Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Auto izgubio snagu

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Auto izgubio snagu

Počalji od Жиле taj Pon Jun 25, 2018 7:01 pm

Regulator 99% .

Жиле

Broj poruka : 11300
Datum upisa : 17.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od niqla89 taj Pon Jun 25, 2018 7:07 pm

Hvala ti! nisam ocekivao ovako brz odgovor, iako je jos pre godinu dana ovaj post Very Happy inace, ovo mi je prvi auto u zivotu, malo sam pozurio.... Boshista je reparirao dizne, od tada bolje ide, ali zvuk je i dalje snazan i prati obrtaje motora. Trosi oko 6 l na 100 km, auto je startan, ali osecam da malo gubi u snazi i da bi mogao i bolje da radi. Pogotovo u prvoj i drugoj brzini, kao da mu treba vremena da izvuce auto koji je zapravo vrlo lagan u odnosu na "vece" modele. Imam druga mehanicara, koji ce sledece nedelje da ocisti regulator, pa ako ciscenje ne pomaze, videcu da ga zamenim u sto kracem roku. Dizne su me dokosurile finansijski, bilo je potrebno da se urade jer su bile na donjem pragu, ali problem i dalje nije resen, a sumnjam da je do regulatora na osnovu ovih komentara ovde i tvoje sada podrske. Javljam kako je proslo, cim dam auto drugaru da odveze u servis i ocisti.
niqla89

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.06.2018
Godina : 28
Vozilo: : Citroen C2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 25, 2018 7:49 pm

Ima li on neke el. ventile, vakum creva ? Koji je to motor da pogledam nešto?
Ja sam izabrao motor od 90ks i Boš sistem ubrizgavanja, ako je tako, evo regulatora jednostavno je za skinuti. [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od niqla89 taj Pon Jun 25, 2018 8:32 pm

Poslao sam mu sliku, kaze da je to taj, tj. lak za skidanje i da ce oprati u sonicnoj kadici i da se istretira hemijom. u pitanju je 1.4 HDI motor, 2006. snaga 50ks.
niqla89

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pon Jun 25, 2018 9:28 pm

Gubitak snage nema veze sa regulatorom. Produženo gašenje, vrlo moguće.
Ima načina da se proveri regulator. Čak i ako se utvrdi da zeza, ne mora da znači da je do njega. Kako će regulator da radi odredjuje računar na osnovu informacija sa raznih senzora.
Ako dobro pamtim regulator košta oko 100 evra. Ako nije do njega ''bacio si 100 evra'' (možeš uvek da ga prodaš) i opet moraš da platiš za kvalitetnu dijagnostiku, osim ako ne nastavite da menjate delove dok ne pogodite onaj loš.
Ali ni to nije garancija da ćete pogoditi, pa na kraju auto opet završi kod dobrog dijagnostičara, gde je trebalo odma da ide.
kurjak

Broj poruka : 339
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Peugeot 206
Raspolozenje : Sipaj još jednu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od niqla89 taj Pon Jun 25, 2018 10:01 pm

Dacu mu auto sledece nedelje na proveru, pa ce proveriti sve komplet, sto zna, a ima puno iskustva,... ako i dalje postoji problem i nakon ciscenja regulatora (sto nece da me kosta, jer smo ortaci) ja cu zamoliti za pomoc i preporuku dobrog dijagnosticara. Voleo bih da i Zile "oslusne" ukoliko ima vremena, i u slucaju da ortak ne moze nista da uradi kada mu predam auto.
niqla89

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Jun 25, 2018 10:30 pm

Sve ovo stoji što kaže majstor Kurjak, nije tu samo regulator.
Ja namerno nisam pisao o drugim delovima jer ćeš terati majstoru a on bi trebao da zna u čemu je problem.
Ja mogu sve da nabrojim koji su to delovi motora, samo to tebi neće ništa pomoći.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3