Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Xsara karavan 2.0 hdi 110 ks trza na malom gasu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Xsara karavan 2.0 hdi 110 ks trza na malom gasu

Počalji od Petarbg taj Pet Sep 08, 2017 10:23 am

Kolege imam jedan za sada neresivi problem,pa ako neko moze da pomogne bio bih mu jako zahvalan

Od proslog Septembra sam postao vlasnik auta iz naslova teme i od tada je na njemu svasta nesto radjeno, ali se od relativno skoro javlja blago trzanje-cimanje kada se vozi na manjem gasu, 1500-2000 obrt, mozda trza i na vecem,ali tada to zbog brzine i svega ostalog nije toliko izrazeno ili ja ne primecujem.
Ne pali antipollution fault, bio sam kod jednog majstora i rekao mi je da ne moze nista da uradi dok se lampica ne upali i tada bi mogao da ocita gresku i potrazi u cemu je problem, do tada savetovano mi je da vozim ovako.U principu neko ko se vozi sa mnom to ne bi primetio,ali ja primetim sve
Uz to blago cimanje desava se i da se ler menja,recimo upalim ga on drzi ler na 1000 obrt,malo se zagreje i onda ga drzi na 900-920 obrt,a opet desava se i da upali sa normalnim lerom,radi jedno 5 minuta tako,pa se onda ler opet poveca i radi tako dok se odjednom ponovo ne smanji.Ranije se desavalo da mu varira ler,od skoro se to vise ne desava.

Na autu je radjeno sledece:

1.Pre pola godine su radjene sve 4 dizne,bio je problem da hladan dosta dugo vergla,savetovano mi je da sredim dizne i to je resilo problem.
2.Par meseci posle desavalo se da kada gasim auto nastavlja da radi 4-5 sekundi i kasnije po paljenju pali antipollution fault,zamenjen regulator pritiska i resen problem.
3.Onda pocinje da radi nejednako na leru,savet da uzmem protokomer,koji je isti dan vracen zbog neispravnosti.Zbog puta na more vracen stari i tako se vozilo dalje.

Auto jako dobro vuce,ako izuzmem da mi se par puta na moru desilo da iz nekog razloga slabije ubrzava na auto putu,ali bih rekao da mu snage ni tada nije falilo,brda ne oseca.Ne dimi ni malo,ili ja u retrovizoru ne vidim nista.Jako lako pali,bilo hladan ili vruc.
Ciscen je interkuler relativno skoro,MAP senzor,EGR ventil,radjen je veliki i mali servis,katalizator je skinut odavno.
Primetio sam da kada se skida filter za gorivo u kucistu ima malcice zuckastih opiljaka,e sad majstor mi rece da je posle nekih godina normalno da ih ima svaki...
Turbina se normalno pali i mislim da nije bucna,ali jos jednu stvar primecujem da kada bas naglo dam gas da ubrza, kao da se cuje jos neko pojacano hucanje,ali ne bih rekao da je to od turbine.
U principu sve je ok,vozi se svaki dan,ali ovo me prilicno nervira i resio bih to ako je moguce,ako neko moze da pomogne unapred sam mu zahvalan
Petarbg

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.09.2017
Godina : 33
Vozilo: : Citroen Xsara 2.0 hdi karavan 80 kw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Xsara karavan 2.0 hdi 110 ks trza na malom gasu

Počalji od mishja taj Pet Sep 08, 2017 11:20 am

Moras prvo pregledati creva od filtera vazduha pa dalje, ona mogu uticati da MAF ne ocitava dobro protok, posle proveris na dijagnostici MAF, proveris EGR i da li ima vakum.
mishja

Broj poruka : 3190
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 38
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petarbg taj Pet Sep 08, 2017 8:18 pm

Danas sam se malo bavio time i nista pametno nisam zakljucio,svi spojevi su ok,sva creva od filtera pa na dalje,sva vakum crevca su dobra.
E sad kako da proverim EGR?Na dijagnostici ili...?
I kako vakum da proverim?
Petarbg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Sep 08, 2017 11:48 pm

Petre napiši u profilu o kom motoru se radi, da bi ti ljudi lakše pomogli.
Iz posta sam zaključio da nisi eliminisao MAF kao problem.
Pokušaj da ga opereš kontakt sprejom ili ga otkači pa probaj.
Egr mora da se rastura i čisti ako si vičan probaj sam a ako nisi poveri nekom majstoru taj zadatak.
vojkan

Broj poruka : 857
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petarbg taj Sub Sep 09, 2017 3:49 am

Ispravljeno.
To sam zaboravio,vise puta sam probao,a i juce ponovo, da otkacim dzek sa protokomera.Trzanje se i dalje javljalo.
Probao sam i da ga ocistim.Bio je prilicno prljav iznutra.Jedino sto sam dobio je to da sada uvek vraca ler,tj. ne ostaje povecan.
Skinuo sam ponovo i filter za gorivo,bilo je bukvalno par opiljaka.
Nije mi opet jedna stvar jasna,da li stvarno dijagnostika ne moze da ocita gresku ako se ne upali check engine?Zar ne postoje privremene greske i ocitavaju se iako se lampica ne upali?
Petarbg

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sub Sep 09, 2017 9:50 am

Ne pali se lampica za svaku gresku.Znaci bolje nadji nekog skolovanijeg majstora
fap 1

Broj poruka : 299
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: