Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Problem kocnice Peugeot 307

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Problem kocnice Peugeot 307

Počalji od ivan... taj Čet Sep 14, 2017 4:50 pm

Pozdrav forumasi.......
Posedujem Peugeot 307 1.4 HDI 2003 godiste i do sad srecom nisam imao nekih vecih problema sa njim posto ga redovno sam odrzavam....  Ali ovaj problem sa kocnicama je jaci od mene pa Vas molim za savet sta raditi.
Naime svog pezoa vozio sam po nepristupacnom terenu i tom prilikom iskidao cev za kocionu tecnost zadnjeg levog tocka. Nisam primetio to dok se na tabli nije upalilo upozorenje odmah sam stao i primetio da se ulje u posudi i ne vidi tj iscurelo....
Oterao sam auto kuci kupio novo crevo i ujedno i plocice prednjih i zadnjih tockova,diskove obradio na strugu i sve to lepo vratio nazad. Nalio Dot 4 ulje u posudu i ozracio sistem dok je auto bio UGASEN.  ( nivo ulja u posudi tokom drukanja kocnice bio je uvek na maximumu jer sam dolevao i na "sisicama" svih tockova je isticao pun mlaz ulja bez mehurica)  Taj sistem ozracivanja jedino znam :)
Kad je auto ugasen kocnica je tvrda i NE propada a kad upalim auto pritiskom na pedalu kocnice  ona postepeno propada..... i naravno "vata" na druk iz drugog puta.   Nigde ne pusta ulje i tu opciju sam iskljucio...
Pre defekta je sa kocnicama sve bilo OK...   Pa Vas molim za savet sta jos mogu uraditi... Pozdrav Ivan
ivan...

Broj poruka : 40
Datum upisa : 06.01.2017
Godina : 30
Vozilo: : Peugeot 307 1.4 hdi

Nazad na vrh Ići dole

Re: Problem kocnice Peugeot 307

Počalji od fap 1 taj Čet Sep 14, 2017 5:03 pm

Ja bi to isto uradio ali saupaljenim autom jer kad radi onda ti radi i ABS almozda ti se javi i neko ko je imaoslican problem
fap 1

Broj poruka : 382
Datum upisa : 01.08.2017
Godina : 38
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mladenmi16 taj Čet Sep 14, 2017 5:07 pm

Ako je sve tako kako pišeš moguće je da je otišao glavni kočioni cilindar. Dešavalo se ljudima kad promene kočiono ulje...
mladenmi16

Broj poruka : 5757
Datum upisa : 01.06.2013
Godina : 35
Vozilo: : PSA Opel zafira 1.8 16V
Raspolozenje : Mrzim radne subote...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Čet Sep 14, 2017 7:09 pm

Ako sam te ''srece'' da rikne glavni kocioni odjednom onda nek ide u ....
valjda ce se javiti neko ko je imao isti problem.
Danas sam probao i sa upaljenim autom. Opet ista stvar kad ugasen tvrda kad upaljen lagano propada Da li je moguce da glavni tako lako rikne......
Na drugim autima sam milion puta drukao kocnicu i ni jedan nije otkazao, pa mi je prosto nekako cudno da je francuz toliko nezan :) Na netu sam nalazio da ima veze sa ABS ventilima nekakvim i da se oni otvaraju preko dijagnostike.
Svaki vid saveta je dobrodosao posto vise nzm sta da radim sem da oteram na dijagnostiku. Hvala unapred
ivan...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 14, 2017 7:34 pm

Meni se upravo to desilo kada sam menjao ulje , ozrači dobro sva četiri točka. Nemoj da šparaš ulje neka malo iscuri na ozračnike. Radiće to.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Broj poruka : 10182
Datum upisa : 17.09.2013
Godina : 51
Vozilo: : C5 HDi 2,2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Sep 14, 2017 8:13 pm

Da mozes da probas ovo sto Zile kaze pusti malo da ide iz svakog tocka pa onda opet drukaj
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Čet Sep 14, 2017 8:49 pm

hvala probacu jos i to :)
podicicu auto na dizalicu i odvrnuti sva cetri ventilcica i pustiti da gravitacija koliko toliko odradi svoje pa cu posle da drukam.  Kupicu jos pola L ulja sticice valjda.  
Iritantno je prilicno, do sad me nije ni jedan auto ovliko zezao sa ozracivanjem :)
Hvala prijatelji probacu i ovu opciju i javiti sta je i kako mozda i jos nekome pomogne
ivan...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Sep 14, 2017 9:01 pm

Jedan po jedan
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 14, 2017 9:05 pm

Ja bi jedan po jedan točak radio , ovako pumpaš a pomoćnik odvije i zavije šaraf ili ti a pomoćnik neka pumpa pedalu tako je najsigurnije. Pazi na ulje u posudi brzo iscuri na ozračnike ako povuče vazduh tek će biti mekana a kada pumpaš tvrda , dovoljno dva put da stisneš kočnicu dvrda ko kamen a kada upališ auto popušta.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Sep 14, 2017 9:07 pm

Da li si probao posle te avanture kako radi ABS ili da li radi uopšte?
vojkan

Broj poruka : 992
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Čet Sep 14, 2017 10:07 pm

Radi. Nije povukao vazduh bilo na minimumu ulja , dospem i ponovim na točku na kome sam skida klješta i nema nikakvih problema. Pisao sam o tome u mojoj temi za auto.

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Sep 14, 2017 10:24 pm

Mislio sam na njegovo pucanje creva (avanturu) ali ako nema grešku trebalo bi da radi ABS.
vojkan

Broj poruka : 992
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pet Sep 15, 2017 11:46 am

Nisam bio siguran da se obraćaš Ivanu pa sma se raspisao. Izvini! bounce

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Pet Sep 15, 2017 6:05 pm

heheh :) Dobri ste Very Happy Very Happy Very Happy
Vojkane jesam probao sam ABS radi dobro kao i pre avanture Very Happy Very Happy Very Happy Jbg zensko na brodu ''donosi nesrecu'' a meni pucanje creva :) Bolje i to nego nesto drugo :)
Nego kao sto rekoh ABS radi i sad svoj posao dobro, ''steka'' tocak kad zahvati rizlu,prasinu tj meku podlogu.
Nisam stigao danas da ponovim ozracivanje sistema a kasnije imam druge obaveze pa ce me sacekati u garazi do sutra a sutra cu sigurno pa cu javiti sta se desava :)
Kupio LITAR ulja i teracemo se sutra moj lav i ja Very Happy Ujedno cu i osveziti ulje u sistemu :)
Kod nas nzm da to neko menja a posteno nikad ni ja nisam Very Happy Very Happy Very Happy
Pozdrav dobri ljudi i cujemo se sutra oko 18 h Very Happy
ivan...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Pon Sep 18, 2017 6:32 pm

Pozdrav dobri ljudi evo mene opet.  
Mekana kocnica je resena :)
Tek danas Very Happy
Vremena se nije imalo nikako do sad Very Happy
Ovako ozracio sam ponovo ceo sistem tocak po tocak sve dok nije poteklo cisto ulje bez mehurica.  Kroz jednu kocionu celjust je proslo od prilike po 200 ml ulja koje sam naravno skupljao pa ponovo vracao u posudu :)  vodeci racuna da posuda prilikom drukanja ne ostane bez ulja.
I tako sva cetri tocka u krug.  
Poceo sam od zadnjeg desnog pa presao na zadnji levi pa onda prednji desni pa prednji levi nadam se da sam dobro odradio jer nzm gde mu je ABS pumpa.  Da bih znao koja je cevka najduza :)
Ali nmvz tako sam uradio i sad je pedala kocnice tvrda i odlicno koci tj kao i pre :)
Samo cu jos otici do tehnickog da ga stavimo na valjke da vidimo silu kocenja svih tockova posto mi se cini da mi zadnji desni slabije koci :)
E posle tehnickog napascu taj tocak jos da ozracim i bice kocnica kao na F1  Very Happy Very Happy Very Happy  
Pozdrav prijatelji i hvala na pomoci nadam se da ce jos nekome pomoci :)
ivan...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Жиле taj Pon Sep 18, 2017 7:05 pm

Već si pomogao. Very Happy

др Жиле
Жиле

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Pon Sep 18, 2017 7:06 pm

ABS ako ima je ispod levog krila ispred prednjeg levog tocka.Skines podkrilo onu crnu plastiku i dodjes do pumpe ABS.
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan... taj Sre Sep 20, 2017 5:09 pm

Aha hvala na inf, nisam znao gde je postavljena pumpa ABS-a :) Posteno trazio sam je odmah do glavnog kocionog u motornom prostoru :) Kad eto ona se vesto krije ispod podkrila :)
ABS ima i radi odlicno kao i kocnica koju sam konacno sredio da bude odlicna. Valjci su pokazali silu kocenja da je priblizna isto na prednjoj i zadnjoj osovini tj da oba prednja tocka kao i zadnja koce priblizno istom silom :)
Ima malo odstupanja kod zadnjeg desnog on jace malo koci ali nije strasno :) Oproban je i po kisi upravo danas :)
Hvala puno na pomoci i savetima. Koliko god imam vremena trudim se da i ja nekome pomognem jer je forum odlican :)
Puno pozdrava iz kisovite Cuprije
ivan...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nemanja80 taj Sre Sep 20, 2017 6:29 pm

O kako bi petak bio lepsi da sutra nije subota radna ...
nemanja80

Broj poruka : 640
Datum upisa : 17.06.2016
Godina : 37
Vozilo: : Peugeot 307 1.6 16v benzin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: