Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

C5 ventilacija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

C5 ventilacija

Počalji od zgubidan taj Uto Sep 12, 2017 7:54 pm

Pozdrav forumasi,

dolaze hladnija jutra a sa njima i zamagljivanje stakala. Moj problem je sledeci:
kada dam kontakt onda mogu da izaberem kako da cirkulise vazduh (gore, dole, centralno itd.), medjutim kada upalim auto nista od toga vise ne funkcionise. Vazduh cirkulise samo centralno i ne moze da se podesi u kom smeru da duva. Klima je skoro napunjena i za sada radi kako valja (ako izuzmemo polomljenu klapnu na vozacevoj strani kroz koju uvek duva toplo ). Nekada se desi i kad dam kontakt da nece da menja smer ventilacije, kao da je nesto u blokadi. Za sada soferku brisem krpom ali se nadam da uz vasu pomoc necu jos dugo.

Hvala na razumevanju.
zgubidan

Broj poruka : 5
Datum upisa : 12.09.2017
Godina : 34
Vozilo: : Citroen C5

Nazad na vrh Ići dole

Re: C5 ventilacija

Počalji od Жиле taj Uto Sep 12, 2017 7:59 pm

Da li vemtilator kabine radi ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10189
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Uto Sep 12, 2017 8:38 pm

Pa rekao bi daradi covek rece da vazduh cirkulise samo centralno.
To sto pod kontaktom mozes da menjas smer ne znaci nista jer se menja samo na displeju a ne reaguje elmotor sa klapnom dok ne upalis auto.
Meni lici da ti je otisao motor koji regulise smer protoka vazduha ili je klapna ostala zaglavljena u jednom polozaju.
fap 1

Broj poruka : 383
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 12, 2017 9:12 pm

Nisam ja njega to pitao bez razloga. A ako je sve sa reostatom ok. i ventilator radi normalno, onda se najverovatnije pojeli zupcu u osovin klapene.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Uto Sep 12, 2017 9:24 pm

Ti si sad Žile to sve sklapao. Da li žice od kontrolnog panela(gde se menja smer duvanja) idu u modul reostata a iz njaga na taj morčić što pomera klapnu?
vojkan

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 12, 2017 9:40 pm

Ne taj motorić je zaseban ne vezano za reostat, ja sma to kod sebe skidao i nije teško doći do njega, taj je najlakši za skidanje. Evo motorića [You must be registered and logged in to see this link.]
motorić sam obeležio koji treba da se skine ( ima tri šarafa 6 mm mesingana). Skine se sat za najviše pet minuta mada može i za dva minuta i desno se vidi motorić. Evo kako ćeš da skineš instrument tablu

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgubidan taj Sre Sep 13, 2017 8:03 am

Ok. Hvala na brzim odgovorima. Provericu taj motoric a kad to radim sredicu i polomljenu klapnu. Ali mi jedna stvar nije jasna, ako je ta osovinica proklizala kao sto rece Zile, onda bi ja svakako na displeju mogao da menjam smer. A to kod mene nije slucaj. Cim upalim auto dugme za promenu smera cirkulacije zabaguje, mozes da stiskas do sutra ali strelice se ne menjaju, ostane upaljena recimo strelica za centralno cirkulisanje i to je to. A ventilator radi normalno, pojacava i smanjuje. Bojim se da nije neki elektronski kvar. Ako je mehanika u pitanju onda cu lako. Mogu i da snimim video pa da okacim link ako ce vam biti lakse da razumete problematiku.
zgubidan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Sre Sep 13, 2017 8:50 am

mozda ti je crkao motorcic ,u svakom slucaju kreni odatle pa kad skines videces
fap 1

Broj poruka : 383
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 13, 2017 9:32 am

Onad je od motorića najverovatnije , motorić se da rastaviti ja sam rastavljao , probati očistiti kontakt sprejom , kako motorić tako sve kontakte. To onda nije do klapne. Možda proradi samo žice prodrmaj (ja bih oprao kontakt sprejom ) pa onda dalje išao. [You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgubidan taj Sre Sep 13, 2017 11:13 am

Ok Krecem od motorica pa javljam sta se zbiva za par dana (jbg. pada kisa pa ne mogu danas to da radim ).

Vezano za klapnu koja je pukla: Gledao sam klipove na YT i vidim da je nekolicina resila problem tako sto je lemilicom otvoren prostor gde se nalazi klapna (da nebi vadili celu instrument tablu napolje, sto je golem posao verovatno). Da li imate iskustva sa takvim vidom reparacije ili da se namuzim i da cupam sve napolje?
zgubidan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Sre Sep 13, 2017 11:47 am

I ja sma gledao samo na Pežou 407 i 406 ali nisam na c5 (mislim na isecanje dela da se izvadi klapna) ako znaš šta treba da se iseče zašto da ne.  Možda ta gornja može lako da se iseče i izvadi. Ja sam gledao od ovih što usmeravaju tolo hladno donji levi i desi motorići kako isecaju deo da bi izvadili klapnu.
Ova donja slika je gde se visi motorić za usmeravanje toplo-hladno i to ti ne znači niša i ne pomaže taj motorić je iznad toga. [You must be registered and logged in to see this link.]
ovo si ti gledao [You must be registered and logged in to see this link.] ovde imaš i ventilaciju za c5 kompletnu pa prelistaj ovo .

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgubidan taj Sre Sep 13, 2017 12:31 pm

Pa da, meni je pukla klapna za toplo/hladno na vozacevoj strani. Ja sam mislio da je to ova klapna na slici [You must be registered and logged in to see this link.] . Mada mi to nije sad toliko prioritetno, resavacu postupno jedno po jedno. Sad prvo da resim ovo bitnije. Hvala na savetima u svakom slucaju.
zgubidan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zgubidan taj Uto Sep 19, 2017 1:02 pm

Zdravo drugari.
Izvinjavam se sto je popravka sacekala koji dan. Bio sam u inostranstvu pa nisam bio u mogućnosti da popravljam ventilaciju.
Da ne duzim, problem je bio u motoricu. Odlemile su se ni manje ni vise nego 4 zice iz step motora. Hiruski orecizno ja to zalemio i sad sve fercera kako valja.
Problem resen, tema može u off a vama drugari jos jednom hvala na pomoći i brzim odgovorima.
zgubidan

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Uto Sep 19, 2017 1:08 pm

Dobro si to odradio neko bi kupio nov motorić.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Uto Sep 19, 2017 4:58 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14711
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content