti nešto pokušao sređivati po tom pitanju, jesu li isti simptomi ili se nekako drugačije manifestuje problem? Imaš u temi ranije sam detaljno objasnio šta je sve rađeno, kako se manifestuje problem itd.
DjordjeB

Godina : 27
Vozilo: : Peugeot 407

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Jul 02, 2018 12:35 pm

Evo kako je kod mene stanje, dijagnosticki sve ispravno,
kad upalim auto recimo sad kad je leto, on za jedno 10-15 min nabije radnu u voznji, medjutim mozda gresim jer ne mogu 100% precizno da utvrdim kad se otvara termostat ali kao da malo kasni, skazaljka prvo malo predje 90C, recimo 93C, pa onda se vidi da je potpuno otvorio termostat jer se ona vrati na tacno 90C.
E sad ako se vozi bez stajanja i guzve skazaljka je recimo na 91C, i tako se drzi , ali ako upadnem u guzvu ili dugo se ceka semafor temperatura pocinje da raste, do prvog samostalnog paljenja ventilatora temperatura je na 100C do 103C, onda on upali ventilator i vrati na 90, otvarao sam haubu i vrti prvom brzinom sto je i vidi jer vrti malom snagom ,ali dovoljno da iako auto stoji on vrati temperaturu na 90C.
Drugu brzinu je palio jedino na dijagnostici na testu i ona je provereno ispravna, e sad ako se vozim sa upaljenom klimom on drzi kazaljku zakucanu na 90C u svim rezimima voznje!
Sad planiram opet na dijagnostici da testiram koliko je tacna skazaljka na skali i da li ona pomalo laze i hteo sam da zamenim senzor temperature, ali mislim da nije do njega mada stoji kao opcija da se dalje istestira!
Ono sto sam citao po forumima da ima dosta PSA automobila kojima ovako seta temperatura i da smatraju da je to normalno ponasanje, e sad ko ce mu ga znati.
Ono sto sam jos primetio je da mikro gubim rashladnu tecnost, pronaci gde izlazi tako malo tecnostu je nemoguca misija, jer je za 6 meseci potrosio od polovine contre ekspanzione posude do oznake za minimum, ulje je pregledano nema indicija da se mesa ulje i voda, presao sam od kupovine sa njim 5000 km, nije mi pravio nikakav problem.
Planiram put za Grcku pa cu videti kako ce se ponasati u da kazem malo ekstremnijim zahtevima voznje, inace sam ga vozio autoputem najvize 170 sto je skoro njegov limit i nije bilo problema, ipak je ovo vremesam auto 2008 godiste i svestan sam da ne moze biti sve cakum paku, ali ono sto me nervira je to setanje temperature jer na dosadanjim dizelim koje sam vozio skala je zapucana na 90C, ali majstori kazu da i njim seta temperatura i da je to u stvari marketinski trik.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DjordjeB taj Pon Jul 02, 2018 1:04 pm

Nemoj me držati 100% da je tako, ali zar nije i kod tebe bez striktno definisane prve i druge brzine ventilatora nego računar na osnovu temperature zadaje broj obrtaja ventilatoru, odnosno ne postoje releji nego je elektronika ta koja vrši regulaciju i nalazi se unutar samog kućišta ventilatora? Ako imaš odvojene brzine onda je možda samo relej u pitanju, što je sitnica.
Što se tiče tečnosti mislim da je to zanemarljivo mala količina da bi se uopšte time i bavio.
Kod mene isto tako tokom vožnje drži na 90 stepeni, a kad upalim klimu upali se ventilator i drži temperaturu zakucanu na 90, jedino kad ga opteretim uzbrdo krene temperatura malo da se podiže.
DjordjeB

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Pon Jul 02, 2018 3:38 pm

Koliko sam shvatio majstora kod mene je klasicno dve brzine, sto je potvrdjeno i Lexiom kod Zileta jer je on testirao kad je auto ugasen, kad klikne na prvu brzinu on vrti slabasno kad klikne na drugu vrti kao lud!
Meni pod klimom nema mrdanja ka navise jer je ovo 1,6 HDI lako se hladi, ja sam testirao voznju u guzvi kad se gmili sto bi se reklo on iako ne pali vent opet se hladi a na leri ga je veoma tesko naterati da ode na 100C!
Evo primer , ja se vozim i nabijem radnu, znaci 90C od te temperature do 100C kad cekam da upali vent da vidim jel radi prodje brat bratu pola sata, onda na nekih po skazaljci 101-103 stepena upali ventilator i obori na 90.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DjordjeB taj Uto Jul 10, 2018 3:47 pm

Pozdrav ljudi,
još uvijek nije ništa riješeno, pokušalo se i sa drugim ventilatorom koji je ispravan i opet ništa. Stavljan je novi softver i ni to nije pomoglo. Ostalo je još samo da se promijeni računar i provjeri da li će to riješiti problem. Ako ni to ne pomogne onda stvarno ne znam šta da radim...
DjordjeB

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Rade407 taj Uto Jul 10, 2018 8:40 pm

U kakvom je stanju hladnjak???
Ako hladnjak nije kako treba (čist opran saće da je ispravno da nije pokrivljeno od recimo pranja udara itd) Da nije kojim slučajem hladnjak nekada varen pa recimo varom zatvoreno par ćelija kroz koje kruži voda i recimo u kakvom je stanju hladnjak iznutra, u praksi sam imao prilike da vidim kako izgleda prljav hladnjak iznutra i to se dogadja. Onda hladnjak klime opet da je čist i saće ispravno da može vazduh da cirkuliše. Difuzor hladnjaka (mada sumnjam u tu mogućnost)
Proveriti vodenu pumpu kako se vrti remenica. Svašta nešta ima od tih jednostavnijih stvari za proveriti
Rade407

Broj poruka : 200
Datum upisa : 31.05.2018
Godina : 55
Vozilo: : 407
Raspolozenje : Red Bul daje krila al zato rakija daje quatro

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Sre Jul 11, 2018 12:30 am

Pa opet nema veze sa ventilatorom, ako si citao temu njemu ne pali vent na vreme, sto je slucaj i kod mene, meni pali ventna 100c, kad ukljucim klimu upali odmah, sve ispravno ali ja sam ocekivao manje setanje temperature.
Naravno da je ovo sve daleko od nekog prokuvavanja ili opasnosti za motor, ali bih opet voleo da mi skazaljka stoji zapucana na 90C, sto je slucaj samo kad koristim klimu!
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DjordjeB taj Sre Jul 11, 2018 10:31 am

Hladnjak je u odličnom stanju.

Kroz priču sa majstorom koji je preuzeo ovaj moj problem zaključio sam da je opseg radne temperature od 88 stepeni do čak 108 stepeni u zavisnosti od toga kakvi su vanjski uslovi da li je auto opterećen, da li se vozi uzbrdo ili po ravnom, vanjska temperatura itd.

PUG707 kod tebe bi se moglo desiti da je sve u redu, ali ne bi bilo loše malo detaljnije ispitati čisto radi sigurnosti. Najbolje nakačiti ga na dijagnostiku u servisu i natjerati ga do paljenja ventilatora (ako neće čisto u leru, onda malo turiranja neće škoditi) i vidjeti na kojoj temperaturi pali prvu brzinu. Trebalo bi to da se desi na oko 96 stepeni a to lako može biti tvojih 100 koliko misliš da kazaljka pokazuje. Što se tiče termostata normalno je da malo pređe preko 90 stepeni prije otvaranja jer termostat otvara kada je na njemu 89 stepeni ili nešto malo manje, a za to vrijeme je na senzoru temperature koji stepen više pa kazaljka malo pređe preko i vrati se kad krene tečnost kroz hladnjak.
DjordjeB

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PUG207 taj Čet Jul 12, 2018 9:34 pm

Videcu kad odem kod Ziksa na dijagnostiku dal je tacna skazaljka i sta se tacno desava.
PUG207

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh