Forum francuskih automobila
Dobrodosli na forum www.francuskiautomobili.com

Da bi ste videli ceo forum morate biti registrovani.

Zamolio bih vas da se registrujete i svoj profil popunite u celini!

Uzivajte!

Pezo 106 izduv/lambda sonde/potrosnja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Pezo 106 izduv/lambda sonde/potrosnja

Počalji od Aleksej taj Čet Okt 05, 2017 11:48 am

Pozdrav svima. Jutros mi se desilo nesto neobicno, u momentu mi se ucinilo da mi nesto tandrce na motoru, i par sekundi kasnije (prelazio sam preko nekih neravnina, polako) odjednom je krenulo da se cuje kao da mi je ausuph totalno izbusen sa svih strana. Ali ispod haube se culo. Srecom 100m ispred firme pa sam tako dovezao auto. Podigao sam haubu i video video ogromnu rupu na izduvnoj grani, ocigledno mesto gde je ispao neki kratki vijak koji je sluzio kao cep. Nasao sam ga kasnije, opet srecom i sada mogu da zacepim to.

Ali navoj je pojeden, a i rupa ima kao neku pukotinu, pa mozda i zbog toga taj vijak sada landara. Nije mi jasno uopste zasto i kako se taj navoj pojeo kada bukvalno ne sluzi nicemu, nije nesto sto se odvrce s vremena na vreme ili tako nesto, ali ajde dobro.

Medjutim sad gledam neke slike sa neta i vidim da neki automobili imaju na tom mestu lambra sondu!?  scratch  Kao ovaj.

A kod mene je bez, isto ovako samo ja nemam ovaj lim odgore.

I ovako sam nesto nasao:

Dakle neki imaju 2 sode, pre i posle katalizatora, a neki samo jednu.

Jel zna neko zasto je to tako, i da li je moguce da je kod mene neko tek tako izbacio taj senzor i kabel i da motor radi kako treba? scratch Inace auto mi je 2001. godiste. Ranije je uvek isao super kada ga stisnem ko metak, a kada ga lagano vozim malo je trosio rekordno. Bas mi je to cudno sve...

E a druga stvar, primetio sam malo povecanu potrosnju u poslednje vreme... NIje to strasno, ali 7 litara na 100 km VAN grada je za taj auto jako puno, secam se nekada davnog dok sam jos merio potorsnju da je van grada trosio i po 5, a 6 u vrh glave kada ga vozim kombinovano...

Da li je moguce da je imao tu pukotonu tu kod tog vijka/cepa i da su izlazili izduvni gasovi i da je to uticalo da poremeti rad lambda senzora i samim tim i potrosnju?

MOzda puno pitanja, ali eto tema za razmisljanje i mozda je neko imao slicna iskustva... :peugeot
Aleksej

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.09.2017
Godina : 38
Vozilo: : Peugeot 106 Sport

Nazad na vrh Ići dole

Re: Pezo 106 izduv/lambda sonde/potrosnja

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 05, 2017 11:58 am

Jednu sondu imaju obicno EUR 2 motori dok EUR 3 imaju dve .mozda je kod tebe neko menja izduvnu granu pa je stavio od eur 3 motora takvu nasao i samo zacepio rupu.Navoj propada od toplote i korozije.
Kao sto reko treba da vidis po broju motora ili sasije da li je eur 2 ili 3 ako je 2 onda je to ok i imas samo jednu sondu.
fap 1

Broj poruka : 382
Datum upisa : 01.08.2017
Vozilo: : peugeot 307 2.0 hdi 66kw

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mishja taj Čet Okt 05, 2017 12:14 pm

jel sam ja dobro razumeo ili ne, tebi je lambda ispala iz lezista?
mishja

Broj poruka : 3290
Datum upisa : 17.11.2013
Godina : 39
Vozilo: : skoda fabija 1.9sdi

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 05, 2017 12:20 pm

Sraf mu je ispao ,a on se pita zasta ima tu rupa?
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksej taj Čet Okt 05, 2017 12:23 pm

mishja ::jel sam ja dobro razumeo ili ne, tebi je lambda ispala iz lezista?

Ne ne lambda, samo neki vijak koji sluzi kao cep na mestu gde neki automobili imaju lambdu. A neki nemaju.

fap 1 ::Jednu sondu imaju obicno EUR 2 motori dok EUR 3 imaju dve .mozda je kod tebe neko menja izduvnu granu pa je stavio od eur 3 motora takvu nasao i samo zacepio rupu.Navoj propada od toplote i korozije.
Kao sto reko treba da vidis po broju motora ili sasije da li je eur 2 ili 3 ako je 2 onda je to ok i imas samo jednu sondu.

I ja sam pomislio da je neko stavio noviju granu mozda ili tako nesto, ali video sam na netu, bukvalno ukucam na google i izadje dosta slika gde je grana sa tom rupom/srafom a bez sonde.
Aleksej

Broj poruka : 4
Datum upisa : 14.09.2017
Vozilo: : Peugeot 106 Sport

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fap 1 taj Čet Okt 05, 2017 1:20 pm

pazi moguce da je u pocetku proizvodnje bila tu gore a da je kasnije Peugeot spustio dole a zadrzao istu granu.Uostalom da bi otklonio sumnju vidi koji motor imas ako je Eur 2 onda je to ok
fap 1

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: