Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Peugeot 407 automatski mjenjac

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Peugeot 407 automatski mjenjac

Počalji od MarkoR taj Čet Sep 14, 2017 12:14 pm

Pozdrav. Molio bih vas za hitnu pomoc, da bih znao sta je tačno moj problem, i da se mogu dogovoriti s nekim oko servisa. Posjedujem Peugeot 407 sw iz 2007god, automatic 2.0 hdi od 136ks. Problem je naravno mjenjac.
Naime, kad se auto malo zagrije, do 90 stepeni, pocinje problem sa prelaskom iz trece u cetvrtu brzinu, i to izgleda kao da auto nece da ubaci u brzinu, vec radi na leru, i onda moram pustiti gas da bi uslo u brzinu. Sto ga duze tako vozim, sve je teze, a jednom se cak desilo da je na ekranu prikazanu "mjenjac neispravan" i PRND ERROR, pa sam ga morao ostaviti da odmori i resetuje se, da bi nastavio da radi normalno, uz naravno problem izmedju te dvije brzine. Jedan majstor je rekao, treba zamijeniti hidro blok, drugi da zamijenim ulje i filter, a treci da samo zamijenim 2 ventila na hidro bloku, koja su navodno otisla, prema onome sto je njemu receno prije nego sto ga je meni prodao. Potpuni remont je jako skup, mozete li mi reci sta bi mogao biti problem, i eventualno rjesenje. Hvala unaprijed!
MarkoR

Broj poruka : 7
Datum upisa : 14.09.2017
Godina : 29
Vozilo: : Peugeot 407 sw

Nazad na vrh Ići dole

Re: Peugeot 407 automatski mjenjac

Počalji od fap 1 taj Čet Sep 14, 2017 12:25 pm

Samo dobar servis za automatike i nedaj da ti nazovi majstori prckaju po menjacu ,mnogi su tako zeznuli svoje menjace.
fap 1

Broj poruka : 382
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 14, 2017 12:55 pm

Mislim da bi trebalo da odeš na dijagnostiku onda će biti jasnije šta je sa menjačem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10182
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Čet Sep 14, 2017 1:29 pm

Mislim da Petrucci ima isti takav menjac, javice se. Evo ti jedna tema pa vidi ima li tu nesto za tebe :

http://www.francuskiautomobili.com/t754-automatski-menjaci-4hp20-i-al4?highlight=automatski+menjac+407

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 640
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Sep 14, 2017 1:30 pm

406 i 407 nemaju iste automatike
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoR taj Čet Sep 14, 2017 1:52 pm

Na dijagnostici sam bio, sve sto pise je "nekorektan rad u cetvrtoj brzini"
Jedan majstor je navodno pronasao kvar, rekao je da 2 ventila na hidrobloku treba zamijeniti, medjutim, ja tog majstora pronaci ne mogu, a na dijagnostici je majstor rekao da dublje od toga preko kompjutera ne moze uci, dalje je sve mehanicki dio...
MarkoR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Sep 14, 2017 3:23 pm

A nivo ulja u menjacu koliki je, da probas sa dolivanjem i ako prodje da odradis onda zamenu ako to vec nisi probao
mishja

Broj poruka : 3290
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Čet Sep 14, 2017 10:42 pm

Kod mene je bio sličan problem. Moje iskustvo - pokušaj sa uključenom klimom pošto tada vrti ventilator i hladi, posredno, i menjač. Ako se nešto promeni, onda je gotovo sigurno ulje pri kraju i stvarno bi zamena ulja i filtera rešila problem. Ne znam koji je tip tvog menjača, ima karter ili ne? I svakako ne brzaj sa odlukom. Majstori svašta pričaju, a zamena hidro bloka je, rekao bih, poprilična glupost. Takođe ne treba žuriti ni sa zamenom ventila. Može biti do njih, ali tako se ponašaju i kad je ulje istrošeno, peni, gubi svojstva i onda ventili ne mogu da odrade svoje.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Broj poruka : 14702
Datum upisa : 13.12.2011
Vozilo: : Peugeot 406 2.0 16v automatic
Raspolozenje : Nije loše, vi?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoR taj Pet Sep 15, 2017 2:44 am

Ljeto je, klima je stalno upaljena na hladjenje, ali on svejedno steka, ali iskljucivo kad se temperatura digne blizu 90 stepeni, i samo izmedju trece i cetvrte. Htio sam da probam sa uljem, ali prosle godine je 3 litra zamijenjeno, pa očigledno nije pomoglo, ali mozda treba potpuno ocistiti i zamijeniti ...
MarkoR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 15, 2017 9:33 am

Kod mene je uključen ventilator bio od koristi, a to kad si zamenio prošle godine, posle je lepo radio? Možda bi mogao da probaš ponovo sa zamenom. Ovde http://www.francuskiautomobili.com/t28p725-peugeot-406-2-0 na 30. strani ima snimak sa zamene ulja na mom mejaču. Ulje mora da se 'utisne', a onda se posle nekog vremena postupak ponovi. Prava i potpuna zamena je samo sa skinutim i otvorenim menjačem, a to nije jeftino.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Sep 15, 2017 9:55 am

Menjaci nisu isti tako da ne znam koliko moze da mu koristi
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Pet Sep 15, 2017 10:01 am

Ukoliko se menjač otvara radi zamene, odnosno ako za njega stoji da je "Seal for life", onda je princip isti. Razlikuje se količina ulja i o tome takođe strogo treba voditi računa jer veća količina ulja napravi više štete nego manja.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoR taj Pet Sep 15, 2017 4:15 pm

Kupio sam ga sa tom greskom, uz objasnjenje da su to dva ventila na hidrobloku i da zamjena kosta 150e ali je teško naci majstora koji s tim hoce da petlja, a auto i tako moze da se vozi bez problema... Navikao sam na to, ali bih ipak da sredim to... Sto se zamjene ulja tice, to sam vidio u servisnoj knjizi, nisam ja radio, a jedan majstor mi je rekao da zamjenom mogu samo jos veci problem napraviti ukoliko je zamjena djelimicna, bez otvaranja i ispustanja kompletnog ulja, jer cu podici sve opiljke sa dna i oni ce napraviti jos vecu stetu..
MarkoR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pet Sep 15, 2017 5:10 pm

To i ne treba da dajes bilo kom majstoru.Ja bi potrazio neki servis bas za automatike i otisao kod njih.Sve ostalo moze da te kosta menjaca
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Pet Sep 15, 2017 5:13 pm

cekaj jel njemu filter odozdo ili ne?
mishja

Broj poruka : 3290
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Petrucci taj Sub Sep 16, 2017 3:42 pm

Pazi, te delimične zamene su nužno zlo jer je kompletna zamena jako skupa. Zbog tog taloga sa dna se i ponavlja postupak još jednom ili dva puta, odnosno - dok ne procuri čisto ulje. Dobar, ali dobar majstor za automatike mora lako da utvrdi o čemu se radi, ali vrlo često budu nekorektni i željni lake zarade pa i ono što može da se reši sa malo para i novca naplaćuju punu cenu. Sve u svemu, potraži dobrog i poštenog majstora, što je prilično težak zadatak.

Petrucci
Globalni moderator
Globalni moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content