Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Daljinsko otkljucavanje

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Daljinsko otkljucavanje

Počalji od Muki92 taj Pet Avg 18, 2017 6:47 pm

Pozdrav drustvo. Imam problem sa daljincem na peugeot 307, dakle na daljinski zakljucava ali nece da otkljuca, zadnjih nekoliko dana morao sam prici blize autu i vise puta pritisnuti da otkljuca, medjutim danas nece nikako. Moje misljenje je da je baterija iscrpljena ali kako onda hoce da zakljuca.
Muki92

Broj poruka : 62
Datum upisa : 05.06.2017
Godina : 25
Vozilo: : Peugeot 307

Nazad na vrh Ići dole

Re: Daljinsko otkljucavanje

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 7:12 pm

Otvori ključ pa vidi da li dobro naleže onaj gumeni taster, a možeš i da proveriš bateriju.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14711
Datum upisa : 13.12.2011
Godina : 51
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Avg 18, 2017 7:41 pm

Samo bih dodao da kod mene računar javi na displeju kad je baterija ključa prazna, možda i kod tebe, tako da je pre ovo što kaže Petruči.
vojkan

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Pet Avg 18, 2017 9:39 pm

Upravu ste nije do baterije. Otvorio sam ključ i gumeni taster nije fino nalijegao na taster na pločici, ali ne znam zasto kad je sve dobro radilo do neki dan. Uočio sam da mi taster na pločici ima "lufta" i malo se pomjera lijevo desno, sada sam ga nastimao i sve je ok, medjutim to ce se vremenom opet vratiti i bojim se da se ne izvali iz ležišta. Eh sad bil ga smio zalijepiti sekundarnim ljepilom za onu pločicu sasvim malo da se ne pomjera ?
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 9:42 pm

Šta se ljulja, gumeni deo na ključu ili prekidač na ploči sa elektronikom?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Pet Avg 18, 2017 9:47 pm

Prekidač na pločici sa elektronikom, vjerovatno kako je gumeni taster fulao a ja pritiskao da otvori i onda je prekidac na plocici sa elektronikom dobio lufta.
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Avg 18, 2017 9:51 pm

Skini pločicu pa pogledaj da li sa donje strane možeš da pritegneš one 'nožice', verovatno su se olabavile. Pazi, ako radiš nekim šrafcigerom, da ti ne klizne po štampi.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Avg 18, 2017 9:57 pm

Mozesto sa donje strane da zalemis ako ne sam odnesi u bilokoji servis
fap 1

Broj poruka : 383
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pet Avg 18, 2017 10:02 pm

Polomila se nozica mikroprekidaca od jakog pritiskanja na gumici. Treba samo zalemiti nozicu i radice sve.

shime

Broj poruka : 873
Datum upisa : 25.04.2014
Godina : 42
Vozilo: : Peugeot 405GL
Raspolozenje : Uvek moze bolje...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Sub Avg 19, 2017 10:28 pm

Ne znam kako ali sam ustimao gumeni taster i sada fino radi. Znaci moze se zalemiti u taster na plocici ukoliko se odvali.
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Avg 19, 2017 10:33 pm

Naravno cak mozes da nadjes i drugi taster
fap 1

Broj poruka : 383
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Sub Avg 19, 2017 11:15 pm

Pritisnuo si prekidac gumom pa pravi kontakt i radi ali to ce se po dzepovima opet izmrdati. Trajno resenje je lemljenje ili ako je los prekidac moze i zamena. To nije komplikovano ako znas lemiti ili ako ne zamoli nekog prijatelja ko ume.

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Pon Avg 21, 2017 11:25 am

Dobro je da se može riješiti s obzirom da imam samo ovaj ključ, morat cu praviti rezervni ključ, što je sigurno sigurno je. I usput da ne otvaram novu temu, imam veoma slaba svjetla kratka, još kada kiša pada vidljvost je jako slaba. Koje sijalice su najbolje za kratka svjetla ili ima neki drugi način da poboljšam svjetla.
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Avg 21, 2017 7:13 pm

Proveri visinu svetala, a bitno je i da ti se stakla na farovima nije zamutila. Što se sijalica tiče, ima nekoliko dobrih modela - Osram night breaker (u Srbiji od 8 - 15€, u zavisnosti od modela), Philips x-treme vision (oko 30€ par) itd.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Pon Avg 21, 2017 8:23 pm

Jel idu H7 sijalice za kratka ?
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Avg 21, 2017 8:38 pm

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Avg 21, 2017 8:42 pm

Uvek kad sam kupovao bolje sijalice tipa osram ili filips trajale su duplo kraće od noname koje sam uzimao po tržnim centrima i pimpama. I nije bilo neke razlike u performansama. Kod 307 ice je malo mušićavo dobro postaviti sijalice.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pon Avg 21, 2017 9:03 pm

Ja sam produžio vek sijalicama otkad sam isključio automatsko uključivanje. Dakle, prvo paljenje motora, desetak sekundi radi - da se stabilizuju naponi, a onda se pale svetla. To je neko ovde na forumu preporučio i živa je istina. A fazon kod tih skupljih sijalica je u tome što su osetljive upravo na ta variranja napona, a što se performansi tiče, tu se nikako ne bih složio. To kako svetli Osram, ona sa pumpe od 300 dindži neće nikad.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Avg 21, 2017 9:31 pm

Malo mi mnogo da dajem  godišnje po 50e za sijalice.
Moja filozofija je skupo ulje, skupe kočnice i filteri,tu negde vešanje i isključivo domaće gume. Noću vozim po gradu uglavnom a na duže staze dobra su i duga.
Mada sad nešto gledam na ponekima ima i do tri godine garancije, uzeću neke baš dobre da vidim kakva je situacija.
vojkan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Pon Avg 21, 2017 9:46 pm

Nadam se da necu da ureknem, pu,pu,pu, evo ima sigurno dve godine kako imam Wurth H7 sijalice obicne, 300 din. kom (2.5e) kupio cetiri komada i prezadovoljan.
Sto rece neko, proveri prvo nivelaciju farova ako imas...

Nedavno kolega na Fijatu kupio Osram blue nesto, odma sam primetio razliku i mnogo bolje obasjava, daj reko da probam ja na 307, stavim ih ja kod mene al skoro nista, eto ima dosta i do vrste farova, sta znam...

Neka neko od nadleznih prebaci ove postove o sijalicama u neku temu o sijalicama (al sam ovo srocio...)

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 640
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shime taj Pon Avg 21, 2017 10:11 pm

Petrucci ::Ja sam produžio vek sijalicama otkad sam isključio automatsko uključivanje. Dakle, prvo paljenje motora, desetak sekundi radi - da se stabilizuju naponi, a onda se pale svetla. To je neko ovde na forumu preporučio i živa je istina. A fazon kod tih skupljih sijalica je u tome što su osetljive upravo na ta variranja napona, a što se performansi tiče, tu se nikako ne bih složio. To kako svetli Osram, ona sa pumpe od 300 dindži neće nikad.

Ne znam kako rade ti automati sto pale svetla ali bilo bi idealno da ukljuce svetla kad napon bude npr. 13.5V sto sigurno nije slucaj jer ih steluju vremenski tj. par sekundi po startovanju.
Dosta zavisi i na kakvu seriju sijalica nabasas. Ja koristim Narva i nekad mi crknu za par meseci, a evo ove poslednje sto sam stavio izgurase skoro celu godinu. Ovo za napon je ziva istina

shime

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Uto Avg 22, 2017 7:23 am

Znaci da ne stavljam Osram blue ? Ja sam sebi skoro nastimao automatsko paljenje svjetala sad za sad nemam nekih problema, ako budu sijalice pregarale lako je vratiti Very Happy
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 22, 2017 9:30 am

Prvo narihtaj farove, moraju da gađaju tačno gde treba inače opada efekat, onda ispoliraj farove za slučaj da su matirali, a zatim odluči koju ćeš sijalicu. Jedan mali savet - u svetu tehnike i proizvodnje ne postoji jeftino a vrhunskog kvaliteta.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Muki92 taj Uto Avg 22, 2017 9:40 am

Onaj lim oko sijalice unutar fara on mi kao da dodiruje sijalicu, da li je to tako fabricki ili neko nije dobro postavio sijalicu, moje misljenje je da treba biti u centru.
Muki92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Avg 22, 2017 9:54 am

Ne verujem da ti to pravi problem. Proveri sa zadnje strane da li je sijalica dobro postavljena, da li je dobro nalegla, a onda u neku radionicu koja radi tehničke preglede pa na onu mašinu da se našteluju farovi i po vertikalnoj i po horizontalnoj osi. Kad dođu u fokus, onda tražiti i postaviti kvalitetnu sijalicu.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content