Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

406 trza pri malom gasu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

406 trza pri malom gasu

Počalji od IVAN VR taj Čet Sep 28, 2017 4:09 pm

POzzz svima.Novi sam ovde.Tako da ne zamerite ako sta pogresim.Skoro sam kupio pezo 406 2.0hdi 2001god.Motor 66kw 90ks,Simensov paket opreme.Imam sledeci problem auto konstantno trza pri malom gasu na nekih 1600 1700 obrtaja najizrazenije u cetvrtoj brzini.Sve to nestane prilikom jaceg gasa.Na dijagnostici ne prijavljuje ni jednu gresku.Svi parametri su ok.Povremeno mi se isto desi da obrtaji osciluju dok se auto krece u leru za nekih da lupim 50 obrtaja jedva primetno.Nekad pri davanju gasa u prvoj brzini i pritiska kvacila obrtaji padnu na 700 i vrate se odma u normalu.Promenio Regulator pritiska goriva,ocistio protokomer.Mali servis uradjen pre 600 km.Da li iko zna sta moze da bude?
IVAN VR

Broj poruka : 9
Datum upisa : 28.09.2017
Godina : 31
Vozilo: : PEZO 406

Nazad na vrh Ići dole

Re: 406 trza pri malom gasu

Počalji od mishja taj Čet Sep 28, 2017 6:22 pm

jel ne vlazi nafta oko filtera ili bilo gde?
mishja

Broj poruka : 3294
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Čet Sep 28, 2017 9:00 pm

Ne pusta naftu nigde druze provereno u servisu.Njihovo misljenje je da nemaju pojma sta je i to tri razlicita servisa sutra idem kod cetvrtog ako i taj ne resi samo ovlasceni servis.

Na dijagnostici sve dizne ok sem jedne koja je skinuta oprana ispitana i vracena na auto jer je imala veoma mali preliv de mi je bosista rekao da je normalno za diznu staru 15 godina.Ne znam sta dalje najgore sto ispada da ovde kod mene u Vranju ne postoji covek koji moze to da resi jedni kazu dizne drugi pumpa visokog pritiska treci regulator pritiska i tako sve u zacarani krug.Ne vredjam nikog al ne razumem ljude koji imaju servise a neumeju da odkriju sta je vec kazu sistemom eliminacije od regulatora pritiska preko pumpe do dizni.

Na dijagnostici prva dizna 107% druga 93,2 treca 98.6 cetvrta 100.3posle pranja ova prva radi na 102% de mi bosista kaze da je nemoguce da mi ona pravi problem.

Pritisak u pumpi visokog pritiska 220 bari na leru i raste prilikom dodavanja gasa.Eger ventil radi na 51 %mada neznam sta to znaci da li je to ok.Auto ne dimi odlicno pali vuce ide.POtrosnja 200 km sa 13 litra nafte gradska voznja vecinom.Sad sam mu i sipao aditiv na OMV pumpi da i to probam
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Čet Sep 28, 2017 10:25 pm

Izmerite kompresiju i uporedite rezultate. ako se jedan razlikuje mnogo od ostalih 2-3 bara min. to bi mogao biti problem.
Bilo je ovakvih problema na vagenima izmedju 01 i 03 godišta. nije uvek kompresija bila u pitanju, ali uglavnom je bilo to.
Ti kada u 4 mu spustiš obrtaje, ako ima problema sa kompresijom izostaće paljenje i na višim obrtajima nego gde bi inače počelo da izostaje i krenuće da trza. Ali u 3 na primer to ne bi smelo da se dešava na istim obrtajima kao u 4. E, a kada si dao gas povećao si obrtaje i sada svaki cilindar pali i nema trzanja.

IVAN VR ::Na dijagnostici ne prijavljuje ni jednu gresku.

Do 2004 godine dizeli nisu morali da prate da li neki cilindar ne pali pa ti zato ne izbacuje grešku. Ali bi se sve savršeno videlo na osciloskopu.

Kako god, izostaje paljenje to je sigurno, a tu onda može biti svašta. Ne verujem da je loš filter goriva jer bi se pokazalo odma posle zamene. Prvo vizuelno pregledaj sve (ima na forumu sve šta treba da pregledaš), pa ako je tu sve u redu izmerite kompresiju kako sam ti gore napisao.

Pozdrav.
kurjak

Broj poruka : 25
Datum upisa : 20.09.2017
Godina : 32
Vozilo: : Peugeot 206

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Čet Sep 28, 2017 10:58 pm

To sa kompresijom ima velokog smisla.
Pa šta da radi, da otvara motor?
vojkan

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Čet Sep 28, 2017 11:32 pm

majstor ce sutra da mi amenuje
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Sep 29, 2017 7:58 pm

vojkan ::
Pa šta da radi, da otvara motor?

Polako sa otvaranje motora panjkoviću :)

Ako se pokaže da je loša kompresija neka vide gde izlazi. Pa će kada prikupe dovoljno informacija da vide šta je naj isplativije za Ivana.
Ako nije kompresija, nadam se da majstor neće menjati delove prema verovatnoći.
Skoro idealno bi bilo kada bi se javio neko ko je imao isti problem i rešio ga. Kažem skoro jer ne mora to isto i kod njega da bude, ali su velike šanse da jeste.

...
Ja kada dodje ovakav auto u servis prvo zamenim filter i pustim ga da radi na aditiv iz kantice. ako to ne uspe onda se traži kvar, ali ako se menja još neki deo za to mora da se garantuje, ali se uvek prvo proba filter i aditiv jer će retko koji servis da traži sat vremana šta mu je ako se zna da su šanse za filter i aditiv pola pola (Osim ako se odmah zna šta je). Druga je stvar kada ja privatno nešto dogovorim. Onda preuzmem auto i vozim ga kući i tako mogu lepo da vidim šta se dešava sa kolima i mogu opušteno da tražim kvar jer nema gazde da me pita kad će to biti gotovo, stigla su još dva auta, a morao sam i prethodni da prekinem zbog ovog pa moram i njega da završim, a i vratili su glavu iz mašinskog sa onog što si skidao u četvrtak, pa treba i to da se vrati, a više ne znam ni gde sam stao ni što smo skidali glavu... sve ovo jer je gazdi lakše da mu rade dva radnika ko konji nego da uzme još dvojicu... Aali dobro, dokle god mi kukamo dobro nam je :)

Al sam se raspiso.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 8:13 pm

Proso celo Vranje ni jedan mehanicar nema alat za merenje kompresije.Taj kod kog sam imao zakazano kaze da po simptomima nemoze bude kompresija po dijagnostici koju je opet uradio svi parametri ispravni predlaze da se auto prikljuci direktno na kanticu sa nekim aditivom i ostavi u mestu da radi dok to ne potrosi mislim da je reko da je taj aditiv DTS.Tek sad neznam sta da radim niti de da izmerim kompresiju jer svi koji imaju alat za merenje kazu da se kod mog auta kompresija meri na grejacima a takav alat nemaju.Moze li svemu ovome problem biti dizne ili pumpa visokog pritiska?
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 8:23 pm

Inace naso sam majstora koji isto ima pezo 406 prihvatio da ume auto na nekoliko dana i sve ispita i on je ubedjen da nemoze da bude kompresija.Pomenuti majstor oma coveka koji rastira samo pezoe pa ce da naruci sve u sta sumnja i ide sistemom eliminacije dok ne utvrdi sta je.Naravno kad nadje sta je placam samo taj deo.On kaze da moze biti svasta od prljavog rezervoara nadalje.
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shix taj Pet Sep 29, 2017 8:40 pm

shix

Broj poruka : 2381
Datum upisa : 03.08.2012
Godina : 42
Vozilo: : Focus 1.6 16v

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 9:08 pm

Citao na forumu druze.Ja sa protokomer cistio dva puta sprejem.Nista bolje senzor za radilucu nisam dirao da li i on moze da pravi isti problem?Meni auto kad ostane u mestu ne krece se ne varira mu ler gas to mi se desava samo u voznji.A niko nije imao problem kao ja iz ovih tema da u voznji podji stani u gradu povremeno mu obrtaji padnu na 600 pa se vrate na 850 i to na leru samo radi.Inace auto dok stojim na leru radi na 850 obrtaja .Kad se krece auto na leru radi na 900 obrataja,bar kod mene tako neznam da li je i to normalno.
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 9:12 pm

Auto ne dimi dok radi zadimi kad me iznervira pa ga oteram na 4000 obrtaja al mislim da je to normalno za takvo opterecenje.Da ne ispadne sad da sam neki seljak to sam uradi dva puta kad mi pukne film kad mi zatrokira u voznji.
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Sep 29, 2017 9:43 pm

IVAN VR ::Proso celo Vranje ni jedan mehanicar nema alat za merenje kompresije.Taj kod kog sam imao zakazano kaze da po simptomima nemoze bude kompresija po dijagnostici koju je opet uradio svi parametri ispravni predlaze da se auto prikljuci direktno na kanticu sa nekim aditivom

Siguran je da nije kompresija jer nema čime da izmeri. A kanticu ima pa daj da proba.

Ok, ja sam pogrešio što sam predložio da se izmeri kompresija, jer sam mislio da autoservisi imaju pribor za merenje kompresije. Neću više da ti stajem na muku jer nije do tebe, trudiš se. Zaboravi za sada na kompresiju.
Skroz je moguće da su dizne, auto je 15, 16 godina, ako nisu pipane do sada, vrlo moguće, ali pravo stanje dizni na tvom motoru ne može da se utvrdi obd dijagnostikom, a da se ispitaju košta 2000 - 3000 dinara u BG, po dizni.
Vidi sa tim majstorom za Pežoa neka pogleda auto. Neka krene da menja delove tako kako ti je rekao. Verujem da će ti rešiti problem jer ne isplati se ni njemu da se cima a da ne zaradi ništa. Samo se jasno dogovorite da ne plaćaš dok ti ne reši problem.
Srećno i javi šta se dešava.
kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vojkan taj Pet Sep 29, 2017 10:01 pm

Polako sa otvaranje motora panjkoviću :)
Lepo što se šalimo i ja volim šalu, ali ako se ispostavi da je kompresija loša, teško će pomoći i neka fabrika sa aditivima.
Na dam se naravno da nije.
vojkan

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 28.12.2013
Godina : 53
Vozilo: : pezo 307 2.0hd 79kw
Raspolozenje : ok

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kurjak taj Pet Sep 29, 2017 10:11 pm

vojkan ::Polako sa otvaranje motora panjkoviću :)
Lepo što se šalimo i ja volim šalu, ali ako se ispostavi da je kompresija loša, teško će pomoći i neka fabrika sa aditivima.
Na dam se naravno da nije.

kurjak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 10:50 pm

vazi javim hvala i pozzzzzzz
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od IVAN VR taj Pet Sep 29, 2017 10:55 pm

I da dodam ovaj majstor je reko da ce meriti kompresiju javim ako je bilo do toga mada vidim da covek oce uradi i nece ono pogleda na blic i kaze to je nego trazi da auto bude kod njega dan dva da proveri sve tako da ajde pokusam mada ga i dosta ljudi hvali videcu sta cu i kako uradim javim u svakom slucaju
IVAN VR

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: