Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

stoperi na zadnjim vratima

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

stoperi na zadnjim vratima

Počalji od SOF taj Pon Avg 28, 2017 6:41 pm

pozdrav svim drugarima...pitao bih nekog ko ima iskustva sa stoperima na zadnjim vratima...u pitanju je citroen C4.tacnije taj ``problem``postoji od samog momenta kada je kupljen i verujte i dan danas meni to ne smeta ali vec uveliko grickam kritike od strane porodice... Na zadnjim vratima se uopste ne nazire bilo kakvo ``kocenje`` prilikom otvaranja i zatvaranja i vrata ga onako muski na zalet krenu nazad na zatvaranje jos ako je auto pod nagibom parkiran,zveknu ga muski prilikom zatvaranj,tako da u vecini slucajeva kada se izlazi ili iznosi nesto sa zadnje strane,dolazi do gundjanja i negodovanja,kao i primedbi da se to ``resi`` pa molim prijatelje koji znaju o tome po nesto ili imaju iskustva sta uraditi?
Napominjem da sam vodjice podmazao grafitnom mascu a pre toga malkice ``naprskao`` wd spray ne bi li to ``popustilo`` i proradili stoperi-ali bez uspeha...zahvaljujem
SOF

Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.04.2017
Godina : 51
Vozilo: : CITROEN C4
Raspolozenje : uvek raspolozen

Nazad na vrh Ići dole

Re: stoperi na zadnjim vratima

Počalji od mladenmi16 taj Pon Avg 28, 2017 6:50 pm

Ja lično pojma nemam kako to na C4 funkcioniše ali to je obično čista mehanika. Trebalo bi se sve samo reći kad se skine tapacirung na vratima. Videćemo možda neko ima info iz prve ruke, neku sliku ili iskustvo...
mladenmi16

Broj poruka : 5674
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Avg 28, 2017 6:59 pm

nadam se brale...veruj,nemam pojma kakav je sistem...ali da oba ne funkcionisu,kao da ima samo sarke...ne ide mi u glavu nikako...videcemo necija iskustva pa tek onda skidanje tapacirunga...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Avg 28, 2017 7:48 pm

Trebalo bi da je isto kao kod 307 i 406 .E sad imas dva valjka i oprugu ili feder koji gura jedan prema drugom izmedju valjaka ide ona sipka sto inace drzi vrata da se ne otvore vise nego sto treba.Verovatno da ti se ta opruga pokrivila i ne gura vise valjke jedan prema drugom i zato nema nikakvog otpora.Znaci trebao bi taj mehanizam da se vadi sto nije tesko i da se sredi .ako si voljan da radis pisi pa da probam da ti objasnim sta i kako.A mozes i da slikas tu sipku sto se vidi kad otvoris vrata pa postavi sliku da budemo sigurni o cemu se radi
fap 1

Broj poruka : 332
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Avg 28, 2017 8:01 pm

ok druze...ali naravno to ostaje za sutra ...jeste da u garazi(pomocnoj sali uz kucu)imam extra osvetljenje i sve bih mozda i sad mogao da radim,ali sinak je vec zgrabio makinu i otiso u ``zivot`` pa mora sacekati neko dosledno vreme sutra...naravno,SVAKA pomoc je dobrodosla,jer ovamo ima ``pametnih`` koji bi da menjaju,maltene cela vrata i od takvih se bezi...ima primera u mojoj temi o pranju zadnjeg vetrobrana,gde su neki u ČA hteli da cackaju po elektronici i maznu lepu kintu...nemam prijatnog iskustva sa njima ali nije ni mesto ni vreme za dalji komentar...to na drugom prostoru predvidjenom za takvu temu...nadam se kontaktu sutra pozdrav...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Pon Avg 28, 2017 8:06 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
to je C4 prilikom kupovine...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Avg 28, 2017 8:34 pm

Evo vrata i mehanizma [You must be registered and logged in to see this link.]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10077
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 50
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pon Avg 28, 2017 8:44 pm

To je neko prevozio nešto što nije moglo da stane, pa je polomio nosače šarki.
vojkan

Broj poruka : 923
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Avg 28, 2017 8:44 pm

Moze verovatno da se popravi a na kraju imas ih po otpadima ne verujem da je vise od desetak eura samo mehanizam.Znaci nije nesto zasta treba da menjamo vrata
fap 1

Broj poruka : 332
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Avg 29, 2017 7:58 am

vojkan ::To je neko prevozio nešto što nije moglo da stane, pa je polomio nosače šarki.
dobro jutro...e,sad sta je bilo pre mene stvarno ne znam ali,vidi se da nema nikakvih anomalija ni tragova bilo kakvog delovanja na vratima....jednostavno ne sljaka...al` probamo da otklonimo problem sami a ako ne...idemo dalje...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Avg 29, 2017 8:09 am

[quote="fap 1"]Moze verovatno da se popravi a na kraju imas ih po otpadima ne verujem da je vise od desetak eura samo mehanizam.Znaci nije nesto zasta treba da menjamo vrata [/quote
ok...sve cemo probati da popravimo a na kraju napad na otpade...a sto se ``zamene``vrata tice,to su trucanja nekih nazovi majstora,isto kao sto ``gospoda`` iz ČA htedose za zacepljenu strcaljku na pumpi za pranje vetrobrana da skidaju vise od pola elektronike(koja se navodno nalazi negde do samog akumulatora-ta plocica?)al sreca ne dadoh...nije bilo dovoljno para,jer su ovamo drali za sve i svasta prilikom prvog,velikog servisa...al dalje od takvih...dobrim delom zahvaljujuci Vama...javljamo kad resimo problem...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Avg 29, 2017 3:38 pm

Verovatno je prevozio papriku za zimnicu.
Šalu na stranu, menjao sam na astri i znam da sam skidao tapacir. Našao na otpadu. Traba paziti kod spuštanja stakla do kraja, bar je tako bilo na astri, dok se ne zameni.
Izgleda da je stvarno bilo jutro kad si pisao post.
vojkan

Broj poruka : 923
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lightsoft taj Uto Avg 29, 2017 5:27 pm

Ovo crveno je "koleno" za zadrzavanje vrata na pola. Zelenim je oznaceno, i na slici se vidi crta, gde je zadebljanje kolena da zadrzi na poluotvoreno. Moguce da se to izlizalo ili se treba pritegnuti sam mehanizam iza.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Lightsoft

Broj poruka : 391
Datum upisa : 25.04.2016
Vozilo: : 407 2.0HDI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SOF taj Uto Avg 29, 2017 9:04 pm

evo da javim sta smo ja i kolega uradili...nije ni zimnica ni jutarnja kafa ,vec sam mehanizam...ono o napadu na otpade da se nadje par ``mehanizama`` kao predlog i da kazemo trajno resenje,stoji...i treba...jer prilikom skidanja samog mehanizma,ustanovili smo da nema nikakvih opruga a ono sto se ``izlizalo`` zaista je tesko popraviti(osim na nas srpski nacin)malo smo sa plasticnim delovima mehanizma improvizovali,brusili i ``reparirali``izlizane povrsine i to ostrom britvom i jos po nesto(sto cu pokusati da objasnim video snimkom...ali nije ni on baš jasan)tako da sad pa do dalje sljaka...
u svakom slucaju velika zahvalnost kolegama i prijateljima koji su pokusali pomoci...narocito shemama samih vrata...pozdravljam...
SOF

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh